Mladá Boleslav – K. Vary 3:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Zlín – Litvínov 1:2 (0:3 po s.n.) | Olomouc – Třinec 5:2 (kon.) | Pardubice – Liberec 0:1 (kon.)
Sparta – Vítkovice 3:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 01.02.2019, 17:30 • ŠKOENERGO aréna • Tipsport extraliga • 41. kolo

Z Mladé Boleslavi je to vše, přejeme dobrý večer a klidný víkend. (19:56:24)

Tipsport extraligu čeká v nejbližších dnech reprezentační pauza, proto si hokejisté i hráči dají od zápasů nějaký čas oddych.

Karlovarští děkují svým fandům, jejichž početná skupina zavítala do ŠKOENERGO Arény. Bruslaři si mezitím užívají vítěznou děkovačku.

Poslední minuty nabídly obrovské drama, kdy Karlovy Vary velice aktivně útočily a chtěly vyrovnat, nakonec se jim to však nepodařilo. Středočeši tak opět vítězí a Západočechy těsně zdolali.

Nejlepší hráči zápasu
    Václav Skuhravý (KVA)
    Michal Vondrka (MBL)

59:36
    Karlovy Vary mají velký tlak, po vystřídání se znovu ženou před Gašpera Krošelja.

59:22
    Hosté hrají bez brankáře šest na pět.

59:05
    Kotouč je na útočné modré čáře hostů.

58:37
    Brankář Karlových Varů už chtěl odjet pryč, jenže Středočeši opět dostali kotouč do útočného pásma.

58:20
    Bruslařům se ale podařilo dostat do útočné třetiny, kde je aktivní Pavol Skalický.

58:07
    Václav Skuhravý vyhrál vhazování, hosté setrvávají v pásmu.

58:05
    Brankář Karlových Varů je stále mezi třemi tyčemi, hraje se pět na pět.

58:05
    Hned po buly přišla rázná střela, brankář tak tak udržel puk před brankovou čárou, následně je brána mimo svou pozici, čárový rozhodčí ji upevňuje.

58:01
    Filip Novotný už se hlásí, ale trenéři jej ještě neodvolali. Pokračuje se dál.

58:01
    Střela z otočky znamenala starosti pro Gašpera Krošelja, ten puk udržel u tyče a přerušil hru.

57:33
    Hosté mají veliký tlak, hraje se bez přerušení, a tak si zatím žádný tým nevybral oddechový čas. Brankář hostů už pokukuje po střídačce.

56:24
    Domácím se podařilo dostat kotouč z pásma, mohou tak vystřídat.

56:04
    Energie zůstává v útočném pásmu, Plutnar znovu nepříjemně nahodil od modré, puk následně poskakoval jen kousek od brankoviště.

55:52

55:34
    Mezi kruhem a modrou čárou se napřáhl Michal Plutnar, jenže puk skončil v ochranné síti. Karlovy Vary setrvávají v pásmu a budou moci ještě více umocnit svůj tlak.

54:43
    Energetici uzamkli Středočechy v pásmu a domácí mají hodně co dělat, aby stíhali bránit.

54:15
    Karlovarští hráči jsou usazeni v pásmu, od modré pálil Vladimír Eminger a chybělo jen velice málo k tomu, aby se exboleslavský hráč prosadil.

53:52
    Přesilová hra začne poté, co skončí poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

53:52
    Domácí faulovali a budou se muset bránit. Sabahudin Kovačevič (MBL), který sotva před několika dny přišel z Karlových Varů, dostal menší trest. Sudí vyloučili k velké nevoli boleslavského publika. Z tribun se ozývají slova jako "hajzlové" nebo "podvodníci jedni".

53:07
    Na ledě je znát napětí, ale zároveň touha obou týmů po třech bodech. Zejména Karlovy Vary se snaží čím dál více chodit do útoku, hosté jsou si očividně vědomi, že už jim nezbývá mnoho času.

52:40
    David Gríger ujížděl na bránu a karlovarskému útočníkovi chybělo velice málo k tomu, aby se prosadil.

52:21
    Z levého kruhu vystřelil Lukáš Pabiška, ale Filip Novotný zasáhl úspěšně lapačkou.

51:48
    Znovu důrazný Jiří Kurka, ale tentokrát od modré čáry nevystřelil přesně.

51:26
    Oscar Flynn přihrál nepřesně Lukáši Pabiškovi, nakonec z toho byl ofsajd.

