W. Brémy – Freiburg 2:2 (kon.) | Dortmund – Wolfsburg 3:0 (kon.) | Frankfurt – Bayern 5:1 (kon.)
Leverkusen – Mönchengladbach 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Mohuč 8:0 (kon.) | Union Berlín – Hertha 1:0 (kon.)
1. FC Union Berlín
1:0 (0:0)
Hertha BSC
Sobota 02.11.2019, 18:30 • Stadion An der Alten Försterei • Německá Bundesliga • 10. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:52:07)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:9.

Je dobojováno! První bundesligové berlínské derby mezi těmito dvěma kluby končí vítězstvím ligového nováčka, který měl vesměs celý zápas územní převahu, ale prvního a posledního gólu se dočkal až v devadesáté minutě, kdy poměrně přísně nařízenou penaltu za faul Boyaty proměnil Polter. Union tak slaví třetí výhru v sezóně a zároveň posun na třinácté místo, z něhož ztrácí na jedenáctou Herthu už jen jediný bod.

90+11

90+11
    Dopředu se ve stavu nouze vysunul i stoper Boyata, který však nedostal vůbec přesný nákop a musel se smířit s tím, že vhazovat budou domácí.

90+10
    Rozběhla se desátá minuta nastavení, která by měla být tou poslední. V ochozech dvaadvacetitisícového stánku se už nesměle začíná slavit památná výhra.

90+9
    Polský gólman Unionu mimo hlavní poklekl a kvůli údajným problémům s pravou rukou si nechal přivolat realizační tým Unionu Berlín. Troufám si však říct, že jde jen o šetření času.

90+8
    Rafał Gikiewicz odvážně vyběhl proti Lukebakiovi a konečky prstů mu vypíchl míč těsně předtím, než došlo ke kontaktu. Penalta se tentokrát nekoná.

90+7
    Ryerson se uvedl faulem na Selkeho, který se po něm zlostně ohnal, ale pak se rychle přemístil k pokutovém území, do kterého neúspěšně centroval Dilrosun.

90+6
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Julian Ryerson.

90+5
    Marko Grujić zapsal střelu na branku, ale radost z toho má prachmalou, protože se jednalo o neškodný pokus, který se sotva došoural k domácí brance.

90+4
    Tak nakonec se nastavuje deset minut. Ve čtvrté z nich kopala Hertha rohový kop, ale obránci Unionu nenechali Gikiewicze ve štychu.

90+3
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Davie Selke.

90+2
    Je trochu záhadou, jak dlouho se bude nastavovat. Jisté je, že Hertha má ještě dostatek času, protože se kvůli nepokojům v hledišti nehrálo téměř deset minut.

90
    Union Berlin právě vstřelil branku!
    Domácí se v devadesáté minutě dostávají do vedení! Míč si na penaltový bod postavil SEBASTIAN POLTER, který střílel ze svého pohledu lehce doleva. Jarstein si na míč sáhl, ale ve finále ho jenom nadzvedl pod břevno.

90
    Velká radost na tribunách! Aytekin si stál za svým názorem a ukázal na penaltový puntík!

89
    Hlavní arbitr se jde na celou situaci osobně podívat, což je trochu předzvěst toho, že se pokutový kop konat nebude.

88
    Tentokrát to na penaltový souboj příliš nevypadalo. Penaltu tak bude muset potvrdit videorozhodčí.

87
    Mees roztáhl hru doleva na Gentnera, který z jedničky poslal míč nad branku. Přitom byl dohrán Boyatou, k jehož nepochopení je pískána penalta!