Magnitogorsk – Čeljabinsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Barys 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Novosibirsk 2:0 (kon.)
Minsk – N.Novgorod 6:5 (2:0 po s.n.) | Kazaň – Omsk 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:6 (kon.) | Riga – Ufa 1:2 (po pr.)

Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:58
    Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:38 (17:18:30)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:36 (6:15, 10:12, 8:9)
    Zblokované střely – 14:6
    Vyhraná vhazování – 20:22
    Trestné minuty – 10:6
    Hity – 12:19

Hokejisté Magnitogorsku vítězí nad Čeljabinskem 5:2. Hosté přitom herně dlouho drželi krok.

V první části soupeře dokonce výrazně přestříleli, přesto se šlo do šaten za stavu 1:1. Domácí se ujali v 11. minutě vedení, když přesilovou hru využil Jegor Jakovlev. Traktoru zajistil vyrovnání o čtyři minuty později Jesse Virtanen.

Druhá třetina gólově vyzněla pro domácí Magnitogorsk. Hosté sice byli v poli Metallurgu minimálně vyrovnaným soupeřem, ale scházela jim produktivita. Oba góly padly v rozmezí 18 sekund ve 27. minutě. Nejprve se v přesilovce trefil od modré čáry Alexej Běreglazov a poté se prosadil střelou přes obránce Bogdan Potěchin.

Ve třetí dvacetiminutovce už Magnitka žádné drama nedopustila. Ve 44. minutě naopak zakončil krásnou kombinaci tečí mezi betony brankáře Dennis Rasmussen a v 51. minutě se podruhé v utkání radoval Bogdan Potěchin. Traktoru se už podařilo jen zkorigovat skóre zásluhou Nikity Ščerbaka.

59:38
    Po střele Matuškina si ještě musel připsat zákrok hostující Děmčenko.

58:57
    Domácí drží puk v útočném pásmu. Od vítězství je dělí minuta.

58:19
    Do rány Těreščenka obětavě skočil Loktionov. Košečkin tak nemusel zasahovat.

58:01
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Domácí rozehrávají rozvážně ze své obranné třetiny. Čas ubíhá a to jim vyhovuje.
    56:10 Nikita ŠČERBAK - 5:2

56:10
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    NIKITA ŠČERBAK se trefuje hned ve svém prvním zápase za Traktor! Hráč, který přišel z Omsku, se dostal ke střele z osy kluziště a trefil se z pohledu Košečkina k pravé tyčce. Bez asistence.

54:36
    Po střele Kuljomina zůstal puk ležet před odkrytou hostující brankou. Denis Paršin měl ale zablokovanou hokejku a nedokázal tak touš dorazit do sítě!

54:00
    Domácí si v útočném pásmu několikrát vyměnili puk. Do akce se zapojil také český reprezentant Andrej Nestrašil. Rezultovala z toho nepřesná střela Arťoma Minulina z vrcholu pravého kruhu.

53:07
    Na pravé straně našlápl dopředu Tomáš Hyka. V souboji 1 na 1 se ale neprotlačil přes svého strážce k zakončení.

52:50
    Ránu hostujícího kapitána Kalinina pokryl Košečkin. Následuje reklamní přestávka.

51:58
    Hosté se ještě nechtějí vzdát a snaží se tlačit do útoku. Metallurg ale brání v klidu a nepouští soupeře do vyložených šancí.
    50:18 Bogdan POTĚCHIN - 5:1

50:18
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí dnes s největší pravděpodobností zvítězí! Loktionov poslal puk na pravé křídlo, kde byl BOGDAN POTĚCHIN. Ten si sjel až na kruh a mezi nohama obránce Borodkina zamířil ke vzdálenější tyčce. Děmčenko byl bez šance a Potěchin si tak připisuje třetí kanadský bod v tomto utkání (2+1) – 5:1. Asistence: Andrej Loktionov.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. J. Jakovlev (N. Kuljomin, A. Nestrašil), 27. Běreglazov (Mozjakin, A. Nestrašil), 27. Potěchin (Bujnickij), 44. Rasmussen (O'Dell, Potěchin), 51. Potěchin (Loktionov) – 15. Virtanen (Kravcov, Calof), 57. Ščerbak

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Běreglazov, Antipin (A), J. Birjukov, J. Jakovlev (A), Matuškin, Dronov, Minulin – Paršin, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Potěchin, O'Dell, Rasmussen – Bujnickij, Loktionov, N. Kuljomin – Dorofejev, Rožkov, Ljubimov – Korobkin.
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Kalinin (C), Bailen, Virtanen, Isajev, Borodkin, Menšikov (A), Jasinskij, S. Těreščenko – Hyka, Sedlák (A), Ščerbak – Kravcov, Malychin, Calof – Avcin, Lisin, Karlin – Kosov, Šolochov, Koňkov.

Rozhodčí: Bělov, Rogačjov – Sivov, Šalagin