Švýcarsko – Česko 0:3 (kon.)
konec
Švýcarsko
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Česko
Středa 13.02.2019, 19:30 • Zetra Olympic Hall, Sarajevo • Evropský olympijský festival mládeže
Partner:
   
  To už je ode mě všechno. Zítra u olympijského finále na počtenou! (21:45:45)
   
  A na řadu samozřejmě přichází i děkovačka s fanoušky, kteří hnali české hokejisty parádně dopředu. Za podporu jim patří velký dík!

   
  Halou Zetra v Sarajevu teď zní podruhé na turnaji česká hymna.
   
  Nejlepším hráčem českého týmu je zcela po zásluze vyhlášen Pavel Novák, který vstřelil první dva góly a jeho elitní formace pak byla i u třetího.
   
  Střely na branku:

  Švýcarsko – Česko 25:33 (7:9, 7:15, 11:9)
   
  Hotovo! Čeští hokejisté do 17 let ve druhém utkání na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu vynulovali Švýcary, vyhráli skupinu a postupují do finále! O zlato se utkají zítra od 20:30 překvapivě s Běloruskem, které odpoledne vyřídilo Finy.
   
  Konec zápasu.
   
  56:30
  Čeští hokejisté bez problémů kontrolují závěr utkání. Tobiáš Handl teď vystřihl nádhernou kličkovanou z levé strany až před brankáře, ale ten mu ji nakonec vychytal.
   
  43:30
  Michal Gut mohl ve velké možnosti navýšit české vedení, ale z brankoviště nepřehodil gólmanův beton.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Česká sedmnáctka je na ideální cestě do finále. Na ledě je lepším týmem, Švýcaři občas hrozí z protiútoků, ale v naší kleci znovu stojí jistota jménem Jan Bednář. V hale Zetra má český tým parádní podporu, fandí mu lyžaři, biatlonisté i snowboardisté. Tak věřme, že všichni společně oslaví postup.

  Druhou část vyhráli svěřenci Karla Berana na střely 15:7, a co je hlavní, Pavel Novák s Tomášem Chlubnou ty své procpali až do sítě.

  Třetí třetina začne přibližně ve 21:08.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  36:01
  Česko právě vstřelilo branku!
  A teď už vedou naši hokejisté o tři góly! V útočném pásmu spustili velkou rotaci a Švýcarům s ní pořádně zamotali hlavy. Na jejím konci stál TOMÁŠ CHLUBNA, který svou šanci sice neproměnil, ale zpoza brány pak chytře odrazil puk o brankáře za jeho záda – 0:3! Asistence: Pavel Novák, Michal Gut.
   
  33:20
  Švýcaři mohli z náporu odpovědět, ale Jana Bednáře zachránila proti bekhendové střele zblízka tyč.
   
  30:10
  Česko právě vstřelilo branku!
  Skvěle! Švýcaři byli zkraje druhé třetiny aktivní, ale pak putovali ve dvou na trestnou lavici a český tým dlouhou přesilovku pět na tři využívá! Potřeboval několik šancí, než se znovu PAVEL NOVÁK ze své pozice na modré čáře uvolnil, udělal několik temp blíž k brance a pak krásně zavěsil pod břevno – 0:2! Asistence: Ondřej Baláž, Michal Gut.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Není to vůbec snadné utkání, ale Češi byli v první třetině přece jenom o něco lepším týmem a měli víc šancí. Kromě té, kterou proměnil Pavel Novák před odchodem do kabin, ještě napálil z mezikruží tyč Joshua James Mácha. Na střely vede náš tým 9:7.

  Druhá třetina začne přibližně ve 20:15.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 20. Novák (Chlubna, Gut), 31. Novák (Baláž, Gut), 37. Chlubna (Novák, Gut)


  Švýcarsko: Rötheli (Galley) – Streule, Chanton, Maurer, Meier, Nussbaumer, von Allmen – Zaugg, Fahrni, Ritzmann – Depallens, Lekic, Robin – Biasca, Bieri, Hofer – Wenger. Trenér: Martin Höhener.
  Česko: Bednář (Čajan) – Baláž, Vacík, Hampl, Bláha, Malák, Naar, Perička – Chlubna, Gut (C), Novák (A) – Macháček, Ivan, Matěj – Cikhart, Handl, Mácha – Malý, Simon. Trenér: Karel Beran.