Havířov – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Mountfield HK – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Olomouc – Vsetín 3:4 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Olomouc
3:4 (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Úterý 29.01.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • ELIOD Extraliga dorostu • Nadstavba E
Partner:
   
  V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK ROBE Vsetín.
  Autorem vítězné branky je MATYÁŠ DĚDEK.
   
  63:45
  Vsetínský obránce si navíc počínal nedovoleně a odbude si zbytek prodloužení na trestné lavici. Dvě minuty dostal Stanislav Kunst (VSE) za nedovolené bránění.
   
  63:40
  Kunst vypíchl v útočném pásmu puk přímo na Půčka, který tvrdě vystřelil. Kunst sám se pak ještě snažil dorážet, ale marně.
   
  60:00
  Bednařík ujížděl sám na brankáře, ale příležitost na zakončení prováhal a pouze přisunul puk ze strany k Hořejšímu, který ho ukryl pod lapačku přesně ve chvíli, kdy se rozezněla závěrečná siréna.
   
  57:44
  Vyloučeným hráčem je David Bednařík (VSE), který se provinil podrážením.
   
  55:41
  Olomouc právě vstřelila branku!
  STANISLAV RUDA se u mantinelu uvolnil Krajčíkovi šikovnou kličkou, po které hostující obránce podklouzl, a tak měl domácí útočník dost prostoru, aby si najel s pukem blíže k brance a zakončil střelou na vzdálenější tyč! Bez asistence.
   
  53:41
  Havel v obranném pásmu přišel o puk a Čajanová šla sama na brankáře! Pokusila se kličkou zakončit mezi betony, ale Hořejší byl na ledě včas.
   
  52:39
  Půček předvedl nádherný průnik, na jehož konci mu domácí obránce vypíchl puk jen směrem k Dědkovi. Ten ještě hledal Půčka přihrávkou, ale nepřihrál přesně.
   
  51:44
  Prísažný provezl puk za branku a naservíroval ho mezi tři hráče Spurnému! Tomu nejprve soupeři zblokovali hůl, ale poté se dostal ke střele, kterou srazil jiný bránící hráč nad branku.
   
  49:31
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Domácí se nevzdávají. ANDREJ PRÍSAŽNÝ nahodil puk od modré čáry a ten zaplul kolem clonících hráčů i kolem lapačky Tkadlece do branky. Asistence: David Lambert, Jiří Macháč.
   
  48:51
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Hosté se prosazují i v početní nevýhodě, poté co JAN PŮČEK ujel do samostatného úniku a pod betonem Hořejšího poslal puk do branky. Bez asistence.
   
  47:41
  Olomouc si zahraje přesilovku. Ze situace v brankovišti nakonec rozhodčí vyvodili důsledky, které jsou proti hostům. Na trestnou lavici míří Sára Čajanová, aby podstoupila trest za Davida Bednaříka (VSE), který dostal 4 minuty za hrubost. Na druhé straně Stanislav Ruda (OLO) dostal pouze dvouminutový trest.
   
  47:41
  Po dorážce Bednaříka Hořejší nevěděl, kde má puk a v brankovišti domácích se strhla pořádná mela. Nikomu z hostů se ale nepodařilo puk dotlačit za brankovou čáru.
   
  46:46
  Babeliak se prokličkoval před branku, ale zamířil příliš vysoko.
   
  45:18
  Vsetín si zahraje dnes už pátou přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Stanislav Ruda (OLO).
   
  44:40
  Kuchařík kličkami úplně rozložil obranu domácích a nakonec servíroval puk do prázdného brankoviště, poté co Hořejší vyklouzal z branky. Tam ale byli jen domácí, kteří puk poslali do bezpečí.
   
  40:28
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Hosté nakonec přece jen přesilovku využívají, poté co MATYÁŠ DĚDEK zavezl puk do útočného pásma, stáhl si ho pod brusle, počkal až mu z cesty odklouže blokující obránce a poté zakončil svižnou střelou. Asistence: Jakub Velikovský, Stanislav Kunst.
   
