Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Kopřivnice – Orlová 7:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
BK Havlíčkův Brod
Středa 09.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 20. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:06:35)

Poslední třetina nabídla mnohem aktivnější mužstvo z Havlíčkova Brodu, které zaslouženě ve třetí třetině přidalo hned tři branky a z Bobří hráze si odváží všechny tři body. Hosté tak napravili prohru z posledního utkání a zároveň přerušili vítěznou sérii Valašskému Meziříčí.

59:13
    Utkání už se víceméně dohrává. Obě mužstva jsou si vědomy rozdělení bodového zisku a už si jen vyměňují kotouč z jedné strany na druhou.

58:44
    Havlíčkův Brod v plném počtu.

58:01
    Nahození Holiše od modré schoval Marek ve svém hrudním koši a bez problému přerušuje hru.

57:32
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Ze středního pásma se do prázdné branky trefuje TOMÁŠ SEMRÁD a pravděpodobně rozhoduje o definitivním vítězství svého týmu. Bez asistence.

56:44
    V tom samém čase domácí odvolávají brankáře a zkouší to s šesti hráči v poli!

56:44
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., hrubost).

56:12
    Bruslaři zůstávají v tlaku i přes dvoubrankové vedení a nepouštějí Valachy z jejich pásma. Hosté už ale dobře vědí, že se nemusí nikam hnát.

55:28
    Rebelové se nyní už výrazně přibližují tříbodovému zisku! DAVID MICHÁLEK se sám prosmýkl až před Slovákem a kličkou do forhendu přidává třetí branku svého týmu. Bez asistence.

54:22
    Ve Valašském Meziříčí mohlo být ale rychle srovnáno! Marka zachránila branková konstrukce, když jeho pravá tyčka zazvonila celým stadionem! Velká škoda pro domácí.

53:55
    Slovák na poslední chvíli zastavil další vyloženou šanci soupeře a schoval puk v lapačce.

53:02
    A tlak Rebelů vrcholí jejich druhou brankou! Kapitán hostí MIROSLAV TŘETINA stál ve správný čas na správném místě a bezchybné kombinaci svého týmu zakončoval téměř do prázdné branky. Bruslaři se tak sedm minut před koncem ujímají vedení. Asistence: Patrik Přidal a David Michálek.

52:25
    Valašskému Meziříčí se jen na pár momentů podařilo dostat do útočného pásma. Tak modrobílí puk ztratili a do útočného snažení se znovu řítí hosté.

51:36
    Valaši jsou pod drtivým tlakem soupeře. Až na pár výjimek patři poslední minuty jednoznačně Havlíčkovu Brodu, kterému se však nedaří docílit druhé rozdílové branky.

51:01
    Marek vytěsnil střelu Dvořáka od mantinelu lapačkou do horní sítě, následovat tak bude vhazování po jeho levé ruce.

50:38
    Weintritt zůstal ležet v mezikruží po nepříjemném střetu s protihráčem, sám se ale rychle zvedá a odjíždí na střídačku.

50:10
    Váňa vyčkal na dostřídání svých spoluhráčů a zakládá útočnou akci.

49:36
    Hosté si v posledních minutách vytvářejí mnohem více brankovým příležitostí, nedaří se jim však ohrozit Slováka vyloženou gólovkou, kterou by brankáře domácích překvapili.

48:53
    Bobři se pomalu dostávali do přečíslení tři na dva, sami si ale celou situaci pokazili nepřesnou kombinací. U puku znovu Rebelové.

48:07
    V rohu kluziště za Slovákovou branku zůstal po čistém, ale nepříjemném hitu ležet Kuchta. Po malé chvíli se ale sám zvedl a odjíždí na střídačku.

47:28
    Kadeřávek uklidnil hru za Marka a čeká na dostřídání spoluhráčů. Hosté tak zůstávají u kotouče i po konci přesilové hry.

47:07
    Valašské Meziříčí v plném počtu.

46:23
    Domácí znovu vyhazují a spoří další cenné vteřinky.

45:53
    Bruslaři kombinují v útočném pásmu a hledají cestu do branky Slováka.

45:07
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Holiš – 2 min., vysoká hůl).

