Newcastle – Manchester City 2:2 (kon.) | Burnley – Crystal Palace 0:2 (kon.) | Chelsea – West Ham 0:1 (kon.)
Liverpool – Brighton 2:1 (kon.) | Tottenham – Bournemouth 3:2 (kon.) | Southampton – Watford 2:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
3:2 (1:0)
AFC Bournemouth
Sobota 30.11.2019, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 14. kolo

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy u Premier League na počtěnou. (18:02:31)

Je za námi výborné utkání, které nabídlo pět branek a nakonec těsnou výhru Tottenhamu. Ten se dostal ve druhém poločase do tříbrankového vedení, ale o tři body se nakonec bál do poslední minuty. Dvakrát se prosadil Dele Alli, kterého doplnil Moussa Sissoko. Za hosty dvakrát korigoval Harry Wilson, ale na třetí zásah se už Cherries nakonec nezmohli.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 53:47. Střely mimo: 8:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:12.

90+8

90+8
    A branka byla dosti blízko! Callum Wilson se hnal za míčem, ale před penaltou jej riskantním, ale čistým zákrokem o míč obral Jan Vertonghen!
    90+6. Harry WILSON - 3:2

90+6
    Bournemouth právě vstřelil branku!
    Ale pozor, hostující celek ještě dramatizuje a v posledních sekundách se nejspíše pokusí o vyrovnání! HARRY WILSON dostal míč k penaltě a střelou po zemi přidal druhou branku duelu.

90+5
    Odehrávají se poslední sekundy druhého poločasu. Hosté mají sice míč na kopačkách, ale nejspíše se toho už moc nestane.

90+4
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Harry Winks.

90+3
    Po vystřídání aktivní Dan Gosling si naskočil na centr z levé strany a hlavičkoval na první tyčku. Jeho pokus ale skončil jen na boční síti.

90+2
    Již se pokračuje ve hře, hlavní sudí utkání prodloužil o docela nezvyklých šest minut!

90
    Žlutou kartu dostává Jefferson Lerma (AFC Bournemouth). Jediným potrestaným hráčem je nakonec Lerma, který naprosto zbytečně poslal k zemi Alliho. Bůhví, co mu ale anglický hráč řekl, také není úplně svatý...

89
    Slušná mela se nyní strhla ve středu hřiště, kde hráči několikrát neuposlechnuli pískotem sudího. Uvidíme, jak se celá situace nakonec vyřeší. Došlo jen k menší strkanici.

88
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Giovani Lo Celso.

87
    Tak tohle mohlo domácí mrzet! Dominic Solanke našel na penaltě naprosto volného Goslinga, který hned po zemi zakončoval. Jeho rána ale byla nakonec zablokovaná!

86
    Dele Alli nyní unikal do vápna a před ním naznačil střelu. Místo toho ale přihrával nabíhajícímu Kaneovi, kterému se ovšem jeho nabídku nepovedlo dostihnout.

84
    Dan Gosling šel nyní na zadní tyčce do skluzu, kde lehce trefil také brankáře Gazzanigu. Bylo to ovšem špičkou ramena, nic hrozného a domácí brankář se hned zvedá.

83
    O další zmatek před brankou se pokoušel Diego Rico, jenž od levé lajny posílal míč do ohně. Centr mu ovšem nevyšel a míč skončil v zámezí, odkop od branky Gazzanigy.

82
    Následně Bournemouth rozehrával standardní situaci od levého rohového praporku. Míč vletěl do vápna, ale bránící hráči Spurs míč odehráli do zámezí.

81
    Aktivní Harry Wilson se nyní před vápnem uvolnil a nakonec se dostal ke střeleckému pokusu. Ten byl ovšem zablokován bránícími hráči před Gazzanigou.

David Panuška

Branky: 21. Alli (Son Hung-min), 50. Alli (Alderweireld), 69. Moussa Sissoko (Son Hung-min) – 73. H. Wilson, 90+6. H. Wilson

Karty:   67. Rico (BTH), 90. Lerma (BTH)

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Aurier, Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen – NDombèlé (74. Lucas Moura), Dier – Moussa Sissoko, Alli (90+4. Winks), Son Hung-min (88. Lo Celso) – Kane.
    Náhradníci: Whiteman – Rose, Walker-Peters, Winks, Lo Celso, Eriksen, Lucas Moura.

AFC Bournemouth: Ramsdale – Stacey, Aké, S. Cook, Rico – Fraser (63. H. Wilson), Lerma, L. Cook (74. Gosling), Groeneveld – Solanke, C. Wilson.
    Náhradníci: Boruc – Simpson, Mepham, Gosling, H. Wilson, Kilkenny.