Švédsko – Česko 3:5 (kon.) | Rusko – Finsko 0:4 (kon.) | Japonsko – Německo 2:3 (kon.)
USA – Kanada 3:2 (kon.)
USA
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Kanada
Sobota 06.04.2019, 18:30 • Metro Areena, Espoo, Finsko • Mistrovství světa žen • Skupina A

Teď už následuje jen americká hymna a mně už nezbývá nic jiného než se rozloučit. Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy ve finském Espoo na počtenou! (21:01:32)

Nejlepšími hráčkami obou týmů jsou vyhlášeny Kanaďanka Brianne Jennerová a Američanka Dani Cameranesiová.

Američanky vítězí i ve druhém utkání světového šampionátu, tentokrát poráží v zámořském derby Kanaďanky poměrem 3:2. O vítězný gól se v 19. minutě postarala hlavní hvězda amerického výběru a kapitánka Kendali Coyne Schofieldová.

59:56
    Kanaďanky mají puk ve středním pásmu, tohle už nestíhají.

59:44
    Daoustová posunula puk mimo dosah obránkyně Fortinové, která se nyní musí vracet do středního pásma.

59:42
    Zakázané uvolnění Američanek 18 sekund před koncem.

59:39
    Američanky hrají v plném počtu.

59:35
    Joonerové střela od modré se několikrát odrazila před brankou a před brankou clonící Turnubullová ho málem dostala zaRigsbyovou!

59:22
    Kanaďanky už nemají moc času na vyrovnání. Povede se jim srovnat krok a dotáhnout zápas do prodloužení?

59:22
    Oddechový čas pro Kanaďanky.

59:22
    Nahození Fortinové končí u Rigsbyové, vhazování v kanadském útočném pásmu necelých 39 sekund před koncem třetí třetiny!

59:09
    Kanada vyhrála vhazování ve vlastním obranném pásmu a hned odvolává brankářku!

59:00
    Špatná zpráva pro Kanaďanky, Natalie Spoonerová (Kanada) faulovala a svůj tým na závěrečné vteřiny oslabí.

58:56
    Fastová střílí z pravého křídla za potlesku fanoušků pouze nad branku, vhazování v útočném pásmu Kanaďanek.

58:33
    Maschmeyerová odjíždí z branky a Kanaďanky hrají vabank!

57:56
    Spoonerová hledala z otočky zpoza branky najíždějící si Jennerovou, ale puk nedostala tak, jak potřebovala.

57:36
    Možná poslední příležitost pro Kanaďanky k vyrovnání. Jocelyne Larocqueová (USA) je vyloučena na dvě minuty za hru vysokou holí.

57:32
    Kanaďanky mají ponechanou výhodu, brankářka Maschmeyerová odjíždí z branky.

Dominik Adam

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 5. Knightová (Cameranesiová), 19. Schofieldová, 35. Pankowskiová (Barnesová) – 7. Nurseová (Jennerová, Lacquetteová), 22. Jennerová (Lacquette, Nurseová)

USA: Rigsbyová (Rooneyová) – Bellamyová, Bozeková, Steckleinová, Pfalzerová, Kellerová, Barnesová, Picardová – Coyne Schofieldová (C), Deckerová, Pankowsková – Carpenterová, Panneková, Kesselová – Cameranesová, Compherová, Knightová – Samoskevichová, Scamurrová, Brodtová
    Kanada: Maschmeyerová (Szabadosová) – Fortinová, Fastová, Larocqueová (A), Ambroseová, Lacquette, Zande-Hartová, Bourbonnaisová, Staceyová – Nurseová, Spoonerová, Clarková – Jennerová, Gabelová, Bettezová – Johnstonová, Saulnierová, Daoustová – Poulinová, Turnbullová, Rattrayová

Rozhodčí: Kentonenová, Wiegandová – Anex Dit Chenaudová, Heikkinenová