Chile – Haiti 2:1 (kon.) | Jižní Korea – Austrálie 1:0 (kon.) | Slovensko – Jordánsko 5:1 (kon.)
Slovensko
5:1 (0:1)
Jordánsko
Pátek 07.06.2019, 20:30Mezinárodní přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu z přípravného utkání mezi Slovenskem a Jordánskem. Utkání začíná ve 20.30 hodin v Trnavě. Zejména pro naše východní sousedy půjde o test před důležitým úterním zápasem kvalifikace o evropský šampionát na hřišti Ázerbájdžánu.

Slovensko pod vedením českého trenéra Pavla Hapala doposud dvakrát vyhrálo a dvakrát prohrálo. Vyrovnanou bilanci jedné výhry i porážky mají Slováci i v rozběhnuté kvalifikaci o EURO, kde doposud porazili doma 2:0 Maďarsko po brankách Dudy s Rusnákem a poté padli 0:1 ve Walesu, kde rozhodl o výhře domácích v páté minutě James. Slovensko je po dvou zápasech kvalifikace první, ale třeba právě Wales zatím odehrál pouze vítězné utkání se Slováky.

Ve čtyřech duelech pod vedením Pavla Hapala se zatím dvakrát prosadil Albert Rusnák z Realu Salt Lake, po jedné brance přidali Kucka, Zrelák, Mak a Duda.

Aktuálně je ve výběru Pavla Hapala pro tento dvojzápas s Jordánskem a Ázerbájdžánem až 29 hráčů, po Jordánsku by jich ale mělo šest národní tým opustit. Tradičně nechybí ani zástupci elitních klubů české nejvyšší soutěže – Kozáčik, Štetina, Hrošovský a Stoch.

BRANKÁŘI: Martin Dúbravka (Newcastle United), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Marek Rodák (Rotherham United), Dominik Greif (Slovan Bratislava).

OBRÁNCI: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Ľubomír Šatka (DAC 1904 Dun. Streda), Milan Škriniar (Inter Milán), Denis Vavro (FC Kodaň), Lukáš Štetina (Sparta Praha), Branislav Niňaj (Fortuna Sittard), Dávid Hancko (ACF Fiorentina), Róbert Mazáň (FC Benátky).

ZÁLOŽNÍCI: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (Parma Calcio), Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Marek Hamšík (Talien Ifang), László Bénes (Holstein Kiel), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Martin Chrien (CD Santa Clara), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Miroslav Stoch (Slavia Praha), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk).

ÚTOČNÍCI: Pavol Šafranko (Dundee United), Samuel Mráz (FC Crotone), Róbert Boženík (MŠK Žilina).

Slovensko: Kozáčik – Šatka, Niňaj, Štetina, Mazáň – Chrien, Hrošovský (K), Bero – Stoch, Šafranko, Mihalík.
    Náhradníci: Greif, Rodák – Bénes, Boženík, Duda, Greguš, Hancko, Haraslín, Mak, Mráz, Pekarík, Škriniar.

Jordánsko: Sabbah (K) – Shelbaieh, Khattab, Marie, Al Ajalin – Morjan – Baniateyah, Al-Tamari, Al Bakhet, Abdel-Rahman – Rawashdeh.
    Náhradníci: Abdel-Sattar, Yassen – Al Arab, Al-Samarneh, Alsouliman, Dardour, Faisal, Haddad, Hamdouni, Samir, Zraiq.

Utkání povede trojice rozhodčích z Polska Musial – Borkowski, Wójcik.

Bude se hrát v hodně komorní atmosféře, podle odhadů prý slovenská reprezentace nehrála před takovou návštěvou posledních pět let. Domácí hlavně testují hráče širšího kádru.

1

1
    Šafranko vybojoval míč poblíž rohového praporku a byl faulován. Stochův přímý kop prodloužil Štetina, ale druhý stoper domácích Niňaj na zadní tyči neusměrnil míč do brány.

2
    Domácí favorité začínají náporem, Mihalík ale centroval do území nikoho a brankář Jordánska míč bez potíží stáhl.

4
    Slovensko od začátku aktivně napadá a chce určovat tempo hry, naopak hosté se hned po ztrátě míče zatahují do obranného bloku.

5
    Mihalík přešlapovačkou přecházel přes Shelbaieha, ten jej fauloval. Slováci budou mít přímý volný kop z nadějné pozice...

6
    ...Hrošovský chtěl přiťuknout míč do lepšího úhlu Stochovi, ale tento signál Slovákům vůbec nevyšel.

