Chabarovsk – Omsk 3:2 (kon.) | Vladivostok – Ufa 3:0 (kon.) | Barys – Kunlun 3:1 (kon.)
Nižněkamsk – Novosibirsk 5:4 (po pr.)
Admiral Vladivostok
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 14.02.2019, 10:30 • Fetisov Arena • KHL

Je dobojováno. Vladivostok udržel náskok z první třetiny, kdy převálcoval svého soupeře a po zásluze vyhrává na domácí půdě všechny body. Ufa se trápila, nehrála příliš pohledný hokej a až na světlejší chvilky neudělala Krasotkinovi moc vrásek na tváří. Domácí gólman ovšem vše zvládl a po zásluze si vychytal čisté konto.

Střely na branku: 35-22 (12:43:05)

Česko-slovenská stopa v zápase

Vojtěch Polák (Vladivostok): 1+0, čas na ledě 15:50, 3 střely
    Karel Kubát (Vladivostok): 0+0, čas na ledě 17:23, 3 střely

59:50
    Hosté na to budou mít posledních deset vteřin po icingu domácího celku.

59:24
    Ufa to ještě zkouší, dá alespoň čestný gól?

59:03
    Do konce utkání už nezbývá ani minuta, puk je ve středním pásmu.

58:41
    Zakázané uvolnění domácích. Ještě šance pro Ufu na vstřelení gólu žije.

58:07
    Poslední dvě minuty rozehrál Admiral, který se bude snažit puk daleko od své branky.

57:28
    Snaha se Ufě upřít nedá, dnes to ale prostě nestačilo. Vladivostok si připíše pravděpodobně další tři body.

57:03
    Domácí gólman opět ukryl puk ve své výstroji, od nuly jej už moc času nezbývá.

56:12
    Hosté se ještě snaží alespoň překazit Kasotkinovi čisté konto, ale ten je dnes bezchybný.

55:28
    Admiral se dostal do šance, ale střela Ďjakova byla sražena pouze do ochranné sítě.

55:00
    Zdá se. že zápas se pomalu, ale jistě spíše dohrává. Tempo poněkud opadlo.

54:27
    Dopustili se ovšem ofsajdového postavení.

53:59
    Už se opět hraje, s pukem na hokejkách operují hosté.

53:42
    Na středu hřiště se srazili dva hráči. Oba zůstali ležet na zemi a přivolávají se doktoři.

53:11
    Těžko říct, z ojedinělé šance teď ale málem udeřila Ufa. Krasotkin ale pokryl střelu a i nadále drží čisté konto.

52:58
    Tlak Admiralu je evidentní, dočkáme se ještě nějaké branky?

52:17
    Domácí se dostali ke střele z mezikruží, ale trestuhodně minuli branku.

52:02

51:22
    Až teď se domácí usadili v útoku. Podaří se jim něco vymyslet?

50:52
    A opět, Admiralu se teď moc nedaří.

50:24
    Ufa zatím zvládá toto oslabení na výbornou a znova vyhazuje.

50:02
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., nedovolené bránění).

49:58
    Domácí si sice vytvořili tlak, ale na proměnění to nestačilo. Nyní ale i nadále pokračují.

49:23

48:36
    A znova Ufa vyhazuje přes všechny čáry.

47:54
    Domácí se hnali do zakončení, ale střela šla nakonec vedle a hosté vyhazují.

47:28
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikolaj Čebykin – 2 min., vysoká hůl).

47:23
    Soloduchin vzal zakončení situace dva na jednoho na sebe, ale trefil jen lapačku gólmana!

47:13
    Proti byl teď Tarasov. Ten si vybruslil proti střele z mezikruží a perfektně ji pokryl.

46:58
    Temo hry je i nadále velmi vysoké. Oba týmy hrají aktivně a snaží se fanoušky potěšit ještě nějakým tím gólem.

46:18
    Ti následně těsně minuli branku z rychlého protiútoku a skóre se stále nemění.

45:52
    Nyní s pukem za brankou i domácí.

45:17
    Ufa operovala s pukem za vlastní brankou, kde čekala na moment k útoku. Ten sice přišel, ale znova to vše bylo bez střely, která by ohrozila branku.

44:28
    Černikov se dostal k dorážce střely od mantinelu, i Tarasov ale svůj tým nyní podržel.

43:55
    Butuzov se ocitl v ofsajdu.

43:12
    Hosté se dostali k bekhendovému zakončení, ale již byli příliš blízko a Krasotkin tak střelu pokryl.

42:29
    To se jim ale moc nepovedlo a také oni o puk lehce přišli...