  38:51
  Vsetín si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Andrej Prísažný (OLO).
   
  33:58
  Fasner vybojoval puk a přihrál ho Havlovi mezi kruhy! Ten pálil mimo branku, ale Fasner ještě stihl puk tečovat, ačkoliv ne dostatečně důrazně.
   
  32:33
  Kočí zachytil rozehrávku a přihrával před Hořejšího branku. Puk se chvíli motal v brankovišti, ale Vsetínští naslepo pouze posouvali puk sem a tam, až ho nakonec vystřelili mimo branku.
   
  30:26
  Spurný přihrál jen na hůl Bednaříka, který se vrhl do brejku, ale Kohouti mu dokázali při kličce vypíchnout puk.
   
  28:37
  Přesilovku si vyzkouší také Olomouc. Dvě minuty za držení si odpyká Jakub Velikovský (VSE).
   
  28:20
  Turek opět úřadoval. Tentokrát se protlačil po pravé straně a našel přihrávkou Babeliaka, ale tomu domácí nedovolili střílet.
   
  27:28
  Turek protlačil puk přes dva hráče a z nulového úhlu našel zadovkou na druhé straně Rybára, ale Hořejší se skvěle přesunul a vyrazil puk!
   
  17:58
  Čajanová hledala v brankovišti hokejku Kuchaříka, ale ten nedokázal puk usměrnit do branky.
   
  16:52
  Je tady další přesilovka hostů! Dvě minuty za faul loktem si musí odpykat Stanislav Ruda (OLO).
   
  15:55
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Hosté špatně rozehráli a ANDREJ PRÍSAŽNÝ dokázal vybojovat puk. Obhodil si soupeře a z mezikruží vystřelil přesně k pravé tyči. Bez asistence.
   
  10:46
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Nakonec se hosté přece jen prosazují , poté co ŠTĚPÁN JUREK střelou od modré čáry překonal Hořejšího. Asistence: Jan Půček.
   
  10:27
  Velikovský se snažil opět tečovat puk mezi betony Hořejšího z předbrankového prostoru. Neusměrnil však puk na branku.
   
  09:47
  Jurek zkoušel tečovat puk před brankou mezi betony Hořejšího, ale mezeru tam nenašel. Za dorážkou se ještě tlačil Velikovský, ale i on narazil jen na beton domácího brankáře.
   
  09:22
  Vsetín si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Adam Havel (OLO).
   
  01:35
  Vsetín si zahraje přesilovku. Dvouminutový trest za podrážení si odpyká Jiří Macháč (OLO).

  Martin Vavruša

  Branky a nahrávky: 16. Prísažný, 50. Prísažný (Lambert, Macháč), 56. Ruda – 11. Jurek (Půček), 41. Dědek (Velikovský, Kunst), 49. Půček, rozh. náj. Dědek

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   Přecechtěl (OLO)
  0:0   Adámek (VSE)
  2. série:
  1:0   Masare (OLO)
  1:0   Turek (VSE)
  3. série:
  1:0   Prísažný (OLO)
  1:1   Půček (VSE)
  4. série:
  1:1   Ruda (OLO)
  1:1   Kočí (VSE)
  5. série:
  1:1   Spurný (OLO)
  1:1   Babeliak (VSE)
  6. série:
  1:1   Půček (VSE)
  1:1   Masare (OLO)
  7. série:
  1:2   Dědek (VSE)
  1:2   Spurný (OLO)


  HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba (A), Spurný, Lambert, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Holcman, Sedláček, Přidal – Havel, Schneider, Kusák, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda.
  VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Růžička) – Velikovský, Kočí (A), Mikula, Dořičák, Kuchařík, Kunst, Krajčík – Bednařík (C), Rybár, Jurek, Babeliak (A), Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.

  Rozhodčí: Kašík – Loun, Lounová