NY Rangers – Montreal 1:2 (kon.) | New Jersey – Chicago 1:2 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Arizona 2:0 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 2:1 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 4:3 (kon.)
Vancouver – Buffalo 6:5 (po pr.)
Anaheim Ducks
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Washington Capitals
Sobota 07.12.2019, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:55:07)

Washington Capitals: 36.

Je konec, Anaheim sice v závěru zápasu mocně usiloval o vyrovnání, na které ale nakonec nedosáhl. Hosté těsné vítězství udrželi a odváží si tak další cenné vítězství, čímž si jen upevnili vedení ve své konferenci. Anaheim nesehrál špatné utkání, ale domácím se nedaří v koncovce.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Anaheim rozehrává zpoza vlastí branky.

58:44
    Zakázané uvolnění poté, co Lars Eller (Washington) netrefil prázdnou branku Anaheimu.

58:20
    Anaheim udržel útočné pásmo.

58:05
    Ta chvíle přichází nyní, Anaheim to zkouší v šesti, branka Ducks je prázdná.

57:50
    Tlak Anaheimu sílí, domácí brzy sáhnout k power play.

57:30
    Alexandr Ovečkin (Washington) odvedl dobrou práci při bránění ve vlastní třetině, kde získal puk a dostal ho ze třetiny.

57:10
    Anaheim v útočném pásmu, Erik Gudbranson netrefuje branku z pravé strany.

56:10
    Puk za brankou Anaheimu, domácí se chtějí co nejrychleji dostat z vlastní třetiny.

55:04
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, Washington se soustředí na bránění těsného náskoku.

54:26
    Braden Holtby (Washington) chystá střelu Steela a raději přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

53:27
    Nick Jensen (Washington) si dojede pro puk k vlastní brance a hosté mohou rozehrát.

52:33
    Radko Gudas (Washington) se vrhl do střely Rowneymu a zabránil tak možná ve skórování domácímu útočníkovi.

51:39
    Oba týmy hrají v plném počtu.

51:20
    Při hře ve čtyřech mají více ze hry hosté.

50:50
    Jakub Vrána (Washington) jde do souboje v rohu, v útočném pásmu, kde dokázal vybojovat puk, následně vypálil Wilson, Miller vyráží.

50:05
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

49:39
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Derek Grant – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., hrubost).

49:39
    Na ledě se strhla další potyčka, po zákroku na jednoho z hráčů Capitals a budou se rozdávat tresty.

48:45
    Anaheim v útočném pásmu, hosté se ale zatím dobře brání a nepouští soupeře k nějakým střelám.

48:06
    Ryan Miller (Anaheim) má puk své lapačce, po střele Wilsona, který pálil z levého kruhu pro vhazování.

46:57
    Až Radko Gudas (Washington) nabral puk a poslal ho ven ze třetiny, Ondřej Kaše se ještě chtěl rychle vrátit zpět do útočného pásma, ale je mu odpískán ofsajd.

46:30
    Lajna s Ondřejem Kašem nyní zamkla svého soupeře v jeho třetině.

45:59
    Nicolas Deslauriers (Anaheim) zabojoval ještě o puk v útočném pásmu a poté, co ho vybojoval, vypálil, ale branku minul.

45:35
    Lars Eller (Washington) neuspěl v souboji u mantinelu a puk míří ze třetiny Anaheimu.

44:51
    Puk ve středním pásmu, hosté ho dostávají do třetiny Anaheimu.

44:15
    Puk míří za branku Washingtonu, domácí se snaží vyrovnat.

43:06
    Dnes dostávají hráči Washingtonu slušně nařezáno v bitkách... po Gudasovi dostal nyní svůj příděl i Garnet Hathaway od domácího Gudbransona. Oba dostávají pětiminutové tresty za bitku.

42:05
    Anaheimu tak radost z vyrovnání moc dlouho nevydržela...
    41:37 Jakub VRÁNA - 2:3

41:37
    Washington právě vstřelil branku!
    Patnáctá gól JAKUBA VRÁNY v sezóně! Český útočník využil toho, že Miller nebyl připravený u vlastní branky, po předchozím výletu k zadnímu mantinelu a po vybojování puku ho poslal do odkryté branky. Bez asistence.