42:02
    Ani domácí na druhé straně neuspěli, v rohu přišli o kotouč a hosté mohou zkusit své štěstí.

41:28
    Hosté jsou zpět v útočení. Zatím se jim ale nedaří vymyslet něco, co by ohrozilo stávající stav utkání.

40:47
    Ufa se dostala až před Krasotkina, ale tam o puk přišla a musí se stáhnout zpět.

40:17

40:01

Na branku to ovšem nestačí. Druhá třetina je za námi a skončila bez gólů. Hrál se hodně vyrovnaný hokej, poté otěže přebrali domácí, kterým ale před koncem došla šťáva. Toho se pokusila Ufa, ale vylámala si zuby na výborném Krasotkinovi. Poslední třetina začne zhruba v 12:00. Podaří se hostům ještě něco vymyslet?

Střely na branku ve 2. třetině: 11-9
    Střely celkem: 22-12

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:42
    Další teč, kterou Krasotkin bravurně vytěsnil, Ufa teď hraje nejlépe za celý zápas.

39:18
    Admiral vyhazuje.

38:42
    Ufa se dostala do samostatného úniku. Krasotkin se ale perfektně roztáhl na brankovišti a zachránil svůj tým!

38:30
    Domácí se osvobozují.

38:17
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasilij Strelcov – 2 min., sekání).

37:59
    Naopak se snaží ještě jednu přidat. Domácí se usadili v útoku a snaží se najít skulinku v obraně soupeře.

37:32
    Admiral uklidňuje hru, nechce inkasovat zbytečně před koncem třetiny.

36:58
    Ufa jakoby ožila, další přihrávka před branku a následná střela, kterou znova kryje skvělý Krasotkin.

36:31
    Možná největší šance Ufy v celém zápase. Krasotkin vystihl střelu z bezprostřední blízkosti, poté ale ještě vznikl závar před jeho brankou, ale spolu s obránci to domácí gólman zvládl.

36:08
    Po dlouhé době si na puk sáhl i domácí gólman. Se střelou od mantinelu ovšem moc potíží neměl.

35:57
    Ta ani nepřišla, proto to na sebe vzal Miščenko na druhé straně, ale na Tarasova nevyzrál.

35:24
    Po dlouhé době to jsou hosté, kdo se usadil v útočném pásmu. Zatím ale bez střely.

34:47
    Puk v lapačce jeho kolegy. Následuje komerční přestávka.

34:37
    Ufa se vyloženě pouze brání. Krasotkin se v bráně už musí nudit.

34:02
    Hra se trochu uklidňuje. Uvidíme, zdali ještě ve druhé třetině přeci jen nějaká branka padne.

33:23
    Další závar před hostující brankou, ale ani nyní se domácí neprosadili.

32:46
    Admiral ale chce ten čtvrtý gól přidat. Zatím však přichází snaha vniveč. Krasotkin drží svůj tým.

32:08
    Ufa získala puk a snaží se uklidnit hru, posledních pár minut pro hosty bylo dost hektických.

31:39
    Nakonec ale s vypětím všech sil tohle obléhání ustáli. Vladivostok se ale znova vydává do útoku.

31:06
    Admiral dostal soupeře pod velký tlak, hosté již dlouho nestřídali a mají co dělat, aby se drželi na bruslích.

30:11
    Ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:39
    Nyní to změnili domácí, ale bekhendová střela Tarasova příliš neohrozila. Mířila po zemi a tam to měl gólman hostů pokryté.

28:47
    Již se pokračuje, ovšem ve stejném trendu. ze strany na stranu, ale bez střel.

27:57
    Ačkoliv je druhá třetina hraná ve velkém tempu, stav se stále nemění a nepřichází ani větší šance. Nyní Ufa v ofsajdu a my si dáme komerční přestávku.

27:04
    Na druhou stranu mířili hosté, ale ani oni se nedostali na dostřel branky.

26:32
    Domácí se dostali do rychlé protiakce, ale ta nakonec byla zbržděna a ni se z ní již nevyklubalo.

25:58
    Ačkoliv je Admiral pod tlakem, tak Krasotkin moc práce nemá. Obrana funguje zatím na jedničku.

25:29
    Zatím ne, domácí vyhodili kotouč do bezpečí. Další útok se ale blíží.

24:59
    Teď jsou to však znova hosté, kdo se snaží něco vymyslet směrem vpřed. Povede se jim to?

24:30
    O puk se bojovalo v rohu obranného pásma Vladivostoku, ten z toho vyšel vítězně.

