Buffalo – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Dallas – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.)
Pittsburgh – Philadelphia 1:2 (po pr.) | Anaheim – Florida 3:2 (kon.) | Vegas – Edmonton 6:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Edmonton Oilers
Pondělí 18.03.2019, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:23
    Tomáš Nosek (VEG) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:57 (05:49:19)

1. Jonathan Marchessault (VEG) 2+0
    2. Mark Stone (VEG) 1+0
    3. William Karlsson (VEG) 0+2

Mark Stone poslal domácí celek do vedení, pak dokázal v přesilovce rychlou střelou srovnat Ryan Nugent-Hopkins. Vegas ale ještě v první třetině získalo náskok zpět, prosadil se Cody Eakin po pasu Tomáše Noska.

Ve druhé třetině dokázal Leon Draisaitl vyrovnat, pak se ale prosadili znovu domácí, trefil se Jonathan Marchessault.

Ve třetí třetině Jonathan Marchessault poslal Vegas do vedení 4:2. Za hosty pak sice snížil Kris Russell, ale následně se trefili znovu hráči Golden Knights. Brayden McNabb a Alex Tuch uzavřely gólový účet zápasu.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:10
    Ještě jedno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:35
    William Karlsson sice kotouč v útočném pásmu nedobruslil, ale mrzet ho to příliš nemusí.

58:15
    Domácí hokejisté kontrolují hru a míří za výhrou v tomto zápase.

57:25
    Vegas rozehrává od své branky, situaci zvládlo, a tak se rychle dostalo na útočnou třetinu.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
    56:32 Alex TUCH - 6:3

56:32
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Leon Draisaitl chyboval, přišel o kotouč, a tak se do brejku dostal ALEX TUCH. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak mezi betony poslal kotouč. Devatenáctý gól v sezóně.

55:52
    Connor McDavid se propracoval do dobré střelecké pozice, ale domácího brankáře překonat nedokázal. Následná akce Vegas byla nepřesná.

54:58
    Max Pacioretty pálil z dobré střelecké pozice, jeho ránu kryje brankář Oilers. Mikko Koskinen byl připravený. Komerční přestávka.

54:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat výrazněji do útočného pásma.

53:42
    Vegas sice výraznější šanci v přesilovce nemělo, ale udrželo hru daleko od své branky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

53:42

53:20
    Domácí celek hraje dobře přesilovku, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

52:20
    Max Pacioretty se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

52:00
    Vegas přišlo o útočné pásmo, domácí hrají se tak musí znovu snažit dostat před branku Oilers.

51:38
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., sekání).

51:30
    Alex Tuch se dostal do útočného pásma, jeho rána byla zblokovaná.

Dnešní utkání sleduje 18.317 diváků.

51:00
    Edmonton se nyní pokouší všechny síly vrhnout do útoku. Connor McDavid ani Leon Draisaitl nedokázali své šance proměnit.

50:27
    Komerční přestávka.
    49:45 Brayden MCNABB - 5:3

49:45
    Platnost branky potvrdilo video, domácí vedou o dvě branky. BRAYDEN MCNABB vypálil od modré čáry, kotouč brankáři propadl a tak tak se dokutálel za brankovou čáru. O nedovolené bránění Koskinenovi nešlo. Asistence: Shea Theodore a Ryan Reaves.

48:15
    Momentálně k vidění není mnoho šancí.

48:00
    Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč, oba celky se dokázaly prosadit. Domácí ale stále mají k dispozici těsné vedení.

47:18
    Vegas se pokouší dostat stabilněji do útočného pásma. Paul Stastny pálil, jeho ránu tak tak Mikko Koskinen vyrazil betonem.

46:43
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
    45:52 Kris RUSSELL - 4:3

45:52
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A je sníženo na rozdíl jediné branky, tentokrát to hosté sehráli dobře a vyšlo jim to. Ránu, kterou vyslal KRIS RUSSELL brankář Vegas vůbec neviděl, navíc byl před ním další hráč. Kotouč si našel cestu od brány. Asistence: Sam Gagner a Jujhar Khaira.

43:55
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Vegas. Malcolm Subban musí být pozorný.

43:26
    Zbytečně se nepřerušuje, hraje se spíše ve středním pásmu, oba celky střídají za hry.

42:37
    Darnell Nurse to zkoušel individuálně, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poradit.

42:15
    Domácí celek nyní rozehrává od své branky, pokouší se hrát aktivně, ale musí klást důraz také na obranu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:39
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    40:40 Jonathan MARCHESSAULT - 4:2

40:40
    Domácí celek krátce po začátku třetí třetiny navyšuje své vedení, Smith vyslal do šance JONATHANA MARCHESSAULTA, jeho rána propadla až za brankovou čáru. Asistence: Reilly Smith.