7
    Stoch se dostal do palebné pozice, ale stoper Marie jeho střelu srazil a Sabbah zasahovat nemusel.

8
    Další ofenzivní lavina domácích – na Mazáňův nepříjemný centr Šafranko jen těsně nedosáhl.
    8. Šafranko na dobrý centr o centimetry nedosáhl

9
    Zatím se hraje vyloženě na jednu bránu. Další roh Slováků v podání Hrošovského obrana soupeře odvrátila.

9
    Hrošovský posílal z pravé strany centr do ideálního prostoru mezi brankáře a jordánskou obranu. Na přední tyči ve skluzu ještě na míč nedosáhl Šafranko, na zadní už Niňaj ano, ale špičkou jej do brány neumístil.
    9. Niňajův pokus mířill hodně vysoko nad Sabbahovu branku

11
    Hosté snad poprvé v utkání drží míč pár desítek vteřin na svých kopačkách a dávají oddychnout své obraně.

12
    Hrošovského křížný pas nenašel ani Mihalíka, ani za ním nabíhajícího Mazáně.

14
    Mihalík nepřesně přiťukával míč na Mazáně a hosté chtěli vyrazit do protiútoku, ale ten zastavil dobře křížující Štetina.

14
    Po rychlé kombinaci a přiťuknutí na vápně pálil bez přípravy aktivní Šafranko, ale jeho střela doprostřed postrádala razanci.

16
    První střelecký pokus hostí si chtěl ještě zpracovat Rawashdeh, ale stál v ofsajdu.

18
    Mihalik centroval na Šafranka, ten ale v hlavičkovém souboji fauloval stopera Khattaba.

20
    Slováci zase při napadání nešetřili krokem, ale k míči se nedostali. Až nyní kombinuje nová slovenská stoperská dvojice Štetina – Niňaj.

21
    Stochův centr zprava zakončoval hlavou Bero, ale jeho pokus byl ještě trochu sražen o záda stopera, takže brankář Sabbah neměl žádný problém.

22
    Stoch chtěl opět spolupracovat s Berem, ale v přehuštěném středu hřiště krátká narážečka neměla naději na úspěch.

23
    Štetina fauloval u lajny Al-Tamariho a hosté budou mít přímý kop...

24
    ...prodloužený míč zakončoval na zadní tyči ze záklonu Marie, ale jeho hlavičku Kozáčik bez potíží zkontroloval. Míč letěl vysoko nad.

25
    Z mnohem lepší pozice budou mít přímý kop i Slováci po faulu Baniateyaha na aktivního šikulu Mihalíka. Tohle je ideální parketa zejména pro Miroslava Stocha, tak uvidíme.

26
    Stoch trefil míč kolem zdi, střela ještě byla lehce tečována bránícím hráčem, ale mířila přesně do prostoru, kde stál připravený Sabbah. Jordánský gólman vyrazil balon na roh.
    26. Stochův nebezpečný přímý kop

28
    Al Bakhet si nabíhal po levé straně na kolmici od Morjana, ale nevymodlil si ani rohový kop. Míč šel do zámezí právě od jeho kopačky.

31
    Největší šanci zápasu měli z ničeho nic fotbalisté Jordánska! Stoch ztratil míč ve středu pole a hosté ukázali parádní rychlý protiútok, kdy Al-Tamari utekl Mazáňovi a šel sám na bránu. Měl plno času, ale nakonec levačkou netrefil Kozáčikovu svatyni.
    31. Obrovská šance Jordánska

34
    Jordánsko se po své první šanci trochu osměluje a už nečelí takovému náporu.

35
    Aktivní křídelník Al Bakhet snad už potřetí nebo počtvrté utekl obránci Lubomíru Šatkovi, který jej skluzem zezadu fauluje a obdržel první žlutou kartu zápasu.

37
    Chrien dostal míč v tandemu od Stocha, ale jeho centr z pravé strany pod sebe si našel stoper Khattab.

38
    Centr Šatky na Chriena si našel opět Khattab, stoper hostí zatím v hlavičkových soubojích dominuje.

39
    Jordánsko právě vstřelilo branku!
    Slováci si nedali říct a po další laciné ztrátě už z brejku inkasují. Opět se do zakončení dostala největší hvězda Jordánska MOUSA AL-TAMARI. Tentokrát už útočník kyperského Apoelu Nikosia nezaváhal a levačkou zakončil na zadní tyč mimo dosah Kozáčika.
    39. AL-TAMARI - 0:1

42
    Přestože mají Slováci jasnou územní převahu, rodí se v Trnavě šokující poločasový výsledek a diváci trochu pískají.

