Nitra – Trenčín 4:1 (kon.) | Košice – Poprad 1:2 (po pr.)
HC Košice
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:2
HK Poprad
Úterý 12.03.2019, 18:00 • Steel Aréna Košice • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Papírově nejvyrovnanější série mezi Košicemi a Popradem pokračuje druhým zápasem ve východoslovenské metropoli.
    Košice se většinu základní části pohybovaly blízko čela tabulky, ale v závěru se bez zraněného kanonýra Ladislava Nagye (34+27) propadly až na čtvrtou příčku, když získaly 109 bodů a skóre 190:135. Nejlepší střelec ligy ale po šestitýdenní absenci do play-off znovu naskočil.
    Mistr z roku 2015 s českými útočníky Petrem Kafkou a Tomášem Netíkem, obráncem Václavem Čížkem a brankářem Vladislavem Habalem bude usilovat o prolomení neúspěchů z posledních dvou sezón, kdy pokaždé překvapivě vypadl už ve čtvrtfinále.
    Trenérem Košic je bývalý český reprezentant Roman Šimíček.

Poprad za regionálním rivalem zaostal jen těsně, se 105 body a skóre 168:147 skončil pátý. Svěřenci bývalého vsetínského útočníka Romana Stantiena pak sice o tři body přišli kvůli neoprávněnému startu, ale to na jejich postavení nic nezměnilo.
    Nejproduktivnějším hráčem podtatranského klubu byl Patrik Svitana (19+33). Také bránu Popradu hájí český gólman, bývalá dvojka extraligové Olomouce Tomáš Vošvrda.

Vzájemné zápasy
    Letos není žádnou výhodou hrát na domácím ledě, všechny zápasy totiž vyhrály hostující celky. Jediný bod získali v základní části doma Košičtí za porážku 3:4 po prodloužení. Zbylá utkání ve Steel Areně s Popradem prohráli 0:1 a 3:5.
    Ve stejném duchu se neslo i včerejší otevírací utkání čtvrtfinálové série Košice – Poprad 2:3 (17. Brophey, 50. Haščák – 5. Buzzeo, 24. Mlynarovič, 53. Petran).

HC Košice: Habal (Laco) – Slovák, Koch, Děrljuk, Šedivý, Čížek, Dudáš, Žitný, Pulli – Sýkora, Brophey, Nagy – Spilár, Suja, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Klíma, Lušňák

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš

Rozhodčí: Štefik, Stano – Rojík, Gajan.

Ještě před nástupem obou mužstev těší oko diváků představení sličných mažoretek.

A nyní už ohňové efekty doprovázejí nástup košických hokejistů před rychle se plnící hlediště. Ještě slovenská státní hymna a druhé čtvrtfinále může vypuknout.

Košice nastupují dnes v tmavomodrém a bez druhého nejproduktivnějšího hráče Petra Kafky, v sestavě není ani další zkušený Čech Tomáš Netík.
    Poprad bude hrát v bílých dresech a modrých kalhotách.

00:01

1:16
    Fabian ztratil kotouč ve středním pásmu a situaci dva na jednoho zakončil domácí Petráš. Povyjetý Vošvrda betonem vyráží za bránu.

2:18
    Vhazuje se před košickou brankou, Paukovčekovu střelu tečoval Dudáš do ochranné sítě.

2:27
    Košičtí vyhráli buly a celé hřiště elegantně projel Eliezer Šerbatov, zakončení izraelského útočníka po ledě se mezi tyče nevešlo.

3:44
    Vladislav Habal raději sevřenými betony vyráží do rohu skákavé nahození ze středního pásma.

4:24
    Petráš nastřeloval puk o zadní mantinel, nečekaný odraz o spár překvapil jak Vošvrdu, tak i samotného dojíždějícího útočníka Popradu, který ho ke své smůle přejel.

5:15
    Vyloučení v týmu HC Košice (Eliezer Šerbatov – 2 min., vysoká hůl).

5:32
    Za zády vhazujícího čárového se osekávali Dudáš a Buzzeo, vhazování pak po uklidnění situace vyhráli domácí a vyhazují přes všechny čáry.

6:13
    V dobře rozehrané přesilovce zahrozil Mlynarovič, pak ještě dorážel bekhendem Šedivý, ale košický brankář odolal oběma.

7:09
    Zagrapan pálí příklepem z pravého kruhu, pohotový Habal byl na místě.

7:15

7:42
    Belluš ukázkovým hitem v rohu útočného pásma zboural Děrljuka, ruský obránce je otřesen, ale bude v pořádku.

7:53
    Vyloučení v týmu HC Košice (Vladislav Habal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

8:12
    Miller zůstal před bránou úplně sám, dostal skvělou přihrávku, ale zblízka Habala nepřekonal.

