Tábor – Mor. Budějovice 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – David Servis 7:1 (kon.) | Orlová – Nový Jičín 8:1 (kon.)
SHK Hodonín – Val. Meziříčí 4:5 (po s.n.) | Šumperk – Kopřivnice 9:1 (kon.) | Písek – Pelhřimov 5:4 (kon.)
IHC Králové Písek
5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Sobota 16.02.2019, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 40. kolo

Písek v krásném letos poprvé poráží Pelhřimov za tři body a zajišťuje si play-off! Ve třetí třetiny vrátil Písku vedení Jan Polata, vyrovnával Pelhřimovský Kosnar,ale poslední slovo měli domácí, když se trefil domácí kapitán Martin Parýzek. (19:43:54)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Dominik Bílek a Miroslav Kopic.

59:56
    Hra přerušena, buly v pásmu Písku.

59:47
    Buly pro Pelhřimov, Kohút pálí, Hauser chytá.

59:42
    Osmnáct vteřin do konce. Po zákroku Hausera se bude vhazovat v pásmu Písku.

58:12
    Vyloučení v týmu HC Lední Medvědi Pelhřimov (Votápek – 2 min.).

58:12
    Písek právě vstřelil branku!
    To je bitva! Kapitán Písku Martin PARÝZEK rozjásal domácí publikum přesilovkovou ranou k tyči. Asistence: Vladimír Hanus.

57:31
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Suda – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Lední Medvědi Pelhřimov (Kosnar – 2+2 min., hrubost).

57:02
    Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    To jsou věci. Martin KOSNAR hned po buly skóruje prudkou ranou k tyči. Vhazovalo se totiž v pásmu Písku, kde nastřelený čárový sudí puk zastavil. Bez asistence.

56:59
    Sudí budou zatím pískat ve dvou!

56:59
    Auuu. Volf při výhozu puku z pásma nastřelil čárového sudího. To zabolelo. Hra přerušena, protože rozhodčí je ošetřován na písecké střídačce.

56:20
    Písek vyhazuje.

54:59
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Turek – 2 min., podrážení).

53:55
    Rod mohl využít zaváhání brankáře Kocáka, který rozehrával z rohu. Tomáš Rod ale prázdnou branku netrefil.

52:16
    Sudovu ránu od modré čáry Kocák likviduje lapačkou.

51:14
    Volf se tlačil před branku, ale obrana Ledních Medvědů ho zablokovala.

50:30
    Po Koupalově střele vyhazují hosté na icing.

49:00
    Šuhaj byl před brankou tísněn a nedostal se ke střele.

48:33
    Polovina třetiny a Písek je opět pod tlakem. Kopicovu jedovku Hauser chytá.

47:06
    Martin Hauser nechce nepříjemnosti před svou brankou a raději drží nahození od modré čáry.

46:58
    Ofsajd Pelhřimova.

44:55
    Nabuzený Bílek zkoušel štěstí za modrou čarou, ale nastřelil jen obránce.

44:03
    Kohút z otočky mířil do prázdné branky, kde byl po závaru rozhozený Hauser. Ten však s pomocí Koupala kotouč zastavil.

43:00
    Dobrá akce Pelhřimova. Kopic přestřelil z nadějné pozice.

42:51
    Křížovu nedůraznou střelu Hauser chytá do výstroje.

42:39
    Šikula Šuhaj zblízka na Kocáka nevyzrál.

42:28
    Adam Novák v rohu kluziště padá. Puk má pod sebou, hra se přerušuje.

40:42
    Opět dobrý vstup Písku do třetiny. Jan Polata stál na konci úspěšné akce první formace a vrací Písku vedení. Asistence: Martin Parýzek, Jan Sýbek.

40:01

Skóre druhého sledovaného duelu: David Servis prohrává deset minut před koncem v Havlíčkově Brodě už 6:1. Písek by tak o play-off mohl připravit jen takový příběh, který by snad nevymyslel ani ten nejodvážnější hollywoodský režisér.

Na zimním stadionu v Písku je k vidění vlastně docela pěkný bezstarostný hokej. Pelhřimov ukazuje, že i přes jisté boje o udržení nechce hrát roli otloukánka. Ale pěkně popořadě. Domácí poslal do dvoubrankového vedení v první minutě druhé třetiny Vojtěch Šuhaj, když mu puk před branku předložil aktivní Jan Sýbek. Na 3:2 snížil Dominik Adam, který také využil dáreček v podobě krásné přihrávky do předbrankového prostoru. Šok pro domácí přišel ve 35. minutě, kdy po šťastném odrazu od zadního mantinelu vyrovnal na 3:3 Miroslav Kopic.

40:00

38:43

37:48
    Bílkova střela zblokována.

36:43
    Vyloučení v týmu HC Lední Medvědi Pelhřimov (Kopic – 2 min., hákování).

35:14

34:47
    Šok pro domácí. V oslabení se před píseckou branku odrazil neočekávaně volný puk, nerovnost na mantinelu posloužila Miroslavu KOPICOVI, který vyrovnává střelou za rozhozeného Hausera. Asistence: Stanislav Kaminski.

34:20
    Parýzek se Sýbkem ohrozili branku gólmana Kocáka.

33:26
    Sýbek tvrdě pálí z pravého kruhu.

33:14
    Vyloučení v týmu HC Lední Medvědi Pelhřimov (Kříž – 2 min., sekání).

