Čeljabinsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:4 (kon.)
Středa 30.01.2019, 15:00 • Traktor Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:25:08)

Střely na branku ve třetí třetině: 12-9
    Střely na branku celkem: 32-40

Je dobojováno! Skóre dnes bylo jako na houpačce a nabídlo několik zvratů. Nejprve vedli hosté, v úvodu utkání se totiž prosadil Černov. Domácí hokejisté ale nesložili zbraně a ještě před pauzou po trefách Šolochova a Rybakova vedli. O osudu tohoto duelu tak rozhodl až závěr prostřední dvacetiminutovky. Kokarev srovnal a o minutu později už Viťaz dokonce vedl. Čeljabinsk totiž dostal výhodu při signalizovaném trestu a Děmčenko zamířil na střídačku. Domácí v rozehrávce chybovali a kotouč nakonec trefil odkrytou svatyni. Autorem rozhodujícího gólu je tedy hostující brankář Ortio!

59:48
    Tohle už pro hosty vypadá dobře! Petrov nechtěl pustit soupeře do přečíslení a jasně fauloval. Hra se tak stěhuje před domácí branku, do které se vrací Děmčenko.

59:48
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., podrážení).

59:26
    Bergström puk z pravé strany posílal na teč. Následný závar vyřešil Ortio, který udržel kotouč ve své moci. Domácí lavička si vyžádala čas na poradu!

58:55
    Do situace jeden na jednoho se dostal Sjomin. Ten dělal kličku do bekhendu, poté chtěl trefit odkrytou branku. Hostující hráč však trefil pouze domácího beka!

58:24
    Až teď se Čeljabinsk usadil před hostujícím brankářem. Děmčenko zamířil na střídačku, domácí hokejisté to zkouší v šesti!

57:46
    Domácím se nedaří usadit v útočné třetině, hosté i nadále výborně brání modrou čáru, Děmčenko tak i nadále zůstává mezi tyčemi.

57:15
    Vyloučený Švec-Rogovoj se vrátil na led, poté přišlo další osvobození. Tentokráte se píská zakázané uvolnění hostů.

56:20
    Obránce Borodkin už kotouč nedokázal zahrát před modrou čarou, což neuniklo čárovému rozhodčímu, který ihned pískal ofsajd.

55:54
    Na pravé straně dostal hodně prostoru Bergström. Švédský hokejista ještě hledal spoluhráče před brankou, hosté se ujali puku, vzápětí vyhodili.

55:11
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., držení).

54:57
    Nahození Petrova od modré čáry, Ortio měl odkrytý výhled. Udržel kotouč ve výstroji, vzápětí přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

54:34
    Boj o kotouč za brankou Děmčenka. Hosté nasbírali cenné vteřiny, nyní už se ale zase musí rychle vracet do obranného pásma.

53:50
    Situace na ledě se nijak nemění, na větší příležitost ve třetí části hry i nadále čekáme, Viťaz působí hodně pasivním dojmem.

52:59
    Na ledě zůstala první útočná trojka hostů. Rendulić teď hledal Makejeva, ke kterému se přihrávka nakonec nedostala.

52:26
    Zblokovaná střela Nikulina, kotouč se zastavil až v ochranné síti. Je tady druhá reklamní přestávka ve třetí třetině.

52:04
    Nepřesná kombinace domácích hráčů, ti se v tuto chvíli nedobrovolně dostali až k vlastní brance, odkud rozjíždí další akci.

51:25
    Individuální akce Thomase. Ten to měl proti trojici soupeřů nesmírně těžké, nakonec vybojoval vhazování v útočném pásmu.

50:50
    Snad čtvrté přerušení během poslední minuty. Vhazovat se bude ve středním pásmu, hosty totiž zastavil ofsajd!

50:30
    Nahození Petrova od modré čáry. Ortio měl zakrytý výhled, zakončení domácího beka ale naštěstí pro něj směřovalo vedle branky.

49:58
    Další nahození, které směřovalo do středního pásma. Obránce Karpuchin zahrál vysokou holí, hra se stěhuje před Děmčenka.

