Havlíčkův Brod – Žďár n/S 7:1 (kon.) | Písek – Tábor 4:2 (kon.) | Pelhřimov – David Servis 2:7 (kon.)
SHK Hodonín – Opava 5:3 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 5:4 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 1:5 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Středa 06.02.2019, 18:00 • Zimní stadion Kotlina • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 37. kolo

Krásný podvečer z havlíčkobrodské Kotliny. Dnes je na programu derby Vysočiny, kdy BK Havlíčkův Brod vyzve rivala SKLH Žďár nad Sázavou. Toto utkání je zároveň i charitativní. Utkání začíná v 18:00.

SKLH Žďár nad Sázavou Žďárské Plameny prožívají skvělou sezonu, když nasbírali šedesát devět bodů a patří jim první místo tabulky! Žďárští mají před sebou pět utkání a z toho budou hrát dvakrát na domácím ledě.

Žďár nad Sázavou posílil

Plameny připsali na listinu hráčů Ondřeje Pannu, který hrál v předešlých letech za Dynamo Pardubice a v minulé sezoně působil v Kolíně.

Minulé utkání Žďáru nad Sázavou

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:5p

Branky a nahrávky: 6. Vašíček (Kolda), 9. Hasoň (Vašíček, Kadlec), 19. Kadlec (Wasserbauer), 29. Wasserbauer (Bureš) – 2. Pořický (Vávra), 5. Peška (Fojtík), 30. Žák, 39. Vávra (Báchor, Weintritt), 61. Martiník (Žák, Vaněk). Rozhodčí: Markovský – Vašíček, Král. Vyloučení: 4:11, navíc Pěška a Holiš 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 728. Střely na branku: 32:28 (10:9, 12:9, 10:9 – 0:1). Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Vaňa, Černohorský – Kovářů, Prokš, Filip, Bureš, Kadlec, Vašíček, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Panna, Wesserbauer

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Jenáček, Holiš, Weintritt, Báchor, Žák, Daněk – Brunec, Fojtík, Vaněk, Peška, Vávra, Pořický, Seidler, Andris, Dvořák, Martiník, Dalajka

BK Havlíčkův Brod Bruslaři se čtyřiašedesáti body nacházejí na třetím místě skupiny Jih, navíc mají v posledních šesti duelech jistotu v play-off. Svěřenci Richarda Cachnína a Martina Melouna prožívají vyrovnané období, když ze šest zápasu třikrát vyhráli.

Nový Jičín – Havlíčkův Brod 4:1

České Budějovice – Havlíčkův Brod 0:4

Havlíčkův Brod – Valašské Meziříčí 0:5

Kopřivnice – Havlíčkův Brod 4:3p

Havlíčkův Brod – Opava 2:1

Havlíčkobrodští přichází o dva hráče

Havlíčkobrodský kádr opustil z výkonnostních důvodů Matěj Blinka. U Bruslařů také skončil obránce Patrik Kadeřávek, jenž oblékne dres Sokolova.

Minulé utkání Havlíčkova Brodu

BK Havlíčkův Brod – HC Slezan Opava 2:1

Branky a nahrávky: 27. Chlubna (Semrád, Kuchta), 43. Kuchta (Semrád, Chlubna) – 22. Rousek (Šindelář, Spratek). Rozhodčí: Daniel Reich – Martin Klouda, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 516. Střely na branku: 46:20 (16:8, 20:6, 10:6). Průběh utkání: 0:1, 2:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic – Michálek, Třetina (C), Přidal – Beneš, Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík

HC Slezan Opava: Daňa (Wanecki) – Fědor, Zouhar, Šindelář (A), Chujac, Štindl, Vilinskij – Jaroš, Rousek, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf (A), Hartmann, Peterka, Černý (C), Malina, Hendrych

Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou 6:3

Havlíčkobrodský celek se už rozbrusluje v růžových dresech.

Na ledě jsou i hosté, kteří obléknou dresy černé.

Za žďárské Plameny se představí i Jakub Kadlec, který působil v Havlíčkově Brodě. Zraněného Čeňka Nováka nahradí junior Martin Nedvěd. Ale do branky se jako první postaví David Marek.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Nedvěd) – Semrád, Nepokoj, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík, Beran, Beneš

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Půža, Koželuh, Váňa, Lojek, Pleva (C), Hort – Kovářů, Prokš, Kuntsmüller (A), Bureš, Kadlec, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík (A), Panna, Wasserbauer

Rozhodčí: Jan Jaroš – Robin Horký, Michal Tasch.

