Kladno – Liberec 5:3 (po nadst. prodl.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:2 (po nadst. prodl.) | Zlín – Havířov 3:1 (5:4 po n.s.n.)
Technika Brno – Přerov 4:5 (0:1 po n.s.n.) | HC Litvínov – Plzeň 2:3 (po nadst. prodl.) | Třinec – Kometa Brno 6:5 (2:1 po n.s.n.)
Chomutov – PZ Kladno 8:3 (po nadst. prodl.) | Mladá Boleslav – Žďár n/S 10:0 (po nadst. prodl.) | Č. Budějovice – Tábor 6:4 (0:1 po n.s.n.)
Vítkovice – Pardubice 5:4 (po nadst. prodl.) | Slavia – Mountfield HK 2:5 (po nadst. prodl.)
po n.s.n. (5:4)
Berani Zlín
3:1 (1:0, 1:0, 1:1 - N 0:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 14.02.2019, 17:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

PSG Berani Zlín: Synek (Hamrla) – Nábělek, Valda, Šimášek, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek – Ševčík, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Heš, Lavička.

AZ RESIDOMO Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Fluksa, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkuvka, Bárta, Horváth.

Rozhodčí: Dědek – Bubela, Zedník.

00:01

00:17
    První útok zápasu podnikali hosté. Ty ale zastavila nezpracovaná přihrávka na modrou čáru, která skončila až ve středním pásmu.

01:04
    Zlín následně v útoku vymyslel první střelu utkání a tak Zlatnický musel zasahovat. Havířov poté podnikal protiútok, který zastavoval pozorný Synek.

01:34
    Berani vhazování před svým gólmanem vyhráli a tak se přesunuli dopředu, kde se však moc dlouhu neudrželi.

02:08
    AZet se tak mohl usadit v útočném pásmu, kde vyprodukoval pár střel. Domácího gólmana žádná z nich výrazně neohrozila.

02:48
    Hosté se vzápětí provinili zakázaným uvolněním, ale domácímu celku to v útočném snažení moc nemopohlo. Havířov totiž vhazování vyhrál a nic nebezpečného nedovolil.

03:37
    Hosté nakonec puk vyvezli, ale ztratili ho již ve střední třetině. Domácím se tak naskytl prostor pro útok, který byl zakončen střelou. Tu Zlatnický chytá.

04:02
    Synek likvidoval další protiútok soupeře a poté rychle rozehrál. Zlín tak mohl zaútočit a vymyslet další střelu.

04:27
    Havířov se následně osvobodil a po dlouhé době hrál delší chvíli v útoku. Tam vymyslel jen nahození od modré, které Synek v klidu chytá.

04:44
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Šimon Puzoň – 2 min., nedovolené bránění).

04:51
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Šimon Frömel – 2 min., podrážení).

05:25
    Hru čtyři na čtyři začali lépe hosté. Ti totiž aktivně drží útočné pásmo a nebezpečně dotírají na domácího brankáře.

06:09
    Až teď se Zlín osvobodil, bylo to ale za cenu zakázaného uvolnění. Berani tak nemohou vystřídat.

06:30
    Nyní se ševci osvobodili čistě a můžou rovnou zaútočit.

06:51
    Hru čtyři na čtyři ukončil svým zákrokem Synek. Bude následovat vhazování před ním.

07:15
    Domácí buly vyhráli, díky čemuž mohl zaútočit Frömel. Ten nestřílel úplně špatně, ale Zlatnického nedokázal překonat.

07:48
    Domácí poté ještě chvíli hráli v útočném pásmu, ale hostujícího brankáře už znovu neohrozili. Hosté se tak opět mohou pokusit využít protiútok.

08:29
    Ten sice využit nebyl, ale AZet se mohl usadit v útoku, kde vyprodukoval střelu od modré. Tu Synek kryje svou lapačkou.

09:03
    Oba týmy se nyní v útoku střídají a žádnému z nich se nedaří prosadit. Hraje se relativně v klidu.

09:46
    Až teď přišla další střela a to zase z hostujících holí. Domácí gólman ji opět likviduje svou rukavicí.

10:18
    Zlínu se sice osvobodil, ale v útoku opět nic nevymyslel a tak se musí bránít dalšímu náporu soupeře.

11:08
    Souboj o puk vyhrál Havířov, který se díky tomu dostal do zakončení. To Synek bez problémů vyrazil.

11:46
    Domácí se podívali do útoku, ale bylo to jen na chvíli. Zlín totiž vymyslel pouze nepřesnou střelu, takže hosté získali kotouč.

12:29
    AZet se po zisku puku rychle přesunul do útoku, kde se usadil. Opět ale vymyslel jen nahození od modré, které je navíc nepřesné.

