Boston – Minnesota 4:0 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Florida 5:1 (kon.)
Buffalo – New Jersey 5:1 (kon.) | Detroit – Montreal 2:3 (kon.) | Tampa – Columbus 4:0 (kon.)
Washington – Philadelphia 5:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 7:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:3 (kon.)
Vegas – NY Rangers 4:2 (kon.) | San Jose – Edmonton 7:2 (kon.)
Washington Capitals
5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Philadelphia Flyers
Středa 09.01.2019, 01:38 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hokejisté Washingtonu přivítají v noci na středu na svém ledě trápící se Philadelphii, která má před sebou hodně těžký zápas. Bude se jednat o souboj týmů z Metropolitní divize.

Capitals jsou lídrem Metropolitní divize a na čele drží náskok dvou bodů před druhým Washingtonem. Capitals v posledním utkání svého třízápasového tripu vyhráli na ledě Detroitu 3:2 a napravili svou negativní bilanci z předchozích duelů, ve kterých si připsali tři prohry za sebou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Flyers jsou naopak na samém chvostu divize a v rámci Východní konference jsou předposlední. Horší už je jen Ottawa. Philadelphii tíží série sedmi porážek v řadě, kterou nedokázala zlomit ani během poslední tří zápasů, kdy hrála na svém ledě.

Oba celky se v této sezoně utkají poprvé.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals: Copley (Holtby) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Siegenthaler, Orpik – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin – Oshie, Eller, J. Vrána – Connolly, Boyd, Burakovsky – Smith-Pelly, Dowd, Stephenson.

Philadelphia Flyers: McKenna (Hart) – Sanheim, Provorov, Gudas, Gostisbehere, Folin, Hägg – Konecny, Couturier, Giroux – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds, Varone, J. van Riemsdyk – Weise, Laughton, M. Raffl..

00:01

00:50
    První desítky vteřin se nesou v duchu oťukávání z obou stran. První vzájemný zápas v sezoně nechce ani jeden z týmů začít nějakou chybou.

01:31
    Voráček tvrdě vystřelil od levého mantinelu, brankář Copley puk vyráží.

01:50
    Po další střele Provorova od modré vyhazuje Washington na zakázané uvolnění.

02:07
    Icing také na straně Philadelphie po nepřesné rozehrávce.

02:24
    A další zakázané uvolnění, kterého se dopouští domácí.

03:40
    Po několika přerušeních hry se oba týmy dostaly do delší pasáže bez přerušení. Ale také bez šance.

04:13
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

04:21
    Washington právě vstřelil branku!
    Bleskový přechod domácích do útoku. Vrána vybojoval na modré puk, dojel si ho až v levém kruhu a rychlou přihrávkou našel u brankoviště postaveného TOMA WILSONA, který ho dokázal zasunout za bezmocného McKennu. Asistence: Jakub Vrána.
    04:21 Tom WILSON - 1:0

via Gfycat

05:46
    Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za hákování vyfasoval domácí Burakovsky.

06:00
    Capitals vyhazují puk přes všechny čáry.

06:30
    Není to od Flyers povedená přesilovka, znovu ztrácí pásmo.

07:10
    Washington se velmi dobře brání, daří se mu vyhazovat puk a vyhánět soupeře od svého brankoviště.

07:46

08:20
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

09:28
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Rychlá akce hostů končí vyrovnávací brankou! Lindblom se dostal do přečíslení a přihrál na střed, kde se ránou z první prosadil JAKUB VORÁČEK. Asistence: Oskar Lindblom.
    09:28 Jakub VORÁČEK - 1:1

via Gfycat

10:55
    Postavení mimo hru Washingtonu. Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:18
    Kotouč byl při přechodu Flyers do útoku vystřelen na střídačky.

11:42
    McKenna se natlačil ke své pravé tyčce a zastavil jedovatou střelu Ovečkina z kruhu pro vhazování.

12:54
    Folin nebezpečně střílel od modré čáry, ovšem na Copleyho nevyzrál.

13:13
    Od mantinelu se neprosadil ani van Riemsdyk, Copley přerušil hru.

13:42
    Gudas prudce vypálil, ale jeho puk až k brance domácích nedoputoval. Niskanen se blýskl blokem.