Oba celky vstoupí za malou chvilku na led za doprovodu malých hokejistů.

Jiří Sláma přivádí svůj celek z útrob zimního stadionu. Za domácí to je David Marek, který jako první vstupuje na ledovou plochu.

Za malou chvilku začínáme, přeji příjemný sportovní zážitek.

00:01

00:01
    Hosté vyhráli vhazování a hned žďárští beci nahazují kotouč do útočného pásma.

00:27
    Nepřesná rozehrávka Plamenů končí zakázaným uvolněním.

00:31
    Miroslav Třetina vyhrál buly, ale kotouč se mu dostal mezi brusle, čehož využil Stehlík, který spěchal na Marka, ale kotouč byl rychlejší než útočník hostů.

01:00
    Matušík přihrával Milfaitovi, který od pravé tyče minul kotouč.

01:28
    Panna se dostal k nahozenému puku, ale Markovu branku minul.

02:00
    Michálek to zkusil z vrcholku pravého kruhu, jeho střela směřovala do Slámovi náruče.

02:23
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Koželuh – 2 min., držení).

02:28
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Matušík – 2 min., podrážení).

02:36
    Milfait vyhrál buly v obranném pásmu a poslal do úniku Jiřího Kopice, ten nabral rychlost a poslal rychlou střelu z pravého kruhu, která vypadla Slámovi z výstroje, ale jeho spoluhráči zažehnali nebezpečí.

03:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

03:35
    Přidal poslal puk do útočného pásma a oba celky nyní střídají.

04:16
    Bruslaři zakládají útočnou akci.

04:26
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři otevírají gólový účet dnešního derby! Tomáš Semrád nabral rychlost v obranném pásmu, s kotoučem projel až do útočného pásma, kde z mezikruží poslal zadovku na PETRA KUCHTU, který si položil Slámu a poslal puk mimo jeho dosah. Asistence: Tomáš Semrád.

05:20
    Havlíčkobrodský celek jde do dvoubrankového vedení! Jan Milfait zavezl puk do útočného pásma po pravé straně, přihrál k první tyči na Jakuba Matušíka, jenž hned předal puk bekhendem na LUBOŠE VOŘÍŠKA, který střelou bez přípravy poslal puk za bezmocného Slámu! Asistence: Jakub Matušík, Jan Milfait.

06:04
    Bruslaři nabrali na tempu a diktují rychlost hry.

06:36
    Havlíčkobrodští kombinují v útočném pásmu.

06:45
    Havlíčkobrodští jdou do rychlého trháku! Kryštof Kulhánek přihrál na modrou čáru, kde stál Jakub Matušík. Havlíčkobrodský forvard poslal střelu po ledě, kterou před brankářem tečoval LUBOŠ VOŘÍŠEK! Asistence: Jakub Matušík, Kryštof Kulhánek.

08:00
    Ondřej Stehlík napálil od levého mantinelu tyč!

09:12
    Žďár právě vstřelil branku!
    Tak to je gólová úvodní desetiminutovka zápasu, Plameny se dotahují na domácí celek! Ondřej Panna se otočil kolem branky a hned po objetí klece poslal přihrávku vzduchem na LUBOŠE KUNStMÜLLERA, který trefil kotouč za letu a usměrnil jej tak do havlíčkobrodské svatyně. Asistence: Ondřej Panna, Jakub Kadlec.

10:02
    Tomáš Semrád se chopil volného puku a poslal tvrdou střelu z levého kruhu na vyrážečku Jiřího Slámy.

10:49
    Chlubna se obtočil kolem klece a zkoušel přihrát na Michálka, který ale na jeho rychlý pas nedosáhl.

11:23
    Bruslaři přehrávají žďárské Plameny.

12:08

12:41
    Kuchta nahodil puk před brankoviště, ale Sláma vyrazil kotouč do ochranné sítě.

13:00
    Milfait poslal skrytou střelu na Jiřího Slámu, který jeho pokus vyrazil betonem.

13:17
    Milfait našel před brankou Voříška, ale jeho střela z první skončila ve výstroji Slámy.

13:39
    Lukáš Bureš dostal přihrávku za obránce a jel sám na Marka, který jeho bekhendový pokus lapil.

