Karviná – Frýdek-M. 30:21 (kon.) | Kopřivnice – Jičín 30:33 (kon.) | Nové Veselí – Dukla 28:23 (kon.)
Zubří – Litovel 29:19 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
28:23 (11:12) Stav série: 1:0
HC Dukla Praha
Sobota 23.03.2019, 18:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • Čtvrtfinále

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 28:23 (11:12)
    Nejvíce branek: Štěrba 9/2, Sekulić 7, Bartůněk 4 – Cigáň 6, Reichl 4, Kastner 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 4:6. ČK: Hlavatý (DUK). (20:23:56)

Dnešní první čtvrtfinále je minulostí! Veselí se nevzdalo svému osudu, když po prvním poločase prohrávalo o jediný gól, poměrem 11:12. Od druhé půle ale bylo lepším týmem, již po pěti minutách dorovnalo na 15:15 a od té doby postupně navyšovalo svůj náskok. V závěru zvládli Veselští psychický souboj lépe, ustáli některé momenty hry a dokráčeli si pro celkem pohodlnou výhru 28:23.

Dnes to byla parádní podívaná ve velice dobré atmosféře. Zítra to však bude úplně jiný zápas a od 18:00 se na vás budu opět ve Veselí těšit napočtenou!

Konec zápasu. (28:23)
    60
    Další krásná nahazovací akce na Štěrbu, který opět přesně zakončil a stanovuje konečný stav zápasu na 28:23! (28:23)
    60
    Zelenka ještě 53 sekund před koncem zápasu snižuje. (27:23)
    59
    Sekulič to vyřešil naprosto skvěle! Rozehrávku provedl přímým hodem na branku, který i neomylně zakončil a Veselí kráčí za prvním bodem v sérii! (27:22)

59
    Dukla zkouší osobní obranu, což je signál pro domácí lavičku, vyčerpat poslední oddechový čas tohoto utkání! (26:22)
    59
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Daniel Křístek). (26:22)
    59
    Krásná nahazovačka od Dodicy na Štěrbu, který zakončil na levou tyč! (26:21)

58
    Navíc Dukla nyní páchá další technický přestupek a psychicky odešla prakticky ze hry. Klíčové momenty zvládá lépe Sokol. (25:21)
    57
    Tři a čtvrt minuty do konce zakončuje přesně sedmimetrový hod Štěrba a Veselí jde za prvním bodem v sérii! (25:21)

57
    Sekuliče zezadu přidržel při zakončení Patzel a domácí mají sedmimetrový hod! (24:21)

56
    Cigáň to neudělal nejlépe, šel totiž nesmyslně do dvou hráčů a pískán je mu útočný faul. Domácí jsou již blízko výhře. (24:21)
    55
    Kezičův průraz byl včas rozpoznán a útočný faul přisoudil míč Dukle, která využila tuto akci na 21. gól z ruky Šimůnka! (24:21)

55
    Domácí drží útok velmi dlouho, dá se říci, že to už je pasivní hra. (24:20)

54
    Křístek vypíchl míč a šel sám na branku, s Kezičem v zádech ale nezvládl zakončit! Trenér Hladík nicméně cítí, že je potřeba svůj tým uklidnit a sahá tak ke druhému tajmu! (24:20)
    54
    Tohle je přesně to, co cení Svitáka tak vysoko. Jeho přehled o hře. Nyní uvolnil krásně na protější straně Kastnera, který překonal Schamse! (24:20)
    54
    Bartůněk ubráněného útoku Dukly využívá k 24. gólu Veselí a trenér Čurda bere v čase 53:27 další oddechový čas! Hostující hráči jsou podrážděni a teď musí hrát vabank! (24:19)

53
    Zvláště, když Živojinovič na levé spojce ustál souboj a je pískán průraz! To znamená držení míče pro Veselí! (23:19)