40:01

Ve druhé třetině dokázal Leon Draisaitl vyrovnat, pak se ale prosadili znovu domácí, trefil se Jonathan Marchessault, který je autorem zatím rozhodující branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu. Shea Theodore pokračoval v akci.

38:30
    Jonathan Marchessault zakončoval, jeho rána však nebyla příliš přesná.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, aktivněji hrají hostující celek.

37:43

37:23
    Ryan Nugent-Hopkins vybojoval kotouč v útočném pásmu, Sam Gagner se ke střele přes obránce nedostal.

37:00
    Cody Eakin to zkoušel individuálně, ale jeho rána končí mimo branku.

36:42
    Blesková protiakce Vegas střelu na branku nepřinesla.

36:17
    Edmonton se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokoušel něco vymyslet. Ke střele se však nedostal.

35:02
    Dostáváme se do finální fáze hry, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Oilers.

34:41
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, mnoho výraznějších šancí momentálně k vidění není.

34:11

34:01
    Connor McDavid je na ledě a to znamená pro domácí obranu bacha, bacha, bacha.

33:26
    Deryk Engelland to zkoušel z dobré střelecké pozice, jeho projektil byl nepovedený.

32:30
    Jon Merrill rozehrává od své branky.

32:05
    Milan Lucic se pokoušel probojovat do střelecké pozice, domácí obrana ho ale nenechala vypálit.

31:32
    Špatná rozehrávka Oilers znamená, že se bude vhazovat před brankou Oilers.

31:12
    Mark Stone autorem další střely, se kterou si dokázal poradit hostující brankář.

30:40
    Komerční přestávka po hostujícím postavení mimo hru.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, nyní hraje aktivněji hostující celek a domácí hráči mají problémy.

29:24
    Oilers se nyní dostali do útočného pásma, Malcolm Subban své spoluhráče podržel, poradil si se střelou z mezikruží.

29:07
    Sledujeme dlouhou pasáž hry, ve které se nepřerušuje, oba týmy střídají za hry.

26:37
    Fanoušci ženou hokejisty Vegas vpřed za další vstřelenou brankou.

26:16
    Colin Miller od modré čáry trefil jen střed branky, kde byl Mikko Koskinen.

25:45
    Shea Theodore rozehrává od své branky, následně ale jeho spoluhráči šli střídat, a tak jen nahodil kotouč.

25:14
    19:10, střeleckou převahu mají domácí hokejisté, kteří hrají aktivně a snaží se navýšit své vedení.

23:53
    Mark Stone zkoušel rychle dostat kotouč do útočného pásma, což se mu podařilo, Paul Stastny však pálil nepřesně.
    22:12 Jonathan MARCHESSAULT - 3:2

22:12
    T-Mobile Aréna se znovu raduje, domácí hráči se opět dostávají do vedení, tentokrát se střelou na lapačku prosazuje JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: William Karlsson a Nate Schmidt.

21:50
    Edmonton hraje v úvodu třetiny aktivněji, domácí hráči se musí bránit.

21:47
    Zack Kassian tečoval kotouč před brankou, a tak musel zasahovat Malcolm Subban.

21:24
    Stav zápasu je tedy vyrovnaný, a tak začínáme od začátku. Skvěle nyní Malcolm Subban zastavil akci hostů.
    20:22 Leon DRAISAITL - 2:2

20:22
    Hostující celek dokázal rychle po vhazování vyrovnat. Connor McDavid vyhrál buly, a pak puk zamířil před branku, kde byl zcela volný LEON DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid.

20:18
    Domácí celek špatně rozehrál, píská se icing, buly před brankou Subbana.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:05 Cody EAKIN - 2:1

19:05
    Tomáš Nosek vyslal do brejku CODY EAKINA. Ten se střelou nespěchal, vylepšil si střeleckou pozici, a pak poslal kotouč do horního růžku branky. Vegas se dostává do vedení. Asistence: Tomáš Nosek a Ryan Carpenter.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:40

18:08
    Necelé dvě minuty zbývají do konce první třetiny, domácí sice hrají početní výhodu, ale mají problémy se ziskem pásma.

17:42
    Paul Stastny a Paul Stastny nedostali kotouč do útočného pásma. Je za brankou Vegas.

17:17
    William Karlsson se pokoušel vybojoval kotouč, což se nepodařilo, a proto mohli hosté snadno vyhodit.

17:02
    Edmonton nedokázal vyhodit kotouč, a tak mohou hrát domácí.

16:28
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., nedovolené bránění).

Wayne Gretzky pochopitelně sleduje tento zápas z jedné z VIP lóží T-Mobile Areny.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Vegas se nyní pokouší hrát aktivně, ale má problémy s přesností přihrávek.

15:39

15:25
    Oddechový čas pro hosty. Mizerná přesilovka Vegas.

