Toronto – Florida 7:5 (kon.) | New Jersey – Buffalo 3:1 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Tampa – Boston 5:4 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:5 (kon.) | Minnesota – Nashville 0:1 (kon.)
St. Louis – Vegas 3:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:3 (kon.) | San Jose – Detroit 2:3 (kon.)
New York Rangers
2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Úterý 26.03.2019, 00:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji dobrou noc! (02:42:57)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:36 (16:13, 8:16, 11:7)
    Zblokované střely – 10:12
    Vyhraná vhazování – 24:27
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 26:24

Pittsburgh vítězí v Madison Square Garden 5:2 a řekl bych, že postup do play-off už má téměř jistý. Domácí výborně začali, vedli 2:0, ale pak už tahali za kratší konec provazu. Hosté totiž ještě v první třetině snížili a ve druhé části třemi zásahy definitivně zlomili utkání na svou stranu. V závěrečné dvacetiminutovce pak ještě jistil výsledek svou druhou brankou v zápase Teddy Blueger. Zbytek zápasu se poté už spíše jen dohrával.

59:46
    Střelu Cristovala Nievese vyrazil Murray do ochranné sítě za brankou. Ještě se bude jednou vhazovat.

59:33
    Murray ještě přerušil hru po DeAngelově nahození z pravé strany.

59:01
    Do konce zápasu schází minuta.

58:18
    Crosby tentokrát za brankou rychle zamíchal s pukem a přesnou přihrávkou oslovil Bryana Rusta. Georgijev si připsal dobrý zákrok.

58:04
    Před brankou Rangers operoval Sidney Crosby. Jeho střela byla sražena mimo.

57:13
    Brett Howden těsně před brankou tečoval kotouč ze vzduchu po přihrávce Nievese. Murray však zareagoval fantasticky a reflexivním zákrokem zabránil gólu!

56:50
    Střelu Brendana Lemieuxe od modré čáry schoval Murray do lapačky. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

56:36
    Pavel Bučněvič se uvolnil na levé straně hřiště. Z kruhu však vypálil vedle vzdálenější tyčky.

55:46
    Zach Trotman odpálil puk přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se hra vrací do obranného pásma Pittsburghu.

55:01
    Do konce utkání zbývá pět minut, zdá se, že je rozhodnuto.

54:20
    Utkání už trochu ztratilo náboj. Hosté se nemusejí nikam hnát a Newyorčané už asi moc nevěří v obrat.

53:34
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

52:37
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

51:36
    Domácí mohli snížit! Do přihrávky Zinabejada se z voleje opřel Fredrik Claesson, ovšem Murray se přesunul proti ose střely a nastavil puku svou lapačku. Reklamní přestávka.

51:10
    Justin Schultz dostal přihrávku mezi kruhy. Do zakončení mu však vložil hůl Ryan Strome.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:31
    Schultzova střela se mezi tyče nevešla. Domácí jsou po pátém gólu zaraženi a i v plném počtu se spíše brání.

49:39
    Hosté početní výhodu nezužitkovali, Rangers jsou kompletní.

49:23
    Střela Dominika Simona v brance neskončila. Georgijev tentokrát dobře zasáhl.

47:57
    Hosty zastavilo postavení mimo hru.

47:38
    Domácí hráčská lavice navíc dostává dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu.
    47:38 Teddy BLUEGER - 2:5

47:38
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Ofsajd to nebyl, gól tedy platí! Brankář Georgijev dnes nechytá tak dobře, jako při výhře Rangers 2:1 v Torontu. Tentokrát neudržel v lapačce střelu Jareda McCanna a důrazný TEDDY BLUEGER z dorážky protlačil puk za jeho záda. Asistence: Jared McCann a Phil Kessel.

47:38
    Hosté se radovali z pátého gólu, ovšem střídačka Rangers si vzala coach's challenge. Domácí reklamují, že brance Pens předcházelo postavení mimo hru.

