4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 26.10.2019, 12:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • turnaj O Pohár DHL • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

V utkání 14. kola O Pohár DHL se střetnou Pardubičtí s Bruslaři. Hosté budou mírným favoritem, protože aktuálně okupují první příčku tabulky. Dokonce mají o odehraný zápas méně než jejich dnešní soupeř. Domácím se po povedeném začátku přestává dařit, prohráli totiž už třikrát v řadě. Před reprezentační pauzou prohráli na Slávii, potom neuspěli na Spartě a ve čtvrtek nedali Hradci ani branku.

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Kmec) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Houška V., Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Kraus) – Hrádek, Oliva, Kubíček, Leder, Odehnal, Blažej, Jelínek, Kaštánek – Pavlík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Bucek, Šťastný

Rozhodčí: Lacina – Lhotský, Ondráček.

Nejproduktivnější borec na straně Dynama je Ondřej Rohlík (7+8). Drží si tak průměr více než jeden bod na zápas. V brance je pak jasnou jedničkou Vojtěch Nečas, jenž je druhým nejlepším brankářem ligy, zároveň vychytal nejvíc vítězství ze všech maskovaných mužů v celé soutěži.

Domácí kapitán Miroslav Vasilev (2+8) vede produktivitu Bruslařů. Boleslav má vyrovnané trio brankářů. Nejlepší je zatím podle počtu odchytaných minut Tadeáš Zeithaml.

Hráči obou týmů už se shromažďují na ledě. Rozhodčí už jsou rozehřátí a čekají na start utkání.

00:01

00:23
    A Boleslav kombinuje hned ze začátku v pásmu soupeře.

01:02
    Domácí jsou po šarvátce před brankou vykázání do středního pásma.

01:17
    Dudychova střela Nečasovi skočila ven z lapačky, puk však brankář Dynama před brankovou čarou zvládl udržet.

01:34
    Rouha vypálil ze slotu.

02:26
    Bruslaři jsou zatím aktivnější.

02:46
    Na ledě zůstal ležet Rouha a přerušuje se.

03:02
    Petržilka téměř překonal Nečase, tomu pomohli obránci.

04:00
    Bude se vylučovat, výhoda pro Boleslav.

04:14
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rouha – 2 min., podrážení).

04:48
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    DOMINIK VACÍK po krásné kombinaci střílel do odkryté branky. Boleslav se ujímá vedení. Asistence: Szturc, Grim.

05:25
    Další signalizovaný trest, tentokrát půjde pykat jeden z domácích borců.

06:04
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Houška V. – 2 min., podrážení).

06:22
    Chárovu střelu zastavil blokem Vacík.

06:44
    Zakázané uvolnění Východočechů.

07:01
    Oliva našel na levém kruhu Rozlílka, ten trefil tyč.

07:21
    Vasilev dostal domácí z tlaku, Pardubice musí začít znovu.

08:04

08:15
    Potom, co se Houška vrátil zpět z trestné, rozjel akci, při které MICHAL SIMON zakončil střelou mezi betony Nečase. Asistence: Houška V.

08:15
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Nečas, přichází Kraus.

09:05
    Bruslařů je teď plný led, Dynamo je druhým gólem paralizováno.

09:41
    Kraus nevěděl kde má puk a rozvalil se v brankovišti. Rozhodčí puk neviděl, načež hru přerušil.

10:32
    Jeden z pardubických útočníků teď střílel na bližší tyč Zeithamla, ten chytá zatím bezchybně.

11:16
    Domácí znovu tlačí na Dynamo.

11:48
    V zámku teď Pardubice drží třetí útočná letka domácích.

12:25
    Matěj Houška přestřelil od modré branku, ale byla to rána jako z děla.

14:50
    Zeithaml chytá nahození od levého mantinelu, oba týmy dostřídávají.

15:04
    Gólman Bruslařů puk znovu raději podržel, další vhazování.

15:56
    Tempo se opět zvýšilo, hra se přesouvá ze strany na stranu.

16:12
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Antoníček – 2 min., vysoká hůl).

16:34
    Boleslav kombinuje, první střelu Kraus vyrazil a domácí tak tlačí i nadále.

16:55
    Kraus na podruhé puk udržel a hosté si mohou jít oddechnout na lavičku.

17:09
    Szturc rozezněl Krausův levý beton.

17:26
    Szturc si z potyčky po odpískání odnesl natržený dres, bude se opět vhazovat.

18:00
    Rouha trefil tyčku z levého kruhu.

18:12

18:25
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice vyrovnávají po návratu Antoníčka. Ten našel JIŘÍHO BUCKA a ten srovnal přesnou střelou do šibenice. Asistence: Antoníček.

19:02
    O puk se bojuje ve středním pásmu.

19:30
    Závora po srážce s jedním z hráčů Pardubic vletěl zády na mantinel, chvíli se zvedal, ale už je zpět v akci.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:18.

Domácí se ujali vedení hned po několika minutách utkání. Nejdřív se trefil Vacík a vedení navýšil Simon. Pardubice se po ubráněném oslabení zmohly dokonce na snížení, kontaktní branku vstřelil Bucek.

20:01

20:40
    Aktivněji opět začíná Mladá Boleslav, Kraus už má dva zákroky.

21:24
    Krausova lapačka neudržela puk a ten se snažil do branky dorazit Simon. Jeho snažení zastavil Oliva.

22:10
    Matěj Houška ohrozil další střelou Krause, bude se znovu vhazovat.

22:40
    Hosté se vykombinovali až před branku Zeithamla, nepřesná střela však rozhodla o tom, že stav se měnit nebude.

23:22
    Dotter trefil Šťastného do kolene a ten teď zažívá bolestivé chvíle. Navíc bude jeden z jeho spoluhráčů vyloučen.

23:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Hrádek – 2 min., držení).

24:23
    Po střele Dudychy se Dynamo osvobozuje.

24:48
    Kraus dobře viděl na střelu Houšky a připisuje si další úspěšný zákrok.

25:35
    Klikorkova střela se odrazila k jednomu z domácích, ten byl však tísněný a k dorážce se nedostal.

25:56

26:32
    Bruslaři se znovu valí na Krause.

26:55
    Petriska provětral Krausovu lapačku, která touš vyráží do rohu.

27:25
    Další pumelice, tentokrát to byl Dotter. Kraus si na nedostatek práce stěžovat nemůže.

27:58
    Rohlík jel sám na Zeithamla, ale nepodařilo se mu trefit žádnou z mezer ve výstroji.

29:03
    Hra se přelévá a hraje se rychle.

29:18
    Přečíslení Pardubic Rozlílek nevyřešil, protože svojí přihrávkou nenašel odkrytého spoluhráče na pravé tyči branky Bruslařů.

30:41
    Těžko posuzovat kdo má více ze hry. Hraje se nahoru, dolů.

30:55
    Zeithaml se ukázal, když vychytal další sólo hostů.

31:21
    Hru zastavila přihrávka rukou.

Oddechový čas pro domácí.

31:44
    Práci měl opět domácí brankář, odražená přihrávka mu mířila mezi betony. Zeithaml dnes chytá výborně.

32:06
    Icing Dynama.

32:17
    Puk zůstal volný před brankou Pardubic, Moravčík už k němu měl daleko a nestihl ho uklidit.

33:24
    Vladislav Houška sráží střelu Blažeje do ochranné sítě za brankou.

34:00
    Petržilka projel celé hřiště, ale našli si ho hned dva hostující hráči a šanci překazili.

34:09
    Rouha našel na kruhu DOMINIKA CHÁRU a ten vymetl pavučinky v brance Zeithamla, který byl bezmocný. Asistence: Rouha.

35:14
    Vyrovnaný stav ještě více rozdmýchal tempo hry.

35:34
    Grim se otáčel před brankou s pukem, ale byl tísněný hned třemi protihráči a tak svou šanci nevyužil.

35:59
    Antoníček se mohl zapsat po druhé do střelecké listiny, z pravého kruhu trestuhodně netrefil poloprázdnou branku.

36:49
    Bruslaři drží Pardubice v zámku a snaží se opět odskočit, ale nedaří se jim vystřelit.

38:02
    Petržilka ohrozil Krause.

38:22
    Kraus opět zasáhl proti střele Simona, zatím je tak v druhé periodě bezchybný.

38:39
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kaštánek – 2 min., držení).

39:02
    Zeithaml v oslabení vychytal Bucka ramenem.

39:43
    A je tu gól do šatny! Boleslav si bere zpět vedení, ANDREJ MORAVČÍK nahodil puk od modré a je to 3:2. Asistence: Sýkora.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:02.

Hráči Dynama ve druhé třetině bruslili o stupeň rychleji a domácí brankář Zeithaml musel chytat hned několik přečíslení. Nakonec pustil jen jednu branku. Byla to střela Cháry, která vymetla pavučinky v brance Boleslavi. Minutu před koncem byl vyloučen Kaštánek, ten se do hry vrátil šestnáct sekund před druhou sirénu, když se trefil Moravčík.

Poslední část je na spadnutí.

40:01

40:43
    Třetí dějství zatím začíná opatrně.

41:12
    Simon zablokoval střelu Dynama a odjíždí střídat.

41:42
    Houška trefil připravenou lapačku Krause.

42:19
    Domácí se pomalu dostávají do dalšího tlaku, Dynamo se musí bránit.

42:52
    Až teď mohou hráči Pardubic střídat. Kraus totiž podržel střelu Mežnara.

43:52
    Kraus uklidnil hru dalším zákrokem, hosté zatím stagnují.

44:28
    Chára si našel u mantinelu Dudychu.

44:52
    Puk skončil v hledišti, bude se vhazovat před Zeithamlem.

44:58
    Dobrou šanci měl Rozlílek, jeho střelu vyrazil hokejkou do sítě jeden z obránců Boleslavi.

45:48
    Šíma nahodil puk a ten se odrazil od jednoho z obránců Pardubic. Brankář Dynama kotouč raději ponechal u sebe.

46:54
    Grim objel celé hřiště a tísněný dokázal zakončit, Kraus má znovu práci.

47:41
    Hosté nemohou chytit dech, zatím se jim nedaří se z tlaku Bruslařů vymanit.

48:28
    Závorova teč přeletěla těsně nad brankou. Hostům chybí pohyb.

49:38
    Dynamo už prakticky tři minuty hraje bez puku.

50:15
    Před brankou byl osamělý Kostka, byl faulován a tak nezakončil.

50:21
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Grim – 2 min., držení).

50:24
    Hned po vhazování je puk venku z obranného pásma domácích.

51:02
    O střelu se pokusil Antoníček, branku netrefil.

51:11
    Další vyhození Bruslařů.

51:35
    Bucek měl celou branku prázdnou ale z pravého kruhu ji dokázal minout.

52:21

53:33
    Hosté jsou pod stálým tlakem téměř celou třetí třetinu, když už mají šanci tak nevystřelí.

54:15
    Zeithaml si pohlídal střelu Jelínka.

54:55

55:17
    Icing hostů.

55:36
    Simon si vzal puk a vyvezl jej doslova až do branky Krause.

55:52
    Střelu Hrádka schoval Zeithaml do lapačky.

56:19
    Přesilová hra Pardubic je zatím bez překvapení a domácí brání spořádaně.