41:23
    Jakub Vrána (Washington) prověřil Millera střelou z pravé strany, puk získávají domácí.
    40:45 Adam HENRIQUE - 2:2

40:45
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ryan Getzlaf to opět udělal parádně, jak také jinak... navázal na sebe hned tři bránící hráče a přihrál ADAMU HENRIQUEMU, který z pravého kruhu pro vhazování vypálil z první a poslal puk nechytatelně nad levé rameno Holtbyho. Asistence: Ryan Getzlaf a Ondřej Kaše.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:06.

Víc se už ve druhé třetině nestane, viděli jsme v ní dva góly, kdy nejprve náskok Washingtonu navýšil ve 26. minutě Kuzněcov, ale snaživě hrající domácí se dočkali nejen snížení v závěru třetiny, ale také neuznaného gólu Steela, kterému předcházel ofsajd. Rozdíl mezi oběma týmy v této části zápasu v podstatě nebyl patrný a Anaheim rozhodně není do poslední třetiny bez šance na vyrovnání.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:33
    Adam Henrique (Anaheim) přišel o puk v souboji s Radko Gudasem, český obránce rozehrává.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Alexandr Ovečkin (Washington) nepřekonal Millera z levé strany, ten přerušuje hru.

37:38
    Anaheim znovu v útočném pásmu, ale domácí přišli o puk a do brejku se dostali hosté, Ryan Miller (Anaheim) vychytal Ellera.
    37:03 Ryan GETZLAF - 1:2

37:03
    Defenziva Capitals byla rozhozená po nájezdu Henriqueho před branku, čehož využil pohotově RYAN GETZLAF, k němuž se před brankoviště odrazil puk po zákroku Holtbyho a domácí kapitán ho poslal neomylně do branky. Asistence: Troy Terry.

36:26
    T. J. Oshie (Washington) neprostřelil Millera z levé strany, hra přerušena.

35:20
    Cam Fowler (Anaheim) na druhé straně zablokoval Ovečkina, který se již chystal ke střele z pravé strany.

34:29
    Ondřej Kaše (Anaheim) netrefil puk před brankou Washingtonu.

33:40

33:24
    Michal Kempný (Washington) zablokoval přihrávku soupeře před vlastní branku.

32:59
    Jakob Silfverberg (Anaheim) netrefuje branku a hosté poté dostávají puk ze třetiny.

32:27
    Ryan Getzlaf (Anaheim) udržel útočné pásmo.

32:00
    Anaheim má k dispozici další přesilovou hru, dokáží toho domácí využít a sníží na rozdíl jediného gólu?

31:40
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jonas Siegenthaler – 2 min., sekání).
    31:15 Anaheim sice vstřelil branku, ale gól není uznán pro předchozí ofsajd na útočné modré....

31:15
    Gól neplatí, byl to těsný ofsajd!

31:15
    Pozor, je tu trenérská výzva, zda gólové situaci nepředcházel ofsajd domácích na útočné modré čáře.

31:15
    Domácí krátce poté, co začala jejich kráká přesilová hra, dávají první gól, když se po přihrávce Guhleho prosazuje střelou z voleje, z mezikruží, SAM STEEL. Asistence: Brendan Guhle a Rickard Rakell.

30:05
    Dostali jsme se do druhé poloviny dnešního utkání, které je ve druhé třetině poznamenané množstvím vyloučení.

29:36
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., krosček).

29:20
    Washington vyhrává vhazování po levici Millera a zůstává v útočném pásmu.

29:06
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., vysoká hůl).
    28:17 Bitka

28:17
    Radko Gudas (Washington) dostal nařezáno od Deslaurierse, kterého ještě Jakub Vrána (Washington) počastoval slovně nějakým tím slovíčkem, možná jako česká msta za Gudase... každopádně Gudas i Deslauriers dostávají pětiminutové tresty za bitku, Nicolas Deslauriers ještě navíc desetiminutový trest za nesportovní chování.

27:27
    Alexandr Ovečkin (Washington) jel za pukem do útočného pásma, pak ale udělal otočku zpět k modré čáře.

26:33
    Washington opět v útočném pásmu.
    25:10 Jevgenij KUZNĚCOV - 0:2

25:10
    Hosté využívají přesilovou hru, Millera nachytal střelou z pravé strany JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: John Carlson a Jakub Vrána.

24:54
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Erik Gudbranson – 2 min., nesportovní chování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

24:50
    Anaheim nehraje vůbec špatně, ale přece jenom v koncovce domácí něco schází.

24:12

23:45
    Ne, tak ani nyní se hosté nedokázali udržet v útočném pásmu.

23:21
    Washingtonu se nedaří usadit v útočném pásmu, možná nyní, na ledě zůstává elitní lajna s Ovečkinem.

