Vladivostok – Chabarovsk 0:7 (kon.) | Kunlun – Omsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Viťaz 2:1 (2:0 po s.n.)
CSKA Moskva – Minsk 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Riga 3:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Severstal Čerepovec
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 28.01.2019, 17:00 • Ice Palace, Čerepovec • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:45:47)

Československá stopa v utkání:
    Dominik Furch (CER)
    65 minut, 20 zákroků, 1 gól, 95,24%
    Vojtěch Mozík (VTZ) 0+1, 3 střely, čas na ledě 26:41
    Michal Řepík (VTZ) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:13.

Střely na branku: 34 – 21 (11:5, 4:9, 19:5, 0:2).

Je dobojováno! Viťaz ve druhé třetině vytěžil z devět minut trvajících přesilovek vedoucí gól Renduće, na který už nikdo z hostů nenavázal. Ve třetí třetině pro změnu hráli v přesilovce jenom domácí a v čase 15:38 se dočkali zaslouženého vyrovnání Dmitrije Markovina. Ten se stal ústřední postavou i v samostatných nájezdech, kde zaznamenal jednu ze dvou tref Čerepovce a postaral se o jeho osmou výhru z posledních deseti zápasů. Viťaz odvetu se Severstalem naopak nezvládl a ještě se bude hodně strachovat o postup do play-off.

Dmitrij MARKOVIN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
    Autorem vítězné branky je DMITRIJ MARKOVIN.

4. série
    2:0
    Alexandr Petunin mohl rozhodnout a tak i učinil, když trefil přesně pod Samonovovu vyrázečku.

4. série
    1:0
    Miro Aaltonen to zkusil střelou mezi Furchovy betony, kde se puk i zastavil.

3. série
    1:0
    Jurij Trubačjov si hodil puk na forhend, jenže branku vůbec netrefil.

3. série
    1:0
    Alexandr Sjomin nabral velkou rychlost. Furcha si i položil, ale puk mu v rozhodující okamžik utekl od hokejky.

2. série
    1:0
    Svůj bekhendový blafák nezvedl nad beton Samonova ani Michnov.

2. série
    1:0
    Furch přečetl forhendový blafák Denise Kokareva a ani ve druhé sérii neinkasoval.

1. série
    1:0
    Na druhou stranu se rozjel Dmitrij Markovin a podobným způsobem propálil Samonova!

1. série
    0:0
    Jako první se do českého souboje rozjel Michal Řepík. Furch střelu z mezikruží srazil vysoko nad branku.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Pokus o rychlý přechod do protiútoku se Čerepovci vymstil, neboť z něho resultuje zakázané uvolnění.

63:42
    O ty rozhodně neměl zájem Choclov, který táhl brejk dvou na jednoho. S přihrávkou na kolegu ale hodně otálel a nakonec ho vůbec nenašel.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 56. Markovin (Kodola, Chochlov), rozh. náj. Markovin – 22. Rendulić (Mozík, Kokarev)