Chelsea – Manchester City 0:0 (3:4 po pen.)
po penal. (3:4)
Chelsea FC
0:0 (0:0)
Manchester City
Neděle 24.02.2019, 17:30 • Wembley Stadium, Londýn • Anglický Ligový pohár • Finále

Z mé strany je to už pro tohle finále všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:45:32)
    Citizens zvedli pohár nad hlavy.

Hráči Manchesteru City slaví vítězství anglického Ligového poháru.

Nejprve si hráči přeberou medaile, až nakonec přijde na řadu zvednutí poháru nad jejich hlavy.

Hráči Manchesteru City si už pomalu jdou pro pohár.

Fauly: 7:22

Bitva je u konce, Manchester City ovládl penaltový rozstřel a získává tak znovu po roce anglický Ligový pohár. Citizens byli v prvním poločase finálového utkání lepší, ale gólovou šanci si nevytvořili. Ve druhé půli pak Chelsea svou hru zlepšila a několikrát nebezpečně zahrozila z protiútoků. Gól ale nepadl, tak se šlo do prodloužení. V prodloužení měli hráči Manchesteru City dvě velké šance, ale ani jedna brankou neskončila. V závěru byl zraněný brankář Kepa, jehož chtěl trenér Sarri vystřídat. Španěl ovšem odmítl opustit hřiště a i proti vůli svého trenéra zápas dochytal. V penaltách nakonec uspěl Manchester City. Na straně Chelsea neproměnili penaltu Jorginho a Luiz, z hráčů Manchesteru se neprosadil pouze Sané. Vítěznou penaltu Citizens zajistil Raheem Sterling.

STERLING

5. série
    3:4
    Sterling poslal míč neomylně pod břevno a Manchester City získává Ligový pohár!
    HAZARD

5. série
    3:3
    Ještě není konec, protože Eden Hazard krásným obloučkem pokořil Edersona. Ale teď musí Kepa penaltu chytit.
    Bernardo SILVA

4. série
    2:3
    Bernardo Silva penaltu suverénně promenuje a Citizens už jsou jen kousek od vítězství.
    LUIZ

4. série
    2:2
    David Luiz si vzal hodně dlouhý rozběh, ale míč napálil jen do tyče! Manchester City je znovu ve výhodě.
    SANÉ

3. série
    2:2
    Leroy Sané střílel k pravé tyč a Kepa tentokrát dokázal míč vyrazit a je tedy srovnáno!

3. série
    2:2
    Emerson zvolil prudkou střelu k levé tyči a i když si Ederson na míč sáhl, nedokázal ho vyrazit.