Hlučín – Frýdek-Místek 2:1 (kon.) | D. Benešov – Rýmařov 1:3 (kon.) | Petřkovice – Hulín 4:1 (kon.)
Kroměříž – Vrchovina 2:4 (kon.) | Hodonín – Líšeň 1:2 (kon.)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
2:4 (0:2)
SFK Vrchovina Nové Město na Moravě
Sobota 15.06.2019, 17:00 • Fotbalový stadion Obvodová, Kroměříž • Moravskoslezská fotbalová liga • 29. kolo

Vrchovina zvládla poslední utkání díky prvnímu poločasu, kde byla jasně lepší a vyhrála jej pohodlně 2:0. Když Tomáš Duba navýšil ve 48. minutě na 3:0 pro SFK, vypadalo to jasně. Kroměříž se ale nevzdala, stáhla na 2:3. Jenže pak hrála zbytek zápasu v desíti a Michal Skalník upravil na konečných 4:2. Protože Hodonín prohrál, tak je i nadále Vrchovina třetiligovým týmem! (18:58:13)

Nefalšovaná radost probíhá právě teď na kroměřížském fotbalovém stadionu! Hodonín prohrál s Líšní 1:2 a je rozhodnuto o tom, že Vrchovina i příští sezonu bude hrát derby s Velkým Meziříčím!

Na stadionu hoří pyrotechnika od hostujících fans, jak je zvykem. SFK slaví, ale ne tolik, stále čeká na výsledek z Hodonína.

90+1

90+1
    Zápas se dohrává na útočné polovině a nevypadá to na větší drama.

90
    Žlutou kartu dostává Michal (SFK Vrchovina).

90
    Jediná minuta nastavení zbývá odehrát pro oba týmy v této sezoně. Vrchovina teď musí čekat, jak dopadne zápas v Hodoníně.

89
    Rohový kop pro Kroměříž rozehrán rychle a neúčinně. Hostující obrana si jej pokryla a hraje co nejdále od své branky. Záchrana je pro Vrchovinu velmi blízko. Ale stačí jeden gól Hodonína a hned je vše jinak...

87
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Skalník Michal, přichází Švanda.

87
    Žlutou kartu dostává Šmerda (SK HS Kroměříž).

86
    Za strkanici inkasuje žlutou kartu novoměstský Vašíček.

86
    Útočný faul Kroměřížských zastavuje rohový kop prakticky před tím, než se cokoliv stihlo stát. Hráči se však začínají postrkovat a sudí se radí, co dále. Nakonec určili rohový kop jako herní situaci do následných minut.

84
    Vývoj v tabulce je nyní velice zajímavý. Za tohoto průběžného stavu, kdy Hlučín hraje s Frýdkem 1:1 a Líšeň vede, by se brněnský tým stal vítězem MSFL pro tuto sezonu a Hodonín na úkor SFK padal! Do konce ale může včetně nastavení tak deset minut ještě zbývat...

84
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Svoboda, přichází Bača.

83
    Prodloužený centr hlavou skončil v zámezí a některé hráče SFK začínají chytat tolik proklínané křeče.

82
    Střela Batelky zpoza vápna byla pro Jíchu poměrně lahůdka, domácí gólman po zisku míče žene své spoluhráče dopředu.

81
    A čas to ukazuje právě nyní, neboť Líšeň vede v Hodoníně 2:1!

80
    Posledních deset minut dnešního zápasu, nepočítáme-li nastavení. Vrchovina kontroluje zápas a dovede ho zřejmě do tříbodového konce. Zda bude ve finále sladký nebo kyselý, to ukáže čas.

78
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Silný, přichází Krejčíř.
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Matulka, přichází Wolker.

Tomáš Kalas

Branky: 52. Masař, 56. Silný – 13. Duba, 36. Matulka, 48. Duba, 64. Skalník Michal

Karty:   61. Masař (KRO), 87. Šmerda (KRO) – 40. Matulka (VRC), 45+1. Zbytovský (VRC), 61. Svoboda (VRC), 86. Vašíček (VRC), 90. Michal (VRC)   60. Dvořák (KRO)

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Jícha – Šmerda, Jeleček – Cupák, Okleštěk, Chytil – Silný, Kovář, Marčuk, Krhut (C), Masař
    Náhradníci: Trčka – Mlčoch, Krejčíř, Moravec, Dvořák

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě: Šmída – Smetana, Batelka, Vašíček – Michal (C), Svoboda, Skalník Kamil, Zbytovský – Duba, Matulka, Skalník Michal
    Náhradníci: Skryja – Švanda, Bača, Vícha, Wolker

Rozhodčí: Popelák – Vostrejž, Marek