32:49

32:29
    Po pokusech Písku střílel na druhé straně Kasalý. Hauser v klidu chytá.

31:28
    Pelhřimov vyhazuje přes celé kluziště.

30:49
    Vyloučení v týmu HC Lední Medvědi Pelhřimov (Kříž – 2 min., nesportovní chování).

29:58
    Miroslav KOPIC zužitkoval pěkný pas Filipa Kasalého zpoza branky a ranou pravé tyči snižuje na 3:2. Asistence: Filip Kasalý.

29:54
    Zakázané uvolnění domácích.

29:28
    Pelhřimov je v polovině periody opět aktivnějším týmem.

28:00
    Dvě šance Písku gólem nekončí. První měl Hanus, druhou Šuhaj.

27:19
    Kaminski zazvonil na levou tyč!

25:06
    Medvědi dobře zavřeli útočné pásmo, ale větší šanci neměli.

24:00
    Kasalý tečuje před brankou, puk píseckou svatyni míjí.

23:47
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Suda – 2 min., podrážení).

23:32

23:17
    Suda pálí mimo.

22:43
    Písku se přesilovka nedaří. Červinský v ofsajdu.

22:05
    Pelhřimov se zatím dobře brání.

21:32
    Vyloučení v týmu HC Lední Medvědi Pelhřimov (Kellnert – 2 min., vysoká hůl).

20:51
    Po akci Pelhřimova vyjel kotouč až k brance hostů, kde se puku zmocnil jeden z nejlepších hráčů soutěže Sýbek, předložil ho před branku nejmenšímu hráči na ledě Vojtěchu ŠUHAJOVI a ten bez přípravy forhendem prostřelil Kocáka k levé tyči. Asistence: Jan Sýbek.

20:10
    Aha, tak sudí hlásí chybu rozhodčích. Vhazuje se ve středním pásmu.

20:10
    Druhou třetinu začíná zakázané uvolnění Pelhřimova.

20:01

V Písku všichni pokukují i po průběžném výsledku českobudějovického David Servisu, který má z pátého místa ještě matematickou šanci na play-off. Servismani prohrávají v polovině zápasu 1:4 na ledě silného Havlíčkova Brodu. David Servis nesmí v posledních třech utkání s týmy z první trojky ztratit ani bod, Písek by naopak nesměl ve dvou závěrečných kolech ani jeden získat.

První třetina se rozjížděla pozvolna. Nastartovala ji až pohledná akce domácího obránce Dominika Bílka, který v úniku nádherný blafákem a zakončením mezi betony otevřel skóre. Ve 13. minutě Písek odskočil do trháku díky pěkné střele Šimona Červinského, který zamířil přesně k pravé tyči. Zaslouženou radost si v první třetině užili i Lední Medvědi, kteří hrozili ve velkých šancích. Ujalo se až přesilovkové vyšívání v podání Dominika Adama, který si na brankovišti vychutnal domácího brankáře a poslal puk do odkryté branky.

20:00

18:58
    Minuta do konce a Martin Hauser přerušuje hru po nahození na svou branku.

18:40
    Bomba z hole Filipa Kasalého zaduněla o zadní hrazení.

17:54
    To byla nádhera. Současně s koncem přesilovky dostal před branku přihrávku Dominik ADAM, který vymíchal brankáře Hausera a zakončil do odkryté klece. Asistence: Martin Kosnar, Stanislav Kaminski.

17:25
    Domácí se osvobozují z přesilovkové kombinace.

16:25
    Sýbek s Volfem neuspěli v přečíslení. Hosté stihli situaci s vypětím sil dobruslit.

15:53
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Koupal – 2 min., podrážení).

15:21

14:52
    Kuluris ze slibné pozice netrefil branku.

14:17
    Tentokrát pálí hostující Kříž. Na tenhle hokej už se dá dívat.

13:54
    Kopic pálil z levého kruhu a Hauser musel vytáhnout parádní zákrok vyrážečkou. Stav se nemění.

13:16
    Po druhé brance Píseckým několikrát pořádně zatrnulo, protože Lední Medvědi nastřelili břevno a měli i další šance. Tu poslední uhasil Martin Hauser.

12:07
    Při písecké marodce se do druhé útoční lajny přesunul obránce Šimon ČERVINSKÝ. Sváteční střelec dává ve druhém zápase na postu útočníka druhý gól, když z mezikruží zamířil zápěstím přesně k pravé tyči, o kterou kotouč pěkně zazvonil. Asistence: David Matějka.

11:54
    Kosnar z mezikruží vyprášil Hauserovy chrániče. Pelhřimov se uchýlil ke hře s jedním vysunutým hráčem na půlce hřiště a dělá tím Písku problémy.

11:18
    Lední Medvědi se teď sympaticky snaží vyrovnat, ale brzdí je ofsajd.

10:13
    Filip Kasalý jel s Votápkem do přečíslení. První jmenovaný byl ale vytlačen obráncem z dobré střelecké pozice a Hauser ho vychytal.

09:10
    První lajna Písku opět úřaduje. Trojice Sýbek – Šuhaj – Polata dvakrát zahrozila.

08:44
    Adam v zajímavé šanci. Hauser si se štěstím poradil.

08:00
    Dominance domácích pokračuje. Turkovo nahození od modré Kocák v pohodě chytá.