13:04
    Havířovu nyní nevyšla přihrávka a píská se zakázané uvolnění. Vhazování po pravé ruce Zlatnického.

13:15
    První velká šance utkání! AZet se dostal do přečíslení dva na nikoho, ale zakončení trefilo pouze boční síťku!

13:58
    Zlín se chopil kotouče, ale má velké problémy s rozehrou. Hosté totiž aktivně napadají.

14:30
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani se ujímají vedení! Čapka nahodil puk od modré na Zlatníckého, který kotouč vyrazil jen před sebe. Tam ho jako první našel ŠIMON FRÖMEL, který ho dokázal vstřelit do odkryté hostující klece. Asistence: Adam Čapka a Václav Matúšů.

15:00
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Denis Bárta – 2 min., faul loktem).

15:28
    Zlín začíná svou přesilovku aktivně. Hostující gólman už si musel připisovat jeden zákrok.

15:59
    Domácí jsou stále usazení v útočné třetině a na svéo soupeře vyvíjí obrovský tlak. Zlatnický však zatím všechny střely kryje.

16:31
    Havířov nakonec oslabení asi zvládne. Kotouč totiž vyhodil a může vystřídat.

17:19
    Jeden z domácích hráčů dobře napadal, což mu umožnilo zakončení. To však neměla dostatečnou razanci a havířovský brankář si připisuje snadný zákrok.

18:00
    Hosté následně podnikají ofenzivu, která ale asi bude neúspěšné. AZet totiž stále nenašel efektivní cestu přes soupeřící obranu.

19:05
    Domácí jsou s pukem ve svém pásmu a už ho nechtějí ztratit. Hrají proti na jistotu a tak ani napadání Havířovu moc nepomáhá.

19:40
    Hosté nakonec ještě získali kotouč, ale k dalšímu zakončení se už nedostali.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

První třetina nám přinesla celkem vyrovnanou podívanou, i když o trochu aktivnějším týmem byl Havířov. Paradoxně se ale nedokázal prosadit, zatímco Zlín se i přes svou menší aktivitu prosadil. Berani se také dobře brání a proto budou nastupovat do druhé třetině s jednobrankovým vedením.

20:01

20:17
    Na úvod druhé třetiny je tu velká šance hostů! Jeden z havířovských hráčů totiž střílel z mezikruží, ale Synek zastavil ránu svou lapačkou!

21:20
    AZet je ve druhém dějství aktivnější a Zlín se zatím ani nedostal do útočného pásma.

21:58
    Hosté vymysleli další střelu. Ta tentokrát byla nepřesná a skončila mimo tři tyče.

22:26
    Domácí se osvobodili a pak rychle vystřídali. Mohli tak rovnou napadat, což přineslo zisk puku. Berani se ale nakonec do zakončení nedostali.

23:03
    Na druhé straně rychlý útok hosté zakončili střelou a tak si Synek musel připisovat další zákrok. Bude následovat vhazování před ním.

23:20
    Domácí navyšují své vedení! ADAM LACIGA se po přihrávce Šindelka dostal s kotoučem až do pravého kruhu, odkud zamířil přesně do pravé šibenice. Asistence: Filip Šindelek.

24:27
    Zlín je po vstřelené brance aktivnější. Hostující obránci si tak museli pomáhat vyhozením.

25:15
    Další nadějnou střelu vyslal Frömel. Ten ale tentokrát netrefil branku hostů.

25:46
    Havířov se opět pomohl vyhozením. Zlín tak zanedlouho bude opět moct pokračovat v útoku.

26:30
    Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale tam puk jen ztratili. AZet zakončil svůj protiútok střelou, kterou chytá Synek.

27:11
    Berani se následně dostali do dalšího brejku, který nyní končil zákrokem havířovského brankáře.

27:40
    Hosté se pomalu vzpamatovávají z inkasované branky. Nyní jsou usazení v útočném pásmu a pokouší se o snížení.

28:17
    Domácí nakonec nedovoli ani střelu a soupeře vytlačili až do jeho obranného pásma.

28:43
    Berani také dobře napadali, což jim přineslo zisk kotouč a střelu. Tu musí svou lapačkou likvidovat Zlatnický.

29:26
    AZet se poté opět dostal do útoku, ale zakončení zase nevymyslel. Zlín navíc velmi rychle zakládá protiakci.

30:17
    Domácí se díky dalšímu brejku usadili v útočném pásmu. Tam vymysleli tečované nahození, které skončilo na výstroji Zlatnického.

31:06
    Hosté se po vyhrném vhazování osvobozují, ale stále nemají puk pod kontrolou.