14:30
    Další dvě zblokované střely hostů. Výborná práce domácích hráčů, kteří nedávají soupeři ani trochu prostoru.

14:44
    Konecny sice protlačil puk na Copleyho, ale ten ho vyráží.

15:49
    Hraje se dlouho bez přerušení. Jednoznačně aktivnější je Philadelphia, která tlačí na své soupeře. Copley však zastavil i střelu Voráčka zpoza pravého kruhu.

16:48
    Hra je přerušena, puk byl vystřelen mezi diváky. Komerční pauza.

17:45
    Hra se v této části hry přelévá ze strany na stranu bez větších šancí.

18:05
    Wilson pronikl do útočného pásma, zajel za branku McKenny a šikovně nahodil puk do prostoru. McKenna zachránil situaci vykopnutým betonem.

19:00
    Hraje se dlouho bez přerušení. U puku jsou hosté, kteří vnikli do útočného pásma.

19:11
    Folin pálil od modré jen do brankáře Copleyho.

19:53
    Niskanen střílel bez přípravy, jeho prudká rána šla jen na zadní mantinel.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla dvě branky a obě padly v akci při přečíslení. Napřed v páté minutě otevřel skóre Wilson, kterého parádním pasem našel Vrána. V desáté minutě poté z mezikruží srovnal přesně zamířenou střelou Voráček.

Další třetina začne přibližně v 02:31.

20:01

20:22
    Rafflova prudká střela byla sražena do ochranné sítě.

20:57
    V dobré šanci v pravém kruhu se zjevil Ovečkin, který ale na McKennu zatím recept nenašel.

21:56
    Nahození domácích sbírá brankář Philadelphie do lapačky a přerušuje hru.

22:04
    Pokus o rychlou přihrávku skrz střední pásmo přináší jen zakázané uvolnění Philadelphie.

22:54
    Nahození hostů končí v ochranné síti.

24:09
    Kempný se u mantinelu dokázal otočit směrem na branku a vyslal střelu na McKennu, který ale vyráží do bezpečí.

25:20
    Kuzněcov se dostal za obranu, jenže jeho zakončení nebylo úspěšné a Rus minul branku. Byl ale faulován.

25:24
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Robert Hägg – 2 min., sekání).

26:02
    Flyers se podařilo vytěsnit hru do středního pásma.

26:28
    Hosté opět dostali puk do neutrální zóny.

26:39
    A dokonce se Couturier dostal ke střele, ale Copley bez obtíží chytil do lapačky a rychle rozehrál.

26:53
    Práci měl na druhé straně i McKenna, jenž ale proti Ellerovi předvedl jistý zákrok. A přerušil hru.

27:22
    Flyers ještě jednou vyhazují přes všechny čáry.

27:24

27:33
    McKenna drží puk ve své lapačce a přerušuje hru. Komerční přestávka.

28:03
    Dowd z bezprostřední blízkosti trefil přímo McKennu.

28:29
    Tlak Washingtonu trochu roste. Z mezikruží Stephenson míjí klec soupeře.

29:19
    Domácí se opět ujímají vedení! Tečí před brankou se prosadil T.J. OSHIE, který usměrnil střelu od modré za záda McKenny. Asistence: Lars Eller, John Carlson.
    29:19 T. J. Oshie - 2:1

29:51
    Zakázané uvolnění Philadelphie.

30:29
    Další icing hostujícího týmu.

30:50
    Voráček se dostal k rychlé střele okamžitě po přebruslení útočné modré čáry, jeho puk ale skončil jen na zadním mantinelu. Krátce poté Copley chytá ránu Gudase od modré a přerušuje hru. Komerční přestávka.

31:22
    JAKUB VRÁNA vypíchl na vlastní modré puk soupeři od hokejky, vyrazil za obranu Philadelphie, a i přesto, že byl faulován, se dokázal po kličce na střed prosadit střelou kolem lapačky McKenny! Krásná individuální akce. Bez asistence.
    31:22 Jakub VRÁNA - 3:1

32:03
    Gudas sice dobře nahodil puk do útoku, ale jeho spoluhráči na zadním mantinelu o něho rychle přišli.

32:28

32:57
    McKenna schytal prudkou střelu ze strany do své masky, kterou následně setřásl z hlavy. Hra je přerušena.

33:50
    Bude se vylučovat na straně Philadelphie. Domácí mají výhodu.

