Banská Bystrica – Mnichov 3:2 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Cardiff 5:2 (kon.) | Hämeenlinna – Plzeň 1:2 (po pr.)
Grenoble – Kärpät 2:6 (kon.) | Rungsted Seier Capital – Zug 0:5 (kon.) | Liberec – Belfast Giants 6:1 (kon.)
Bern – Skellefteå 4:5 (0:1 po s.n.) | Ambri-Piotta – Färjestad 2:1 (kon.) | Moser Medical Graz 99ers – Frölunda 1:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:2 (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
EHC Red Bull Mnichov
Čtvrtek 05.09.2019, 17:00 • Banská Bystrica Ice Stadium, Banská Bystrica • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (19:48:14)

Banská Bystrica se raduje z prvního letošního vítězství v CHL! O to se zasloužil hlavně Beskorowany, který chytal opravdu famózně. Vše nakonec rozhodl Bartánus, který v nájezdu vyškolil Reicha.

Marek BARTÁNUS - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC 05 iClinic Banská Bystrica.
    Autorem vítězné branky je MAREK BARTÁNUS, který ukázkovým forhendovým blafákem vystřelil svému týmu bonusový bod.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nám pátý gól utkání nepřineslo, a tak uvidíme samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Oddechový čas pro hosty.

64:52
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Tomáš Hrnka – 2 min., podrážení).

64:38
    Berani se ještě pokouší o skórování, ale už pravděpodobně se půjde do nájezdů.

63:36
    Jääskeläinen se skvěle protlačil až k zakončení, Reich však ani tentokrát nebyl překonán.

62:42
    Berani uklidňují hru a za vlastní brankou čekají na střídání.

61:49
    Poprvé je v útoku také Mnichov, Mauer zatím pálil nepřesně.

61:16
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale ani Šoltés a ani Jääskeläinen se opět nedokázal prosadit

60:57
    Tentokrát střílel Šoltés, ale ani on nedokázal výborného německého brankáře překonat.

60:23
    První střelu v prodloužení vyslal na bránu Hickmott, Reicha však nikterak nepřekvapil.

60:01

V druhé ani třetí třetině jsme se tedy branky, takže zde v Banské Bystrici budeme svědky prodloužení. To se bude hrát pět minut tři na tři, pokud nepadne branka, budeme svědky nájezdů.

60:00

59:36
    Pravděpodobně v poslední šanci byl Mauer, ale tomu v kličové chvíli sjel kotouč z čepele.

59:07
    Beskorowany tentokrát kryje tvrdou střelu od modré. Ještě se tedy bude vhazovat před ním.

58:25
    V další šanci byl Peterka, ale kotouč opět končí v rukavici domácího brankáře, který působí velmi jistým dojmem.

57:43
    Bourque mohl rozhodnout o vítězství svého týmu, dostal se do samostatného úniku, ale tváří v tvář Beskorowanymu selhal.

56:36
    Zápas už pomalu směřuje do prodloužení, což více vadí hostům, kteří se ještě snaží o skórování.

55:52
    Oba týmy už jsou unavené, tempo hry se proto každým okamžikem zpomaluje.

55:21
    Gogulla se dostal do samostatného úniku, který však fantastickým zákrokem zastavil Beskorowany!

54:58
    Nyní se hraje hlavně ve středním pásmu, ani jeden tým se nemůže dostat do útoku.

53:43
    Red Bull na nic nečeká a ihned začíná aktivně útočit, v útočném pásmu už se i usadil.

53:03
    V závěru přesilové hry se do střelecké pozice ještě dostal Lamper, ten však nedokázal rozvlnit německou síť.

52:19
    Ani rychlý útok domácí hráči nevyužili. Následné vyhození hostů končí až v ochranné síti za domácí bránou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:47
    Berani nezačínají svou první přesilovku vůbec dobře, Mnichov ihned dostává puk až za Beskorowanyho.

51:16
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Mark Voakes – 2 min., podrážení).

50:54
    Tlak Mnichovu ještě chvíli pokračoval, ale kotouč nakonec v bráně neskončil, domácí dostali puk do střední třetiny.

50:13
    Bourque zkoušel štěstí z velkého úhlu, Beskorowany si však dobře pokryl svou levou tyčku.

49:19
    Slovenský mistr se probouzí a opět začíná útočit, Red Bull se nyní dokonce musel osvobodit pomocí vyhození.

48:27
    Další střelecký pokus vyslal na bránu Tamáši, s jeho ránou si však opět poradil brankář hostů.

48:04
    Banská Bystrica mohl šokovat soupeře z Německa! Bartánus mohl po přihrávce zakončovat do odkryté klece, puk však nedokázal ideálně zpracovat, takže se Reich stihl přesunout!

