Varnsdorf – Znojmo 7:1 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 1:0 (kon.) | Hr. Králové – Táborsko 1:0 (kon.)
Chrudim – Žižkov 1:2 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 2:3 (kon.) | Vlašim – Prostějov 0:1 (kon.)
Jihlava – Brno 1:6 (kon.) | Sokolov – Ústí n. L. 1:5 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
1:6 (1:3)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 25.05.2019, 15:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 30. kolo

Brno otevřelo skóre v 17. minutě, kdy se trefil Růsek. Ve 38. minutě sice za domácí srovnal Šulc. Následovala ale pětiminutovka kd se trefil Zikl a Přichystal. Ve druhém poločase se poté v 52. minutě prosadil podruhé Zikl. Dvacet minut po něm Bartolomeu a na konečných 6:1 upravil Ondřej Vintr. (16:54:49)

Což bylo také to poslední co jsme dnes viděli. Hosté byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě si po výhře 6:1 odvážejí tři body. Na změnu v tabulce již to ale vliv nemá. Vysočina zůstane druhá a v baráži jí čeká Karviná. Třetí Brno si na svého soupeře musí ještě počkat do nějaké 19. hodiny.

90+1

90
    Pár metrů za polovinou hřiště rozehrál Pavel Šulc, za hranicí velkého vápna se dostal k zakončení Nikolas Šumský, ale jeho pokus šel nad bránu.

89
    Z pravé strany se dostal do vápna Michal Škoda, přihrál Jakubu Přichystalovi, který jen těsně minul pravou tyč Veselého brány.

88
    Damián Bariš se na polovině hřiště provinil faulem. U míče zůstanou domácí.

86
    Jiří Floder nyní musel předvést své umění, když vyrážel těžký pokus zpoza velkého vápna.

85
    Hosté si nyní směrem dopředu nerozuměli, čehož mohl využít gólma Veselý a v poklidu lapit míč.

84
    Filip Vedral už je zpět a domácí tak mohou hrát v plném počtu. Fanoušci Brna již oslavují vítězství svého celku, tím že se vysvlékli do půl těla.

82
    V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Filip Vedral. Domácí ale už nemohou střídat.

81
    Domácí sice chtěli rohový kop, ale od své brány bude rozehrávat Floder neb se hráči Vysočiny ocitli v ofsajdu.

80
    Brno naposledy střídá.autora dvou branek Martina Zikla nahrazuje Šimon Šumbera.

76
    Brno právě vstřelilo branku!
    A hosté nemají dost, střelu Martina Zikla sice dokázal Veselý vyrazit, ale jen k ONDŘEJI VINTROVI, který neměl problém poslat balón do brány.

76
    Samuel Šefčík si z levé strany navedl míč na střed, kde přihrál Nikolasi Šumskému, jemuž střela ale vůbec nesedla.

Dnešní utkání sleduje 851 diváků.

73
    Brno podruhé střídá. Autora prozatím poslední branky Roberta Bartolomea nahrazuje Michal Škoda.

72
    Vysočina má dostřídáno, hřiště opustil Jiří Klíma, místo něj si zahraje Lukáš Zoubele.

Jaroslav Wollmann

Branky: 38. Šulc – 17. Růsek, 41. Zikl, 43. Přichystal, 52. Zikl, 71. Bartolomeu, 76. O. Vintr

FC Vysočina Jihlava: Veselý – P. Breda, Vedral, Tlustý (C) (56. M. Pavlík), F. Novotný – Machuča, Šumský – Šefčík, Šulc, Preisler (61. Javůrek) – Jiří Klíma (72. Zoubele).
    Náhradníci: Vejmola – M. Pavlík, Vaculík, Zoubele, Petr, Javůrek.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Jakub Šural, P. Pavlík, Eismann (C) – Bariš, O. Vintr – Bartolomeu (73. Michal Škoda), Růsek (70. Kříž), Přichystal – Zikl (80. Šumbera).
    Náhradníci: Halouska – Vraštil, Kryštůfek, Šumbera, Michal Škoda, Magera, Kříž.

Rozhodčí: Dorušák – Pelikán, Antoníček