K. Vary – Pardubice 2:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 4:2 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 24.03.2019, 15:30 • ZS I.Hlinky Litvínov • Play-out extraligy • 6. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (17:44:41)
   
  Dnešní utkání sledovalo 3 075 diváků.
   
  Střely na branku: 35 – 15
   
  Litvínovským hokejistům tak po dnešku končí sezóna a mohou se začít připravovat na tu další, hosté naopak pošetří síly, odpočinou a od pátku je čeká nejdůležitější část sezóny, a sice baráž o udržení se v nejvyšší soutěži. V ní budou také Pardubice a dále pak Kladno s Českými Budějovicemi, oba týmy si účast vybojovaly v play-off Chance ligy.
   
  Je dobojováno. Domácí nakonec přidali ještě jednu branku, a to v samotném závěru třetí třetiny, když se prosadil střelou z pravého kruhu Jan Strejček. Ten pečetil výhru Litvínova. Verva tak dokázala obrat v zápase, ve kterém prohrávala už o dvě branky. Piráti, ač se snažili do poslední chvíle o vyrovnání, nakonec v posledním duelu ve skupině o umístění zůstali bez bodů.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Ještě přichází zakázané uvolnění Litvínova, hra se stěhuje před Pejsara a to bude z tohoto utkání asi vše.
   
  59:03
  Domácí mají puk na svých holích a zdá se, že se zápas už jen dohrává.
  58:26 Jan STREJČEK - 4:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  58:26
  Litvínov právě vstřelil branku!
  A domácí se v závěru třetího dějství dostávají do dvoubrankového vedení. Svoboda poslal puk na pravý kruh, kde byl připraven JAN STREJČEK a jeho střela pak skončila u pravé tyče z pohledu Štěpána Lukeše – 4:2. Asistence: Přemysl Svoboda.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:37
  Štochl procedil puk do útočné třetiny, ale Viedemann ho zachytil a poslal do středního pásma. Domácí tak mohou znovu zaútočit.
   
  57:18
  Následuje ještě komerční přestávka.
   
  56:23
  Josef Jícha chtěl oslovit přihrávkou Havelku, ke druhému jmenovanému se však puk nedostal a nakonec se Litvínov vykázal z útočného pásma.
   
  55:48
  Doudera našel spoluhráče před chomutovskou klecí, ale ten se do zakončení nedostal. Verva ale stále drží puk v teritoriu Pirátů a kombinuje před Lukešem.
   
  54:35
  Martin Hanzl si sjel až před Lukeše, jeho pokus pak šel jen nad branku chomutovských Pirátů.
   
  53:58
  Piráti se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.
   
  53:04
  Přemysl Svoboda střílel z pravého kruhu, ale Lukeše neohrozil. Napodruhé se to už povedlo Myšákovi, jenž Lukeše nechal vyniknout.
   
  52:18
  Piráti dostali puk z obranného pásma a Gut se dokonce ve vlastním oslabení mohl dostat ke střele, ale nebylo tomu tak. Pošetřil aspoň cenné vteřiny z chomutovského oslabení.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 26. Jindra (Bartoš, Viedemann), 27. Jícha (M. Havelka), 29. Bartoš (Jindra, Viedemann), 59. Strejček (Svoboda) – 20. Raška I (Šuráň, Šťovíček), 22. Raška I (Šťovíček, D. Zeman)


  HC VERVA Litvínov: Pejsar (Janus) – Viedemann, L. Doudera, Baláž, Strejček, Háva, Březák – Stehlík, M. Havelka, Drašar – Helt, Svoboda, Myšák (C) – Jindra, Jurčík (A), M. Hanzl – Jícha, Berka, Bartoš.
  Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Peters) – Beneš, Blaha, Váchal, D. Zeman, Seemann, Štochl, Šuráň – Koblasa (C), Chlouba (A), Ouřada – Ma. Svoboda, Raška I, Gut – Koblížek, Chlán, Koláček – Šťovíček, Pech, J. Svoboda.

  Rozhodčí: Bejček, Veselý – Ganger, Špringl

  Diváci: 3 075