15:10
    Rozhodčí odpískali hru vysokou holí, kterou se provinili Plameny.

15:34
    Kuchta přiklepl puk ve středním pásmu Chlubnovi, který zkusil střelu z levého kruhu, Sláma připraven.

16:11
    Havlíčkobrodská družina se nyní drží v obranném pásmu, odkud zkouší založit útočnou akci.

16:44
    Stehlík vystihl rozehrávku Beneše, ale hned jej o puk připravila domácí obrana.

17:23
    Stehlík se zmocnil kotouče na levém kruhu, zkusil si sjet mezi kruhy, ale Kopic mu vleže vyrazil kotouč z hole.

18:20
    Přihrávku před brankoviště skryl Sláma do své moci.

18:46
    Nepokoj se dostal až do útočného pásma, poslal zadovku na Matušíka, ten ji ale nečekal a Žďárští mohou zaútočit.

19:00
    Lojek zkusil pas za obranu na Jíchu, ale Martin Nepokoj se stihl včas vrátit a zamezit tak pokusu na Marka.

19:29
    Panna poslal střelu z levého kruhu, kterou udržel Marek ve výstroji.

20:00

Je za námi prví třetina, která byla velice bohatá na góly. Jako první otevřeli skóre domácí, konkrétně Petr Kuchta, na kterého za necelou minutu navázal Luboš Voříšek, jenž za necelou minutu prosadil znovu. Plameny snížily na rozdíl dvou branek, když se trefil Luboš Kuntsmüller.

Druhá třetina začne v 18:53

Ještě předtím než se začne druhá třetina se na ledové ploše představí krasobruslařky z Havlíčkova Brodu.

Na ledě jsou oba celky, druhé dějství za malou chvilku začne,

20:01

20:06
    Miroslav Třetina vyhrál vhazování pro svůj celek, který nyní může zaútočit.

20:36
    David Michálek poslal zadovku na Martina Nepokoje, který vypálil. Sláma chytil jeho pokus do lapačky.

20:50
    Icing Havlíčkova Brodu.

21:09
    Havlíčkobrodští dostali puk za brankovou čáru, ale brankový rozhodčí nerozsvítil červené světlo, takže vše bude projednávat hlavní rozhodčí!

21:09
    Hlavní rozhodčí uznal branku a Bruslaři jdou tak do tříbrankového vedení! Luboš Voříšek přihrál na Kryštofa Kulhánka, jenž vystřelil a puk před Slámou tečoval JAKUB MATUŠÍK! Asistence: Kryštof Kulhánek, Luboš Voříšek.

22:01

22:47
    Třetina se zkusil natlačit před Slámu, který jej ale nepustil před svou klec.

23:03
    Havlíčkobrodští rozvijí kombinace v útočném pásmu.

23:39
    Zakázané uvolnění Žďáru nad Sázavou.

24:01
    Plameny nahazují kotouč na Davida Marka, jenž jej hned rozehrává svým obráncům.

24:45
    Jakub Kadlec dostal puk mezi kruhy vyslal rychlou střelu, která skončila na zadním mantinelu.

25:36
    Přidal přihrál na Semráda, který vypálil, Slámovi vypadl kotouč z výstroje.

26:14
    Havlíčkobrodští teď vařili svého soupeře v obranném pásmu, ale na Slámu nenašli lék.

26:39
    Matušík si vybruslil na vrchol kruhu, odkud vystřelil, puk se odrazil k Nepokojovi, jenž jej chtěl přihrát na Semráda, ale jeho pokus byl nepřesný.

27:17
    V obrovské gólové pozici byl Kuntsmüller, který dostal nabito mezi kruhy, ale Markovu branku netrefil.

28:12
    Aleš Koželuh vypálil z mezikruží, Marek vyrazil puk na hůl Martina Kuřítka, který hned vypálil, ale fantastickým přesunem jej domácí brankář vychytal!

29:09
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba brankáři si mohou chvilku oddechnout.

29:27
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

29:38
    Kuchta nahazuje puk do útočného pásma a jeho parta si může na chvilku oddechnout a jet vystřídat.

30:09
    Václav Půža vystřelil od modré čáry přímo do Markovy náruče.

30:30
    Hra se díky zakázanému uvolnění hostů přesouvá do obranného pásma Plamenů.