49:17
    Švec-Rogovoj udělal kličku před modrou čarou, následně byl odpískán ofsajd. Je tady první reklamní přestávka ve třetí části hry.

48:33
    Už dlouho se zase hraje bez přerušení. Tohle vyhovuje hostům, za malou chvíli se totiž rozběhne závěrečná desetiminutovka.

47:50
    Čeljabinsk se sice usadil před hostujícím brankářem, ovšem do zakončení se dostat nedokázal, obrana soupeře se velmi rychle přesouvá.

47:01
    Sledujeme spoustu nepřesností na obou stranách. Hosté v kabině dostali pravděpodobně defenzivní pokyny, puky teď pouze nahazují do útočné třetiny.

46:20
    Ke kotouči se na levém kruhu dostal Kokarev. Jeho zblokovaný pokus se k Děmčenkovi nedostal, oba týmy střídají.

45:33
    Až v tuto chvíli je hra přerušena, čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění Viťazu, domácí se snaží využít toho, že hosté nemohou střídat.

44:55
    Téměř čtyři minuty se hraje bez přerušení. První vážnější zákrok ve třetí části si připsal Děmčenko, ten vyrážel kotouč do rohu kluziště!

44:01
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, hostující hokejisté však dobře brání modrou čáru, soupeře zatím k ničemu nepouštějí.

43:25
    Oba celky jsou kompletní. Ortio musel ven z branky, zakázané uvolnění domácích se tedy nepíská.

43:18

42:20
    Polovina přesilové hry je za námi, Viťaz se zatím do zakončení nedostal, domácí opět vyhazují přes všechny čáry, nyní navíc střídají.

41:18
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., hákování).

41:15

40:32
    Bude se vylučovat také na domácí straně. Hosté teď chytře drží kotouč ve vlastním pásmu a čekají, až budou kompletní.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:45.

Střely na branku ve druhé třetině: 10-20

Prostřední dvacetiminutovka hry je minulostí. Domácí si udržovali náskok, Šarov poté neproměnil stoprocentní příležitost a přišel trest v podobě dvou inkasovaných branek. Kokarev nejprve z dorážky srovnal, Čeljabinsk si poté vstřelil vlastní gól v době, kdy měl výhodu a Děmčenko byl na střídačce. Záznam této branky určitě obletí svět! Třetí třetina tak slibuje pořádné drama, nyní jsou na tahu domácí!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49
    Čeljabinsk dostal k dispozici další početní výhodu, jenže znovu bude muset začínat až z vlastního pásma, víc už se nejspíše nestane.

39:15
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. – příliš mnoho hráčů).

39:01

38:33
    Vypadá to, že na ledě je stejný počet hráčů. Viťaz bez větších problémů brání, nyní puk vyhazuje přes všechny čáry.

37:49
    Domácí celek má početní výhodu, ovšem ta mu zatím vůbec nevychází, Čeljabinsk teď působí hodně otřeseným dojmem.

37:01
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ilja Šinkevič – 2 min., držení).
    37:01 Joni ORTIO - 2:3

37:01
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelná věc, tohle se nevidí často, v Traktor Aréně je hrobové ticho! Domácí celek dostal výhodu, Děmčenko zamířil na střídačku a Čeljabinsk hrál v šesti. Hokejisté v černých dresech ale chybovali v rozehrávce. Kotouč, který směřoval na modrou čáru, se nakonec zastavil až v odkryté svatyni. Autorem gólu je označen brankář JONI ORTIO, ten se totiž jako poslední hostující hráč dotkl puku!
    36:10 Denis KOKAREV - 2:2

36:10
    Od modré čáry napřáhl Stasenko, jenže tomu střela vůbec nesedla. Děmčenko i přesto kotouč nedokázal udržet ve své moci, k puku se dostal DENIS KOKAREV, který jej uklidil do prázdné svatyně! Asistence: Nikolaj Stasenko a Nikita Komarov.

35:35

35:30
    Viťaz se v závěru početní nevýhody dostal do velké šance! Komarov chytře podržel puk, vzápětí poslal křižnou přihrávku přesně na hůl Černova, který nedokázal trefit odkrytou branku!

