USA – Rusko 2:3 (0:1 po s.n.) | Slovensko – Švýcarsko 4:3 (kon.) | Kanada – Švédsko 3:4 (kon.)
Slovensko
4:3 (1:1, 2:2, 1:0) Stav série: 1:1
Švýcarsko
Sobota 27.04.2019, 19:38 • A3 Arena, Umeå, Švédsko • Mistrovství světa do 18 let • O udržení

57:32
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Nařízeného nájezdu se ujal MAXIM ČAJKOVIČ, který se nemýlil, a tři a půl minuty před koncem tak posílá Slováky do vedení!

38:45
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    I do druhé přestávky pravděpodobně půjdeme za vyrovnaného stavu! Minutu a čtvrt před koncem druhé třetiny Kozla prostřelil GAETAN JOBIN. Asistence: Ronny Dähler.

29:59
    Tohle je pro Švýcarsko pořádně studená sprcha, Slováci jdou minutu a půl po vyrovnání do vedení! Tentokrát se prosadil LUKÁŠ ŠKVAREK – 3:2! Asistence: Ján Lašák ml., Juraj Eliáš.

28:35
    V Umee je opět vyrovnáno, jednobrankové vedení Švýcarům moc dlouho nevydrželo! Slováky do boje o přežití v elitní divizi vrací SAMUEL KRAJČ. Asistence: Martin Chromiak.

25:56
    Hokejisté ze země helvetského kříže v šestadvacáté minutě otáčí stav utkání! Pod druhou trefu Švýcarů se podepisuje JOEL SALZGEBER! Asistence: Bastian Guggenheim.

19:57
    Tři sekundy před koncem máme vyrovnáno, v samotném závěru třetiny maskovaného strážce slovenské klece překonává RONNY DÄHLER – 1:1! Asistence: Gaetan Jobin, Jannik Canova.

02:17
    Úvod druhého střetnutí baráže téměř identicky kopíruje start toho prvního! Ve třetí minutě, těsně po konci přesilovky, se prosazuje ADRIÁN VALIGURA, a Slováci tak jdou do vedení! Asistence: Artur Turanský, David Mudrák.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 3. Valigura (Turanský, Mudrák), 29. Krajč (Chromiak), 30. Škvarek (Lašák, Eliaš), 58. Čajkovič (TS) – 20. Dähler (Jobin, Canova), 26. Salzgeber (Guggenheim), 39. Jobin (Dähler)

Slovensko: Kozel (Hlavaj) – Turan, Gajdoš, Lavička, Kňažko, Mudrák, Golian, Hlaváč – Mrázik, Sojka, Čajkovič – Chromiak, Haščák, Krajč – Turanský, Jellúš, Valigura – Škvarek, Eliaš, Lašák.
    Švýcarsko: Henauer (Vuichard) – Delémont, Fiedler, Pezzulo, Baragano, Guggenheim, Chanton, Rubanik, Ugazzi – Stoffel, Salzgeber, Knak – Dähler, Canova, Jobin – Zuercher, Schlaepfer, Fuss – Marchand, Valenza, Bardh.

Rozhodčí: Brannare, Hejduk – Badyl, Kilian.