30:46
    Přidal hledal před brankou Michálka, ale kapitán hostí Martin Pleva položil hokejku na ledovou plochu, čímž zabránil přihrávce.

31:39
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost). Trest odpyká Beran.
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Wasserbauer – 2 min., hrubost).

32:17
    Bruslaři odskakují svému soupeři do trháku o čtyři branky! Jakub Matušík přihrál TOMÁŠI SEMRÁDOVI, který si vybruslil od modré čáry a poslal nechytatelnou střelu po horní tyč! Asistence: Jakub Matušík.

33:40
    Hosté hrají v plném počtu a ještě mají necelé tři minuty přesilovou hru.

34:15
    Koželuh dostal nabito na modrou čáru, ale ještě přihrál Plevovi, který jeho přihrávku nečekal.

35:07
    Tomáš Chlubna otravoval hostující obranu, které způsobil problémy s rozehrávkou a udržel tak Plameny mimo Davida Marka.

35:38
    Prokš vystřelil z levého kruhu přímo doprostřed Markovy svatyně.

36:21
    Pleva našel zadovkou Kuřítka, který chtěl přihrát přes brankoviště Pannovi, ale jeho přihrávka nenašla správného příjemce.

37:17
    Milfait vypálil z vrcholku levého kruhu, Sláma vyrazil puk před sebe, kde byl Voříšek, jenž dorážel puk do branky, ale Sláma zachytil kotouč.

38:00
    Zakázané uvolnění Plamenů.

38:15
    Bruslaři dělají problémy žďárskému celku problémy s rozehrávkou.

39:01
    Obrovská šance domácího týmu. Třetina přihrál Semrádovi, který mu puk vracel, ale domácí kapitán na něj nedosáhl. K puku se před brankou dostal Michálek, který z bezprostřední blízkosti minul branku!

39:39
    Burešova střela z kruhu mimo.

39:54
    Milfait se dostal k levé tyči Slámovi branky, poslal zadovku na Valu, který trefil Slámu v rozkleku a touš se vykutálel k levé tyči!

40:00

Druhá perioda je už minulostí dnešního derby. Domácí celek se v této periodě dokázal dvakrát prosadit. Nejprve to byl Kryštof Kulhánek, poté se trefil další obránce a to Tomáš Semrád.

Druhá třetina začne v 19:45

Před třetí třetinou se na ledové ploše objevili rodiče společně s Terezkou, na kterou se vybíraly peníze. Zatím byly předány Nutri drinky. Peníze budou spočítány až na konci zápasu.

40:01

40:01
    Havlíčkobrodští vyhráli vhazování a ženou se dopředu.

40:25
    Kuřítko si nahodil kotouč do útočného pásma, za kterým sám spěchal, ale Nepokoj byl rychlejší.

40:38
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Nepokoj – 2 min., vysoká hůl).

40:55
    Kuchta přihrál Chlubnovi, který jel po levé straně na Slámu, vypálil na vyrážečku, ale Sláma si s jeho pokusem poradil.

41:10
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kopic – 2 min., podrážení).

41:12
    Plameny vyhrály vhazování a kombinují v útočném pásmu.

41:20
    Přidal překazil rozehrávku hostí a zaváží kotouč do útočného pásma.

41:58
    Ofsajd Žďáru.

42:09
    Plameny přečíslily Bruslaře 3 na 1, ale nevyužily toho, ba dokonce bude vyloučen jeden z domácích.

42:13
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 2 min., držení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Vala.

43:00
    Hosté drží soupeře pod zámkem.

43:15
    Půža vypálil od modré čáry, ale minul branku.

43:37
    Michálek jel na Slámu, přihrál Nepokojovi, který poslal střelu od pravé tyče, ale jeho pokus byl zablokovaný.

44:20
    Nepokoj nahodil puk na branku a domácí se za malou chvíli osvobodí.

45:31
    Žďár je momentálně aktivnějším celkem.

45:42
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Koželuh – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Hasoň.

46:20
    Bruslaři se stále drží v útočném pásmu.

46:43
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Kuřítko – 2 min., vysoká hůl).

46:47
    Hosté vyhráli vhazování v obranném pásmu a hned vyhazují.

47:11
    Semrád nabil Nepokojovi, který střelou z nápřahu minul branku a Bruslaři tak ztrácí útočné pásmo.

48:03
    Pleva přihrál Hasoňovi, který naskakoval na led z trestné lavice, ten ale nezpracoval kotouč.

