Sparta – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:3 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 29.03.2019, 17:00 • Ostravar Aréna • Mládežnické mistrovství České republiky - starší žáci

Ode mne je to z Vítkovic již vše. Přeji pěkný zbytek dne a u dalšího textového přenosu opět na počtenou. (19:21:33)

Závěr zápasu ještě provázely protesty hokejistů a realizačního týmu Mladé Boleslavi.

Utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi je za námi. Vítkovičtí o svém vítězství rozhodly ve dvojnásobném přesilové hře v prodloužení díky Matěji Štiakovi.

64:34
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! MATĚJ ŠTIAK tečoval střelu od modré hned po buly a získává pro Vítkovice bod navíc.

64:29
    Oddechový čas pro domácí. Vítkovice budou hrát půlminutovou přesilovou hru pět na tři!

64:29
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vochvest – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Král – 2 min., nesportovní chování).

63:53
    Dominik Petr opět předváděl svou technickou vybavenost, ovšem poté byl zbaven puku a tvrdě sestřelen.

63:18
    Král v souboji s protihráčem vychýlil vítkovickou bránu ze svého postavení.

62:25
    Matěj Štiak pelášil na brankáře, ovšem byl zastaven dvěma vracejícími se obránci.

61:18
    Ani na podruhé to Petrovi po levé straně nevyšlo, ovšem ani mladoboleslavští si zatím nedokázali vytvořit žádnou pořádnou šanci.

60:46
    Petr jen protečoval kotouč do útočného pásma, tam jej opět zmocnili hokejisté soupeře.

60:01

Mladá Boleslav dokázala v závěru třetí třetiny srovnat stav utkání na 2:2. V nejbližších chvílích nás tedy čeká prodloužení.

60:00

59:16
    Skryté zakončení Dominika Petra z vrcholu levého kruhu odrazil Frost vyrážečkou do rohu.

58:09
    Matěj Štiak nastřelil z úhlu z pravého křídla jen boční síť mladoboleslavské brány.

57:43
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Boleslav sice svou dlouhou početní výhodu zazdila, nicméně jí to nemusí vůbec vadit. Kotouč se odrazil na levý kruh k PATRIKU KRÁLOVI, který následně poslal puk do levé části brány mimo dosah brankáře Smolky! Bez asistence.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 20. Vochvest (Sporysch), 58. Král – 25. Petr (Bialy), 32. Handl (Kršík, Milata), 65. Štiak

BK Mladá Boleslav: Forst (Hora) – Halman, Vlasák, Kredba, Fiala, Průšek, Vochvest, Hlinský – Vítek, Hradec, Šimon, Lisler, Hart, Steklý, Šindelář, Sporysch, Hlubuček, Král, Mizera
    HC Vítkovice Ridera: Smolka (Antoníček) – Lazár, Pavič, Kočí, Chaloupka, Bialy, Fibigr, Kršík – Grulich, Glas, Štiak, Matějka, Handl, Kalandra, Hanák, Krčmářský, Milata, Pavelec, Petr, Moravec

Rozhodčí: T. Cabák – L. Blaževič, F. Návrat