50:51
    Mladá Boleslav drží i nadále útočné pásmo.

50:13

49:49
    V tomto zápase značně aktivní David Šťastný střílel z levého kruhu, ale puk bránu poměrně o dost minul.

49:00
    Utkání sleduje 3 323 diváků.

48:13
    Hosté se budou muset bránit. Dvouminutový trest za vysokou hůl dostal David Gríeger (KVA).

47:51
    Probíhá komerční přestávka.

47:51
    Z mezikruží vystřelil Jakub Klepiš, ale Filip Novotný zasáhl efektivně lapačkou.

47:37
    Martin Pláněk od modré minul, a tak nepomohlo, že si Oscar Flynn sjížděl k brance ohledně možné dorážky.

47:09

46:51
    Západočeši mají tlak v pásmu, ale poměrně málo střílejí.

45:12
    Bruslaři zvládli úspěšně buly a osvobodili se.

45:09
    V početní výhodě si zahrají i Energetici. Menší trest inkasoval David Němeček (MBL), který za naražení zezadu dostal 2+10 minut. Menší trest odpykává Oscar Flynn.

44:54
    David Němeček z levého kruhu vystřelil nenápadně, ale prudce. Filip Novotný však dokázal puk chytit a přerušil hru.

44:42
    Při průniku karlovarských hráčů odpískali čároví sudí ofsajd, hra musela být přerušena a následuje dokonce buly v útočném pásmu domácích.

43:52
    Hosté měli velkou šanci. Puk se totiž povaloval před shlukem hráčů a jeden z Energetiků se pokoušel zakončit do odkryté brány, to mu však těsně nevyšlo.

43:30
    Po využité přesilovce domácích jsou Bruslaři o něco aktivnější a jsou více vidět.
    43:07 Oldrich KOTVAN - 3:2

43:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Po tři čtvrtě minuty se domácí dostávají opět do vedení. Na modré čáře se napřáhl OLDRICH KOTVAN a puk skončil bez teče až v rohu karlovarské brány. Asistence: Michal Vondrka.

42:20
    Domácí si znovu zahrají přesilovou hru. Dvouminutový trest za vysokou hůl dostal Matič Podlipnik (KVA), který v minulosti shodou okolností krátce v Mladé Boleslavi působil.

41:01
    David Šťastný se pokoušel dostat až k zakončení, ale hostující obrana mu to nedovolila.

40:15
    Třetí třetinu zahájilo po čtvrt minutě postavení mimo hru.

40:01

Ve druhé třetině měla Energie více ze hry než boleslavský tým a otočila zápas, když vedla 2:1. Mladá Boleslav však ke konci dvacetiminutovky z přesilovky vyrovnala. Na střely na branku vedou domácí 23:18.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:18
    Druhá třetina se chýlí ke konci, častěji mají puk na hokejkách boleslavští hráči.

38:10
    Prudkou střelu z mezikruží mladoboleslavský brankář viděl a puk ukryl v lapačce.

37:30
    Po icingu Energie se vhazovalo opět před Filipem Novotným a Mladá Boleslav drží útočné pásmo.
    37:21 Michal VONDRKA - 2:2

37:21
    Od modré čáry vystřelil Martin Pláněk, u pravé tyče byl pak neobsazený MICHAL VONDRKA, který už se napodruhé trefil. Brankář se nestihl zcela přemístit. Asistence: Martin Pláněk, Lukáš Žejdl.

37:12
    Středočeši drží soupeře pod tlakem, ale zatím z toho gól není.

36:45
    Michalu Vondrkovi stačilo puk jen o pár centimetrů zvednout a přehodil by beton Filipa Novotného. To se mu ale nepodařilo, a hosté tak i nadále vedou.

36:23
    Mladá Boleslav si opět přihrála značně nepřesně, a tak hosté alespoň vystřídali, když puk dostali do středního pásma.

36:10
    Domácí se stále drží v pásmu, ale nepřesně střílejí.

35:36
    Šťastného střelu od modré čáry chtěli domácí ještě tečovat do brány, to se jim ale nepodařilo.

35:22
    Tentokrát bude vyloučen hostující hráč. za faul na Michala Vondrku dostal menší trest za vysokou hůl Roman Vlach (KVA). Hrát se bude po komerční pauze.

34:44
    Zakázané uvolnění karlovarského týmu.

