SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 4:2 (kon.)
SHKM Baník Hodonín
4:2 (1:1, 0:1, 3:0) Stav série: 2:2
HHK Velké Meziříčí
Pátek 29.03.2019, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • Krajská liga: Jihomoravský a Zlínský kraj • Finále

Já se s vámi loučím a s konstatováním, že Drtiči vyhráli poslední zápas na domácím ledě v letošní sezoně s vámi loučím. Na počtenou! (20:19:56)

O svém vítězství rozhodli hodonínští hokejisté ale až ve třetí třetině, kdy nasázeli soupeři tři góly a otočili stav utkání. Mezi hodonínské střelce se zapsali ještě Dominik Směřička, David Janás a Marek Lindner.

Je rozhodnuto! Vítězem čtvrtého finálového utkání je Hodonín a na vítěze celé série si budeme muset počkat do neděle, kdy se bude hrát ve Velkém Meziříčí.

59:33
    Drtiči hrají s pukem na holi ve vlastním pásmu.

59:14
    Vypadá to, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Na trestnou míří hostující Jan Bula (VEL) za vysokou hůl.

59:00
    Jan Bula se dostal k odraženému puku od zadního mantinelu a mohl střílet do prázdné brány, jenomže puk skákal a nedokázal ho trefit!

58:45
    Hosté stále útočí, Šoustal je pořád v bráně.

58:20
    Šoustal se už hlásí střídačce, zatím ale zůstává v bráně. Velmez je v útočném pásmu.

57:48
    Kučera s Lindnerem jeli dva na jednoho, toto přečíslení ale nedokázali zužitkovat!

57:24
    Tomáš Střecha zkusil střelu z velkého úhlu, na kterou si Kotvan počíhal.

57:01
    Baník vyhrál buly a vyhazuje puk.

56:48
    Marek Lindner (HOM) byl až moc aktivní v útočné třetině a nepříjemně poslal soupeře k ledu. Hodonínský útočník dostává pětiminutový trest a trest do konce utkání za zásah do hlavy nebo krku.

56:30
    Drtiči poslali puk za hostující bránu, tam jej vybojovali a Lindner ohrozil bránu Velmezu.

56:07
    Sobotka inkasoval tvrdý, ale čistý hit za hodonínskou bránou. Kotvan přikryl puk a bude se vhazovat po pravé ruce hodonínského brankáře.

54:53
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Pět minut před koncem třetí třetiny vede Baník o dva góly! Ondřej Veselský zaměstnal Šoustala tvrdou střelou a brankář Velmezu musel vyjet ze svého obvyklého postavení, což hrálo do karet MARKU LINDNEROVI, který zasunul puk do brány! Asistence: Ondřej Veselský.

54:20
    Sajdlova dělovka minula bránu a puk se podél hrazení dokutálel až za domácí klec.

53:17
    Jeden z hostujících zůstal ležet za bránou a rozhodčí přerušili hru, nicméně hráč Velkého Meziříčí se zvedl a bez pomoci odjel ven z kluziště.

52:46
    Další veledůležitý zákrok Romana Šoustala! Teď si poradil s Lindnerovou střelou.

Ivan Hochman

Branky a nahrávky: 1. Kučera (Tomi, Sajdl), 41. Směřička, 47. Janás (Polák, Peš), 55. Lindner (Veselský) – 14. Bula (Kochánek), 36. Křenek (Střecha, Ambrož)

SHKM Baník Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Polesný, Veselský, Směřička, Tomi, Rýpar, Crlík, Sedlák, Rákoczy (A) – Kuba, Peš (A), Janás – Jajcay, Sajdl, Kučera (C) – Lidák, Polák, Venclík – Chalupa, Lindner
    HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Juda J.) – Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Šerý, Kochánek, Vondráček – Křenek, Matov, Střecha, Peschout, Juda M., Maštera, Pejchal, Bula, Sobotka, Roupec, Vlašín M., Strnad, Rozmarín

Rozhodčí: Honza, Volf – Czubaj, Zapletal