8:58
    Buzzeo zpětnou přihrávkou nabil Bondrovi, ten příklepem z mezikruží také nevyzrál na dosud bezchybného Vladislava Habala.

9:54

10:13
    Spilár, který za košického brankáře odpykával trest, zavezl kotouč do útočného pásma a vyražený puk napálil Haščák do tyče!

10:31
    Vošvrda na čáře vytáhl efektní provaz a semafor proti střele Eduarda Šedivého.

11:04
    Vošvrda chytá ránu od modré a přikryl puk na ledě lapačkou před dotírajícím Sujou.

11:57
    Takáč se protáhl mezi košickou obrannou dvojicí a tváří v tvář pálí Habalovi pod vyrážečku. Rodák ze Sokolova pohotově odráží.

12:24
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Alexander Miner – 2 min., vysoká hůl).

13:24
    Přesně uprostřed přesilovky nedokázali hosté vyhodit a Haščákovu dělovku musel krýt Tomáš Vošvrda.

14:26

14:28
    Vošvrda si poradil i s nepříjemně tečovaným pokusem Ignatuškina, do jehož střely vložil hůl Šedivý.

15:41
    Ladislav Nagy si navedl kotouč od pravého hrazení na střed a švihem prověřil Vošvrdu. Čeští brankáři jsou zatím neprůstřelní.

16:44
    Popradští "kamzíci" se po delším čase podíval do útočného pásma, ale z tohoto výletu nevytěžili jen Svitanův švih z vrcholu levého kruhu.

18:30
    Fabian vypracoval po hluché pasáži vhazování v útočném pásmu pro Poprad.

19:05
    Zakázané uvolnění Košic.

19:35
    Domácí se po čase osvobozují z tlaku, ve středním pásmu se dostali do lehčí potyčky Nagy s Takáčem.

20:00

Vyrovnaná úvodní část především díky výborným brankářům žádný gól nepřinesla a po 20 minutách platí v Košicích stav 0:0.
    Střely na bránu 15:11. Vyloučení 2:1.

Další třetina začne přibližně v 18:57.

20:01

21:32
    Popradské vyhození nebylo posouzeno jako icing. Košice se ujaly puku a okamžitě si vytvořily velkou šanci, když Suja našel zcela volného obránce Kocha. Ex-olomouckému gólmanovi hostů netrvalo dlouho, než se musel blýsknout excelentním zákrokem.

21:56
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Radoslav Macík – 2 min., podrážení).

22:55
    Domácí v přesilovce tak 15 vteřin čekali za vlastní bránou na prostřídání, až to přestalo bavit i forčekujícího útočníka Popradu. Z tribun se ozývá pískot.

23:42
    Nagy si dlouze vyměňoval kotouč se Slovákem, který se posléze odvážil vystřelit od modré, ale Vošvrda neměl těžkou práci.

23:56
    Hosté v plném počtu. Tahle přesilová hra Košicím vůbec nevyšla.

25:48
    Petráš stál na pravém křídle zády k bráně, ale zaskočil popradskou obranu a švihem z otočky se málem trefil do horního růžku, kdyby tam nestál připravený Vošvrda.

27:13
    Habal měl potíže s rozehrávkou, ale opět se mu podařilo rozjet rychlý přechod do útoku, který zakončil Klíma. Od hrany Vošvrdova betonu míří kotouč do ochranné sítě.

27:34
    Koch zlomil hůl a byl z toho rychlý brejk Popradu. Slovákovu teč chytá Vladislav Habal do lapačky a přerušuje hru, následovat bude vyloučení.

27:34
    Vyloučení v týmu HC Košice (Tomáš Klíma – 2 min., podrážení).

28:42
    Lotyš Salija byl od puku odstaven, ale vyhození zachytil na modré čáře Buzzeo. Jeho přihrávku na Bondru naopak vystihli domácí a konečně úspěšně vyhazují.

29:03
    Popradští hokejisté si najeli do ofsajdu a znovu musejí zpět do středního pásma.

29:34

30:24
    Ladislav Nagy si v brejku po Bellušově špatné přihrávce přehodil puk na bekhend a jeho střílený centr tečoval napřaženou holí vedle popradské brány Ján Sýkora.

30:37
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Radoslav Macík – 2 min., nedovolené bránění).

30:44
    Hned na začátku oslabení ujel košické obraně Bondra a najížděl zcela sám na Habala, svůj nájezd však zakončil nepřesně.

31:29
    Haščák si nerozuměl v útočném pásmu s Ignatuškinem, který mu sebral kotouč od hole, zrovna když se napřahoval ke golfáku.

32:12
    Nagy našel u tyčky Bropheyho, jenže ten měl na blafák strašně málo prostoru.