34:28
    Domácí působí rozpačitě, většina jejich přihrávek je nepřesná. I to je možná důvod, proč mají Karlovy Vary více ze hry.

33:35
    Chuť Energie nepřestává, ba naopak. Bruslaři se musejí i nadále bránit.
    32:47 Václav SKUHRAVÝ - 1:2

32:47
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Sekundu po vypršení Klepišova trestu se karlovarští hokejisté prosazují a otáčejí průběh utkání. Těsně před hranicí brankoviště byl připravený VÁCLAV SKUHRAVÝ, který nedal Krošeljovi šanci. Asistence: Roman Vlach, Jakub Černý.

32:30
    Tři boleslavští hráči ujížděli v přečíslení na karlovarského brankáře, ale zakončení jim nevyšlo.

31:43
    Další hostující hráč vystřelil tak tvrdě, až zlomil hokejku. Bruslaře to tedy stálo útočné pásmo.

31:10
    Po tvrdé střele Petra Šenkeříka někdo tečoval puk až vysoko ke stropu, plechy kolem světel se otřásly, pokračuje se ve hře.

30:54
    Domácí ovládli vhazování, krátce nato byla ale hra přerušena.

30:46
    Jakub Klepiš (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Hosté si tedy zahrají početní výhodu.

30:14
    Puk poskakoval karlovarským brankovištěm, hostům se ale podařilo vyhodit jej stranou.

30:02
    Puk skončil mimo hrací plochu, následuje buly po levé ruce Gašpera Krošelja.

29:54
    Na ledě to vypadá jako by Karlovy Vary hrály přesilovku. Drží se v pásmu a snaží se často střílet.

29:05
    Karlovarští jsou po vstřeleném gólu aktivní a mají puk na svých hokejkách.
    28:36 Roman VLACH - 1:1

28:36
    Domácí brankář měl tentokrát už smůlu. Boleslavským obráncům se nepodařilo uhlídat ROMANA VLACHA a Krošeljovi propadl puk do sítě. Bez asistence.

28:03
    Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá komerční přestávka.

28:03
    Karlovarský kapitán Václav Skuhravý chtěl uspět střelou mezi betony, jenže domácí gólman puk zachytil. Skóre zůstává 1:0.

28:03
    To byla velice dramatická situace. Gašper Krošelj neměl puk pod kontrolou, a tak jej alespoň zalehl a čekal na přerušení hry, zadržování puku se ale dopustil David Němeček (MBL). Následuje trestné střílení pro padnutí na puk. Za karlovarský tým pojede Václav Skuhravý.

27:57
    Mezitím jsme ale svědky dalšího zakázaného uvolnění, a to ze strany boleslavského celku.

27:20
    Z karlovarského kotle se ozývá zvuk bubnu, hostující fanoušci své hráče podporují a ačkoliv Karlovy Vary nejsou vůbec blízko, přijelo jich poměrně dost a zaplnili zhruba půl sektoru pro hosty.

26:52
    Domácí odstavili Energetiky od puku a chtěli proniknout před Filipa Novotného, to jim však Západočeši svým důrazem na obranné modré čáře nedovolili.

25:17
    Opět aktivní Lukáš Žejdl, jeho střela byla ale v mezikruží zblokovaná.

24:53
    Po několika nepřesných situacích ve středním pásmu je tu icing i na druhé straně, pro změnu vyhodila zakázaně puk domácí Mladá Boleslav.

23:21
    První zakázané uvolnění v této třetině mají na svědomí karlovarští hráči.

22:36
    Západočeši se snaží usadit před Gašperem Krošeljem, to se jim ale prozatím moc nedaří.

21:59
    Lukáš Žejdl ujížděl sám směrem k Filipu Novotnému, nakonec však puk trefil jen gólmanovy betony.

21:29
    Otakaru Šikovi jeho průnik vstřelený gól nepřinesl. Jiří Kurka jej dohnal a ještě jej dohrál u mantinelu.

20:54
    Energie se dostala do útočného pásma, domácím se však daří soupeře poměrně dobře napadat a znemožňovat mu střelbu na branku.

20:01

V první půli první třetiny měli Boleslavští jednoznačně navrch, poté ale jako by polevili, naopak Energie se poněkud probudila po své přesilové hře a začala i více střílet. Proto aktuální statistika střel na branku vykazuje číslo 9:6.