34:12
    Hra je přerušena. Vylučovat se bude během komerční přestávky.

34:12
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Ivan Provorov – 2 min., podrážení).

35:09
    Giroux vyrazil v oslabení do útoku, Copley jeho zakončení však chytil do lapačky a přerušil hru.

35:36
    Prudká střela domácích od modré skončila na zadním mantinelu a odrazila se až do středního pásma.

35:55
    Domácí využívají přesilovku! JAKUB VRÁNA chtěl sice přihrávat na levou stranu brankoviště, protože byl mimo střelecký úhel, ale McKenna si při přesunu srazil puk nohou do branky. Asistence: Travis Boyd, John Carlson.
    35:55 Jakub VRÁNA - 4:1

36:22
    Kotouč byl v útočném pásmu Capitals sražen do ochranné sítě.

36:58
    Další práce pro McKennu, který tentokrát svým betonem vytěsnil puk na zadní mantinel.

37:28
    Postavení mimo hru Washingtonu.

38:20
    Kuzněcov se snažil přihrát do jízdy Orlovovi, ale tomu sjel puk po čepeli a místo střely ze středu musel rychle vyrazit k mantinelu, kam se mu kotouč zatoulal.

39:06
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 2 min., hrubost).

39:16
    Domácí rychle vyhodili kotouč ze svého pásma.

39:34
    Flyers okamžitě po přejetí útočné modré opět o puk přichází.

39:52
    Další ztráta pásma a snaha o rychlý návrat je přerušena postavením mimo hru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Favorizovaný Washington ve druhé třetině zcela převzal otěže zápasu a třemi góly se přiblížil k "povinnému" vítězství. Obrovský kus práce odvedl český útočník Jakub Vrána, který se sám prosadil dvakrát.

Další třetina začne přibližně v 03:31.

40:01

40:55
    Voráček se střelou zpoza pravého kruhu neprosadil. Puk na svém betonu zastavil Copley, jenž následně překryl lapačkou a přerušil hru.

41:06

41:16
    Washington dostal puk ze svého pásma, zůstávají však u něj hosté.

42:04
    Gudas a Smith-Pelly se dostali do šarvátky a spíš se spolu přetlačovali. Pár ran z obou stran sice padlo, ale jednalo se spíš o zápas ve volném stylu, při kterém Gudas nakonec srazil soupeře na led.

42:04
    Oba hráči dostávají pět minut za bitku. Smith Pelly k tomu navíc dvě minuty za hrubost. Přesilovka Philadelphie.

42:30
    Capitals vyhodili puk ze svého pásma.

43:01
    Copley zachytil střelu od modré, nijak mu nevadila ani clona Simmondse.

43:45
    Dobrá obrana Washingtonu, který se ubrání i dalšímu oslabení.

44:04

44:13
    Branka za zády Copleyho byla vyražena ze svého postavení.

44:45
    Ovečkin ve velké šanci mezi kruhy selhal. Respektive McKenna se parádně roztáhl v brankovišti a jeho pohotovou střelu vytěsnil mimo tři tyče!

45:55
    Capitals byli zastaveni kvůli postavení mimo hru.

46:26
    Další ofsajd Washingtonu, tentokrát přináší komerční přestávku.

47:19
    Konecny se prokousal až k bekhendovému zakončení z levé strany brankoviště. Copley je ale dnes ve skvělé formě a chytil už třicátou střelu.

48:20
    Eller zpoza levého kruhu trefil dobře postaveného McKennu. Pro něho je to naopak teprve 17. zákrok.

49:06
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., sekání).

49:29
    Capitals narušili soupeři jejich kombinaci a vyhodili puk do bezpečí.

49:55
    Flyers opět přišli o útočné pásmo.

50:18
    Copley drží puk ve své lapačce, první střela hostů v této přesilovce se stala jeho kořistí. Sanheim pálil z ostrého úhlu.

51:06

51:12
    Wilson, který se vrátil z trestné lavice, málem vyrazil rovnou do úniku, ale nepovedlo se mu zpracovat přihrávku.

52:09
    Oshie mezi kruhy vyslal prudkou střelu z voleje, avšak McKenna ramenem vytěsnil puk do rohu.