14:30
    Paul Stastny hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma, ale minul. Následně se po chybě Nate Schmidta dostal do šance Leon Draisaitl. Jeho blafák končí mimo branku.

14:21
    Mikko Koskinen kryje kotouč po střele domácího hráče, Vegas získalo buly ve středním pásmu.

13:50
    Vegas se nemůže stabilněji usadit na útočné polovině. Hosté zodpovědně brání.

13:25
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Colby Cave – 2 min., držení).
    13:14 Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:1

13:14
    V přesilovce dokázal hostující celek vyrovnat. Po rychlé akci spoluhráčů se tvrdou ránou do protipohybu brankáře prosazuje RYAN NUGENT-HOPKINS. Asistence: Connor McDavid, Oscar Klefbom.

12:17
    Leon Draisaitl se usadil v útočném pásmu, pokoušel se něco vymyslet. Následné dvě střely kryje Malcolm Subban. Jeho spoluhráči pak vyhazují.

11:36
    Edmonton hraje přesilovku, ránu od modré čáry, kterou vyslal Oscar Klefbom, kryje brankář Malcolm Subban.

11:36
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., hákování).

11:00
    Vhazovat se bude před brankou Vegas. Hostující celek vyhrál souboj o kotouč, a tak obrana musí být pozorný.

09:37
    Reilly Smith pálil z první, jeho rána byla zblokovaná.

09:25
    Jujhar Khaira vypálil a jeho rána končí mimo branku. Komerční přestávka.

08:50
    Jonathan Marchessault skvěle tečoval kotouč před brankou, ještě lépe dokázal zareagovat a zasáhnout Mikko Koskinen.

08:20
    Shea Theodore se v útočném pásmu, Draisaitl vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

08:00
    Ryan Carpenter vedl akci Vegas, k zakončení se nedostal.

07:22
    Zakázané uvolnění se nepíská, hostující hráči musí hrát od své branky. Colby Cave nahazoval na branku Vegas.

06:30
    Golden Knights se prezentují dál velmi aktivním výkonem, hokejisté Oilers se musí bránit.
    05:40 Mark STONE - 1:0

05:40
    Pátý zápas v řadě bodoval MARK STONE. Tentokrát po výborné přihrávce spoluhráče z prostoru před brankou ránou z první překonal Koskinena, a tak k velké radosti fanoušků Vegas domácí vedou. Asistence: William Karlsson.

05:14
    Adam Larsson pálil z dobré pozice, Malcolm Subban předvedl skvělý zákrok. Fanoušci Vegas jsou dnes velmi hluční.

04:16
    Shea Theodore vypálil od modré čáry, jeho projektil před brankou zblokoval jeden ze soupeřů.

04:00
    Shea Theodore udržel útočné pásmo.

03:34
    Dramatický úvod zápasu máme za sebou, jednak domácí předzápasový program, ale také úvodní šance.

02:42
    Mikko Koskinen s velkou dávkou štěstí dokázal betonem zastavit střelu Tucha, který měl před sebou odkrytou část branky. Následně brejk hostů neproměnil Connor McDavid. Trefil štangli.

02:16
    Hra je nyní přerušena, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Vegas.

01:31
    Vegas začalo aktivně, další střelu od modré čáry kryje hostující brankář. Mark Stone pálil a Mikko Koskinen byl připravený.

00:38
    Mikko Koskinen hned musel zasahovat proti střele domácích. Ti se usadili v útočném pásmu.

00:01

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Tuch – Carpenter, Bellemare, Reaves.

Edmonton Oilers: Stolarz (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Sekera, Benning – Lucic, Kassian, McDavid – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Khaira, Nugent-Hopkins, Gagner – Gambardella, Cave, Currie.

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Nansen, Gallowa.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jedná se o třetí vzájemný zápas v této sezóně. Oba týmy dokázaly jednou vyhrát. Vegas naposledy porazilo Dallas 2:1, Edmonton porazil Arizonu 3:2.

Hokejisté Vegas z farmy v AHL Chicago Wolves povolali brankáře Maxe Lagaceho. Ten by v tomto utkání mohl být náhradníkem.

Domácí hokejisté u příležitosti Dne Svatého Patrika nastoupí na rozbruslení v zelených speciálních dresech.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knightsa Edmonton Oilers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Mark Stone (W. Karlsson), 20. Eakin (Nosek, Carpenter), 23. Marchessault (W. Karlsson, R. Smith), 41. Marchessault (R. Smith), 50. McNabb (Theodore, Reaves), 57. Tuch – 14. Nugent-Hopkins (McDavid, Klefbom), 21. Draisaitl (McDavid), 46. K. Russell (Gagner, Khaira)

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Tuch – Carpenter, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Nansen, Gallowa

Diváci: 18.317