47:50
    Domácí těží hlavně z protiútoku, který však tentokrát nic nebezpečného nepřinesl.

47:06
    Nikdo nikam nespěchá, oba celky střídají a na ledě se toho nyní moc neděje.

46:25
    Po delší době se hraje také před Reichem, ale ten proti střele Ďatelinka nakonec nemusel zasahovat, rána byla zblokovaná.

46:02
    Ďatelinka vyrobil velkou chybu při rozehře, kterou však Gogulla nedokázal potrestat.

45:27
    Berani nakonec nerozehráli přesně, píská se proti nim zakázané uvolnění.

44:52
    Domácí se potřebují na chvíli oddechnout, s rozehrou proto moc nespěchají.

44:10
    V závěru oslabení si zákrok připsal ještě Beskorowany, který tak potvdil, že Banská Bystrica dnes oslabení bránit umí.

43:28
    Hosté pokračují v přesilové hře, ale ani další střela Abeltshausera se neujala.

43:02
    Trestné střílení se pokusil využít Hickmott, ten však zvolil jednoduchou střelu z mezikruží, kteoru Reich bez problémů vyrazil.

43:02
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Blake Parlett – trestné střílení, podrážení).

43:02
    Lamper zblokoval střelu Parletta, díky čemuž se ve vlastním oslabení dostal do úniku, které však nedokázal využít kvůli podražení Parletta.

42:27
    Brankář ve službách Banské Bystrice nyní předvádí skvělý výkon, dokázal si poradit i ve velkém zmatku a úspěšně udržel puk před brankovou čárou.

42:06

41:33
    Red Bull se nyní pokouší využít klasickou početní převahu, Beskorowany si však připisuje jen další dobrý zákrok.

41:12
    Abeltshauser se prosazuje přesnou střelou od modré čáry, branka však nebude platit kvůli útočícímu hráči v brankovišti.

41:08
    Mnichov hrál první minuta třetí třetiny z nějakého důvodu dvojnásobnou přesilovku, tu však nedokázal využít.

40:01

Druhé dějství už moc zajímavé nebylo, nepřineslo totiž jediný gól. Banské Bystrici se totiž docela líbí aktuální výsledek, proto dost zlepšila obranu, díky čemuž neinkasovala. Kvůli tomu se ale také zhoršila v útoku, takže Reich rozhodně neměl moc práce. Uvidíme, jestli se rozhodně ve třetí části nebo jestli půjdeme do prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

40:00

39:24
    Hosté se samozřejmě pokouší o využití přesilovky, ani dvě střely z dálky však cestu do domácí klece nenašli.

38:59
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tibor Varga.

38:46
    Mnichov se sice ještě usazuje v útočném pásmu, moc dlouho se tam ale neohřál, domácí obrana se opravdu velmi rychle osvobodila.

38:03
    Oba týmy už začínají zpomalovat, v závěru třetiny nechtějí nic zbytečně riskovat.

37:45
    Brankář slovenského mistra si připsal další snadný zásah, v klidu pokryl střelu Peterky.

36:56
    Slováci se dokonce mohli dostat k zakončení, domácímu bekovi však v rozhodující chvíli přeskočil kotouč hůl.

36:18
    Aktivní napadání domácích hokejistů působí hostům velké problémy, což je nakonec stojí samotný kotouč.

35:32
    Už delší dobu útočí jen německý celek, Banská Bystrica však zatím bez problémů odolává a těží hlavně z brejků.

34:45
    Další ofenzivu Red Bullu vedl Ehliz, ten ale nakonec kvůli střídání nahodil jen za domácí klec.

34:03
    Díky pěkné kombinaci se hosté mohli dostat ke střele, Beskorowany se ale ve druhé třetině zdá nepřekonatelný.

33:40
    Oba brankáři se ve druhém dějství prezentují skvělými zasáhy. Více září domácí gólman, na kterého ale létá více střel.

33:10
    Po dlouhé době se hraje před Reichem, ten však musel být jen pozorný, zasahovat totiž nemusel.

32:25
    Red Bull něc zkouší vymyslet pomocí napadání, iClinic je však při rozehrávce pozorný a žádnou další chybu se zatím nepřipisuje.

31:50
    Špatná rozehra Mnichovu s trochou štěstí neskončila na zakázaném uvolněním. Domácí tak definitivně ustáli tuto početní nevýhodu.

31:07
    Mnichov ve druhém dějství zatím marně hledá střeleckou formu. Ani přesilovka hostům vůbec nevychází, takže si další branky asi nedočkáme.

30:44
    Velký závar před domácí bránou nakonec přinesl strkanici, která je však podle pravidel a vylučovat se nebude. Byla jen přerušena hra.

30:14
    Banská Bystrica začíná oslabení úspěšně, po zákroku Beskorowanyho kotouč posílá až za německou bránu.