43
    Stoch zkusil vypálit zpoza vápna, jeho ránu zkontroloval Sabbah těsně mimo.

43
    Baniateyah zůstává ležet ve středu pole na zádech a vyžádal si ošetření.

45
    Štetina sportovně vrací míč soupeři. Baniateyah musí opustit hřiště, ale bude pokračovat.

45+1
    Rozhodčí nastavuje první poločas o dvě minuty, první už se rozeběhla.

45+1
    Bero fauloval ve středu pole Marieho, v souboji byl příliš pozdě a míč nezasáhl. Závěr první půle je dost rozkouskovaný.

45

Pro favorizované Slovensko byl první poločas hodně trpký. Zejména v úvodní dvacetiminutovce byli domácí jasně lepší a podle papírových předpokladů skutečně dominovali. Žádnou ze svých šancí ale nevyužili a začali pykat. Svěřenci trenéra Pavla Hapala si počínali ve zbytku poločasu lehkovážně ve středu pole, ztráceli míče a Jordánsko mělo dvě obrovské šance z protiútoků, přičemž tu druhou už proměnil Mousa Al-Tamari. Hosté tak po půli nečekaně vedou 1:0.

46

46
    Trenér Pavel Hapal udělal ve slovenské sestavě hned čtyři změny – kapitánskou pásku převzal Greguš od Hrošovského a brankář Greif si odkroutí svůj poločasový debut v reprezentaci.

Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Kozáčik, přichází Greif.
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Hrošovský, přichází Greguš.
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Stoch, přichází Haraslín.
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Šafranko, přichází Boženík.

47
    Slováci začínají opět aktivně. Uvidíme, zda to ponese větší ovoce než nápor z úvodu první půle.

49
    Po spolupráci střídajících hráčů posílal Haraslín centr zprava na úplně volného Boženíka. Útočník Žiliny mohl z jedné vyrovnat, ale poslal míč těsně vedle tyče.
    49. Haraslínova šance

49
    Ještě v téže minutě měl po přiťuknutí Greguše další vyloženou šanci Bero, který si potáhl míč kolem Khattaba, ale poslal jej opět těsně kolem tyče.
    49. Gregušova šance

50
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Domácí tým se tentokrát už dočkal a je odměněn za parádní nástup do druhé půle. Třetí vyloženou šanci v rozmezí dvou minut proměňuje LUKÁŠ HARASLÍN, který nabral před vápnem rychlost a dostal se až do gólového zakončení.
    50. HARASLÍN - 1:1

53
    Šatka fauloval opět šikovného Al Bakheta, který už si na něm v první půli vykoledal žlutou kartu. Střela z úhlu od Abdela-Rahmana skončila mimo, Greif zasahoval až za čárou, takže se ani roh kopat nebude.

54
    Centr zprava od Chriena odvrátil Khattab na roh...

55
    Haraslínův rohový kop hosté odvrátili jen za vápno a Mihálik vyslal míč na Mazáně. Jeho centr zleva sice Boženík do brány z čisté šance nedostal, ale aspoň míč připravil MARTINU CHRIENOVI, který z malého vápna propálil všechno, co mu stálo v cestě.
    55. CHRIEN - 2:1

57
    Štetinova koncovka v těžké pozici po Gregušově centru letěla mimo.

58
    Haraslínův pokus slabší levou nohou zpoza vápna letěl do středu brány.

59
    Chrien skluzem na polovině hřiště fauloval Al Ajalina a může být rád, že si nevykoledoval žlutou kartu.

60
    Slováci rozvážně kombinují na polovině hřiště.

60
    Po kombinaci na pravé straně se do nadějné pozice na pravé straně dostával Chrien, ale míč nezpracoval.

61
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Bero, přichází Bénes.

62
    Haraslínův přetažený centr odvrátil na zadní tyči hlavičkující Shelbaieh.

62
    Poprvé ve druhé půli zaútočili také hosté z Jordánska. Hlavička Morjana ale byla hodně nepřesná a hrát se bude od brány Slováků.