44:48
    Havličkův Brod předvedl další ze svých rychlých útoků v dnešním zápase, tentokrát jejich snaha ale skončila na nepřesné kombinaci hostí.

43:58
    Ostrčil nejprve zastavil rychlý útok soupeře, aby sám posléze založil ještě rychlejší protiútok. Na jeho konci byla lapačka Marka, ve které puk našel své místo a pravděpodobně se mu tam líbilo tak moc, že tam zůstal dostatečně dlouho na to, aby donutil rozhodčího k přerušení hry.

43:12
    Slovák využil momentu, kdy se puk potuloval před jeho brankovištěm a skočil po něm šipku jako z učebnice. Nakonec se mu podařilo černou gumu schovat v lapačce a přerušit hru.

42:26
    Brunec se dostával s Pořickým do dobré šance v prostoru mezikruží, jejich kombinaci ale zastihla pozorná obrana soupeře a do útoku se znovu ženou hosté.

41:40
    Kadeřávek založil z obranného pásma rychlou akci Rebelů, puk nakonec vyrážel po ráně od modré Slovák do rohu kluziště.

40:59
    Závar před Markem nakonec vyřešil sám brankář Havlíčkova Brodu, který si našel místo pro puk ve své lapačce a přerušil hru.

40:28
    Kotouč skončil z hole domácího hráče za brankou Marka a hosté se nadechují k rychlému protiútoku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:31.

I po druhé periodě odcházejí obě mužstva do šaten za nerozhodného stavu, tentokrát ale po vstřelených brankách na obou stranách. Hosty nejprve poslal do vedení Tomáš Ludvík, aby minutu před koncem srovnal kapitán domácích Tomáš Brunec.

40:00

39:53
    Sedm sekund před koncem druhé části bude ještě následovat vhazování před Markem.

39:00
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    TOMÁŠ BRUNEC předvedl kličku, za kterou by se nestyděl kdejaký hráč nejlepší ligy světa NHL! Kapitán Bobrů se neuvěřitelným způsobem protáhl na minimálním prostoru až před Marka, kterého vymíchal do samotného konce a puk už s lehkostí zasouval do prázdné klece. Asistence: Jiří Weintritt a Radim Ostrčil.

38:18
    Rebelové se na pár chvil usadili v útočném pásmu, oba jejich pokusy ale letěly mimo tři tyče.

37:23
    Hosté jen nahodili puk do útočného pásma a odcházejí střídat.

36:19
    Hra se podobně jako v jedné z fází první periody přelévá z jedné strany na druhou a oba brankáři se musí činit. Druhý gól zápasu visí znovu ve Valašském Meziříčí ve vzduchu.

35:38
    Havlíčkův Brod uklidnil hru ve svém pásmu a pomalu se chystá k dalšímu svému útoku.

34:50
    Daněk zavezl puk do útočného pásma, kde se snaží hledat dojíždějící spoluhráče. Prozatím se ocitl ve stínu dvou protihráčů.

34:04
    Ke střele se z ničeho nic dostal v prostoru mezikruží Pořický, brankář Marek byl ale připraven a jeho ránu vyrazil do rohu.

33:26

32:44
    Nahození od modré viděl Slovák od samého počátku, a tak neměl problém se spacifikováním kotouče a přerušením hry.

32:13
    Tahle přesilová hra se hostům příliš nedaří. Bobři podruhé během krátké doby vyhazují a spoří cenné vteřinky.

31:26
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vaněk – 2 min., sekání).

31:09
    Nyní to ale se svou rozehrávkou uspěchali. Černá guma skončila až za brankářem Markem nedovoleným způsobem, a tak bude následovat vhazování před Slovákem.

30:11
    Peška se vzorně vrátil se svým protihráčem a nepustil jej do přečíslení dva na jednoho. Bobři každopádně zlepšili pohyb a po obdržené brance se stali Rebelům rovnocenným, ne-li o kousek lepším soupeřem.

29:26
    Dlouhé nahození z obranného pásma hostí skončila až na zakázaném uvolnění, následovat tak bude vhazování před Markem.

28:48
    Hra je v posledních momentech zápasu těžkopádná na obě strany, ani jeden z týmů se nemůže na delší dobu dostat k držení kotouče.