Další třetina začne přibližně v 18:24.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:41
    V samotném závěru první třetiny má karlovarský tým poměrně velký tlak, ale kotouč do brány se hostům dostat nepodařilo.

19:18
    Ještě jedno zakázané uvolnění domácích. Druhá půlka první třetina nabízí poměrně nezáživný hokej a velice často se přerušuje.

19:07
    Vhazuje se ve středním pásmu, a to poté, co byl odpískán úmyslný ofsajd.

18:29
    Puk skončil v ochranné síti, následuje buly před karlovarským gólmanem.

18:20
    Boleslavští ujížděli do přečíslení, to jim ale Energetici zvládli překazit.

18:09

17:48
    Boleslavští se osvobodili, Západočechům se zatím nepodařilo usadit v pásmu a vytvářet si více šancí.

16:45
    Po jedné ze střel od modré čáry tečovali Boleslavští kotouč do ochranné sítě. Následkem toho se přerušila hra.

16:33
    Energetici jsou opět v útočném pásmu, domácí se je však snaží tlačit do rohu nebo za bránu.

16:16
    Bruslaři puk záhy vyhodili.

16:09
    První vyloučení na straně domácích. Menší trest za podrážení dostal Jiří Kurka (MBL).

16:04
    Roman Vlach si počínal v útočné třetině dobře, ale jeho střela nebyla přesná.

15:41
    Jen několik sekund poté vyhodili Bruslaři puk opět na zakázané uvolnění.

15:29
    Nechybělo mnoho, aby se Lukáš Kozák trefil, ale někdo na poslední chvíli v mezikruží dokázal nasměrovat puk do rohu kluziště. Následuje icing domácích.

15:10
    V pásmu se už několik sekund drží také Energetici, ale téměř nestřílejí.

14:17
    Z levého kruhu vystřelil Michal Plutnar, ale ani on nebyl přesný.

13:52
    Šenkeříkova střela od modré byla nepřesná.

13:07
    Michal Vondrka chtěl s pukem objet bránu, ale jeden z bránících hráčů mu kotouč vypíchl.

12:26
    Karlovarští hokejisté zatím vystřelili pouze jednou na branku, zatímco domácí to zvládli osmkrát.

12:26
    Krátce po vyhraném buly domácí vystřelili, hostující brankář byl ale úspěšný.

12:19
    Ze strany najížděl ke karlovarskému brankáři Martin Látal, jeho zakončení však mířilo na připraveného Filipa Novotného. Následuje komerční pauza.

11:46

11:24
    Středočeši se znovu stěhují pryč z pásma.

10:56
    Tvrdá střela Martina Pláňka, jehož hokejka se na modré čáře až prohnula, ale puk se odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů.

10:32
    Hosté vyhráli buly, a dokonce se jim přímo z něj podařilo vyhodit efektivně puk až k domácímu brankáři.

10:25
    Bruslaři se usadili v pásmu, Pavol Skalický vystřelil ale z velkého úhlu a trefil jen Filipa Novotného, jenž byl natlačený k tyči.

10:10
    David Šťastný je už opět na ledě a prozatím stíní gólmanovi.

09:53
    Hosté dokázali zachytit puk a vyhodit jej na druhou stranu kluziště.

09:46
    Přesilová hra domácích začne po skončení komerční přestávky.

09:46
    Poprvé se vylučuje. Potrestaným hráčem za hákování je Stanislav Balán (KVA).

09:17
    Je tu první zakázané uvolnění domácího celku v tomto zápase.

09:01
    Hraje se plynule, domácí byli znovu delší dobu usazení v útočném pásmu. Do větších šancí se však nedostali.

08:00
    Znovu důrazný Jiří Kurka a jeho tvrdá střela od modré čáry. Tentokrát ale boleslavský obránce o hodně minul, puk rozezněl plexisklo.

07:30
    Zakázané uvolnění karlovarského celku.

07:18
    Od modré čáry vypálil Šenkeřík, ale tu zblokoval Šťastný. Puk ho však trefil velice nepříjemně do holeně, a tak boleslavský obránce bude teď nohu nejspíš několik minut obkládat ledem.

06:37
    Z mezikruží důrazně vystřelil David Němeček, trefil ale pouze připraveného Filipa Novotného.

04:56
    Nahození až ze středního pásma, které obstaral Martin Rohan nenadělalo Gašperu Krošeljovi problémy.

04:41
    Domácím bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

04:24
    Energetici vystřídali, v pásmu je s kotoučem ale opět domácí celek.

