Karviná – Ostrava 1:2 (kon.)
konec
MFK Karviná
1:2 (0:1)
FC Baník Ostrava
Pondělí 22.07.2019, 18:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 2. kolo
Předzápasové kurzy
   
  90+6
  Martin Kouřil navíc v závěru fauluje svého soupeře na polovině Baníku a rovněž domácí stoper dohraje se žlutou kartou.
  90+4. Červená karta po 2. žluté
   
  90+4
  Zbytečná klukovina od Martina Filla. Ten si rovněž dával načas s autovým vhazováním. Od sudího tak dostává druhou žlutou kartu a tedy ani Baník nedohraje v plném počtu.
  90+4. Azevedova nádherná přihrávka našla Jiráska, který šanci spálil
   
  90+4
  Milan Jirásek se následně ocitl v gólovce, když na středu stanul tváří v tvář Pastornickému. Domácí brankář však skvěle vyběhl a ještě drží domácí akcie ve hře.
   
  90+4
  Fleišman si nyní dával pořádně načas s autovým vhazováním a rovněž on vidí žlutý kartónek.
  90. Diopova přízemní střela málem zapadla k tyči
   
  90
  Rozhodnout mohl Dame Diop! Ten si v rychlém kontru navedl míč na střed a prudkou ranou k tyči donutil Pastornického k výbornému zákroku.
   
  89
  Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Martin Šindelář.
   
  88
  Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Petr Galuška, přichází Oliver Putyera.
  87. Červená karta po 2. žluté
   
  87
  Situace se však pro domácí pořádně komplikuje. Ondřej Lingr zajel po odehrání míče do Fleišmana a po druhé žluté kartě putuje předčasně do sprch.
  86. Vojtěch SMRŽ - 1:2
   
  86
  Karviná právě vstřelila branku!
  Naděje zahořela a rozhodnuto ještě zdaleka není! Matúš Čonka skvělým centrem posadil míč na hlavu VOJTĚCHA SMRŽE, který jej šikovně lízl a jeho pokus zapadl na zadní tyč Budinského zařízení.
   
  76
  Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Dyjan Carlos de Azevedo.
  75. Jánoš vyslal Diopa do tutovky! Útočníkovi ale chyběla rychlost
   
  75
  Zvýšit náskok Baníku mohl Dame Diop. Ten se vyhnul ofsajdu a pokračoval ze strany na Pastornického. Ostravského útočníka nakonec domácí dostihli a možná i proto letělo jeho zakončení mimo.
   
  74
  Václav Procházka nepustil na polovině hřiště vpřed Petráně jen za cenu nedovoleného zákroku. Ostravský stoper je proto potrestán žlutou kartou.
   
  70
  Petr Galuška posléze fauloval u střídaček Fleišmana, což sudí Marek trestá další žlutým kartónkem.
  68. Milan JIRÁSEK - 0:2
   
  68
  Baník právě vstřelil branku!
  První solidní možnost druhého poločasu pro Ostravu a ta nyní dává domácím lekci z produktivity. Denis Granečný na hranici pokutového území předal míč MILANU JIRÁSKOVI, jenž přesnou ranou levačkou uklidil balón přesně k zadní tyči.
   
  67
  Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Smola, přichází Dame Diop.
  63. Janečka prokázal střelecký instinkt a Budinský se musel pořádně natahovat
   
  63
  A znovu musel do akce Viktor Budinský. Zakončení Janečky z pravé strany vápna musel likvidovat až konečky prstů, ale čisté konto uhájil i pro tento okamžik.
   
  61
  Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Erik Puchel, přichází Ján Krivák.
   
  61
  Obrovské štěstí měli nyní hosté. Nejspíše Jánoš se zamotal s balónem ve středu hřiště, načež se pro domácí otevřela celá pravé strana. Po přihrávce pod sebe si zpracoval míč Ondřej Lingr, jenž prudkou ranou orazítkoval zadní tyč, od které se hrací předmět odrazil do rukavic Budinského.
   
  54
  Oba hráči si zřejmě poté nejspíš ještě něco vysvětlovali, za což jim sudí Marek udělil žluté karty.
   
  52
  Galuška nyní na pravé straně hravě přesprintoval Fleišmana, načež zpětnou příhrou vytvořil gólovku pro Janečku. Střídající hráč Karviné ovšem netrefil míč ideálně a Budinský jeho střelu doprostřed v pohodě lapil.
   
  46
  Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází Marek Janečka.
  43. Procházka se zorientoval, trefil ale jen prostředek brány
   
  41
  Na polovině hřiště došlo k souboji Fleišmana s Puchelem, po kterém nechal sudí Marek hostům výhodu. Následný postup vpřed po levé straně ovšem domácí zastavili dalším faulem, za který si prohlédl žlutou kartu z blízky Ondřej Lingr.
   
  32
  Tak ani teď není srovnáno! Baníkovci propadli v prostoru u střídaček, čehož využil Petráň, jenž ještě roztáhl hru doprava na Galušku, který si zasekl míč na střed a prudkou ranou k tyči z hranice vápna pořádně protáhl Budinského.
   
  29
  To byla tutovka! Galuška po odvráceném přímém kopu domácích centroval míč z levé strany mezi malé vápno a penaltu, kde hlavičkoval nikým nehlídaný Petráň. Ke smůle MFK jen do rukavic připraveného Budinského.
   
  28
  Žlutí se také na druhé straně. Stronati nezachytil náběh svého soupeře po lajně a za stažená uviděl první žlutou kartu Baníku.
  23. Petráňova hlavička nenadělala Budinskému problémy
   
  17
  Hosté teď propadli ve středu pole a Reiter táhl rychlý brejk Baníku. Tedy až do té doby než se Smrž rozhodl zatáhnout za záchranou brzdu a hostujícího záložníka fauloval za cenu žluté karty.
  10. Tomáš SMOLA - 0:1
   
  10
  Baník právě vstřelil branku!
  Ostrava svou územní převahu přetavila ve velmi rychlý gól! Po centru z pravé strany stačil Pastornický vyrazit zakončení Jiráska, ale na následnou dorážku hlavou v podání TOMÁŠE SMOLY již dosáhnout nedokázal a Baník se tak raduje z brzkého vedení.
  2. Fleišmanův centr jen těsně minul Smolu a Kuzmanoviče

  Radomír Fukala

  Branky: 86. Smrž (Čonka) – 10. Smola, 68. Jirásek (Granečný)

  Karty:   17. Smrž (KAR), 41. Lingr (KAR), 54. Janečka (KAR), 70. Galuška (KAR), 90+6. Kouřil (KAR) – 28. Stronati (OVA), 54. Fillo (OVA), 74. Procházka (OVA), 90+4. Fleišman (OVA)   87. Lingr (KAR) – 90+4. Fillo (OVA)


  Držení míče: 41 % : 59 %.
  Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:1.
  MFK Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Smrž – Galuška (88. Putyera), Lingr, Weber (46. Janečka), Puchel (61. Krivák) – Petráň.
  Náhradníci: Hrdlička – Putyera, Stropek, Bukata, Janečka, Vlachovský, Krivák.

  FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (76. de Azevedo), Jánoš, Jirásek, Granečný – Kuzmanović (89. Šindelář), Smola (67. Diop).
  Náhradníci: Číž – Baroš, Šindelář, Holzer, de Azevedo, Diop, R. Hrubý.

  Rozhodčí: Marek – Vlček, Vodrážka

  Diváci: 4 833