Chorvatsko – Wales 2:1 (kon.) | Island – Albánie 1:0 (kon.) | Estonsko – Sev. Irsko 1:2 (kon.)
Ázerbájdžán – Maďarsko 1:3 (kon.) | Moldavsko – Andorra 1:0 (kon.) | Rusko – San Marino 9:0 (kon.)
Arménie – Lichtenštejnsko 3:0 (kon.) | Finsko – Bosna 2:0 (kon.) | Bělorusko – Německo 0:2 (kon.)
Turecko – Francie 2:0 (kon.) | Belgie – Kazachstán 3:0 (kon.) | Skotsko – Kypr 2:1 (kon.)
Řecko – Itálie 0:3 (kon.)
konec
Skotsko
2:1 (0:0)
Kypr
Sobota 08.06.2019, 20:45 • Hampden Park, Glasgow • Kvalifikace ME • Skupina I
Předzápasové kurzy
   
  To je ode mě z tohoto zápasu vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (22:48:34)
   
  Držení míče: 51 % : 49 %.
  Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:12.
   
  Druhý poločas nabídl lepší fotbal a nakonec se po něm radují z vydřené a současně důležité výhry Skotové. Ti byli o něco aktivnější a měli více šancí, dlouho se jim ale nedařilo zlomit zápas na svou stranu. Kypřané dokázali odpovědět na krásný Robertsonův gól až v závěru zápasu, bod ale nezískali, protože prakticky hned poté inkasovali druhý a rozhodující gól Skotska. Skotsko se tak touto výhrou dotahuje na Rusko a je na třetím místě skupiny se ziskem šesti bodů. Kypr zůstává na třech bodech a je čtvrtý.
   
  90+5
  Konec zápasu.
   
  90+5
  Efremovi se ale jeho rozehrávka vůbec nepovedla. Míč podkopl až příliš a místo jemného centru ho poslal na tribunu za Marshallovou brankou.
   
  90+4
  Hosté ale nakonec ještě budou mít šanci. Mulgrew podrazil na vlastní polovině pronikajícího Costiho, Kypr tak získává přímý kop.
   
  90+3
  Fraser ho rozehrál s Robertsonem na krátko a levý obrance Skotska pak míč zatáhl k rohovému praporku, kde získal cenné sekundy pro svůj tým.
   
  90+2
  Skotsko hraje závěr zápasu velmi rozumně. Domácí drží míč na polovině soupeře a po faulu na Frasera na levém křídle navíc získávají přímý kop.
   
  90
  Bude se hrát ještě pět minut.
  89. Oliver BURKE - 2:1
   
  89
  Skotsko právě vstřelilo branku!
  Domácí okamžitě odpovídají a v závěru zápasu se znovu dostávají do vedení! Fraserův centr zasáhl hlavou OLIVER BURKE a prudkou hlavičkou trefil levou tyč branky hostů. Od něj se pak míč odrazil zpátky k němu, a tak už neměl problém ho poslat do odkryté kyperské branky. Bez asistence.
   
  87
  Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Callum McGregor, přichází Stuart Armstrong.
  87. Ioannis KOUSOULOS - 1:1
   
  87
  Kypr právě vstřelil branku!
  Hosté vyrovnávají! Georgiouho centr z rohového kopu doletěl až na hlavu trestuhodně volného IOANNISE KOUSOULOSE, který míč poslal k levé tyči Marshallovy branky. Asistence: Anthony Georgiou.
   
  85
  Na opačné straně vystřelil přes obránce zpoza pokutového území Fraser, Pardo ale zákrokem zápasu míč letící k jeho levé tyči vyrazil.
   
  84
  Kypr se snaží v závěru zápasu o tlak, Skotové ale zatím brání výborně. Kypřané mají obrovský problém se vůbec dostat do pozic, odkud by mohli nebezpečně nacentrovat.
   
  83
  Jako vítězové se vynořili Kypřané. Margacův centr odkopl Mulgrew ze své šestnáctky k Sotiriouvi, který však vystřelil jen do středu skotské branky. Tam stál připravený Marshall.
   
  82
  Ani jede z týmů teď není schopen podržet míč delší dobu na svých kopačkách. Ve středu pole tak vidíme z obou stran velké množství nepřesností.

  Michal Sadlek

  Branky: 61. Robertson (J. McGinn), 89. Burke – 87. Kousoulos (Georgiou)

  Karty:   45. C. McGregor (SCO) – 26. Ioannou (CYP), 75. Artymatas (CYP)


  Držení míče: 51 % : 49 %.
  Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:12.
  Skotsko: Marshall – O'Donnell, Mulgrew, McKenna, Robertson (C) – J. McGinn (79. McTominay), McLean, C. McGregor (87. Armstrong) – Forrest, Brophy (73. Burke), Fraser.
  Náhradníci: Bain, McLaughlin – Palmer, Souttar, Findlay, McTominay, Russell, Armstrong, McNulty, Cairney, Burke, Taylor.

  Kypr: Pardo – Kousoulos, Ioannou, Laifis, Margaca – M. Špoljarić (70. Costi), Artymatas, Makris (80. Pittas) – Efrem (C), Sotiriou, M. Ioannou (66. Georgiou).
  Náhradníci: Petrou, Michael – Vasiliou, Katelaris, Antoniou, Mitidis, Avraam, Antoniades, Costi, Georgiou, Pittas.

  Rozhodčí: Nilsen – Grønevik, Isaksen (všichni Norsko)