04:06
    Středočeši jsou opět v pásmu, konkrétně se bojuje o puk v rohu u karlovarské brány.

02:36
    Kapitán Václav Skuhravý vystřelil z pravého kruhu, přičemž rozvlnil vnější síť boleslavské brány.

02:25
    Hlavní rozhodčí přerušil hru kvůli vysoké holi. Vhazuje se v kruhu před Filipem Novotným.

01:31
    Boleslavští zůstávají v pásmu. Od modré čáry hned dvakrát během několika sekund vypálil Jiří Kurka, v prvním případě karlovarský brankář tak tak puk zkrotil.
    01:04 Lukáš ŽEJDL - 1:0

01:04
    Domácí fanoušci se nejprve zlobili kvůli údajnému podražení Lukáše Pabišky, ale hlavní sudí byl přímo u té situace a ruku nezvedl, z následného protiútoku se Středočeši prosadili. Do levého kruhu si najel LUKÁŠ ŽEJDL a trefil se ke vzdálenější tyči. Asistence: Lukáš Pabiška, David Šťastný.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Němeček, Kovačevič, Hrdinka – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Šťastný – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Sičák (A), M. Rohan, Kozák, Eminger, Podlipnik – T. Rachůnek, Gríger, Flek – J. Černý, R. Vlach, Šik – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Balán (A), Křemen.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Lhotský, Zíka.

Rozhodčí
    Šír (č. 21), Sýkora (č. 56) – Lhotský (č. 43), Zíka (č. 54)

Delegátem zápasu je Lípa, videorozhodčím Jebavý.

„Při absenci několika hráčů základní sestavy, která nás postihla po zápase s Olomoucí, jsme se rozhodli dát šanci našim mladým hráčům Otakaru Šikovi a Adamu Křemenovi. Oba se velice dobře jeví v prvoligových Litoměřicích, respektive karlovarské juniorce, kde pravidelně nastupují v prvních dvou formacích a patří mezi stálé hráče mládežnických reprezentací," přiznal značnou marodku karlovarského týmu trenér Martin Pešout před odjezdem na mladoboleslavský led.
    Premiéru si v zápase proti Mladé Boleslavi odbydou hned dva mladíci, a to útočníci Otakar Šik a Adam Křemen.

Vzájemné zápasy
    V prvním letošním vzájemném zápase byly úspěšnější Karlovy Vary, které zvítězily 4:0, napodruhé získaly s Bruslaři další tři body, když v Mladé Boleslavi zvítězily těsně 1:0. V prosinci už ale Boleslavští Energetiky porazili, tři body si z Karlových Varů odvezli za výhru 3:1.

Energetici zahájili sezónu dobře a zpočátku se vezli na vlně výher, jenže postupem času se jim přestávalo dařit. Z posledních třech zápasů vyšly Karlovy Vary ale vítězně. Minulý pátek zdolali v samostatných nájezdech Pardubice a v úterý dokonce proti Olomouci udrželi čisté konto, tedy podobně jako Mladá Boleslav, a získaly tři body. Jen v neděli Západočeši nestačili na rozjetou Škodu Plzeň. V tabulce jsou ale Karlovarští až dvanáctí, na kontě mají 45 bodů, na 13. Chomutov to ale činí náskok osmi bodů.

Mladé Boleslavi se po podzimní výměně trenérů daří lépe, naposledy se jí menší vítěznou sérii podařilo nastartovat přesně před týdnem, kdy Středočeši na svém ledě přestříleli Hradec Králové dokonce 8:5. Následně si v neděli vyšlápli na Třinec a ze Slezska přivezli další tři body. Naposledy se Bruslařům dařilo i v úterý na ledě podkrušnohorského Litvínova, kde dokonce brankář Gašper Krošelj ani jednou neinkasoval. V tabulce patří boleslavskému celku 7. místo se 63 body.

Podle sázkových kanceláří je jasným favoritem na vítězství rozjetá Mladá Boleslav.

Dobrý den z Mladé Boleslavi. První den po skončení přestupového období přivítají boleslavští hokejisté v rámci 41. kola Karlovy Vary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 2. Žejdl (Pabiška, Šťastný), 38. Vondrka (Pláněk, Žejdl), 44. Kotvan – 29. R. Vlach, 33. Skuhravý (R. Vlach, J. Černý)

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Lhotský, Zíka

Diváci: 3 323