32:37

32:58
    Nahození Václava Čížka od pravého hrazení prošlo nikým netečováno až do Vošvrdovy lapačky.

33:31
    Poskytnutá výhoda pro Košice po zákroku na Šerbatova.

33:39
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Justin Pazzeo – 2 min., hákování).

34:24
    Tahle přesilovka Košic je mnohem lepší než předchozí. Velký závar před bránou pomohl "kamzíkům" přežít výborným odpálením kotouče v pádu obránce Brejčák.

34:56
    Ofsajd nutí Košice opustit útočné pásmo.

35:17
    Nagy míchal s kotoučem na pravé straně, pak nabídl příležitost Petrášovi, který zblízka střílí jen do výstroje Tomáše Vošvrdy.

35:39
    Hosté v plném počtu. Ani sedmá dnešní přesilovka nebyla využita a na ukazateli skóre stále svítí dvě nuly.

36:01
    Mlynarovič vybojoval útočné pásmo pro Poprad.

36:55
    Zagrapan z rohu prudce nahazoval rovnoběžně s brankovou čarou, Habal mu spíše uhýbal, aby si puk sám nesrazil do brány. Pak ještě z opačného úhlu zachycený kotouč napálil příklepem Belluš a teď už sokolovský rodák zasahovat musel.

37:42
    Košice mají falešnou přesilovku, Salija je bez hole.

38:04
    Domácí ujeli tři na dva, Šedivý po Nagyově přihrávce pálil golfákem do Ervingova kotníku. Ještě prudší dorážka znovu trefila finského obránce. Ten si bude tohle střídání zítra ráno určitě pamatovat...

38:37
    Vyloučení v týmu HC Košice (Roman Děrljuk – 2 min., hákování).

39:39
    Salija našel na levé straně před prázdnou bránou Bondru, jenže ten si nesrovnal hůl na forhend a šanci prováhal.

39:59
    Mlynarovičovu střelu zblízka a po pár vteřinách i Takáčovu bombu chytá Vladislav Habal a v této třetině se už nic nestane.

40:00

Čekání na gól trvá i po 40 minutách hry. Urputný boj přináší šance, i když těch vyložených ve druhé třetině zas tak mnoho nebylo. České gólmany v brankách obou mužstev nedokázal překonat žádný ze střelců a tak si na rozuzlení musíme dál počkat.
    Střely na bránu 10:11, celkem 25:22. Vyloučení 2:3, celkem 4:4.

Další třetina začne přibližně v 19:51.

40:01

40:27
    V pokračující popradské přesilovce přeskočila těžká přihrávka hůl Takáčovi.

40:37

41:24
    Zakázané uvolnění Košic vrací hru před Habala.

42:12
    Vyloučení v týmu HC Košice (Martin Dudáš – 2 min., krosček).

43:04
    Brejčák naznačil na modré čáře střelu a posunul místo toho kotouč doprava na Svitanu. Nejproduktivnější hráč Popradu mířil na bližší tyč, ale Habalova vyrážečka prostor pokryla.

44:12
    Domácí v plném počtu. Druhou minutu oslabení už Poprad k ničemu nepustili.

45:16
    Domácí Šedivý zůstal sám mezi kruhy, proti sobě hodně povyjetého Vošvrdu. Dostal přihrávku zpoza brány od Ignatuškina, jenže pálil těsně vedle.

45:51
    Vyloučení v týmu HC Košice (Patrik Lušňák – 2 min., podrážení).

46:24
    Radoslav Macík se zpoza brány natlačil před Habala, ze vzniklé mely se ani jemu, ani nikomu z bílomodrých nepodařilo procpat kotouč za Habala. Nakonec rozhodčí pískají postavení útočícího hráče v brankovišti.

47:30
    Košice se výborně brání, z přesilovky mnoho nezbývá.

47:51
    Domácí v plném počtu. Už rovných 20 minut mělo na ledě jedno z mužstev o hráče víc, ale gól stále ne a ne padnout.

48:04
    Salijovo nahození od modré se odráží od boční konstrukce košické branky.

48:17
    Vyloučení v týmu HK Poprad (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / střídání po zakázaném uvolnění).

48:23
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Košice (Ladislav Nagy – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Dávid Bondra – 2 min., nafilmovaný pád).

50:00
    Dnešní utkání sleduje 5707 diváků.

50:14
    Košice se nemohou v přesilovce dostat do klasického zámku. Až v samém závěru početní výhody vyzkoušel Vošvrdu domácí Koch.

50:23

51:23
    Hokejisté Popradu si posouvají puk podél hrazení za vlastní bránou, trefili přitom i brusle čárového rozhodčího. Tudy cesta nepovede.