27:52
    Na útočné modré byl spoluhráčem přesným pasem nalezen Přidal, jeho rána z prostoru pro vhazování ale letěla mimo tři tyče.

27:13

26:02
    Až po téměř minutě se Bruslaři osvobozují z tlaku soupeře, ve kterém měl největší šanci Pořický. Marek si ale při jeho chytrém pokusu pohlídal svou levou tyč a zabránil mu ve skórování.

25:13
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Nepokoj – 2 min., držení).

24:41
    Bobři se nehodlají smířit s nepříznivým skóre a ihned se vrhli do útočení. Jejich tlaku ale prozatím chybí střelba.

23:32
    Rebelové využívají svůj drtivý tlak a dočkávají se první branky! TOMÁŠ LUDVÍK trefil naprosto přesně od modré horní růžek Slovákovy klece, a posílá tak svůj tým do vedení. Asistence: Tomáš Chlubna a Tomáš Semrád.

22:59
    Bobři znovu pouze vyhazují, tentokrát ale šikovně do útočného pásma tak, aby nedošlo k přerušení, čehož využívají k prostřídání formací.

22:19
    Kulhánek se z pozice obránce pěkně uvolnil do prostoru mezikruží, jeho rána ale letěla mimo.

21:43
    I ve druhé minutě přišlo sevření hostí a domácí Valaši tentokrát jejich tlak vyřešili vyhozením puku na zakázané uvolnění.

20:59
    Havlíčkův Brod vletěl na Bobry i ze začátku druhé části. Valaši se zatím ne a ne dostat do útočného pásma.

20:22

20:02

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.

První perioda nabídla líbivý hokej na obě strany, kde většinou první části byli aktivnější spíše Rebelové. Branka ale nepřišla ani na jedné straně, a tak se po první periodě odchází do šaten za bezbrankového stavu.

20:00

19:09
    Při hře čtyři na čtyři se přihlásili o slovo znovu spíše hosté, kteří svírají Bobry v jejich pásmu, prozatím však schází střelba.

18:22
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Weintritt – 2 min., napadení).

18:02
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 2 min., podrážení).

16:59
    Andris s Peškou se už dostávali do přečíslen dva na jednoho, nedokázali však vzájemnou spolupráci dostat puk do prostoru před Marka, odkud by brankáře hostů ohrozili.

16:10
    Další z řady bleskovým útoku Havlíčkova Brodu tentokrát zastavilo ofsajdovém postavení.

15:46
    Pokus o rychlou rozehrávku krátce po vhazování končí zakázaným uvolněním hostí.

15:24
    Nyní pro změnu drobné zmatky v brankovišti Marka. Gólman hostí nakonec celou situaci vyřešil i za pomoci spoluhráčů a přikrytím puku přerušil hru.

14:50
    Hosté jsou v posledních fázích zápasu jednoznačně aktivnějším mužstvem a jejich první branka doslova visí ve vzduchu, prozatím ale svatyně Slováka odolává.

14:05
    Rebelové uklidnili hru ve svém pásmu a nadechli se k dalšímu rychlému útoku, ten ale tentokrát ztroskotal na pozorné obraně Valachů na modré čáře.

13:19
    Velká smůla Havličkova Brodu! Puk se potuloval před brankovištěm několik sekund, ani jeden z hostí jej ale nedokázal dopravit za záda Slováka. Velká škoda pro Bruslaře.

12:37
    Hosté už se řítili do přečíslení čtyři na dva, včasným návratem Brunce ale skončilo pro Bobry vše dobře, tedy alespoň vyhozením kotouče do středního pásma.

11:49
    Tam se musel činit brankář Slovák, který znovu raději schoval puk v lapačce a přerušil tak hru.

11:28
    Rychlá akce Valachů byla završena kotoučem pouze projetým před brankovištěm Marka. Rebelové opět rychle pádí na druhou stranu.

10:33
    Lehký závar před Slovákem skončil kotoučem ve středním pásmu.

09:45
    Souboj o kotouč za Slovákem nakonec vyzněl lépe pro domácí, kteří nyní uklidňují hru ve svém pásmu a čekají na dostřídání spoluhráčů.