52:55
    Hrubka domácích ve vlastním pásmu. Jenže Flyers ze ztráty puku soupeře v prostoru mezi kruhy nic nevytěžili a ani střelu na Copleyho nevyslali.

53:00

53:31
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., sekání).

Komerční přestávka.

53:40
    McKenna musel na led a zachytil betonem střelu z mezikruží. Jeho spoluhráčům se následně daří vyhodit puk.

54:09
    Flyers vyrazili v oslabení do útoku, ale šanci sjetím do nulového střeleckého úhlu spálili.

54:58
    Oshieho dělovku z první chtěl ještě tečovat Ovečkin, puk ale skončil jen na zadním mantinelu.

55:15
    Parádní pas Ovečkina na pravou stranu brankoviště gól nepřinesl a Flyers následně dostávají puk do neutrální zóny.

55:31

55:45
    Nahozený puk sbírá do lapačky domácí Copley. Komerční přestávka, poslední v utkání.

56:04
    Střílená přihrávka před brankoviště Washingtonu byla sražena na zadní mantinel.

56:33
    Už to vypadalo, že Copley střelu WAYNEA SIMMONDSE, který byl trestuhodně ponechán před brankovištěm, zachytí. Jenže Simmonds se okamžitě dostal i k dorážce a puk nakonec za záda domácího brankáře dostal. Asistence: Jakub Voráček, Sean Couturier.
    56:33 Wayne SIMMONDS - 4:2

56:42
    Flyers odvolali brankáře!

57:04
    Hosté se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu a McKenna musí zpět do branky.

57:11
    Okamžitě ale zase peláší na střídačku!

57:35
    Capitals dostali puk ze svého pásma.

57:56
    TOM WILSON dokázal ve vlastním pásmu u mantinelu vybojovat puk a po přebruslení přes celé kluziště zakončil do prázdné branky. Jenže kvůli ofsajdu nebyl jeho gól uznán.
    57:56 Neuznaný gól Washingtonu

via Gfycat

57:56
    Philadelphia si vzala challenge kvůli postavení mimo hru Washingtonu.

57:56
    Gól Washingtonu nebyl uznán kvůli postavení mimo hru!

57:56
    Jenže Philadelphia stejně přichází nejspíš o naději. Na trestnou lavici odchází za hákování Gostosbehere. Paradoxem je, že k jeho faulu došlo až po zmíněném postavení mimo hru. A kvůli tomu se s rozhodčím hádají jak hráči, tak trenér. Simmonds dostává osobní trest na 10 minut.

57:56
    Je to ale pramálo platné. Flyers jdou do čtyř.

59:00
    Philadelphia to přeci jen ještě zkouší bez brankáře, ale útočné pásmo nedrží.

59:28
    Bude se hrát ve čtyřech, respektive při odvolání brankáře bude hrát Philadelphia v 5 proti 4. Dvě minuty za hákování dostal domácí Kuzněcov.

59:53
    Nádherný gól CLAUDEA GIROUXE! Kapitán Flyers vyslal dělovku z voleje po přihrávce do levého kruhu! Do konce utkání ale už zbývá jen sedm vteřin. Asistence: Sean Couturier, Jakub Voráček.
    59:53 Claude GIROUX - 4:3

59:58
    T.J. OSHIE přidává tečku za dnešním zápasem gólem do prázdné branky od středové čáry. Bez asistence.
    59:58 T. J. Oshie - 5:3

via Gfycat

Viděli jsme parádní zápas, ve kterém měla Philadelphia jednoznačnou střeleckou převahu, ale v produktivitě vládli domácí hokejisté. Za ty se třemi kanadskými body za dvě branky a jednu asistenci prosadil Jakub Vrána, který se také stal první hvězdou zápasu.

Zatímco Washington dokázal vyhrát druhé utkání za sebou, Philadelphia prohrála už poosmé v řadě a její herní krize ani na ledě Washingtonu nekončí.

Radko Gudas (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:13

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (04:38:02)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 5. T. Wilson (J. Vrána), 30. Oshie (Eller, Carlson), 32. J. Vrána, 36. J. Vrána (Boyd, Carlson), 60. Oshie – 10. Voráček (Lindblom), 57. Simmonds (Voráček, Couturier), 60. Giroux (Couturier, Voráček)

Rozhodčí: Dwyer, Pochmara – Mills, MacPherson

Diváci: 18506