Řisuty – Mostečtí Lvi 5:4 (po pr.) | Sokolov – Klatovy 8:1 (kon.) | Kobra – Děčín 12:3 (kon.)
Jablonec n/N – Trutnov 3:2 (po pr.) | Nymburk – Dvůr Králové n. L. 4:8 (kon.) | Kolín – Letňany 3:0 (kon.)
HC Baník Sokolov
8:1 (1:1, 3:0, 4:0)
HC Klatovy
Středa 13.02.2019, 18:00 • Sokolov • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 39. kolo

Sokolov i přes velký počet absencí ve svém kádru zejména díky výkonu v závěřečných 40 minutách vítězí 8:1 po nerozhodné první třetině. Hezký večer ze Sokolova. (20:11:56)

59:42
    Nepřesná střela od modré v domácím podání ukončí toto utkání.

59:12
    Za potlesku tribun se dohrává toto utkání.

58:41
    Stříbrný si dobře sjel téměř až k brance, ale těsně minul.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Uhlík svou střelou i následnou dorážkou dokázal zaměstnat obranu i brankáře Sokolova.

56:48
    Beran opět kryje střelu a připisuje si další zásah.

55:57
    Klatovy již raději pouze vyhazují puky do bezpečí, hlavně už neinkasovat.

55:15
    Baník právě vstřelil branku!
    MICHAEL ČEJKA zvyšuje již na hrozivých 8:1! Asistence: Michal Hotěk.

55:10
    Beran vystavil stopku další domácí střele do sítě.

55:01

54:42
    Rubnerova střela z levé strany končí na zadním mantinelu.

53:57
    Po dlouhé době si šáhl na kotouč i David Fečo.

53:14
    Michálek hledal volný puk před brankou, ale dorážet již nestihl.

53:01
    Vyloučení v týmu HC Klatovy (Jiří Uhlík – 2 min., sekání).

52:25
    Stříbrného pas před brankou nikoho ve žlutém dresu nenašel.

51:44
    Bezradný výkon Klatov i nadále pokračuje.

50:51
    Jakub Vrána vyhrál buly, puk doputoval k VOJTĚCHU ŠIKOVI a ten propálil vše co mu stálo v cestě – 7:1! Asistence: Jakub Vrána.

50:48
    Hruškova formace uzamkla celek z Klatov v jejich obraném pásmu.

49:50
    Pohotová střela z mezikruží vyslaná MICHAELEM ČEJKOU končí za zády Berana – 6:1! Asistence: Jan Bečvář.

49:42
    Josef Roubal se ke střele nedostal, Marek Rubner již ano, ale chyběl mu důraz.

49:14
    Útočný postup Klatov byl zastaven ofsajdem.

48:46
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Pavel Kuběna – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Klatovy (David Markov – 2 min., hrubost).

47:58
    Ofsajd Sokolova.

47:20
    Povedenou střelou z mezikruží zvyšuje na 5:1 MARTIN ČURDA! Asistence: Michal Hotěk.

47:08
    Beran opět svým zásahem přerušuje hru.

46:27
    David Hruška pálil z mezikruží těsně mimo branku.

45:40

45:25
    Kadeřávkova střela vznesla zmatky do obrany Klatov.

44:45
    Jan Tomeček odpálil puk až za branku Berana do útočného pásma.

44:12
    Stříbrný zaměstnává hráče Klatov i během svého oslabení.

43:40
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Martin Čurda – 2 min., faul kolenem).

43:33
    David Hruška posunul kotouč do útočného pásma.

43:29
    Rulík uspěl v tvrdém souboji u mantinelu s Davidem Roubalem.

42:52
    Zakázané uvolnění Sokolova.

42:20
    Kadeřávek nepřesně střílel od modré čáry.

41:29
    Trapl zkoušel pohotovou střelu z otočky.

41:00
    Rozklek Berana tlumí další domácí střelu.

40:31
    O přerušení hry se postaral brankář Beran.

40:01

Pouze jediné družstvo ovládlo druhou třetinu a sice domácí HC Baník Sokolov, který během šesti minut navýšil stav utkání na stávajících 4:1! Poslední část hry bude zahájena cca v 19:35 hodin.