31:59
    Až teď se AZet dostal ke kotouči a to díky dobré defenzivě. Dobrou defenzivu však má také Zlín, který svého soupeře nepustil ani k sobě do pásma.

32:40
    Havířov se nakonec do pásma dostal, ale opět tam nic nevymyslel. Domácí totiž srazili přihrávku mimo svou třetinu.

33:09
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Antonín Zmarzlák – 2 min., hákování).

33:33
    Hostující vyhození trefilo Lacigu do helmy. Ten si však puku všiml až moc pozdě a útočné pásmo tak neudržel.

33:56
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a tak se vhazovala ve střední třetině. Buly vyhrál Zlín, který se následně přesunul do útoku, kde se ale dlouho neudržel.

34:46
    Domácí se rychle dostali zpět do útočné třetiny, kde nyní svého soupeře drží pod velkým tlakem.

35:09
    Berani nakonec vymysleli zakončení od modré, které Zlatnický vyráží. Havířov se poté osvobozuje a další oslabení přežije.

35:48
    Vhazování po ofsajdu Zlína vyhrál Havířov, který se tak po dlouhé době může vydat do útoku.

36:24
    Hosté však opět ani nevystřelili. Zlín získal puk a zase pomalu směřuje k hostujícímu brankáři.

37:09
    Zlínu se však nepovedl přechod středního pásma a píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Synkem.

37:40
    Hosté sice drží kotouč k v útočném pásmu, ale k zakončení se opět nemohou dostat.

38:08
    AZet nakonec přece jen vystřelil. Rána však byla nepřesná a skončila mimo tři tyče.

38:45
    Zlín se poté přesunul do útoku, kde vymyslel jen zblokovanou střelu.

39:08
    Frömel mohl přidat třetí branku! Dostal se totiž až před Zlatnického, kterého si objel a zakončoval skoro do prázdné branky. Hostující brankář však skvěle zareagoval a střelu vykopl betonem.

39:46
    Havířov se ještě na závěr třetiny snaží prosadit, ale už se mu to asi nepovede.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:28.

Ve druhé třetině už byl aktivnější Zlín, který se zaslouženě prosadil podruhé a navýšil tak svůj náskok. Havířov je stále bezgólový a na vyrovnání už má pouze jednu dvacetiminutovku.

40:01

40:23
    Berani na začátek třetí třetiny zvyšují své vedení na tříbrankové! Domácí se dostali do přečíslení. Mojžíš to chtěl vzít na sebe a vypálil. Zlatnický kotouč vyrazil, ale jen k ADAMOVI LACIGOVI, který ho bez větších obtíží zasunul za bezmocného havířovského brankáře. Asistence: Matěj Mojžíš a Šimon Frömel.

41:33
    Zlín pokračuje v tlaku a chce se prosadit počtvrté. Havířov to zatím odmítá a dobře se brání.

42:10
    V útočnénm pásmu Zlína probíhal souboj, který vyhráli domácí, což jim umožnilo střelu. Ta je ale nepřesná.

42:40
    Berani se po vyhraném vhazování dostali k dalšímu zakončení, které Zlatnický vyrazil jen tak tak.

43:08
    Hostům se nedaří přechod přes střední pásmo. Havířovu mezitím pomalu dochází čas na vyrovnání.

43:53
    Hosté z rychlého útoku vymysleli nebezpečnou střelu, kterou Synek vyrazil svou lapačkou.

44:10
    Na druhé straně skončil rychlý útok Zlína další střelou, kterou Zlatnický dokázal udržet.

44:43
    AZet následné vhazování vyhrál, což mu umožnilo provézt útok. Ten stále nekončí, hosté se totiž usadili v útočném pásmu.

45:29
    Havířov se chtěl dostat dopředu pomocí nahození, což vůbec nevyšlo. Puk skončil pouze u Synka, který může rozehrát.

46:16
    Zlín už spoléhá hlavně na obranu. Kotouč teď odevzdal soupeři kvůli střídání.

46:41
    Hosté se tak mohli dostat dopředu, kde vymysleli další nadějné zakončení. To opět skvěle kryje zlínský gólman.

47:05
    Havířov drží svého soupeře pod obrovským tlakem. Hosté však zatím Synka moc výrazně neohrozili.

47:27
    Domácí se nakonec museli osvobodit pomocí zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Synka.

48:08
    Hosté stále drží útočné pásmo a jde vidět, jak mají zlínští hráči těžké nohy.

48:26
    Domácí se nakonec osvobodili a okamžitě se vydávají na střídačku.

48:56
    Havířov už má delší dobu puk pod kontrolou a svému soupeři ho skoro nepůjčuje.