52:20
    Nervozity a osobních soubojů přibývá, naopak už dlouho nebyla k vidění žádná šance. Dnešní zápas bude zřejmě o jediném gólu.

52:34
    Habal schoval v lapačce Zagrapanovu střelu přes obránce a následuje poslední komerční přestávka.

53:52
    Jere Pulli natahoval hůl po neposedně klouzajícím kotouči, Poprad zachránil včasným odpálením Buzzeo.

54:33
    Zakázané uvolnění Košic dostává hru před Habala.

55:22
    Popradští nastřelují puk od červené čáry a spěchají na střídačku, jenže domácí reagují jen bezmyšlenkovitým odpálením na další zakázané uvolnění.

55:26
    Hlasatel omylem oznámil reklamní přestávku a rozhodčí vyhání dvě děti, které už vjely s košťaty na ledovou plochu.

55:28
    Poprad právě vstřelil branku!
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, Karalahti se vymanil z obklíčení tří košických hráčů a mezi kruhy našel zcela volného MARTINA BELLUŠE, který konečně prostřelil brankáře Habala.
    Asistence: Keni Karalahti.

55:36
    Košice vstřelily branku!
    Blesková odpověď přišla hned po vhazování ve středovém kruhu. LADISLAV NAGY si zasekávačkou vychutnal padajícího Fabiana, nechal ho sklouznout a švihem po ledě prostřeluje Vošvrdu mezi betony.
    Asistence: Tomáš Slovák, Patrik Koch.

55:52
    A málem padl třetí gól za 24 vteřin. Tentokrát se vřítil do šance hostující Bondra, bekhendem z úhlu se snažil zvednout kotouč pod víko, ale Habal se zaskočit nenechal.

56:55
    Brophey se neprosadil za bránou, následoval kontr Popradu a Takáčovu střelu domácí zblokovali do rohu.

57:30
    Nedotažené útoky se střídají na obou stranách. Věštba, že to bude zápas o jednom gólu, se mi nevyplnila. Po osmivteřinovém gólové, gejzíru se hraje stejná partie jako většinu zápasu.

57:54
    Spilár střílel přes beka z levého křídla po ledě, Vošvrda rozklekem vyráží.

58:40
    Košická pětka si vytvořila téměř přesilovkový tlak, hosté se vymanili a probíhá všeobecné střídání.

59:24
    Šedivého bombu schytal clonící Nagy, až jeho kolega Děrljuk od modré dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě, a vyprášil Vošvrdovy betony.

59:44
    Zakázané uvolnění Košic, trenér hostů Roman Stantien si vzápětí vyžádal oddechový čas.

60:00

55 minut zápasu gól nepřineslo, pak padly dva během osmi vteřin. Radost Popradu z Bellušovy trefy utnul bleskurychlým vyrovnáním nejlepší střelec ligy Ladislav Nagy a zápas po základní hrací době skončil 1:1.
    Následuje krátká přestávka a desetiminutové prodloužení, hrané ve formátu 4 na 4.
    Střely na bránu 11:6, celkem 36:28. Vyloučení 3:2, celkem 7:6. Bez využití.

60:01

61:49
    Karalahti střílel zblízka po přihrávce zpoza brány do Habala, hra pokračuje dál bez přerušení.

62:37
    Šerbatovova přihrávka přeskočila Šedivému na modré čáře hůl a Košičtí musejí zpátky.

63:16
    Slovákův útočný výlet vynesl ocelářům vhazování před Vošvrdou.

63:27
    Košice ztratily pásmo, ale hned se za modrou čáru vrátily. Dudáš vybídl zcela volného Suju, který svou střelou nechal Vošvrdu předvést efektní semafor.

64:08
    Šedivého táhlá střela olízla boční konstrukci popradské brány.

64:26
    Je rozhodnuto! Hosté se rozjeli dva na dva, finský obránce JOONA ERVING to vzal na sebe a z místa mezi modrou čarou a levým kruhem prostřelil Vladislava Habala.
    Asistence: Arturs Salija, Patrik Svitana.

Hokejisté Popradu letos popáté z pěti pokusů dobyli košickou Steel Arénu! Dlouho vyrovnaný bezgólový duel přinesl v 56. minutě dvě branky, hosty dostal do vedení Martin Belluš a okamžitě za osm vteřin vyrovnal Ladislav Nagy. V prodloužení strhl těsný zápas na stranu Popradu Joona Erving a série se stěhuje pod Vysoké Tatry za stavu 2:0 pro tamní "kamzíky".

Střely na bránu 37:32. Vyloučení 7:6, bez využití. Diváků: 5707. (20:46:42)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 56. Nagy (Slovák, Koch) – 56. Belluš (Karalahti), 65. Erving (Salija, Svitana)

Rozhodčí: Štefik, Stano – Rojík, Gajan