24:04
    Další střela vedle z hokejek Ufy. Zdá se ovšem, že hosté trochu přidali.

23:28
    Domácím nevyšla přihrávka v útočném pásmu a puk se došoural až zpět k jejich brance.

22:57
    Souboj u mantinelu vyšel lépe pro obránce Vladivostoku, hosté se ale i tak dostali nakonec ke střele, kterou Krasotkin dokázal srazit do rohu.

22:32
    I nadále se hraje ve vysokém tempu. Akce střídá akci, chybí tomu ovšem zakončení, které by brankáře ohrozilo.

21:58
    Nyní je to Vladivostok, kdo se snaží něco vymyslet, o puk ale rychle přišel a musí se vracet.

21:19
    Ufa se dostala až do zakončení z mezikruží, ale střelecky se jí prostě nedaří. Pokus zamířil mimo.

20:42
    Domácí hned na začátku druhé třetiny začínají těsným ofsajdem.

20:01

Je to tak. Domácí Admiral v první třetině doslova převálcoval Ufu a zaslouženě vede o tři góly. Hostům se nedařilo vlastně vůbec nic a budou se muset hodně zlepšit aby mohli pomýšlet na body. Po šikovné trefě se trefil i český forvard polák, potěšení tak musí být také čeští fandové. Jak se zápas bude vyvíjet dále se dozvíme zhruba od 11:20.

Střely na branku: 11-3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    Hosté se ještě něco snaží vymyslet, ale nejspíše si budou muset počkat na další třetinu.

19:10
    A protiútok hostů končí znova ofsajdem.

18:46
    Na druhé straně se mezi obránci protáhl Butuzov, dostal se i do zakončení, ale na brankáře si nepřišel.

18:14
    Ufa se dostala až do třetiny soupeře, ale tam rychle přišla o kotouč, hostům se zatím nic nedaří.

17:57
    Tempo hry, zdá se, poněkud opadlo. Vidíme další ofsajd, tentokráte se provinil domácí tým.

17:25
    Puk skončil mezi diváky, hra je tedy přerušena a přesunuta do středního pásma.

17:11
    Koledovova střela šla přes hokejku obránce, takže u domácího brankáře skončila jako jednohubka v lapačce. Ufa alespoň vybojovala vhazování v útočném pásmu.

16:24
    Mizérii hostů dokazuje i další ofsajd, Krasotkin v první třetině moc práce nemá.

15:28
    Admiral pokračuje v aktivní hře, Ufa ne a ne se chytit a vytvořit si byť náznak šance.
    15:08 Konstantin GLAZAČEV - 3:0

15:08
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    A je z něj další branka! Hosté jsou zralí na ručník. KONSTANTIN GLAZAČEV se opřel do střely od modré a prostřelil úplně vše, co mu stálo v cestě. Tarasov toho pravděpodobně ani moc neviděl a s hosty začíná být opravdu zle. Asistence: Alexander Ugolnikov a Alexander Mereskin

14:42
    Až nyní se Admiralu podařilo dostat se do třetiny a hned z toho byla nebezpečná skrumáž před brankou, tlak pokračuje!

14:13
    Hostům se ihned po buly podařilo osvobodit a ušetřit tak cenný čas.

13:47
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Anatolij Jelizarov – 2 min., podrážení).

13:13
    Zatím se to zdá jako nereálné, snaha se hostům upřít nedá, ale šance nepřicházejí žádné.

12:43
    Ufě se vstup do zápasu hodně nepovedl, hosté budou mít co dělat, aby na skvěle hrající domácí vyzráli.
    11:37 Vojtěch POLÁK - 2:0

11:37
    Domácí zaslouženě přidávají další branku. Do dělovky od modré vložil svou hůl VOJTĚCH POLÁK a neomylně trefil růžek branky, gólman byl bez šance! Asistence: Roman Tatalin

11:30
    Oba týmy v plném počtu.

11:11
    Vladivostok je aktivnější, po zásluze se dostal ke střele z mezikruží, ovšem Tarasov zaúřadoval.

10:24
    Teď to málem změnili domácí, ke střele se ale nedostali přes výborný zákrok obránce Koledova.

10:07
    Hra čtyři na čtyři zatím šance nepřináší, uvidíme, co se ještě stane.

09:30
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Ďjakov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Rybin – 2 min., hrubost).

09:24
    Napadání domácích dělalo obráncům Ufy viditelné problémy, ale ti se z toho nakonec dostali a míří směrem vpřed.

08:46
    Pokračuje se ve vysokém tempu, ze strany na stranu. Zdá se, že nás dnes čeká opravdu dobrý hokej.