34:58
    Vyglazov nakonec za potlesku domácích příznivců odkulhal na střídačku. Čeljabinsk už zase kombinuje v útočné třetině.

34:09
    Karpuchin svou tvrdou ranou od modré čáry zasáhl Vyglazova do tváře, hostující hráč padl na led a nevypadá to s ním nejlépe.

33:35
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., hákování).

33:00
    Zatímco Čeljabinsk stihl prostřídat, hosté jsou na ledě už hodně dlouho. Navíc domácí hrají v šesti, bude se totiž vylučovat.

32:23
    Po kratší reklamní přestávce se znovu pokračuje, domácí hokejisté jsou už zase nastěhovaní v pásmu soupeře a kombinují.

31:49
    Stoprocentní příležitost pro domácí tým! Kotouč zůstal před Ortiou, který ležel na zemi a na Šarova zívala prázdná branka. Útočník Čeljabinsku však trefil pouze hostujícího gólmana!

31:12
    Rendulić obkroužil branku, poté zakončoval z obtížného úhlu. Domácí brankář Děmčenko si dokázal pohlídat bližší tyčku!

30:33
    Oba týmy hrají v plném počtu.

29:44
    To byla výborná příležitost pro Čeljabinsk! Stoa puk poslal před branku na teč pro Thomasa, od jehož hokejky pak směřoval těsně vedle branky!

29:03
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, což zatím vyhovuje spíše hostům. Český obránce Mozík dnes poněkolikáté střílel od modré čáry, Děmčenko puk vyrazil!

28:33
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexander Bergström – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ilja Šinkevič – 2 min., vysoká hůl).

28:08
    I přes velkou snahu se domácím hokejistům nepodařilo udržet útočné pásmo. O malou chvíli později byl pískán icing hostů.

27:20
    Čeljabinsk je kompletní. Ortio drží kotouč ve výstroji, následovat bude reklamní přestávka.

27:02
    V závěru domácího oslabení se proti dvěma obráncům řítil Šarov. S jeho skrytou stelou si poradil Ortio, který kotouč vyrazil do rohu.

26:14
    Hra se přesunula do středního pásma. Domácí byli poté úspěšnější na buly, kotouč vzápětí poslali přes všechny čáry.

25:28
    Přesilovka hostů začala obrovským tlakem! Puk zůstal úplně volný před brankou a do prázdné svatyně se ho snažil zasunout Řepík. Na poslední chvíli přišel výborný obranný zákrok od Šolochova.

25:09
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., hákování).

24:31
    Děmčenko se vydal za branku, kde o puk bojoval se Stoljarovem. Domácí hokejisté teď měli štěstí, celou situaci nakonec zvládli.

24:03
    Tři přerušení hry během krátké chvíle. Tentokráte přišla střela Mozíka od modré čáry, s tou si domácí brankář nadvakrát poradil!

23:42
    Komarov a Szczechura teď bojovali o puk u mantinelu. Kotouč se dostal mezi diváky, vhazovat se bude po levé ruce Děmčenka.

23:18

22:55
    Přesilovka Viťazu se blíží ke svému konci. Sjomin se pokoušel o dorážku, z bezprostřední blízkosti ale na Děmčenka nevyzrál.

22:17
    Domácí hokejisté se i v oslabení dostali do situace dva na dva. Poté šetřili vteřinky u mantinelu a dožadovali se faulu, hra pokračuje.

21:49
    Rychlá přihrávka na pravou stranu, to byla secvičená kombinace, z první zakončoval Aaltonen. Děmčenko se stihl přesunout včas!

21:18
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

21:11
    Hosté do druhé třetiny vstoupili daleko aktivněji a kombinují v obranném pásmu soupeře. Děmčenko však zatím zasahovat nemusel.

20:30
    Po pravé straně se probíjel Řepík, ovšem jeho následná rána nebyla přesná, skončila vysoko nad domácí brankou!

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:49.

Střely na branku po první třetině: 10-11

Finský brankář Ortio si v poslední vteřině připsal ještě jeden zákrok. Nic to ale nemění na tom, že Čeljabinsk po první třetině vede 2:1. Hosté šli do vedení zásluhou Černova, ovšem domácí srovnal po přesné střele Šolochova, vedení pak Traktoru vrátil ze samostatného úniku Rybakov.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54
    Hostující Makejev se zlobí. Čárový rozhodčí totiž píská zakázané uvolnění, hra se v závěru úvodní dvacetiminutovky stěhuje před Ortia.

