Ufa – Magnitogorsk 5:1 (kon.) | Kazaň – Omsk 1:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 2:3 (po pr.)

Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:25

Podle předpokladů vyhrává tento zápas hostující celek, díky čemuž se Omsk dostává v této sérii do vedení 3:0. Domácí se sice prosadili jako první, ale pak už přesně pálili jen hosté.

59:45
    Zakázané uvolnění se nepíská, domácí musí hrát od své branky.

59:23
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Puk mají pod kontrolou hostující hokejisté.

58:30
    Andrej Markov rozehrává od své branky, puk přenechává spoluhráči.

58:04
    Utkání se už v poklidném tempu dohrává, mnoho šancí k vidění není. Domácí fanoušci jsou smutní, Kazaň míří za třetí porážkou v sérii.

57:39
    Přes šest minut nebyla přerušená hra, nyní už se tak stalo. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Komerční přestávka,

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:40
    Cody Franson vybojoval kotouč v útočném pásmu.

56:27
    Mnoho šancí k vidění momentálně není.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:25
    Sledujeme pasáž hry, kdy jsou domácí hokejisté nastěhovaní před brankou, zatím ale mají problémy s přesností střelby.

54:07
    Andrej Markov se chtěl dostat do útočného pásma a rozehrávat od modré čáry, ale o puk rychle přišel.

53:16
    Omsk hraje aktivně drží hru sice ve svém pásmu, ale má jej pod kontrolou.

53:02
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

51:26
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Bondarev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

51:06
    Danis Zaripov měl před sebou odkrytou část branky, ale kotouč netrefil.

50:40
    Všechno zatím nasvědčuje tomu, že hostující celek získá třetí výhru v sérii.

50:16
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek prohrává o tři branky.

49:40
    Domácí celek nyní hraje aktivněji, Justin Azevedo pálil z bezprostřední blízkosti, ale minul branku.

49:17
    Roman Abrosimov se propracoval do útočného pásma, jeho projektil kryje brankář Igor Bobkov.
    46:57 Semjon KOŠELEV - 1:4

46:57
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hostující celek míří za výhrou v tomto zápase, z předbrankové pozice se prosazuje SEMJON KOŠELEV ránou mezi betony. Asistence: Kirill Semjonov.

45:30
    Jiří Sekáč měl před sebou část odkryté branky, jenže kotouč ve vyložené střelecké pozici nedokázal poslat do sítě.

44:50
    17:24, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

44:15
    Domácí celek hraje aktivněji, snaží se vymyslet něco před brankou soupeře. Obrana Kazaně hraje nyní dobře.
    41:39 Kirill SEMJONOV - 1:3

41:39
    Hostující celek ujel při vlastním oslabení. Ilja Michejev se dostal do brejku, jeho ránu výborně vyrazil brankář, následně se před brankou k odraženému puku dostal KIRILL SEMJONOV. Ten prostřelil ležícího brankáře. Asistence: Ilja Michejev.

41:04
    Sledujeme znovu domácí přesilovku.

40:15
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Taylor Beck – 2 min., hrubost).

40:01
    Zápas pokračuje dál třetí třetinou.

40:01

Jednu branku jsme viděli ve druhé třetině. V závěru té první hostující celek dokázal vyrovnat a nyní otočil vývoj zápasu. V 36. minutě se trefil Denis Zernov, což je autor zatím rozhodující branky v tomto zápase. Dvacet minut nás ještě čeká.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45

38:55
    Domácí celek hraje v závěru druhé třetiny v oslabení, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, Vladimir Tkačov ale trefil jen brankáře.

38:36
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:06
    Ilja Michejev se zkoušel dostat ke střele od modré čáry, ale rychle k němu přistoupil obránce, a tak nevypálil.

Dnešní utkání sleduje 7199 diváků.

37:39
    Omsk špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění.

37:21
    Ak Bars Kazaň hraje nyní aktivněji, nastěhovala se do útočného pásma, kde kombinuje. Na zakončení to ale nebylo.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:00
    Anton Lander poslal kotouč před branku, kde byl Rob Klinkhammer. Jeho ránu vyrazil brankář nad.

36:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

36:10
    Komerční přestávka.
    35:10 Denis ZERNOV - 1:2

35:10
    Z ničeho nic se hostující celek dostává do vedení a otáčí vývoj zápasu. Po špatné rozehrávce Kazaně získal puk DENIS ZERNOV a ujížděl dva na jednoho. Rozhodl se pro tvrdou ránu, která zapadla pod horní tyčku. Asistence: Taylor Beck.

34:15
    Cody Franson rozehrává od své branky.

33:48
    Domácí celek se musí bránit tlaku soupeře. Avangard hraje aktivně, ale přihrávka před branku na volného obránce Omsku byla nepřesná.

32:56
    Omsk hraje v plném počtu. Ak Bars početní výhodu neproměnil.

32:36
    Danis Zaripov měl na hokejce vedoucí branku svého celku. Jeho ránu výborně kryje Igor Bobkov.

32:00
    Domácí hrají aktivně, ale mají problém s přesností střelby.

31:30
    Danis Zaripov byl volný u tyčky pro přihrávku, ale puk se k němu nedostal. Následná rána od modré byla zblokovaná.

30:56
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., podrážení).

30:16
    Vladimir Tkačov se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale jeho projektil byl nepřesný.

28:35
    Kirill Semjonov vyslal z dobré pozice střelu. Jeho rána končí nad. Komerční přestávka.

28:23

27:46
    Kazaň se musí bránit tlaku soupeře, Omsk hraje aktivně, drží soupeře před jeho brankou.

27:14
    Přesilovku hraje hostující celek, ten se usadil v útočném pásmu. Cody Franson pálil od modré čáry, jeho ránu kryje domácí brankář.

26:23
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min. pro hráčskou lavici, odmítnutí zahájit hru).

25:37
    Hra je hodně vyrovnaná, i práce proti není k vidění mnoho střel, o kotouč se tvrdě bojuje.

24:44
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu.

23:30
    Hostující obránci rozehrávají od své branky, kotouč se dostal před branku Kazaně, ale nikdo z Omsku nezakončil.

22:25
    Maxim Čudinov pálil z dobré pozice mezi kruhy, domácí brankář tak tak vykopl puk betonem.

21:24
    Jeden z domácích beků pálil nepřesně od modré čáry.

21:07
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej.

20:01
    Za nerozhodného stavu pokračuje zápas druhou třetinou.

20:01

Rob Klinkhammer poslal domácí celek do vedení, v samotném závěru třetiny dokázal vyrovnat Denis Zernov. Mnoho dalších šancí jsme neviděli.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:21 Denis ZERNOV - 1:1

19:21
    Střela od modré čáry se od horní tyčky odrazila před branku, k puku se dostal DENIS ZERNOV a jeho bekhendová střela se ujala. Asistence: Alexej Jemelin a Viktor Stålberg.

19:07
    Viktor Stålberg pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil brankář.

18:30
    Denis Zernov se prohnal středem hrací plochy, nabral rychlost, a pak zakončoval. Domácí brankář byl připravený.

18:07
    Přesilovku v závěru třetiny mají k dispozici hokejisté Omsku, ti na svou výraznější šanci v tomto zápase čekají.

17:38
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Abrosimov – 2 min., podrážení).

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
    15:57 Rob KLINKHAMMER - 1:0

15:57
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, přesilovku proměnit nedokázal, ale i tak se prosazuje. Gluchov přihrál mezi kruhy, kde byl ROB KLINKHAMMER. Jeho rána zapadla přesně pod horní tyčku, brankář byl bezmocný. Asistence: Michail Gluchov.

15:40
    Andrej Popov hledal před brankou spoluhráče. Stanislav Galijev nedokázal vypálit.

15:15
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

15:09

14:31
    Ak Bars na výraznější šanci v této přesilovce čeká. 5:3, tak vypadá statistika střel v tomto zápase.

13:24
    Další přesilovku hraje domácí celek, který se rychle nastěhoval před branku Omsku. Hostující čtveřice rychle vyhazuje.