49:36
    Zlín chybuje při rozehře a musí se tak opět brátni tlak hostujícího celku.

50:00
    Havířov stále svého soupeře tlačí, ale na branku to stále nevypadá. Synek je každou minutou čistému kontu blíže a blíže.

50:44
    Berani se úspěšně ubránili a následně se do úniku dostal Ramert. Zlatnický proto musel zasahovat svou lapačkou.

51:15
    Zlín získává v útoku co nejvíce času. Domácí se navíc občas dostanou do zakončení, takže Zlatnický musí být pořád v pozoru.

52:11
    Až teď se hosté dostali do útočného pásma, kde ale dlouho nevydrželi. Přišla totiž nepřesná střela, díky které se domácí osvobodili.

52:53
    Synek vychytal další dvě nebezpečné střely a hostující útočníci už začínají být poněkud frustrovaní.

53:26
    AZet navíc kotouč vyhazuje na zakázané uvolnění a bude se muset bránit.

54:00
    Berani získávají další čas v útočné třetině. Mezitím do konce základní hrací doby zbývá už jen šest minut.

54:38
    Havířov vybojoval puk v útočném pásmu, ale následná střela byla zblokována nad branku. Zlín se následně proviňuje zakázaným uvolněním.

55:09
    Synek po zákroku rozehraje, aby se hra zbytečně nepřerušovala. Jeho spoluhráči se tak mohli vydat do útoku získávat další čas.

55:38
    Berani ho tam moc nezískali, Havířov rychle získal puk a dostal se do přečíslení dva na jednoho. To nakonec ukončilo domácí posunutá branka.

55:58
    Domácí brankář si připisuje další skvělý zákrok ramenem a stále tak drží čisté konto.

56:33
    Havířov se nakonec z pásma vyhnal kvůli nepřesné přihrávce. Zlín však puk nezískal a musí pokračovat v defenzivě.

57:10
    Domácí dobře zapracovali v obraně, díky čemuž se dostali do útoku, kde musel zasahovat Zlatnický.

57:40
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec snižují, ale na srovnání už je asi pozdě! Žák skvěle vyslal MARTINA PAVLAČKU, který se z levé strany dostak před branku, odkud zakončil do odkryté domácí klece, protože se Synek nestihl přesunout. Asistence: Lukáš Žák a Jan Moškoř.

58:56
    V pásmu domácích probíhá souboj o puk, který Zlín co nejdéle prodlužuje.

59:17
    Zlín nakonec puk vyhazuje na zakázané uvolnění a Synek bude muset zůstat ostražitý.

59:17
    Oddechový čas pro domácí.

59:17
    Havířov to zkusí s šesti bruslaři v poli!

59:36
    AZet sice buly vyhrál, ale puk neměl úplně pod kontrolou. Nakonec ho ztratil úplně a Zlín už asi vítězství neztratí.

59:58
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Filip Šindelek – 2 min., krosček).

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

Zlín nakonec zaslouženě bere tři body. Ve hře je však stále jeden bod. O tom, kdo ho získá se rozhodne v nadstavbovém prodloužení, které se hraje pět minut tři na tři. Pokud nepadne branka, pojedou se samostatné nájezdy.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

60:30
    Zlín je jako první v nadstavně o puku. Své držení kotouče zakončil nahozením na Zlatnického, který si připisuje zákrok lapačkou.

60:58
    I Havířov si už zaútočil, ale ten se ani nedostal k zakončení.

61:28
    Po úspěšné obraně se hosté dostali do přečíslení, které Horváth vzal na sebe. Synek předvedl další skvělý zákrok lapačkou.

61:56
    Po pěkné kombinaci byl před brankou samotný Becher, ale i ten narazil na Synka, konkrétně na jeho pravý beton.

62:18
    Zlín se po dlouhé době osvobozuje, ale v útoku nic nebezpečného nevymyslel. Pouze tam ztratil kotouč.

62:50
    Trest Kráčalíka byl nakonec zrušen a tak se bude pokračovat tři na tři.

63:09
    Zlín se po vyhraném vhazování dostal k zakončení, které ztroskotalo na Zlatnickém.

63:36
    Berani se úspěšně ubránili a opět směřují do útoku, kde se chtějí usadit.

64:07
    Domácí byli z pásma vytlačeni a tak další ofenzivu musí začínat ze své třetiny.

64:25
    Havířov si nepřesně přihrál a píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Zlatnickým.

65:00
    Nadstavbové prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme branku neviděli a tak o zisku jednoho bodu rozhodnou samostatné nájezdy.

Nadstavbové samostatné nájezdy začínají.