08:49
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a diváci na Bobří hráz sleduje v dosavadním průběhu atraktivní podívanou. Celému průběhů jen schází první branka zápasu.

08:17
    Rychlý pokus najít Dalajku v útočném pásmu nahozeným kotoučem skončil až zakázaným uvolněním Valachů.

07:51

07:12
    Žák se dvakrát dostal ke střele od útočné modré, přičemž tu druhou si už Marek nechal ve své moci. Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.

06:51

06:28
    Rozehrávku Bobrů zachytili havlíčkobrodští ještě v útočném pásmu, kde nakonec od modré pálil Semrád příklepem. Jeho rána skončila zblokována v horní síti a vhazovat se tak bude před Slovákem.

05:51
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Voříšek – 2 min., sekání).

05:34
    Seidler sebral Třetinovi gólovku z hole včasným návratem. Brod byl velice blízko první brance.

04:51
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Váňa – 2 min., napadení).

04:34
    Slovák raději schoval nahozený kotouč pod lapačku a uklidňuje hru ve svém pásmu.

03:59
    Po úvodním tlaku Bruslařů nyní jejich rozehrávka vázne, čehož Bobři využívají k rychlým protiútokům. Žádná rána domácího týmů ale prozatím Marka příliš neprověřila.

03:07
    Váňa zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu a ihned předal kotouč Pořickému. Ten poslal puk na zadní mantinel, kde o něj svádí boje oba ze soupeřů dnešního klání.

02:30
    Andris jen vyvezl kotouč do středního pásma, odkud jej poslal do útočné třetiny a dává prostor své formaci, která byla na ledě už příliš dlouho, vystřídat.

01:41
    Dalajka se snažil ve středním pásmu rychlým pasem najít Andrise, jeho snahy ale zastavil hned první bránící hráč soupeře, který navíc získal puk pro svůj tým.

01:05
    Z něj nakonec přišla střela z levého kruhu, kterou si Marek schoval v náručí a donutil rozhodčí k přerušení hry.

00:36
    Začátek první periody patřil Rebelům, kteří se usadili v útočném pásmu. Žádná rána ale na Slováka neletěla, a do útoku vyrážejí pro změnu Bobři.

00:01

Obě mužstva přichází na ledovou plochu, odložený duel za pár okamžiků vypukne.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Weintritt, Ostrčil, Váňa, Daněk (A), Holiš, Žák, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Pořický – Andris, Dalajka, Paťava – Kuchařík, Dubnický.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Novák) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Matušík.

Rozhodčí: Novák – Pospíšil, Bartoň.

Valaši jedou na vítězné vlně. Svěřenci trenéra Weintritta drží šňůru pěti vítězství, přičemž hlavně forma na domácím ledě vzbuzuje u soupeřů respekt. Bobři totiž nebodovali v jediném duelu hraném v jejich svatostánku a v jednom dalším prohráli až po prodloužení. Zda ubrání svoji pevnost i před Rebely ukáže středeční podvečer.

Forma v posledních 5 utkáních: 4-1-0-0
    Pelhřimov – Valašské Meziříčí 0:6
    Valašské Meziříčí – Opava 6:4
    Valašské Meziříčí – DS České Budějovice 4:1
    Orlová – Valašské Meziříčí 2:3 po sam. náj.
    Tábor – Valašské Meziříčí 2:5

Havlíčkův Brod je po listopadovém výpadku opět na vítězné vlně. Bruslaři od začátku prosince nedotáhli do vítězného konce pouhé dva duely, z toho jeden je zároveň jejich doposud posledním, kde doma podlehli Šumperku těsně o jediný gól. V rámci dohrávky dvacátého kola tak míří do Valašského Meziříčí za nápravou.

Forma v posledních 5 utkáních: 3-1-0-1
    Havlíčkův Brod – Šumperk 2:3
    Písek – Havlíčkův Brod 3:4 po prodl.
    Hodonín – Havlíčkův Brod 2:6
    Havlíčkův Brod – Pelhřimov 5:2
    Havlíčkův Brod – Orlová 8:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 39. Brunec (Weintritt, Ostrčil) – 24. Ludvík (Chlubna, Semrád), 54. Třetina (Přidal, Michálek), 56. Michálek, 58. Semrád