47:15
    Chytil posunul puk před branku, kam si sjížděl Anthony DeAngelo. Murray kotouč nedokázal přikrýt, ale pro hosty to dobře dopadlo.

46:31
    Lemieux procpal kotouč skrz obranu Pittsburghu až na Pavla Bučněviče. Matt Murray se ale rychle přesunul ke své tyčce a střelu z pravé strany pokryl.

46:20
    Střelu Briana Dumoulina zastavil Alexandar Georgijev. Máme tu reklamní přestávku.

45:45
    John Gilmour trefil jen Matta Cullena, Ten mohl jít dopředu, ale ve 42 letech už přeci jen nebyl tak rychlý, aby domácímu obránci ujel.

45:12
    Za hostující brankou došlo k českému souboji. Dominik Simon tam bránil Filipa Chytila.

43:55
    Guentzel nabízel kotouč před branku Bryanovi Rustovi. Pokud by hostující útočník přihrávku zasáhl, vypadalo by to s Rangers už asi zle – nedobře.

43:19
    Gilmour hledal před branku najíždějícího Bretta Howdena. Ten na puk nedosáhl a neohrozil tak Murrayho.

42:42

42:17
    Dobrou spolupráci předvedli Hörnqvist se Simonem. Českého útočníka však před branku pokryl Pionk.

41:36
    Jared McCann málem navýšil hostující náskok. Jeho volej orazítkoval bližší tyčku Georgijevovy svatyně!

41:16
    S projektilem Anthonyho DeAngela si poradil pozorný Murray.

41:07
    Zakázané uvolnění Pens.

40:52
    Nápor Rangers ještě pokračoval, ale teď už se Tučňáci vymanili.

40:25
    Domácí začali třetí část tlakem. Skjei na ose posunul puk na Brendana Lemieuxe, jehož střelu ale stačila defenziva Pens zablokovat.

Hity – 19:19

Druhá třetina jasně patřila hostujícímu Pittsburghu, který tak dokonal obrat! Tučňáci totiž v průběhu zápasu prohrávali 0:2, ale ještě v první části snížili a po čtyřiceti minutách vedou 4:2. Hosté srovnali hned v úvodu druhé části, kdy přihrávku od Crosbyho zpoza branky využil Justin Schultz. Ve 28. minutě už Pens vedli, přesně trefenou střelou z úhlu zaskočil Georgijeva Matt Cullen. Domácí zkázu pak dokonal Teddy Blueger, ten se prosadil dokonce ve vlastním oslabení.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Skákavý kotouč zkrotil v lapačce Georgijev. Podobně mu puk poskočil i v Torontu, kde s tím měl gólman Rangers větší problémy.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:18

37:53
    Patric Hörnqvist se dostal ke střele z pravého kruhu. Georgijev zakročil pravým ramenem.

37:14
    V závěru hostující přesilovky vystřelil od modré Zach Trotman, Georgijev přerušil hru. Za sekundu už naskočí Howden na led.

37:02
    Domácí opět zahrozili v oslabení! Ryan Strome se vytočil až před Murrayho, ale nepřekonal ho.

36:37
    Ve vlastním oslabení se dostal dopředu Brendan Smith. Ten byl v souboji 1 na 1 s Petterssonem. Zvolil střelu z otočky, která se nevešla mezi tyče.

35:59
    Justin Schultz poslal svůj projektil mimo branku.

35:19
    Kessel nezkrotil skákavý puk a Zibanejad mohl vyhodit.

35:05
    Za držení je potrestán domácí Brett Howden. Po reklamní přestávce začne přesilovka Pens.

33:55
    Hosté jsou v plném počtu. Rangers uniká slibně rozehrané utkání mezi prsty.
    33:12 Teddy BLUEGER - 2:4

33:12
    Další brejk ve vlastním oslabení už Tučňáci zužitkovali! Shattenkirk neudržel útočnou modrou a navíc se nechal přebruslit Bluegerem. Jeho přihrávku ještě Bryan Rust ke gólu nevyužil, ale za brankou kotouč dojel a vrátil ho na hůl TEDDYHO BLUEGERA, který ho zblízka poslal pod vyrážečkou bezmocného Georgijeva do sítě – 2:4. Asistence: Bryan Rust a Marcus Pettersson.