19:03
    Rozběhla se závěrečná minuta první třetiny, hosté jsou nastěhovaní v útočné třetině a kombinují, Děmčenko si připsal snadný zákrok.

18:34
    Kotouč se dostal mezi diváky. Pravděpodobně to bylo ještě od Chlystova, vhazovat se bude v útočném pásmu Viťazu.

17:48
    Tentokráte zakončoval Mozík, ovšem ani ten na domácího gólmana vyzrát nedokázal, Děmčenko puk ukryl ve výstroji.

16:59
    Chytrá přihrávka o zadní mantinel! Před Děmčenkem se ocitl úplně volný Stoljarov, jehož bekhendovému zakončení chyběla razance!

16:17
    Do problémů se na modré čáře dostal Chlystov. Ten nechtěl nic riskovat a kotouč pouze nahodil do rohu kluziště.

15:29
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu soupeře a snaží se něco vymyslet. Sjomin se marně dožadoval faulu, hra pokračuje.
    14:57 Alexandr RYBAKOV - 2:1

14:57
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Velmi rychlá kombinace třetí útočné lajny domácích znamená další změnu ve skóre! Do samostatného úniku postupoval ALEXANDR RYBAKOV, který našel skulinku mezi betony Ortia a poslal Traktor do vedení! Asistence: Semjon Kokujov a Vitalij Kravcov.

14:14

13:48
    Druhá polovina přesilové hry už Čeljabinsku příliš nevychází, hosté opět vyhazují přes všechny čáry a domácí musí začít až od Děmčenka.

12:50
    Domácí teď doslova zamkli svého protivníka v jeho obranné třetině, přihrávka mířila na modrou čáru, Isajev se ale dostal až do středního pásma, hosté střídají.

12:14
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

11:39
    Výbornou práci odvedl Rendulić. Ten zavezl puk za branku, následně přihrával před ní. Z první zakončoval Nikulin, kotouč naštěstí pro domácí směřoval přesně do míst, kde byl připravený Děmčenko!

10:54
    Děmčenko puk vyrazil do rohu kluziště. Tam se ho zmocnili jeho spoluhráči, kteří už zase spěchají směrem dopředu.

10:04
    Úvodní desetiminutovka hry určitě nenudila, zatím sledujeme možná až překvapivě ofenzivní utkání, které nabídlo už dvě branky.

09:34
    Krátce po vyhraném vhazování pálil od modré čáry Borodkin. S jeho pokusem si poradil Ortio, který udržel puk ve výstroji.

09:26
    Nedorozumění na straně hostujícího týmu, Vyglazov na nepřesnou přihrávku nedosáhl, hra se stěhuje před Ortia.

08:44
    Domácí se dostali do situace tři na dva. Kravcov se na pravé straně pokoušel o kličku, kotouč mu na poslední chvíli sjel z čepele.

08:05
    Po vstřelené brance Čeljabinsku ožili nejen domácí hráči, ale i fanoušci. Závar před hostujícím gólmanem, Viťaz se osvobodil.

07:36
    Těch chyb v hostující rozehrávce je dnes opravdu mnoho. Kotouče se mezi kruhy ujal Bailen, ovšem s jeho prudkou ranou si poradil Ortio!
    07:02 Marsel ŠOLOCHOV - 1:1

07:02
    Špatného střídání hostů teď využil na levé straně MARSEL ŠOLOCHOV. Ten byl v útočném pásmu úplně sám a rozhodl se pro střelu, která nakonec směřovala přesně pod horní tyčku, srovnáno! Asistence: Alexandr Šarov.

06:31
    Po reklamní přestávce se pokračuje. Hodně laxní rozehrávka hostujícího brankáře, následná střela od modré čáry byla zblokovaná.

06:02
    Rychlá přihrávka mezi kruhy, odkud zakončoval Kokujov. Ortio musel předvést rychlý reflex, kotouč dokázal vyrazit!