40:00

39:42
    Čurda v rohu kluziště zaměstnal hned dva hokejisty Klatov.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:05
    Nyní probíhal tuhý boj o každý centimetr ledu.

37:26
    Rulíkovu bombu od modré čáry musel na několikrát tlumit brankář Beran.

37:01
    Bečvář ztratil svou hráčskou hůl přesto u mantinelu bojuje jako lev.

36:30
    Trapl vydoloval puk v mlýnici a Beran opět musel zasahovat proti střele Michaela Čejky.

35:41

35:28
    Martin Trapl se prokličkoval před brankoviště, a jeho střela si cestu do branky soupeře nenašla.

34:58
    Jiří Uhlík vyhazuje puk podél mantinelu do útočného pásma.

34:17
    Beran opět předvádí své kvality.

33:41
    Vyloučení v týmu HC Klatovy (Marek Rubner – 2 min., vysoká hůl).

32:18
    Vrána našel Davida Hrušku jenž vystřelila následně byl po celé střídání hlídán dvěma hráči.

31:33
    Kuběna o zadní mantinel nahazuje puk do útočného pásma.

30:45
    Tempo hry ve druhé třetině udává zásadně družstvo HC Baník Sokolov.

29:51
    Střela sokolovského hráče rozezněla brankovou konstrukci.

29:05
    Trojice dle pořadí Hotěk, Michal Fečo, Tomáš Rohan nepropálila brankáře Berana ačkoliv se ocitl v ohni stře.

28:34
    Bečvářovu střelu ztečoval do ochranné sítě Jakub Sysel.

27:54
    Beran nachází kotouč ve své lapačce.

27:22

26:10

26:02
    Otřepané nedáš – dostaneš se opět potvrdilo! Sokolov ve vlastním oslabení skóruje PAVLEM KUBĚNOU – 4:1! Asistence: Martin Čurda, Adam Rulík.

25:43
    Následně nabil Vavřička místo střely Matiáškovi a toho skvěle vychytal Fečo jistým zásahem!

25:05
    Matiášek od levého hrazení pálil mimo branku.

24:37
    Fečo zasáhl a následně jeho branky byla vychýlená z předepsaných pozic.

24:10
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vojtěch Šik – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

23:17
    Puk opět mezi diváky, vhazuje se ve středním pásmu.

22:35
    Z dorážky ze skrumáže sedícího brankáře Berana překonává MARTIN ČURDA – 3:1! Asistence: David Hruška.

21:44
    Ofsajd Sokolova posouzen jako úmyslný.

20:50
    Do vedení posílá Sokolov svou střelou od modré čáry přes všechny hráče clonící před brankou PETR VODIČKA – 2:1! Asistence: Josef Stříbrný, Tomáš Rohan.

20:16
    Zakázané uvolnění Klatov.

20:01

Po vyrovnané první třetiny je nerozhodný výsledek po 20 minutách 1:1. Druhá třetina započne cca v 18:18 hodin.

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

16:33
    Šik ani následně Bečvář nepřekonali pozorného Berana.

15:41
    Vysoký skákavý kotouč do území nikoho odpaluje pohotově David Fečo.

14:54
    Za Sokolov vyrovnávací branku střílí JAN BEČVÁŘ – 1:1! Asistence: Michael Čejka, Patrik Michálek.

13:51
    Beran opět likviduje příležitost Sokolova.

12:09
    Bečvář těsně míjí branku Kobru.

11:30
    Beran si připisuje další zákrok.

10:25

08:25
    Vyloučení v týmu HC Klatovy (Albert Šiller – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

07:42
    Sokolov je v útočném pásmu.

07:18

06:54
    Co se nepovedlo Vodičkovi, zrealizoval kapitán Rohan a vyvezl kotouč z domácí obranné třetiny.

06:28
    Trapl vyhazuje kotouč ze středního pásma až za branku Berana.

05:52
    Sokolovská čtveřice dostává kotouč až do útočného pásma soupeře.

05:18
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Pavel Kuběna – 2 min., sekání).

04:51
    Marek Rubner z levého kruhu z dobré pozice trefuje pouze připravenou lapačku brankáře Davida Feča!

