0:3 (0:2)
Uruguay
Pátek 22.03.2019, 12:35 • Guangxi Sports Center (Nanning) • China Cup

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se bude těšit zase někdy na počtenou. (14:31:25)

Máme za sebou utkání semifinálové utkání China Cupu, ve kterém Uruguay porazila Uzbekistán 3:0 a ve finále si to tak rozdá s Thajskem. Na první branku diváci nemuseli čekat dlouho, už v páté minutě se totiž prosadil Gastón Pereiro. Na rozdíl dvou branek vsítil Christian Stuani, jenž využil ne úplně jistého ákroku obránce a následně přeloboval brankáře. Definitivní pojistka na vítězství Jihoameričanů přišla v 82. minutě, kdy se po výborně přihrávce Rodrígueze podruhé prosadil Christian Stuani. Uruguay tak po vítězství 3:0 postupila do finále China Cupu, ve kterém se střetne s Thajskem. Uzbekistán čeká boj o třetí místo proti Číně.

90+3

90+2
    Avšak kýžená branka nepřišla, centr si do své moci ze vzduchu stáhl Muslera. Rozhodčí každou chvíli odpíská konec utkání.

90+1
    Saracchi stáhl k zemi Achmedova. Uvídíme tak ještě jednu možnost Uzbekistánu alespoň o ten jeden čestný gól.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.

89
    Přenesení hry na pravou stranu si pěkně zpracoval Mirzajev, jenž následně svým pokusem o centr nastřelil soupeře, je z toho alespoň roh.

88
    Jihoameričané mohli jít do přečíslení čtyř proti dvěma, jenže Rodríguez si špatně zpracoval míč a z nadějně vypadající akce tak nakonec nebylo nic.

87
    Zápas už se prakticky jen dohrává, o postupujícím do finále China Cupu není pochyb.

86
    Žlutou kartu dostává José María Giménez (Uruguay).

85
    Rodríguez se nádherně uvolnil přes dva protihráče, avšak se střelou z velkého úhlu už si Kuvvatov poradil.

83
    Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Christian Stuani, přichází Maximiliano Gómez.
    82. STUANI - 0:3

82
    Uruguay právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Pereito vyslal po pravé straně Rodrígueze, jenž přihrávkou našel ve vápně CHRISTIANA STUANIHO, útočník Girony i s velkou porcí štěstí zaznamenává svůj druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Jonathan Rodríguez.

81
    Někteří domácí hráči se dožadovali penalty po údajné ruce Krimetse, ta ovšem zůstala u těla, o pokutovém kopu tak nemůže být řeč.

80
    Ihned po odskoku míče vypálil bez přípravy Stuani. Kuvvatov tentokráte mohl zůstat v klidu, rána soupeře proletěla vysoko nad brankou.

79
    Žlutou kartu dostává Jaloliddin Mašaripov (Uzbekistán).

78
    Poprvé se mohl do akce zapojit nově příchozí Rodríguez, přihrávku spoluhráče však na hrací ploše nestihl.

77
    Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Jonathan Rodríguez.
    76. Dělovku Pereira zastavilo břevno

76
    Razítko na vítězství Uruguaye mohl dát Pereiro, tvrdým projektilem ale pouze orazítkoval břevno Kuvvatovy brány!

75
    Achmedov se pokusil založit rychlý protiútok, jenže jeho přihrávka skončila jen v zámezí.

74
    Jihoamerický celek kombinuje kolem poloviny hřiště, dopředu už se pochopitelně příliš nežene.

73
    praporek pomezního nyní zastavil únik Stuaniho, ten by ale ani tak nebyl úspěšný, jelikož útočník pouze nastřelil gólmana.

72
    Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Javokhir Sidikov, přichází Ikromjon Alibajev.

71
    Zbytečný faul na polovině hřiště předvedl Šukurov, prakticky zadarmo tak věnoval míč soupeři.

70
    Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Lucas Torreira.

69
    Stuani nabil na šestnáctku Pereirovi, ten ale zamířil hodně vedle levé tyče.

68
    Míč se dostal do zámezí a ačkoli se Martín Cáceres hodně didí, tak aut budou rozehrávat Uzbekové.

67
    Velkým počtem střídání se hra poněkud rozkouskovala, což vedlo k tomu, že aktivnějším celkem jsou zase hráči Uzbekistánu.

66
    Saracchi až příliš podebral svůj centr do šestnáctky, Stuani neměl šanci na něj dosáhnout.

65
    Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Marat Bikmajev.
    Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Dostonbek Chamdanov, přichází Sardor Mirzajev.

64
    Těsně za šestnáctkou se k exekuci přímého kopu postavil Pereito, trefil však jen dobře postavenou zeď.

63
    Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Diego Godín, přichází Sebastian Coates.

63
    Žlutou kartu dostává Farrukh Sajfijev (Uzbekistán).

62
    Javokhir Sidikov přišel o balón, když se nedokázal prosadit proti dvojici Godín – Laxalt.

61
    Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Diego Laxalt, přichází Giovanni González.
    Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nicolas Lodeiro, přichází Marcelo Saracchi.

