Ufa – Čerepovec 3:1 (kon.) | Soči – Omsk 4:3 (po pr.)
Pátek 04.10.2019, 16:00 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Československá stopa v utkání
    Adam Liška (ČER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:57

Libor Šulák (ČER) 0+0, 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě 12:39 (18:46:06)

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 37:25, vhazování 41:16, hity 17:18, čas v útoku 15:14 – 9:52, vyloučení 3:5, osobní tresty 1:2, využití 1:1.

Salavat Julajev ukončuje třízápasovou vítěznou šňůru čerepoveckého Severstalu a oplácí hostům porážku 3:4 z minulé soboty.
    Po bezgólové úvodní třetině otevřeli skóre v přesilovce hosté, ale ještě před druhou sirénou se Ufě podařilo vyrovnat. V závěrečném dějství pak rozhodl v 52. minutě dalším gólem po přihrávce zpoza brány Omark a pojistku dal v přesilové hře Sošnikov.

58:30
    Půldruhé minuty před sirénou domácí jen posouvají kotouč za bránu hostů a odjíždějí střídat. Akci Čerepovce rozjede zpoza branky Libor Šulák.

57:31
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Lapenkov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    56:57 Nikita SOŠNIKOV - 3:1

56:57
    Ufa právě vstřelila branku!
    17 vteřin před vypršením trestu proměňují domácí početní převahu. Od modré čáry po rychlé výměně puku střílí švihem dánský obránce Larsen a NIKITA SOŠNIKOV ze vzduchu šikovně tečuje do sítě. Asistence: Philip Larsen, Linus Omark.

56:15
    Hokejisté Ufy se v přesilovce příliš neženou dopředu a raději drží kotouč na svých holích.

55:14
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Makar Chabarov – 2 min., podrážení).

53:55
    Domácí hrají v plném počtu. Tahle přesilovka se hostům ani trochu nepovedla, vůbec se nedostali do útočného pásma.

53:27
    A znovu musejí žluto-černí pro kotouč za vlastní bránu.

52:51
    Ufa hraje toto oslabení výborně, Kadějkin zaváží puk do útočného pásma a tam důrazným napadáním nedovoluje Severstalu rozehrát.

51:55
    Nastává už třetí trest ufimského kapitána, ale ještě předtím si trenér hostů vyžádal oddechový čas.

51:55
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., podrážení).
    51:30 Linus OMARK - 2:1

51:30
    Domácí potvrdili vysokou úspěšnost na buly, Hartikainen objel bránu a zpoza ní vybídl ke skórování u tyče najíždějícího LINUSE OMARKA. Velmi podobný gól jako ten na 1:1. Asistence: Teemu Hartikainen, Philip Larsen.

51:14
    Pavel Koledov vyslal bombu ze středního pásma, Vladislav Podjapolskij vyráží betonem do výšky a puk se vlní v ochranné síti.

50:36
    Domácí příšerně propadli ve středním pásmu a hráči Čerepovce rázem ujížděli čtyři na jednoho! Alexejev přihrával po ledě křížem na zadní tyč, kde se Liškovi z úhlu nepodařilo překonat roztaženého Metsolu.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 37. Chochrjakov (Kugryšev), 52. Omark (Hartikainen, Larsen), 57. Sošnikov (Larsen, Omark) – 25. J. Jakovlev (Geraskin, N. Chlystov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Sochatskij) – Panin, Larsen, Koledov, Lisovec, Pašnin, Ar. Sergejev – Manninen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Burmistrov, Sošnikov – Gimatov, V. Žarkov, Kartajev – Kadějkin, M. Majorov, Chochrjakov.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – N. Chlystov, Baldajev, Sizov, Chabarov, Makejev, Provolněv, Šulák, Rogov – Monachov, Jakimov, Liška – Kodola, Markovin, Morozov – Vovčenko, J. Jakovlev, Geraskin – A. Alexejev, Lapenkov, I. Zacharčuk.

Rozhodčí: Ansons, Ovčinnikov – Galimov, Stroganov