Škendija – Kalju 1:2 (kon.) | Saburtalo – Šeriff Tiraspol 1:3 (kon.) | HB Tórshavn – Helsinki 2:2 (kon.)
Valletta – Dudelange 1:1 (kon.) | CZ Bělehrad – FK Sūduva 2:1 (kon.) | Feronikeli – New Saints 0:1 (kon.)
HB Tórshavn
2:2 (1:0)
HJK Helsinki
Úterý 16.07.2019, 20:00 • Gundadalur, Torshavn • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

Helsinki nakonec ve druhém poločase našly recept na svého soupeře. Nicméně začátek poločasu je ještě nezastihl v jejich zlepšené hře. do dvou brankového vedení poslal domácí svou brankou Andersen. Helsinki dostaly po této brance budíček a během krátké chvíle dokázaly snížit zásluhou Riskiho. Tentýž hráč se pak prosadil ještě jednou a stanovil tak výsledný výsledek.
    Helsinki nakonec postupují a narazí nejspíše na CZ Bělehrad, které vede po prvním poločase nad Suduvou 2:0! První jejich měření sil skončilo bezbrankovou remízou. (21:49:59)

90+2

90
    Dvě minuty se budou nastavovat v rámci druhého poločasu.

90
    Žlutou kartu dostává O'Shaughnessy (HJK Helsinki).

86
    Další míč mimo tři tyče poslal Jensen a jde vidět, že domácí ještě zkouší vstřelit branku.

84
    Autor úplně první branky dnešního zápasu, Pingel, minul branku svého soupeře.

83
    Po střele Petersena si zákrok připisuje Rudakov.

82
    Jensen zahrával po faulu přímý kop, avšak Rudakov si vše pohlídal.

81
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Kairinen, přichází Dahlström.

80
    Hostující celek rázem hraje ve větší pohodě a pop svém dalším útoku se prezentoval střelou mimo tři tyče.

78
    Helsinki se nakonec přece jen do druhého poločasu více probraly a dokázaly vyrovnat stav dnešního střetnutí.

77
    Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Í Soylu, přichází Hlóðversson.

77
    Helsinki právě vstřelily branku!
    Autorem branky je RIKU RISKI, který dnes střílí svou druhou branku a finský celek si s největší pravděpodobností zajišťuje postup do další fáze kvalifikace. Asistence: Lappalainen.

75
    Žlutou kartu dostává Samuelsen (HB Tórshavn).

70
    Lappalainen, který střídal na začátku druhého poločasu, se snažil dostat do před brankového prostoru, ale byl chycen do ofsajdu.

67
    Mensah se dostal do střelecké možnosti, ale netrefuje prostor mezi třemi tyčemi.

65
    Roh zahrávali domácí, defenzíva hostujícího celku si s ni hravě poradila.

63
    Hosté tedy se svou brankou udělali výrazný krok za svým postupem do další fáze kvalifikace.

Adam Dořák

Branky: 17. Pingel (Davidsen), 56. Andersen (Samuelsen) – 60. Riski (Mensah), 77. Riski (Lappalainen)

Karty:   5. Vertainen (HBT), 15. Davidsen (HBT), 43. Andersen (HBT), 45. Petersen (HBT), 58. Jensen (HBT), 75. Samuelsen (HBT) – 59. Väänänen (HSK), 90. O'Shaughnessy (HSK)

HB Tórshavn: Gestsson – M. Egilsson, Andersen, A. Askham, Davidsen (C) – Samuelsen, Jensen, Johansen, P. Petersen – Í Soylu (77. Hlóðversson), Pingel.
    Náhradníci: Mørk – Hlóðversson, Justinussen, Joensen, Wardum, Olsen, Sólheim

HJK Helsinki: Rudakov – Alho (C), O'Shaughnessy, Toivomäki, Rafinha – Väänänen, Kairinen (81. Dahlström) – Kouassivi-Benissan (46. Riski), Vertainen, Zeneli (46. Lappalainen) – Mensah.
    Náhradníci: Uusitalo – Riski, Pelvas, Dahlström, Peiponen, Tarasov, Lappalainen

Rozhodčí: G. Kominis – CH. Akrivos, A. Meintanas (GRE)