29:58
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Dávid Šoltés – 2 min., podrážení).

29:50
    Domácí velmi aktivně napadají, ale nakonec to přehnali a v útočné třetině hodně zbytečně faulovali.

28:52
    Do úniku se však dostal Lamper, jehož bekhendový blafák se však neujal.

28:30
    Róth mohl po dlouhém pasu do úniku, skákavý kotouč však nedokázal zpracovat a tak skončil až za brankou hostů.

27:36
    Skvělá kombinaci přinesla Red Bullu velkou šanci, Abeltshauser však z pravého kruhu mířil nad horní tyč domácí brány.

26:55
    Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, ale nadějný útok pohřbila nepřesná střela od modré čáry.

26:32
    Hra se hodně kouskuje, může sledovat již několikáté přerušení v 27. minutě utkání.

25:50
    Po delší době se berani usadili v útoku, tam však vymysleli jen zblokovanou střelu od modré, tlak poté skončil.

25:22
    Na druhé straně klužiště musel tazit svou lapačku také Reich, takže se bude vhazovat po jeho pravici.

25:13
    Tvrdou střelu od modré domácí brankář úspěšně vyráží, všechno nebezpečí však zatím není zažehnáno.

24:38
    Banská Bystrica začíná mít s bráněním nemalé problémy, nakonec ale vše zvládá a dostává kotouč do střední třetiny.

24:03
    Beskorowany nyní drží slovenského mistra, připisuje si další důležitý zákrok.

23:29
    Hosté drží kotouč pevně na svých holích, nechtějí si ho zbavovat žádným zbytečným vyhozením.

22:39
    Mnichov opět nedokázal úspěšně rozehrát, dlouhé vyhození však bylo tečované, tudíž se zakázané uvolnění pískat nebude.

22:07
    Tamáši při přechodu středního pásma upadl, o kotouč tak musí bojovat u pravého mantinelu.

21:27
    Hosté se chopili kotouč teprve až teď, a rovnou se dostali ke střele, kterou však bez problémů lapil Beskorowany.

21:07
    Red Bull dostal kotouč ze své třetiny, stále ho však nezískal do svého držení.

20:37
    Aktivněji začíná druhou část domácí celek, ten už i prověřil pozornost Reicha.

20:01

První třetina byla pro neuzaujatého dívaka velmi zajímavá. Na vidění totiž byly čtyři góly, dva na obou stranách, takže nám zbytek zápasu slibuje výbornou podívanou. O trochu lepším týmem je zatím podle očekávání Red Bull, Banská Bystrica však také nehraje vůbec špatně a určitě může zaútočit na první bodový zisk v CHL.

Další třetina začne přibližně v 17:55.

20:00

19:12
    Pravděpodobně naposledy v prvním dějství se vhazovalo před domácím brankářem, což domácí obránci úspěšně ubránili a nedovolili přesné zakončení.

18:52
    V závěru třetiny ještě něco zkouší vymyslet domácí, Reich ale v žádném vyloženém nebezpečí nebyl.

18:20
    Mnichov se přece jen dostal ještě k jednomu zakončení, ale rána se od zadního mantinelu odrazila do středního pásma.

17:55
    Poslední střelu přesilovku úspěšně vyrazil Beskorowany, Ten už rozhodně nechce inkasovat potřetí.

17:27
    Berani se dokonce osvobozují a mají za sebou více než polovinu oslabení.

17:03
    Red Bull je pevně usazen v útočném pásmu, ale příležitost k zakončení zatím hledá marně.

16:14
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alex Tamáši.

15:58
    Na druhé straně ledové plochy několikrát pálili hráči hostů, střela se však k Beskorowanymu ani jednou nedostala.

15:35
    Ti se ihned vydali do protiútoku, který skončil opravdu nebezpečnou střelou. Reich si ale chytře vyjel a ránu Slováka vyrazil ramenem.

15:16
    Mnichov se dopředu zkoušel dostat pomocí nahození, souboj o puk však dopadl lépe pro domácí hokejisty.

14:45
    Tempo hry se už docela zpomaluje, ani jeden tým už v prvním dějství nechce zbytečně inkasovat.

13:35
    Na druhé straně musí být pozorný také Beskorowany, který vyrážel tvrdé zakončení od modré čáry.

13:13
    Reich se po dlouhé době protáhl, kryl docela tvrdé nahození ze středního pásma.

12:55
    Banská Bystrica měla po delší době puk pod kontrolou, přechod do útoku se ale úplně nepovedl, píská se ofsajd.

12:09
    Christensen s kotoučem objížděl domácí bránu, ale brankář domácích se stihl přesunout a rychlé zakončení soupeře skvěle zlikvidoval.

11:10
    Beskorowany napravuje svou reputaci, nyní dokázal zlikvidovat bekhendové zakončení Mauera.