07:50
    Černikov se zjevil před Tarasovem, ale neměl již dost času na lepší zakončení, s jeho slabou střelou si tak brankář Ufy poradil.

07:30
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

06:37
    Byli to ovšem domácí, kdo se dostal do zajímavé příležitosti, střela z levého kruhu ale provětrala jen výstroj Tarasova.

06:17
    Zdá se, že se hosté opět chytli a dokáží srovnat se soupeřem krok. Nyní jsou na puku více oni.

05:47
    Už i Ufa se dostala ke střele, dělovka od modré ale minula svůj cíl.

05:19
    Ufa se pouze brání vyhozením puku, se kterým domácí nyní operují na vlastní části hřiště.

04:43
    Admiral nepolevuje v tlaku, který si díky přesilové hře vytvořil, dočkáme se ještě nějaké branky?
    03:43 Kirill VORONIN - 1:0

03:43
    Už se zdálo, že domácí přesilovou hru nevyužijí, ale poté se dostal před brankáře. KIRILL VORONIN, jenž z první ještě Tarasova nepřekonal, ale z dorážky se již nemýlil. Domácí se ujímají brzkého vedení. Asistence: Konstantin Glazačev a Kirill Ďjakov.

03:40

02:49
    Ufa se opět osvobozuje a šetří cenné vteřinky.

02:09
    Domácí se usadili ve třetině, ale tvrdou střelou od modré, která zamířila vedle, se sami vyhnali.

01:40
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Lukin – 2 min., vysoká hůl).

01:08
    To se ovšem nepovedlo, ale ani na druhé straně, hraje se ve vysokém tempu, ale zatím se spíše bojuje o výhodu volného prostoru.

00:29
    Admiral vyhrál první buly a ihned se nastěhoval do útočné třetiny, kde se snaží získat klid s pukem na hokejkách.

00:01

Hráči jsou již na ledě, utkání za okamžik započne.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Miščenko, Kozlovskij, S. Zacharčuk, Ugolnikov, Kubát, Tatalin, Karmaškov, Ďjakov – Černikov, J. Petrov, V. Butuzov – Konnov, V. Strelcov, Vicharev – Koňkov, V. Polák, Zajcev – Glazačev, Mereskin, K. Voronin.

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Karejev) – S. Těreščenko, A. Semjonov, Koledov, Sergijenko, Culygin, S. Garejev, Jelizarov, Petrišev – Tkačov, Burmistrov, M. Majorov – Rybin, Šen, Soloduchin – Lukin, Busarov, Čebykin – Skorikov, Bobyljov, Kuzmin.

Rozhodčí: Ščenjov, Ravodin – Sadovnikov, Sazonov.

Ufa 4:1 Vladivostok

Hosté jsou na tom podstatně lépe. V 59 zápasech získali 69 bodů a mají hned o 26 více než jejich soupeř. To díky 29 výhrám, kterých docílili při skóre 153:132 a mají již jistotu play-off.

Z nedávnou formou by to ovšem nebylo úplně ono. Jediná výhra z posledních pěti utkání rozhodně není nic, co by do play-off mělo přidat na pohodě. Hosté tak mají pro co bojovat.

Nejlépe bodujícím hráčem Ufy je Švéd Linus Omark, který má na svém kontě 49 bodů za 10 branek a 39 přihrávek.

Vladivostok je až na 12. místě Východní konference a sezónu už pouze dohrává. V 57 zápasech se v 19 případech radoval z výhry, v ostatních případech prohrál a skóre 127:167 ukazuje, že domácí by nejraději měli již sezónu za sebou.

Neznamená to ovšem, že by Admiral složil zbraně. Spíše naopak. V posledních pěti zápasech urval čtyři výhry a prohrál až v tom posledním proti Omsku.

Nejlépe bodujícím hráčem je Alexandr Černikov, jenž si připsal deset branek a osmnáct asistencí. V sestavě domácích je i jeden český forvard, konkrétně útočník Vojtěch Polák. Ten v 43 zápasech připsal 11 bodů za 7 gólů a 4 asistence. V týmu má i kamaráda Karla Kubát, který hraje v obraně.

Dobrý den u dalšího zápasu ruské KHL, ve kteréme si to rozdají domácí Admiral Vladovostok s Ufou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 4. K. Voronin (Glazačev, Ďjakov), 12. V. Polák (Tatalin), 16. Glazačev (Ugolnikov, Mereskin)

Rozhodčí: Ščenjov, Ravodin – Sadovnikov, Sazonov