Eibar – Valladolid 1:2 (kon.) | Espanyol – Sevilla 0:1 (kon.) | Valencia – Getafe 0:0 (kon.)
Villarreal – Rayo Vallecano 3:1 (kon.) | Real Betis – Barcelona 1:4 (kon.)
Villarreal CF
3:1 (0:1)
Rayo Vallecano
Neděle 17.03.2019, 18:30 • Estadio de la Cerámica, Villarreal • Španělská LaLiga • 28. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:33:13)

Utkání sledovalo 17 117 diváků.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:7.

Utkání je u konce a jestli po první půli na tom byli lépe hosté, tak po přestávce ovládli druhý poločas domácí a třemi góly vybojovali výhru. Rozhodující okamžiky přišly mezi 50. a 52. minutou, kdy se dvakrát trefil Karl Toko Ekambi a dokonale hráče Vallecana zmrazil. Ti se postupem času dokázali vrátit do zápasu, jenže své náznaky šancí nedotáhli do konce. A tak v úplném závěru pronikl za obranu Gerard Moreno a střelou podél gólmana Dimitrievskiho upravil na konečných 3:1. Villarreal vybojoval důležité tři body, Vallecano se naopak propadá do čím dál hlubší krize a připsalo sedmou porážku v řadě.

90+3

90+2
    Nepřesná rána končí nad brankou Vallecana, Dimitrievski se snaží o co nejrychlejší rozehrávku.

90+2
    Roh pro Villarreal, domácí pospíchat rozhodně nebudou.

90+1
    Zase se hraje u branky hostů, Toko Ekambi se snaží o zkompletování hattricku.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

89
    Hosté měli zápas rozehrán na jedničku, ale vypadá to, že jim zůstanou pouze prázdné ruce.
    88. Gerard MORENO - 3:1

88
    Villarreal právě vstřelil branku!
    A to se děje právě teď! Dlouhý Morlanesův pas přijal na útočné polovině GERARD MORENO, zasprintoval a levou nohou zakončil podél vyběhnutého Dimitrievskiho – 3:1.

87
    Obrana Vallecana už nechává otevřená okénka, domácí toho budou moci využít.

86
    Přímý kop pro Villarreal, Cazorla však svým centrem nedokázal najít nabíhající spoluhráče.

85
    Faul na domácí Morena, Villarreal teď s rozehrávkou přímého kopu nikam nepospíchá.

84
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukweze, přichází Pablo Fornals.

83
    Hosté rozehráli přímý kop, po centru se však téměř ihned mával a pískal ofsajd.

82
    A také i domácí Álvaro González.

82
    Žlutou kartu dostal hostující Jordi Amat.

Aleš Pur

Branky: 50. Toko Ekambi, 52. Toko Ekambi (Iborra), 88. G. Moreno (Morlanes) – 20. Mario Suárez (Imbula)

Karty:   44. Ra. Funes Mori (VLR), 79. V. Ruiz (VLR), 82. Álvaro González (VLR) – 51. Velázquez (VLL), 66. Gálvez (VLL), 82. Amat (VLL)

Villarreal CF: Asenjo – Ra. Funes Mori, V. Ruiz, Álvaro González – J. Costa (C) (17. Llambrich), Iborra (67. G. Moreno), Morlanes, Cazorla, Pedraza – Toko Ekambi, Chukweze (84. Fornals).
    Náhradníci: Andrés Fernández – Quintilla, Cáseres, Llambrich, Fornals, Bacca, G. Moreno.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Velázquez (56. Medrán), Gálvez, Amat (C) – Advíncula (78. Embarba), Mario Suárez, Imbula (68. Pozo), Á. Moreno – Bébé, Á. García – De Tomás.
    Náhradníci: Alberto García – Comesaña, Tito, Medrán, Pozo, Embarba, Trejo.

Rozhodčí: José González – Rubén Becerril, José Alcoba

Diváci: 17 117