32:47
    Hosté vyrazili v oslabení do přečíslení 2 na 1. McCann hledal žabičkou Matta Cullena, ale ten na puk nedosáhl!

32:02
    Prudkou střelu Littieriho vyrazil Murray vedle své branky.

31:54
    Patric Hörnqvist zasáhl hokejkou do obličeje Filipa Chytila. Po reklamní přestávce si domácí zahrají další přesilovku.

31:29
    Od modré vystřelil Justin Schultz, Georgijev vyráží do rohu.

31:03
    Hosté vyhodili a teď už jsou kompletní.

30:34
    Tohle je dobrá přesilovka Rangers! Po Bučněvičově přihrávce střílel z levého kruhu Mika Zibanejad, ale Murray se stačil přesunout!

29:40
    Střelu Bučněviče zablokoval Dumoulin. Stejný hráč Pittsburghu pak navíc vyhodil.

29:02
    Domácí budou hrát přesilovku. Za držení je vyloučen Jack Johnson.

28:51
    Zajímavou přihrávku Bučněviče tečoval před brankou Lias Andersson. Měl to na dlouhou hůl a Murray tak nemusel zasahovat.
    27:17 Matt CULLEN - 2:3

27:17
    Hosté dokonávají obrat! Čtvrtá lajna Pens dobře forčekovala za brankou soupeře. Po přihrávce Wilsona se kotouč dostal k MATTOVI CULLENOVI a hostující veterán vyslal z ostrého úhlu milimetrovou střelu, která zapadla nad levým ramenem klekajícího Georgijeva do bližšího horního růžku branky Rangers. Asistence: Garrett Wilson.

26:55
    Adam Johnson se už řítil proti domácí brance, ale pískán byl ofsajd. Následuje reklamní přestávka.

26:16
    Sidney Crosby za brankou ukličkoval DeAngela a předložil puk před branku Jakeovi Guentzelovi. Ten ho zblízka nedokázal dostat za záda gólmana Rangers!

25:55
    Od modré čáry nahodil puk na Georgijeva Jack Johnson. Domácí brankář přerušil hru.

25:17
    Teď sledujeme takovou nezáživnou pasáž. Ani jednomu z týmů se nedaří rozehrát akci, která by vedla alespoň k pobytu v útočné třetině.

24:20
    Lettieriho střelu od modré se snažil tečovat Filip Chytil. Puk je však ve výstroji Murrayho.

23:12
    Rangers v postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

22:59
    Teď tu máme dobré střídání domácích. Brett Howden nyní protáhl Murrayho.

22:40
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Murrayem.

21:37
    Hosté jsou povzbuzeni a pokračují v náporu! Petterssonovu střelu od modré vyrazil Georgijev. Ten si pak poradil i s pokusem Bryana Rusta.
    21:01 Justin SCHULTZ - 2:2

21:01
    Přesilovka je využita! Puk se dostal za branku k Sidneymu Crosbymu, který poslal přesnou přihrávku na osu hřiště, kam si sjel JUSTIN SCHULTZ a ten ranou z první překonal Georgijeva. Domácí gólman se lapačkou natahoval marně – 2:2. Asistence: Sidney Crosby a Phil Kessel.

20:38
    Přihrávku Kessela tečoval na branku Crosby. Georgijev puk vyrazil na hůl Guentzela, který kotouč vracel do brankoviště a Patricovi Hörnqvistovi scházely centimetry k tomu, aby uklízel do odkryté klece!

20:27
    Hosté si zahrají přesilovku. Za vysokou hůl je totiž vyloučen Brady Skjei.

20:09
    Kevin Shattenkirk prověřil Murrayho dělovkou od červené čáry. Hostující brankář byl pozorný a zasáhl vyrážečkou.