60
    Máme za sebou hodinu utkání, ve kterém Uruguay i nadále vede o dvě branky, Uzbekistán se však ještě rozhodně nevzdává.

59
    Žlutou kartu dostává Davron Chašimov (Uzbekistán).

58
    Ostřílený stoper, Diego Godín si nekomplikoval situaci, to když před dotírajícím protihráčem poslal přihrávku až brankáři Muslerovi.

57
    Eldor Šomurodov se pěkně zbavil protihráče, než však stihl vystřelit, zatarasil mu cestu jiný protivník, a to Rodrigo Bentancur.

56
    Johoameričané pokračují v kombinaci na polovině soupeře, avšak za dalšími góly se zas tak bezhlavě, vzhledem k dvoubrankovému vedení, neženou.

55
    Přenesení hry na levou stranu bylo příliš dlouhé, Diexo Laxalt na balón nedosáhl.

54
    Chamdanov si zbytečně hrál s balónem před vlastním vápnem, čehož využil Lodeiro, jeho střelu ovšem Kuvvatov zpacifikoval.

53
    Role se obrátily, nyní určuje po delší době tempo hry favorit utkání, Uruguay.

52
    Vecino hledal svoji přihrávkou Pereira, tomu ale zatarsil cestu, Ismailov, uruguayský útočník poté svého protivníka fauloval.

51
    Avšak vlastní vápno si Johoameričané prozatím hlídají bezchybně, přihrávku na Chamdanova nepustil za svá záda Giménez.

50
    Uzbekové hrají až překvapivě dobře, favorit v současné době nenachází recept na jejich přesnou kombinaci.

49
    Faulu se dopustila i Uruguay. Hříšníkem není nikdo jiný, než záložník Juventusu, Rodrigo Bentancur.

48
    Matias Vecino si skvěle pokryl balón proti trojici protihráčů, nakonec byl nedovoleně stažen k zemi Sidikovem.

47
    Do druhé půle nastoupil lépe Uzbekistán, který hned zatlačil soupeře na jeho vlastní polovinu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 13:38.

Skončil první poločas utkání mezi Uzbekistánem a Uruguayí. Zápas se zatím odvýjí podle předpokladů, Jihoameričané zásluhou branek Pereira a Stuaniho vedou o dvě branky. Avšak národní tým z Asie nepřišel jen bránit a i on několikrát zahrozil, o vítězi utkání ještě zdaleka není rozhodnuto.

45+2

45+1
    Závěrečná minuta poločasu už změnu skóre nepřinese, hraje se na polovině Uzbekistánu, kde kombinají hráči "domácích".

45
    Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

44
    Už přes minutu kombinují Jihoameričané na vlastní polovině, do kombinace se zapojuje i brankář Fernando Muslera.

43
    Uruguay se evidentně bude snažit pohlídat si své dvoubrankové vedení do konce poločasu, nijak zvlášť dopředu už se hnát nebude.

42
    Rodrigo Bentancur na vlastní polovině fauloval Šomorudova, Uzbekistán má k dispozici přímý kop ze slibné pozice.

41
    Pěkná akce vyvrcholila přihrávkou za obranu na Lodeira, na toho byl pas příliš dlouhý, je z toho jen další odkop.

40
    Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo půjde Uruguay do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?

39
    Po odkopu sedo vzduchu pověsil Sidikov s Vecinem. Úspěšnějším byl záložník Interu Milán, Matias Vecino.

38
    Zvýšení skóre měl na kopačce Christian Stuani, sám před Kuvvatovem ale nezamířil přesně!

37
    Zápas se hraje ve vysokém tempu. Uvidíme zda Uzbekové vydrží běhat s aktivnějším soupeřem celých devadesát minut.

36
    Přenesení hry na Lodeira bylo příliš krátké, míč do své moci ukořistil Farrukh Sajfijev.

35
    Dlouhý odkop až k brankáři soupeře, za kterým se okamžitě vydali Stuani s Pereirem, Kuvvatov si ovšem poradil skvěle, když jemným obloučkem přihrál Chašimovovi.

34
    Sidikov poslal jemný pas do vápna soupeře, Godín nejprve chtěl pouštět Muslerovi, jenže pak si všiml nabíhajícího protihráče a tak balón raději odkopl do autu.

33
    Národní tým z asijského kontinentu opravdu přidal na obrátkách a v posledních minutách je to právě on, kdo určuje tempo hry.

32
    Achmedov si pěkně naběhl za obranu, kde si přihrávku zpracoval na prsa, poté ještě centrem hledal Sajfijeva, ten už ale na přihrávku od spoluhráče nedosáhl.

31
    Uzbekistán se sympaticky snaží zaútočit alespoň na zdramatizování zápasu, avšak obrana Jihoameričanů funguje na jedničku.

30
    Máme za sebou půl hodinu utkání, ve kterém Uruguay potvrzuje roli favorita, když po gólech Pereira a Stuaniho vede už o dvě branky.