04:29
    Puk v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.

03:45
    Uhlík se sice dostal za obranu Sokolova, ale pod tlakem obránce nakonec ani nevystřelila puk končí mimo branku.

02:54
    Beran předvedl další solidní zákrok.

02:29
    Klatovy vyhazují puk přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

01:41
    Sokolov se hrne do útoku za vyrovnáním.

00:53
    Klatovy právě vstřelily branku!
    V tandemu ujela dvojice hráčů Klatov, střelu Josefa Roubala stačil Fečo velmi dobře vyrazit, ale pouze do míst, kde byl zcela volný MAREK RUBNER a ten uklidil puk do odkryté branky – 0:1! Asistence:Josef Roubal, Milan Švarc.

00:30
    Brankář Beran raději přidržel puk v blízkosti své branky.

00:01

A zápas může být zahájen.

V minulých dnech oslavil 60 let bývalý hráč HC Baník Sokolov pan Vilibald Proschek, jenž dostává dres a věcné dary od jednatele klubu Karla Makovce.

Následují domácí hráči ve žlutých dresech.

Na led nastupují hráči Klatov v červených dresech.

Rolba uhlazuje led po předchozím rozbruslení.

HC Baník Sokolov: D. Fečo (P. Hruška) – Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Rulík, Michálek, Šik (A) – Kuběna, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hotěk, D. Hruška, Bečvář, Vrána, Zadražil, Rohan (C), M. Fečo. Trenér: Karel Mlejnek.

HC Klatovy: Beran (Čech) – Šiller, Staněk, Slavík (C), Váchal, Štěpánek, Sysel – Reitspies, Rubner, Červenka, Hanzlík, Markov, Matiášek, Leština, J. Roubal, Uhlík, Švarc, D. Roubal (C), Vavřička. Trenéři: Michal Straka, Ivan Vlček.

Rozhodčí: Nepomucký – Fiala, Tichý.

PARTNEREM utkání 39.kola II.ligy ČR mezi HC Baník Sokolov a HC Klatovy, které se hraje ve středu 13.2. od 18.00 hodin, je společnost TOP TRANS LINE s.r.o. – pan Antonín Pašek.

Jablonec – Klatovy 7:6 po prodloužení

Pikantní duel to bude zejména pro Tomáše Vracovského jenž skvěle hájí barvy Baníku, ale začátek sezóny strávil právě v Klatovech. Za Klatovy by měl nastoupit v brance exsokolovský Kuchař.

V kádru Klatov najdeme plno šikovných a talentovaných hráčů převážně s plzeňskou historií. V obraně to jsou: Jakub Slavík (1993), Jakub Houfek (1994), Ondřej Leština (1994), Jakub Sysel (1998), Adam Váchal (1998). V útoku se daří hráčům: Vojtěch Tulačka (1994), Jiří Uhlík (1995), Richard Kristl (1995), David Roubal (1998).

Ve 39. kole se v Sokolově střetnou dva nejlepší týmy skupiny Sever HC Baník Sokolov (1) s HC Klatovy (2). Přestože oba celky mají své jisté, určitě se bude na co dívat a jak je v této sezóně zvykem mohl by to být parádní hokej jako ve třech předcházejících případech.

Vzájemná utkání 2018 – 19:

Klatovy – Sokolov 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky: 20. Tulačka, 24. Švarc, 42. Hanzlík, 59. Houfek – 9. Vracovský, 16. Švec, 39. Hotěk

Sokolov – Klatovy 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Branky: 52. a 59. Vracovský – 9. Houfek, 15. Eret, 30. Hanzlík

Klatovy – Sokolov 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 22. Kovařík, 27. Zadražil, 50. Čurda, 52. Hotěk

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 15. Bečvář (Čejka, Michálek), 21. Vodička (Stříbrný, T.Rohan), 23. Čurda (D.Hruška), 27. Kuběna (Čurda, Rulík), 48. Čurda (Hotěk), 50. Čejka (Bečvář), 51. Šik (Vrána), 56. Čejka (Hotěk) – 1. Rubner (J.Roubal, Švarc)

Rozhodčí: Nepomucký – Fiala, Tichý