Hity – 12:10

V první třetině předvedli hokejisté Rangers velmi sympatický výkon a zaslouženě vedou nad Pittsburghem 2:1. Skóre zápasu otevřel v 9. minutě Brendan Lemieux, který zakončil rychlý protiútok svého týmu. V 16. minutě pak domácí předvedli povedenou přesilovkovou kombinaci a Vinni Lettieri se z voleje nemýlil. Hostům se však podařilo bleskově snížit, když z dorážky procedil kotouč za Georgijevova záda Nick Bjugstad.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:43
    Patric Hörnqvist byl na ledě dlouho a tak puk jen protečoval do obranného pásma Rangers. Následně odešel střídat.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:54
    John Gilmour podpořil ofenzivu domácího týmu. Pálil z dobré pozice, ovšem trefil jen protihráče.

18:12
    Hosté teď soupeře přitlačili! Georgijev si připsal několik dobrých zákroků a za jeho zády skončil jen Sidney Crosby, který vychýlil branku. Hra je tedy přerušena.

17:52
    Bekhendovou střelu Jakea Guentzela vyrazil Georgijev.

16:52
    Obrovská šance domácích! DeAngelo našel krásnou přihrávkou Vladislava Naměstnikova, který už byl před Murrayem. Hostující brankář se proti jeho zakončení přesunul a vyražený kotouč už Naměstnikov za brankovou čáru nezasunul.
    15:41 Nick BJUGSTAD - 2:1

15:41
    Hosté bleskově snižují! Od modré čáry vystřelil Marcus Pettersson a Georgijev vyrazil puk betonem jen před sebe. Dorážka NICKA BJUGSTADA pak domácímu brankáři proklouzla pod lapačkou do jeho svatyně – 2:1. Asistence: Marcus Pettersson a Dominik Simon.
    15:15 Vinni LETTIERI - 2:0

15:15
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácím výtečně vyšla přesilovková souhra i se zakončením a tak vedou 2:0! Filip Chytil nahrál puk DeAngelovi, který přenesl hru na druhou stranu na VINNIHO LETTIERIHO a ten se od levého mantinelu trefil z první k bližší tyčce. Murray se tam nestačil včas přesunout. Asistence: Anthony DeAngelo a Filip Chytil.

14:51
    Anthony DeAngelo vypálil od modré. Jeho rána byla tečována mimo.

14:28
    Domácí musejí rozjíždět přesilovkovou kombinaci od sv branky.

13:58
    V předbrankovém prostoru se snažil prosadit Lemieux, kterého poslal k ledu Marcus Pettersson. Ten je vyloučen za hákování.

13:22
    Hosté zatím těžko chytají tempo zápasu. Rangers asi nabudila poslední výhra v Torontu.

12:39
    Tohle byla pěkná šance domácích! Lias Andersson našel z druhé vlny najíždějícího obránce Fredrika Claessona, který u osy hřiště neprostřelil Murrayho!

11:46
    Domácí hrají v úvodu zápasu velmi dobře. Z levé strany modré čáry prověřil Murrayho John Gilmour. Brankář Pens připisuje další zákrok.

11:22
    Shattenkirk na modré posunul puk na Bradyho Skjeie, který zamířil mimo.

11:12
    Střela Fredrika Claessona skončila v Murrayho výstroji. Následuje reklamní přestávka.

10:57
    Od modré vypálil na Murrayho Shattenkirk. Také hostující gólman si připsal úspěšný zákrok.

09:54
    Střelu od modré čáry tečoval před Georgijevem Adam Johnson. Domácí brankář si ale poradil.

