Ingolstadt – Norimberk 0:1 (kon.) | Uerdingen – Dortmund 0:2 (kon.) | Sandhausen – Mönchengladbach 0:1 (kon.)
KFC Uerdingen 05
0:2 (0:0)
Borussia Dortmund
Pátek 09.08.2019, 20:45 • Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf) • Německý pohár • 1. kolo

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 2:12. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 8:8. (22:38:50)

Dvě nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Dortmund zvládl povinné vítězství na půdě třetiligového Uerdingenu a postupuje do další fáze Německého poháru.

Dortmund od úvodu potvrzoval dlouhým držením balonu pozici velkého favorita. K výraznější šanci se ale druhý tým loňského ročníku Bundesligy nedostal. Uerdinger sice také směrem do útoku příliš snahy nenabídl, ale pro tým ze třetí ligy byl bezbrankový stav první poločas jednoznačným úspěchem.

Po změně stran už domácí neměli dostatek sil. Ihned po přestávce se prosadil Marco Reus, který zužitkoval srážky stoperů Uerdingenu a poté nekompromisně prostřelil domácího gólmana. O pojišťovací gól se postaral dvacet minut před koncem Paco Alcácer. Španělský útočník parádně zakroutil balon do sítě přes obrannou zeď.

90+2

90+2
    Grosskreutz si ještě v samém závěru vykoledoval žlutou kartu po faulu na Witsela.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90+1
    Rodriguez se ještě provinil faulem na Götzeho. Dortmund s rozehrávkou nespěchal a když už míč uvedl Hakimi do hry, tak jen zpět ke svým obráncům.

90
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Hazard, přichází Bruun Larsen.

89
    Tribuny povzbuzovaly útočícího Rodrigueze. Ten byl proti čtveřici obránců zcela sám, sice vyzkoušel Hummelse, ale do vápna se nedostal.

88
    Hakimi z levé strany proskočil do pokutového území, na zakončení si netroufl a ani přihrávku pod sebe nedal přesně na nabíhajícího Alcácera.

87
    Domácí už nemají síly na ofenzivní fázi. Naopak Dortmund s přehledem kontroluje hru v kombinaci ve středu trávníku.

86
    Do otevřenější obrany postupoval s míčem u kopačky střídající Mario Götze. Záložník Dortmundu ale neměl s kým kombinovat a tak o balon přišel.

84
    Také Paco Alcácer zahrozil z velkého úhlu. Po vyraženém pokusu ještě Dortmund rozehrával rohový kop, ale ani ten příliš Königshofera neohrozil.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Hakimi mohl nadobro stvrdit postup Borussie, ale v šanci neuspěl.

82
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Reus, přichází Götze.

81
    Tvrdým faulem se provinil také Marco Reus. Domácí se mohli po volném přímém kopu natlačit do pokutového území, ale Maxsově hlavičce scházela přesnost.

80
    Tak přece jen se ještě Uerdingen nadechuje alespoň k lehkému odporu. Mbomova přihrávka měla najít Rodrigueze, ale ten byl až za posledním soupeřem.