Slovensko – Velká Británie 6:1 (kon.)
konec
Slovensko
6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Velká Británie
sk Sobota 04.05.2019, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Reprezentace
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Aj záverečná tretina, tak ako celý zápas, bola v réžii slovenských hokejistov. V 40. minúte skóroval Lantoši a na konečných 6:1 pre Slovensko uzavrel v priebehu 46. minúty Marinčin. Slovenskí hokejisti predviedli zrejme doterajší najlepší výkon v príprave, aj keď hrali proti nie veľmi kvalitným britským hokejistom. Tí v tomto zápase poriadne vystrčili rožky iba raz, a to v priebehu 35. minúte, kedy sa presadil Farmer.
  Našich hokejistov teraz čaká relax a najbližšie a posledné prípravné stretnutie odohrajú 7. mája v Michalovciach proti Nórsku.

  Ďakujeme za pozornosť. (18:23:16)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:05
  Celá hala už tlieska a všetci diváci si užívajú a vychutnávajú záver zápasu a pozitívny výsledok našej reprezentácie.
   
  58:34
  O zrejme absolútny zákrok zápasu sa postaral Ben Bowns, ktorý čelil dorážke od Bučeka z tesnej blízkosti, no dvakrát fantasticky ukázal svoj betón.
   
  58:18
  Jaroš chcel naštartovať útočnú akciu, no o puk pri útočnej modrej čiare prišiel a naši sa museli s pukom vrátiť pred vlastnú bránku.
   
  57:33
  Tatarova krížna prihrávka dorazila medzi kruhy, kde sa pohyboval Černák, no nedokázal lepšie zakončiť. Mieril to iba do Bownsa.
   
  57:03
  Sukeľ posunul puk pred bránku Pánikovi, ktorý sa to snažil ešte vyšperkovať prihrávkou na Tatara, no jemu strela nesadla.
   
  56:32
  Lantošiho delovka po krížnej Nagoyvej prihrávke z pravej strany bola veľmi tvrdá a dôrazná. Bowns sa však rýchlo presunul a ukázal svoj pohotový betón.
   
  56:06
  Nagy šikovne naservíroval pred bránku Daňovi, ktorý však už bol v ostrom uhle a prihrával popred bránkovisko. Tam si naši hráči puk nespracovali.
   
  55:45
  Slovensko bude hrať v závere dovolím si povedať zápasu presilovú hru. Dve minúty za seknutie dostáva Ollie Betteridge.
   
  54:45
  Zigo to v našom obrannom pásme spravil najlepšie, ako mohol. Podržal puk na hokejke a posunul ho na zadný mantinel spoluhráčom.
   
  54:11
  Dobrú šancu zblízka bránky mal po Zigovej prihrávke Dávid Buc, ktorý zakončoval spomedzi kruhov, no trafil iba do rýchlych Bownsových betónov.
   
  53:52
  Hra sa po zakázanom uvoľnení Veľkej Británie presťahuje do obranného pásma hostí.
   
  53:25
  Krížna Bučekova prihrávka mal nájsť na pravom kruhu Adama Lišku, no ten prišiel do daných priestorov o niečo neskôr.
   
  52:28
  Lantoši si nerozumel s Čajkovským, ktorému posúval na modrú čiaru nepresnú prihrávku a naši hokejisti sa sami pripravili o útočné pásmo.
   
  52:01
  Čajkovského delovka od modrej čiary smerovala priamo na britskú bránku, ktorú však mal do veľkej miery pokrytú Ben Bowns.
   
  51:36
  Útočník Montrealu Canadiens Tomáš Tatar si prevzal puk na pravom kruhu a švihom vystrelil. Bowns si našiel puk vo svojej lapačke.
   
  51:17
  Šikovnú Černákovu strelu tečoval ešte Tomáš Tatar, no usmernil puk mimo priestoru bránky.
   
  Dnešné stretnutie sleduje 4 513 divákov.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 10. Zigo (Grman, Čajkovský), 29. Tatar (Pánik, Sukeľ), 36. Sukeľ (Grman), 40. Lantoši (Marinčin, Daňo), 46. Marinčin (Jaroš, Nagy), 49. Liška (Koch, Ďaloga) – 35. Farmer (Shields, O'Connor)


  Slovensko: Čiliak (41. Godla) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Čajkovský, Grman, Koch, Ďaloga – Tatar (A), Sukeľ, Pánik – Nagy (A), Zigo, Studenič – Liška, Marcinko, Daňo – Buček, Buc, Lantoši
  Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Richardson (A), Lee, Ehrhardt, Billingsley, Swindlehurst, Ferrara – Farmer, Perlini, Mosey – Betteridge, Lachowicz, J. Phillips (C) – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Shields

  Rozhodčí: Stano, Orolin – Gegáň, Smrek

  Diváci: 4 513