Dnešní utkání sleduje 1218 diváků.

48:41
    Prokš přihrál Kadlecovi, ten chtěl hned poslat puk k levé tyči, ale Marek se proti jeho pokusu stihl přesunout.

49:23
    Michálek projel hostující obraně,poslal střelu na lapačku, se kterou si Sláma poradil.

50:16
    Havlíčkobrodští si berou pětibrankový náskok! Vojtěch Šmíd zachytil puk ve středním pásmu a přihrál jej a svého kapitána. MIROSLAV TŘETINA jel po pravé straně na Slámu, kterého překonal střelou ke vzdálenější tyči! Asistence: Vojtěch Šmíd.

51:00
    Plameny si vytvořily menší tlak, který Bruslaři bez problémů ubránili.

51:34
    Přidal hledal Semráda, který na jeho přihrávku nedosáhl.

52:25
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

53:38
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Michálek – 2 min., hákování).

53:41
    Chlubna společně s Kuchtou přečíslili obranu, prvně jmenovaný přihrával na Kuchtu, ale jeden z beků puk vyrazil, k volnému puku se dostal Vala, ten ale nepropálil Slámu.

54:00
    Kuřítko mohl střílet do prázdné branky, ale puk mu sjel z hole.

54:08
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Váňa – 2 min., hrubost).

54:43
    Wasserbauer se dostal přes obránce, zkusil střelu mezi betony, ale Marek si mezírku pohlídal.

54:56
    Bruslaři jdou do šestibrankového vedení, o které jen tak lehce nepřijdou! Miroslav Třetina přihrál na rozjetého Luboše Voříška, který si sjel k pravé tyči a přihrál na JAKUBA MATUŠÍKA, jenž bez problémů překonal brankáře! Asistence: Luboš Voříšek, Miroslav Třetina

55:51
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Váňa – 2 min., podrážení).

56:27
    Plameny jsou v útočném pásmu, ale havlíčkobrodská obrana jim pomalu ale jistě odebírá kotouč z hole.

57:14
    Žďár se po chybné rozehrávce soupeře osvobozuje.

57:51
    Matušík bojoval o kotouč za brankou hostí, nakonec ze souboje vyšel vítězně.

58:10
    Havlíčkobrodští jsou v útočném pásmu.

58:24
    Žďár zakládá útočnou akci.

58:31
    Ofsajd zastavil Plameny k přechodu do útočného pásma.

58:40
    Panna zavezl kotouč do pásma, ale hned o něj přichází.

58:48
    Chlubna jel sám na branku, položil si Slámu, ale na dvakrát ho nepřekonal.

59:00
    Posunuta havlíčkobrodská branka.

59:25
    Velká strkanice se konala před brankou Marka, nakonec bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

59:41
    Bruslaři zaváží kotouč do útočného pásma.

Na ledové ploše právě proběhlo předání peněz pro rodinu malé Terezky. Bylo vybráno přes 123 tisíc korun a 10 tisíc přispěl Žďár nad Sázavou. (V tomto nejsou započteny dary od sponzorů a dražení dresů)

Je konec třetí třetiny, kterou opět vyhráli Bruslaři o dvě branky, které dali Miroslav Třetina a Jakub Matušík.

Střely ve třetí třetině:

Havlíčkův Brod – 10 (33)
    Žďár nad Sázavou – 10 (31)

Havlíčkův Brod – 13 (34)
    Žďár nad Sázavou – 11 (35)

Je konec dnešního posázavského derby, které opanovali hráči Havlíčkova Brodu, když vyhráli 7:1. Dvěma brankami se blýskli Jakub Matušík a Luboš Voříšek. Po jednom zásahu přidali Petr Kuchta, Tomáš Semráda, Miroslav Třetina. Za Plameny se trefil Luboš Kunstmüller.

Pro tuto chvíli je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (21:05:50)

Dominik Adam

Branky a nahrávky: 5. Kuchta (Semrád, Chlubna), 6. Voříšek (Matušík, Milfait), 7. Voříšek (Matušík, Kulhánek), 22. Matušík (Kulhánek, Voříšek), 33. Semrád (Matušík, Vala), 51. Třetina (Šmíd), 55. Matušík (Voříšek, Třetina) – 10. Kunstmüller (Panna, Kadlec)

Rozhodčí: Jan Jaroš – Robin Horký, Michal Tasch