Madagaskar – DR Kongo 2:2 (4:2 po pen.) | Alžírsko – Guinea 3:0 (kon.)
Alžírsko
3:0 (1:0)
Guinea
Neděle 07.07.2019, 21:00 • 30 June Air Defence Stadium, Káhira • Africký pohár národů • Osmifinále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 17:20. (22:57:15)

Fotbalisté Alžírska potvrdili proti Guiney roli favorita a po vítězství 3:0 si zajistili postup do čtvrtfinále Afrického poháru. V prvním poločase padl jediný gól, který vstřelil po narážečce s Búnidžáhem Júsuf Bilajlí. Po změně stran měly Pouštní lišky i nadále zápas pod kontrolou a svůj dobrý výkon vyjádřily ještě dalšími dvěma zásahy. V 57. minutě si v koncovce počínal mazácky Rijád Mahríz a v 82. minutě se prosadil také střídající Adam Únás, kterému míč krásně naservíroval Atál. Ve čtvrtfinále se hráči Alžírska utkají s vítězem zítřejšího duelu mezi Mali a Pobřežím Slonoviny.

90+3

90+2
    Alžířané ještě v nadějném protiútoku, který se dal vyřešit lépe! Na pravé straně se rozběhl Adam Únás, který měl v šestnáctce volného Mahríze, ale nedokázal mu přesně přihrát.

90+1
    Tak ještě tři minuty.

90
    Hišám Búdawí si míč špatně zpracoval a ten mu unikl do zámezí. Za malou chvíli se dozvíme, kolik času se bude nastavovat.

89
    Zápas se už spíše jen dohrává. O vítězství Alžírska je jasno.

87
    Koita nastřeloval míč na zadní tyč, kde na něj ve skluzu nedosáhl François Kamano.

86
    Andy Delort si dělal v běžeckém souboji prostor rukama a rozhodčí mu odpískal útočný faul.

84
    Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Bagdád Búnidžáh, přichází Andy Delort.
    82. Adam ÚNÁS - 3:0

82
    Alžírsko právě vstřelilo branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Na pravé straně doběhl míč Júsuf Atál a poslal do šestnáctky krásnou přihrávku, která oslovila ADAMA ÚNÁSE, jenž sám před brankářem uklidil balón do sítě.

81
    Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Adlin Quidjúra, přichází Hišám Búdawí.

81
    Moc nescházelo a Bengali-Fodé Koita se dostal ke kontaktnímu gólu! Na malém vápně si naskočil na centrovaný míč, ale hlavou ho hrál místo na bránu za sebe.

80
    Bagdád Búnidžáh zahrával přímý kop ze 30 metrů. Zkusil to přímo, zamířil však nad bránu.

79
    Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Mohamed Yattara, přichází François Kamano.

78
    Bagdád Búnidžáh se málem ocitl ve velmi dobré šanci. V akrobatické pozici však netrefil před vybíhajícím Koném vysoký míč.