29
    Z hranice šestnáctky vyslal střelu Bentancur. Kuvvatov však tentokráte dobře viděl a pokus protivníka pokryl.

28
    Christian Stuani si výborně posunul balón mezi dvěma obránci, jeden z nich ho následně nedovoleně poslal k zemi.

27
    Avšak ani na druhé straně roh nepřinese branku, celou situaci si pohlídal José Mária Giménez.

26
    Rohový kop si vyzkouší i Uzbekistán po sražené přihrávce Chašimova.
    24. STUANI - 0:2

24
    Uruguay se ujímá dvoubrankového vedení! K výborné přihrávce za obranu se nejrychleji dostal CHRISTIAN STUANI, který před dotírajícím obráncem tak tak stihl lobnout balón i přes vybíhajícího brankáře!

23
    Z toho ale nic nebylo, nejvýše se totiž vyšplhal Jegor Krimets.

22
    Centr z levé strany byl zblokován, Uruguay má k dispozici rohový kop.

21
    Šukurov byl v těžké pozici a tak neváhal a odkopl balón daleko na soupeřovu polovinu.

20
    Uruguay už se opět pustila do obléhání soupeřovi brány, soupeř na vlastní polovině brání s celou jedenáctkou.

19
    Výborný centr do vápna si našel Stuani, svou hlavičku ovšem poslal pouze těsně vedle levé tyče.

18
    Po levé straně se srdnatě probíjel Lodeiro, proti dvojici protihráčů ovšem neuspěl.

17
    Utkání se v posledních minutách poněkud zklidnilo, ani jeden z týmů se nijak zvlášť dopředu nežene.

16
    Asijský celek se pomalu, ale jistě oklepal z drtivého začátku soupeře a začíná podnikat útočné snahy na vyrovnání.

15
    K centru z pravé strany se odhodlal Mašaripov, nejvýše však vyskočil stoper Diego Godín.

14
    Šumurodov nyní mohl využiít menšího zaváhání soupeře, k míči se ovšem nedostal.

13
    Dlouhý nákop stopera mířil na Stuaniho, před ním na poslední chvíli zasáhl Chašimov.

12
    Ihned po ztrátě balónu se Jihoameričané pouštějí do vysokého presinku, což dělá soupeři nemalé problémy.

11
    Lodeiro již míč na hrací ploše nechytil, bude se odkopávat od branky.

10
    Je za námi úvoní desetiminutovka, ve které Uruguay potvrzuje roli favorita, když úvodní branku obstaral Pereiro.

9
    Krimets si pořádně zavařil při rozehrávce, nakonec si ale s celou situací poradil.

8
    Uruguay pokračuje v tlaku, celek z Asie je rád, když přejde přes svou polovinu hřiště.

7
    Giménez vyslal po pravé straně Lodeira, ten však už míč na hrací ploše nezastihl.
    5. PEREIRO - 0:1

5
    Už v páté minutě jde Uruguay do vedení! Z levé strany našel Lodeiro svojí přihrávkou GASTONA PEREIRA, jenž přízemní střelou z první prostřelil Kuvvatova! Asistence: Nicolas Lodeiro.

4
    Od prvních minut se potvrzují papírové předpoklady, Jihoameričané kombinují na polovině soupeře a hledají okénko v soupeřově defenzivě.

3
    Jasným favoritem zápasu je Uruguay, Uzbekistán může pouze překvapit.

2
    Uruguay pro dnešní zápas oblékla dresy bílé barvy, Uzbekistán navlékl dresy barvy modré.

1

Uzbekistán: Kuvvatov – Chašimov, Krimets, Ismailov, Sajfijev – Achmedov, Šukurov, Sidikov – Chamdamov, Šomurodov, Mašaripov
    Náhradníci: Turajev – Tursunov, Bikmajev, Zotejev, Alibajev, Chamrobekov, Tuchtakhujajev, Šorachmedov, Abducholikov, Iljosov, Mirzajev

Uruguay: Muslera – Cáceres, Godín, Giménez, Laxalt – Nández, Vecino, Bentancur, Lodeiro, Stuani, Pereiro
    Náhradníci: Campaňa – González, De Arrascaeta, Valverde, Silva, Torreira, Saracchi, Gómez, Coates, Suárez, Rodríguez

Rozhodčí: Ma Ning (Chn).

Uruguay

Národní tým Uruguaye se bude rozhodně snažit napravit svou statistiku, jelikož prohráli už ve čtyřech po sobě jdoucích přátelských zápasech. Naposledy nestačil na úřadujícícho mistra světa z Francie, jemuž podlehli 0:1. Na China Cupu je Uruguay jasným favoritem na celkový triumf. V případě vítězství nad Uzbekistánem se svěřenci trenéra Tabareza mohou těšit na finálový souboj s Thajskem.

Uzbekistán

Hráči Uzbekistánu se naposledy představili na Asijském poháru hraném v lednu, kde sice postoupili ze skupiny, avšak hned v osmifinále narazili na Austrálii, které podlehli po velkém boji 0:1 po penaltách. Proti Uruguayi jsou Uzbekové jasným otsiderem, avšak každý zápas začíná za bezbrankového stavu a překvapit může kdokoliv.

Krásné páteční odpoledne! Vítám vás při sledování semifinálového zápasu China Cupu, ve kterém se střetne Uzbekistán proti Uruguayi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:35.