Kometa Brno – Vítkovice 2:6 (po nadst. prodl.) | HC Litvínov – Salzburg 3:4 (po nadst. prodl.)
po nadst. prodl.
HC Kometa Brno
2:6 (1:2, 1:2, 0:2 - N 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Středa 13.02.2019, 16:00 • DRFG arena • REDSTONE Extraliga juniorů • O pořadí v play-off
Partner:
   
  Kometa si po úspěšném prodloužení připisuje alespoň jednobodový zisk z dnešního utkání. Zbylé tři body putují na sever Moravy. Vítkovice tak i podruhé v sezoně porážejí brněnskou Kometu a svůj náskok na jihomoravského rivala navyšují na rozdíl osmi bodů. Nicméně nejdůležitější část sezony oba celky teprve čeká. To je ode mne vše, z Brna vám přeji příjemný středeční večer. (18:15:30)
   
  Konec zápasu.
   
  64:25
  Kometa právě vstřelila branku!
  Brněnský kapitán po individuální akci ukončil přesnou trefou nadstavbové prodloužení, RADEK KUČEŘÍK si s pukem najel mezi kruhy, odkud dokázal trefit pravý růžek vítkovické branky. Bez asistence.
   
  63:36
  Minárik nyní statečně bojuje v obležení vítkovických obránců, počkal si až spoluhráči vystřídají, a udržel tak pro svůj tým útočné pásmo.
   
  62:56
  Meluzinova střela zblokována, na kotouči jsou hráči Vítkovic.
   
  62:30
  Protiútok hostů zakončoval střelou z levého kruhu Vojtovič, Rachůnek znovu úspěšný.
   
  62:11
  Na druhé straně byl blízko ukončení dnešního utkání Lednický, ale také Rachůnek zatím drží.
   
  61:29
  Kuncovi se daří držet kotouč v útočném pásmu, nyní se dokonce dostal do dvou po sobě jdoucích střeleckých pokusů, ale ani jednou si na Dolíšku nepřišel.
   
  61:00
  Kometa s kotoučem operuje v útočném pásmu.
   
  60:18
  Meluzin poslal do slibného úniku Minárika, ten už měl před sebou pouze brankáře Dolíšku, ovšem nedokázal trefit přesně.
   
  60:01
  Začalo nadstavbové prodloužení.
   
  Vítkovice ve třetí třetině dokázali dvěma slepenými brankami definitivně rozhodnout o tříbodovém exportu z Brna do Ostravy. Zda na sever Moravy poputuje i bonusový čtvrtý bod, o tom rozhodne pětiminutové prodloužení, které započne za necelé tři minuty.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.
   
  59:42
  Před vypršením základní hrací doby se ještě bude vhazovat ve středním pásmu.
   
  58:54
  Vítkovice pohodlně kontrolují svůj čtyřbrankový náskok a nejspíš už nebudu tolerovat přítomnost brněnských hráčů před Dolíškou.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:36
  Vítkovice neztrácejí útočné choutky ani za rozhodnutého stavu, Věntus si nechal na modré čáře nabít od Bílého a jedovatou střelou prověřil připravenost brankáře Rachůnka, ten v testu vítkovického obránce úspěšně obstál a hru přerušil.
   
  56:23
  Zakázané uvolnění Komety, hra se stěhuje před Rachůnka.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 10. Kučeřík (Krejčí, Svozil), 34. Švrně (Holemý, Mich.), 65. Kučeřík – 18. Fridrich (Bernovský), 19. Vojtovič (Mar.), 27. Fridrich, 38. Mrva (Vojtovič), 43. Vojtovič (Mrva), 45. Krška (Marc., Konečný)


  HC Kometa Brno: Micka (38.Rachůnek) – Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk, Žák – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzin, Škvrně, Krejčí, Kadlic, Kos, Kunc Mich., Bartes.
  HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Mrázek) – Kunc Mar., Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, ficek, Věntus – Konečný, Fridrich, Bernovský, Krška, Lednický, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Potočný, Gebauer.

  Rozhodčí: Čech – Urubčík, Nechvátal