05:38
    Na levé straně zůstal úplně volný Sjomin, který pálil z první! Jeho tvrdá rána směřovala pouze doprostřed brány, Děmčenko měl navíc odkrytý výhled.

04:42
    Čeljabinsk teď drží kotouč ve vlastním pásmu, oba celky střídají, zahrál si také Děmčenko.

04:01
    Domácí hokejisté se po inkasované brance snaží dostat do útočného pásma, hosté však výborně brání modrou čáru.

03:21
    Situace tři na tři, Komarov se do útočného pásma dostal brzy, čárový rozhodčí přerušil hru, pískal postavení mimo hru.
    02:32 Pavel ČERNOV - 0:1

02:32
    Hosté se z první šance dostávají do vedení! Do samostatného úniku postupoval PAVEL ČERNOV, jehož první střelu vyrazil Děmčenko před sebe. Na dorážku ruského hokejisty byl domácí brankář už bezmocný! Asistence: Borna Rendulić a Alexej Makejev.

01:55
    Zatím se hraje ve vysokém tempu na obou stranách. Od modré čáry střílel Petrov, pokus domácího kapitána byl nepřesný!

01:08
    Finský brankář Ortio musel za branku. Rozehrál svým spoluhráčům, kteří vzápětí opět chybovali, u puku tak zase Čeljabinsk.

00:24
    Velká chyba v hostující rozehrávce, o tu se postaral Švec-Rogovoj. Kotouč se dostal přesně na hůl Thomase, s jehož ranou si poradil Ortio!

00:01

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Isajev, Bailen (A), A. Petrov (C), Karpuchin, N. Chlystov, Borodkin, Želdakov – Enlund, Szczechura, Glinkin – Bergström, Stoa, Thomas – Kravcov, Rybakov (A), Kokujov – Jerofejev, Šarov, Šolochov – Gubarev.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Stasenko, Jevsejenkov, Mozík, Katičev, Šinkevič, Golovkov, Kožemjakin – Rendulić, A. Nikulin, Makejev – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Stoljarov – Řepík, Švec-Rogovoj, Kokarev (C) – N. Komarov, P. Černov, Vyglazov – Gončarov.

Rozhodčí: Rogačjov, Šenjov – Bitjukov, Palej.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Vojtěch Mozík, Michal Řepík

Vzájemná utkání

Oba celky na sebe už jednou letos narazily, domácím týmem byl Viťaz a utkání skončilo nerozhodně, nabídlo šest branek v základní hrací době. V úvodu prodloužení se poté trefil Čeljabinsk, ten tak zvítězil 4:3 po prodloužení.

Hosté jsou na tom hodně podobně, jsou sedmí v Západní konferenci, jejich náskok na vyřazovací boje je v tuto chvíli rovněž pětibodový. Viťaz v letošní sezoně odehrál 25 venkovních duelů, ze kterých nasbíral stejný počet bodů. Hosté jsou daleko produktivnější, mají o sedmadvacet vstřelených gólů více!

Nejproduktivnější hráči:
    Miro Aaltonen – 40 bodů (18+22)
    Alexandr Sjomin – 39 bodů (19+20)

Domácí celek se v tuto chvíli nachází na osmém místě Východní konference, tedy na poslední příčce, která zaručuje play-off. Čeljabinsk má momentálně pětibodový náskok na Novosibirsk, ten je devátý. Při zápasech domácích hokejistů moc branek nepadá, jejich ofenziva není úplně nejlepší, vždyť spolu se Slovanem jsou jediným týmem, který nedokázal vstřelit sto branek.

Ryan Stoa – 26 bodů (11+15)
    Nick Bailen – 22 bodů (5+17)

Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má ve středu na programu pouze dvě utkání. Traktor Čeljabinsk v jednom z nich narazí na HC Viťaz Moskevská oblast.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 8. Šolochov (Šarov), 15. Rybakov (Kokujov, Kravcov) – 3. P. Černov (Rendulić, Makejev), 37. Kokarev (Stasenko, N. Komarov), 38. Ortio

Rozhodčí: Rogačjov, Šenjov – Bitjukov, Palej