10:50
    Banské Bystrici samozřejmě aktuální stav celkem vyhovuje, proto do obrany dává všechny své díly a do útoku se moc netlačí.

10:08
    Větší držení kotouč mají určitě hosté, ti však nyní docela dlouho hledají cestu do útočného pásma.

09:25
    Oba celky spěchají k dalšímu gólu, oba brankáři však zatím potřetí nekapitulují.
    08:06 Michal KABÁČ - 2:2

08:06
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Přestřelka nekončí, padá čtvrtý gól v první desetiminutovce a opět je vyrovnáno! Při rozehře vyrobili chybu také hosté. Gabor následně přistrčil kotouč MICHALU KABÁČOVI, který z mezikruží zamířil přesně do pravé šibenice. Asistence: Gilbert Gabor.

07:38
    Berani mají velké problémy při rozehře, které v lepším případě končí ztrátou puku.

07:00
    Domácí se tak lehce nevzdávají, po dlouhé době zaútočili, ale nic nebezpečného nevymysleli.
    06:41 Philip GOGULLA - 1:2

06:41
    Mnichov právě vstřelil branku!
    A velmi rychle přichází i druhý gól, Red Bull už vede! Bartánus vyrobil při rozehře obrovskou chybu, kvůli které se do úniku dostal PHILIP GOGULLA, který přímý souboj s Beskorowanym zvládl na jedničku. Bez asistence.

06:16
    Hosté jsou každým okamžikem lepší a lepší, je prakticky otázkou času, kdy půjdou do vedení.
    04:32 Frank MAUER - 1:1

04:32
    Loňský finalista CHL velmi rychle vyrovnává a začíná se od nuly! Voakes našel z pravého rohu domácí třetiny přesnou přihrávkou FRANKA MAUERA, který nabídnutou příležitost využil přesnou střelou k tyči. Asistence: Mark Voakes.

03:50
    Nepřesná rozehrávka Slováků končí až na zakázaném uvolnění, bude se tak vhazovat před domácím gólmanem.

03:36
    Mnichov je směrem dopředu zatím docela bezbranný, Beskorowany zatím nemusel vytahovat jediný zákrok.

02:37
    Banská Bystrica je překvapivě i nadále velmi aktivní, Reich musel vytahovat několik zásahů.
    00:38 Marek SLOVÁK - 1:0

00:38
    Berani se prosazují hned po 38 sekundách a ruší tak skvělé mnichovské statistiky! Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, které na sebe vzal MAREK SLOVÁK, který překonal Reicha střelou mezi jeho ruka a tělo. Asistence: Joona Jääskeläinen.

00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik (A), Southorn, Nemčík, Ďatelinka (C), Martinelli, Biro, Räsänen – Jääskeläinen, Hickmott, Šoltés – Lamper, Slovák, Hrnka – Varga, Tamáši, Bartánus (A) – Róth, Gabor, Kabáč.

EHC Red Bull Mnichov: Reich (aus den Birken) – Aulie (A), Boyle, Bodnarchuk, Parlett, Zitterbart, Abeltshauser, Quaas – Gogulla, Hager (C), Ehliz – Kastner, Voakes, Mauer (A) – Peterka, Christensen, Schütz – Daubner, Bourque, Roy – Parkes.

Rozhodčí: Iarets, Stano – Synek, Konc.

EHC Red Bill Mnichov
    Loňský finalista zatím prochází soutěží jako nůž máslem. Připsal si dvě snadné výhry, skóroval šeskrát, zatímco neinkasoval ani jednou. Red Bull je tak díky tomu na druhém místě a to jen kvůli horšímu skóre než švédský Färjestad. Proti jedinému slovenskému zástupci je tak jasným favoritem a rozhodně může zaútočit na první místo skupiny G.

První dvě utkání CHL
    Mnichov vs. Banská Bystrica – 3:0
    Mnichov vs. Ambri Piotta – 3:0

HC 05 iClinic Banská Bystrica
    Banské Bystricy se jako každoročně v CHL moc nedaří. Po dvou kolech nemá na kontě jediný bod, vstřelila jedinou branku, devětkrát inkasovala, za což ji po právu patří poslední místo skupiny G. Jediným úspěšným střelcem Slováků byl Mitchell Blake. Uvidíme, jestli si dnes berani připíší první vítězství v Lize mistrů.

První dvě utkání v CHL
    Färjestad vs. Banská Bystrica – 6:1

Zdravím všechny fanoušky Hokejové ligy mistrů. Dnes je na programu spoustu zápasů 3. kolo, v něm na sebe narazí mimojiné Banská Bystrica a Mnichov. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 1. Slovák (Jääskeläinen), 9. Kabáč (Gabor), rozh. náj. Bartánus – 5. Mauer (Voakes), 7. Gogulla