Empoli – Fiorentina 1:0 (kon.) | Lazio – Atalanta BC 1:3 (kon.) | Parma – Sampdoria 3:3 (kon.)
Sassuolo – Frosinone 2:2 (kon.) | Janov – AS Řím 1:1 (kon.) | Neapol – Cagliari 2:1 (kon.)
Empoli FC
1:0 (0:0)
ACF Fiorentina
Neděle 05.05.2019, 12:30 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A • 35. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (14:29:34)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 2:10. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:17.

Nicméně Empoli si připisuje velkou výhru, když porazilo na domácí půdě Fiorentinu 1:0 a na sedmnáctou příčku ztrácí dva body.
    O největší šanci v první půli se postaral ve 12. minutě hostující útočník, ale jeho hlavičku fantasticky vyrazil brankář Drągowski. Druhý poločas byl mnohem záživnější a v 54. minutě jsme se také dočkali gólu, o který se postaral Diego Farias. Následně měli obrovské šance pouze hráči Fiorentiny, ale brankář Bartłomiej Drągowski je hrdinou tohoto zápasu, protože to co předváděl bylo naprosto neskutečné.

Jordan Veretout (ACF Fiorentina) neudržel nervy a po závěrečném hvizdu šel za rozhodčím, na kterého hrubě vyjel a ten mu okamžitě ukázal červenou kartu.

90+5

90+5
    Posléze navíc přišel faul hostujícího hráče ve středu hrací plochy a Empoli je velice blízko ke třem bodům.

90+4
    Hosté si připravují míč a následně se snažili projít středem, ale nebylo z toho ani tentokrát nic.

90+3
    Giovanni Di Lorenzo byl posléze zfaulován Simeonem a Empoli tak má opět míč ve svém držení a poslední minuty budou ještě hodně dramatické.

90+2
    Domácí se trochu vysunuli a napadají Fiorentinu už na polovině hrací plochy.

90+1
    Empoli na levé straně nic velkého nevymyslelo a Fiorentina tak bude u míče.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Salih Uçan.

89
    Hostující hráč byl viditelně zfaulovaný, ovšem rozhodčí nechal hru pokračovat a ušetřil tak Empoli čelit volnému kopu.

88
    Fiorentina už opět svírá soupeře, ale nakonec přišla o míč a Empoli poslalo okamžitý náskok na svého útočníka, ale u balónu byl jako první brankář Lafont a zahrál ho raději do zámezí.

87
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Gerson.

86
    Domácí se snaží držet míč na svých kopačkách a nikde se neženou.

85
    Málem bylo rozhodnuto, jelikož se po rohovém kopu dostal do hlavičky Di Lorenzo, ale Alban Lafont předvedl rovněž skvělý zákrok!

84
    Domácí nyní získali rohový kop z pravé strany, se kterým spěchat určitě nebudou.