64
    Střídání v týmu Jordánsko: ze hřiště odchází Al Ajalin, přichází Haddad.

65
    Haraslín byl po křížném nákopu stoperů v ofsajdu.

67
    Slováci dobrým napadáním vybojovali balon ve středu pole, ale Štetina pak rozehrál nepřesně.

68
    Boženík si poradil před vápnem se třemi soupeři, ale pak napálil jen gólmana. Branka mu zatím není souzená, po svém nástupu na plac však hraje výborně.
    68. Šance Boženíka

69
    Střídání v týmu Jordánsko: ze hřiště odchází Abdel-Rahman, přichází Samir.

70
    Haraslín je po další vynikající individuální akci faulován střídajícím Haddadem a Ján Greguš bude kopat penaltu!
    70. Penaltový zákrok

71
    JÁN GREGUŠ, který po nástupu na hřiště převzal kapitánskou pásku, kopl penaltu po své levé ruce. Gólman stranu tipl dobře, ale na míč nedosáhl – 3:1!
    71. GREGUŠ - 3:1

73
    Slováci jsou v laufu a pokračují v dalších ofenzivních výpadech, naopak hosté po změně stran nejsou vůbec nebezpeční.

73
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Chrien, přichází Mráz. Plac tak opustil střelec doposud rozdílové branky.

74
    SAMUEL MRÁZ se zapisuje do střelecké listiny hned svým prvním dotykem s míčem po pár vteřinách na hřišti. Opět udělal skvělou práci Haraslín, jehož centr propadl přes Boženíka, ale na zadní tyči si míč našel právě nováček na trávníku a bez přípravy zvyšuje náskok domácích.
    74. MRÁZ - 4:1

76
    Jordánsku po přestávce úplně odešel přechod do útoku, naopak slovenští náhradníci hru oživili a dali tři ze čtyř branek svého týmu.

78
    Střídání v týmu Jordánsko: ze hřiště odchází Al Bakhet, přichází Zraiq.

81
    Muž druhého poločasu Haraslín si potáhl míč kolem Haddada a levačkou vypálil do Sabbaha.

83
    Bénes zablokoval pokus o střelu Al-Tamariho.

84
    Také JAROSLAV MIHALÍK si dnes připisuje svůj první gól reprezentační kariéry. Na vápně si krásně narazil míč s Bénesem a dostal se do bezprostřední blízkosti Sabbaha, kterého pohodlně propálil.
    84. MIHALÍK - 5:1

85
    Střídání v týmu Jordánsko: ze hřiště odchází Al-Tamari, přichází Hamdouni. Hřiště tak opustil dosud jediný úspěšný střelec Jordánska v zápase.

87
    Rawashdeh naznačoval, že bude centrovat, ale pak vyzkoušel prakticky od postranní čáry pozornost Greifa. Málem mu to vyšlo, míč lízl břevno a odrazil se do zámezí.
    87. Rawashdeh otřel svou překvapivou střelu o břevno

88
    Boženík pálil z otočky po dalším centru Haraslína slabě.

90
    Začala poslední minuta základní hrací doby, utkání už se jen dohrává.

90
    Konec zápasu, rozhodčí nenastavil ani vteřinu.

Slováci pěti góly po změně stran jasně otočili zápas a potěšili prořídlé tribuny trnavského stadionu. Zejména díky střídajícím hráčům, kteří notně oživili hru domácích, se nakonec český trenér našich východních sousedů Pavel Hapal dočkal další výhry na slovenské lavičce. Tentokrát v poměru 5:1.

Mnohem důležitější zápas, ve kterém už by neměli chybět na trávníku ani tradiční opory Škriniar nebo Hamšík, ale čeká Slováky až v úterý, kdy odehrají kvalifikační duel o evropský šampionát na hřišti Ázerbájdžánu.

Pavel Pubal

Branky: 50. Haraslín, 55. Chrien, 71. Greguš (pen.), 74. Mráz, 84. Mihalík – 39. Al-Tamari

Karty:   35. Šatka (SVK)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 20:14.
    Slovensko: Kozáčik (46. Greif) – Šatka, Niňaj, Štetina, Mazáň – Chrien (73. Mráz), Hrošovský (46. Greguš), Bero (61. Bénes) – Stoch (46. Haraslín), Šafranko (46. Boženík), Mihalík.

Jordánsko: Sabbah (K) – Shelbaieh, Khattab, Marie, Al Ajalin (64. Haddad) – Morjan – Baniateyah, Al-Tamari (85. Hamdouni), Al Bakhet (78. Zraiq), Abdel-Rahman (69. Samir) – Rawashdeh.

Rozhodčí: Musial – Borkowski, Wójcik.