09:32
    Hosté odpověděli náporem. Hned dvakrát pálil obránce Trotman, ale Georgijev vyl na svém místě. Domácí gólman nakonec přerušil hru.
    08:25 Brendan LEMIEUX - 1:0

08:25
    Domácí parádně sehráli rychlý protiútok a otevírají skóre zápasu! Hráči Rangers rychle vyvezli puk z obranného pásma až do útočného. Mika Zibanejad, který držel kotouč na ose, ho nahrál doleva Pavlovi Bučněvičovi, jenž přenesl hru na BRENDANA LEMIEUXE a ten z pravého kruhu trefoval poloodkrytou klec. Asistence: Pavel Bučněvič a Mika Zibanejad.

08:09
    Od modré čáry střílel Justin Schultz. Puk ještě možná tečoval clonící Crosby, Georgijev každopádně nemusel zasahovat.

07:40
    Některý z hostujících hráčů trefil puk vysokou holí. Bude se tedy vhazovat v útočném pásmu Rangers.

07:06
    Bučněvič z rohu nahodil puk před hostující branku. V akci opět Murray, který přerušil hru.

06:57
    Hned po vhazování přiletěla na hostující branku střela od modré, kterou musel vyrážet Murray.

06:52
    Puk se po dlouhém pasu od domácích obránců dostal až k Murraymu, který ho raději přidržel. Následuje reklamní přestávka.

06:34
    Kotouče se ujal DeAngelo a zajel s ním za vlastní branku. Tam čeká, až mu spoluhráči dostřídají.

05:26
    Filip Chytil si najížděl před branku a srazil se s rozhodčím Chrisem Rooneym. Jednalo se samozřejmě o nezaviněný střed. Oba aktéři sledovali puk.

04:45
    Kevin Shattenkirk vyslal od modré čáry na hostující branku ostrou střelu. Murray puk vytěsnil.

04:11
    Pavel Bučněvič nahodil kotouč na hostující branku. Murray ho má v lapačce.

03:26
    Od modré čáry vystřelil Jack Johnson. Georgijev jeho pokus vyrazil.

03:02
    Brett Howden se dostával za hostující obranu, ale protihráč mu v rozhodující chvíli stačil kotouč vypíchnout!

02:21
    Hráči Pittsburghu se usadili v útočném pásmu. Čekáme ale na nějakou nebezpečnější střelu.

01:26
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

00:38
    Rust hrál puk zadovkou na Crosbyho. Ten prodlužoval mezi kruhy na Jakea Guentzela, ovšem tomu kotouč vypíchl bránící hráč.

00:01

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Shattenkirk (A), Skjei (A), DeAngelo, Claesson, Pionk, Gilmour, Br. Smith – Bučněvič, Zibanejad (A), Lemieux – Lettieri, Chytil, Naměstnikov – R. Strome, L. Andersson, Vesey – Nieves, B. Howden.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Trotman, Dumoulin, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Blueger, McCann – Hörnqvist (A), Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen (A), A. Johnson.

Rozhodčí: Lambert, Rooney – Kovachik, Murphy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Česká stopa
    Filip Chytil (NYR) 70 zápasů, 21 bodů (10+11)
    Libor Hájek (NYR) 5 zápasů, 1 bod (1+0)

Dominik Simon (PIT) 65 zápasů, 26 bodů (8+18)

Rangers a Pens jsou divizními rivaly, takže proti sobě hrají často. V letošní sezóně se oba týmy utkaly dvakrát. V Madison Square Garden vyhrál Pittsburgh 7:2, doma si pak připsal výhru 6:5.

New York Rangers:
    Rangers se nacházejí ve fázi přestavby kádru a letos si play-off určitě nezahrají. Dosud nasbírali jen 71 bodů a v tabulce východní konference jsou až třináctí. Zbytek sezóny tak může celek z Manhattanu především vyzkoušet mladé hráče a věci do budoucna. Naposledy Jezdci senzačně zvítězili 2:1 v prodloužení na ledě Toronta. Už podruhé v sezóně Maple Leafs vychytal brankář Alexandar Georgijev. V prvním případě si připsal neskutečných 55 zákroků, tentokrát jich předvedl 44. V obou případech inkasoval pouze jednou. Celkově však Rangers vyhráli pouze tři z posledních 20 duelů.