13:09
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Denis Zernov – 2 min., vysoká hůl).

12:47
    Vladimir Tkačov dostal hru do útočného pásma, hostující brankář vyjel za svou branku, odkud rozehrává.

12:43
    Po delší době je přerušená hra. Domácí celek ubránil početní nevýhodu.

12:09

11:50
    Avangard hraje aktivně, usadil se před brankou soupeře. Maxim Čudinov pálil nepřesně.

11:35
    Cody Franson má kotouč za svou brankou, rychle dostal hru do útočného pásma.

11:12
    Přesilovku hraje Omsk, usadil se v útočném pásmu. Rána od modré čáry byla zblokovaná.

10:09
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vladimir Tkačov – 2 min., vražení na hrazení).

10:03
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ale nyní se bude znovu vylučovat.

09:01
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., nedovolené bránění).

07:42
    Ani jeden celek se nyní nemůže usadit na útočné části hrací plochy, sledujeme rychlý hokej. Bez šancí.

07:03
    Domácí rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

06:54
    Komerční přestávka, domácí celek dokázal vyrovnat aktivní hru soupeře. Na výraznější šanci čekáme.

06:05
    Domácí celek přesilovku proměnit nedokázal.

05:25

04:04
    Domácí fanoušci si žádají branku, ale zatím se jejich oblíbenci nemohou dostat do zakončení.

03:40
    Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu. Dmitrij Judin při pokusu o střelu zlomil hokejku.

03:25
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Arťom Manukjan – 2 min., hákování).

03:07
    Ak Bars se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

02:45
    Andrej Pedan pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná. Igor Bobkov zasahovat nemusel.

02:02
    Denis Zernov rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají. Mnoho šancí zatím k vidění není.

01:36
    Domácí celek se musí bránit aktivní hře soupeře, sledujeme dobrou pasáž ze strany Omsku.

00:33
    Omsk rozehrává od své branky. Roman Abrosimov se dostal do velké šance, ale branku netrefil.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Krásný den ze zmrzlé zasněžené Kazaně. V sedm hodin večer zdejšího času proti sobě nastoupí Ak Bars a Avangard.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Pedan, Postma, Jarullin, Markov, Judin, Abrosimov – Sekáč, Azevedo, Lander – Lukojanov, Osnovin, Zaripov – A. Potapov, Galijev, Tkačov – M. Gluchov, Voronkov, An. Popov – Klinkhammer.

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – J. Medveděv, Franson, Jemelin, Pokka, Čudinov, Bondarev, Pivcakin, Jaremčuk – Šumakov, Košelev, K. Semjonov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Fisenko, Manukjan, Stas – Stålberg, Desharnais, Beck.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Šalagin, Šišlo.

Kazaň čeká doma v Tatarstánu těžká pozice, prohrává 0:2 na zápasy, v dosavadním průběhu inkasovala celkem dvanáct branek a v každé třetině dvě.

2. zápas Omsk – Kazaň 6:3
    I ve druhém zápase vyhrál domácí celek a znovu se prosadil v každé třetině dvakrát. Tentokrát byl ovšem střelecky aktivnější Ak Bars 30:22. Jenže domácí celek z minima vytěžil maximum. Z devíti branek padlo hned pět branek v přesilovce.

1. zápas Omsk – Kazaň 6:0
    Podle papírových předpokladů to měl být velmi vyrovnaný zápas, jenže domácí celek v každé třetině vstřelil dvě branky, a tak vyhrává 6:0. Střelecky byl Omsk jednoznačně aktivnější, vyhrál 42:21 a hostům nepomohlo ani střídání brankářů. Omsk vedl v sérii 1:0 na zápasy.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. Série pokračují třetími zápasy a v této proti sobě nastoupí Ak Bars Kazaň a Avangard Omsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Klinkhammer (M. Gluchov) – 20. Zernov (Jemelin, Stålberg), 36. Zernov (Beck), 42. K. Semjonov (I. Michejev), 47. Košelev (K. Semjonov)

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Šalagin, Šišlo