22:50
    Zatím se Anaheim velmi dobře brání.

22:16
    Alexandr Ovečkin (Washington) hned na úvod přesilové hry prověřil pozornost gólmana Millera.

22:12
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Steel – 2 min., příliš mnoho hráčů).

21:30
    Puk za brankou Washingtonu, hosté rozehrávají a dostávají se do třetiny Anaheimu.

20:45
    Oba týmy si hned v úvodu druhé třetiny vypracovaly zajímavé šance, ale ani jedna neskončila gólem.

20:08

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:05.

První třetinu lze rozdělit na dvě části. V první desetiminutovce to bylo spíše tréninkové tempo, hokej se začal hrát až ve druhé desetiminutovce, kdy se také hosté ujali vedení, když se prosadil z nulového úhlu Travis Boyd. Anaheimu patřil závěr zápasu, ale domácí se zatím vyrovnání nedočkali, a to ani při přesilové hře.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:34
    Anaheim již v útočném pásmu, Cam Fowler vypálil z levé strany a Holtby vytěsnil jeho střelu na tyčku, od které se puk odráží pryč.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté dostávají puk ze třetiny.

18:40
    Sam Steel (Anaheim) z pravé strany netrefuje branku Capitals, domácí udrželi útočné pásmo.

18:15
    Anaheim vyhrává vhazování ve třetině Capitals a zůstává tak ve třetině soupeře od úvodních vteřin své přesilové hry.

18:08
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Carl Hagelin – 2 min., nedovolené bránění).
    17:47 Ještě jednou souboj Gudase s domácím Ritchiem, který byl v souladu s pravidly.

17:47
    Nick Ritchie (Anaheim) již odjíždí z ledu, za pomoci lékaře týmu. Od Gudase to byl bodyček, který si Ritchie nepohlídal a odnesla to levá noha, na které v tu chvíli domácí útočník stál.
    17:45 Bodyček Radko Gudase na domácího Ritchieho

17:45
    Ondřej Kaše (Anaheim) nahazuje kotouč za branku Washingtonu, kde bránící Radko Gudas (Washington) srazil k zemi Ritchieho a ten se nedokáže zvednout z ledu, hra přerušena.

17:20
    Souboj o puk za brankou Washington, který je již druhé nebo třetí střídání pod tlakem Anaheimu.

16:11
    Dmitrij Orlov (Washington) je již na ledě dlouho, je opět za vlastní brankou a ukazuje, že nemá komu rozehrát.

15:52
    Washington nedokázal rozehrát, dobré střídání domácích.

15:25
    Dmitrij Orlov (Washington) vyčkává za vlastní brankou na dostřídání svých spoluhráčů.

14:29
    Troy Terry (Anaheim) neuspěl z pravé strany, jeho pokus končí v lapačce Holtbyho, který přerušuje hru.

12:27
    T. J. Oshie (Washington) pouze prodlužuje puk do útočného pásma, hrají domácí.

11:49
    Alexandr Ovečkin (Washington) podstoupil souboj u mantinelu, ve třetině Anaheimu, z něhož vyšel vítězně Cam Fowler (Anaheim).

11:15
    Anaheim, když už se dostane do útočného pásma, se těžko dostává do zakončení.

10:10
    V první desetiminutovce zatím Washington potvrzoval svou pozici favorita zápasu.

09:31
    Nic Dowd (Washington) se pokusil Millera překonat z pravé strany, puk se převalil přes domácího gólmana a zamířil vedle branky.
    09:00 Travis BOYD - 0:1

09:00
    Šťastným gólem se hosté ujímají vedení. TRAVIS BOYD vystřelil z nulového úhlu, z pravé strany a puk si pravým betonem srazil za svá záda sám gólman Miller. Asistence: Carl Hagelin a Dmitrij Orlov.

08:20
    Jevgenij Kuzněcov (Washington) hledal na levé straně Ovečkina, ten jeho přihrávku nečekal, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

07:58
    Richard Pánik (Washington) netrefuje z levé strany branku soupeře.

07:16
    Zatím je to takové spíše tréninkové tempo...

06:16
    Na druhé straně vyzkoušel pozornost gólmana Devin Shore (Anaheim).

05:56
    Richard Pánik (Washington) nepřekonal Millera v prostoru před brankovištěm.

05:20
    Naopak se domácí musí vracet při útoku soupeře, Brendan Leipsic (Washington) netrefuje od modré, z pravé strany, branku soupeře.

04:58
    Ondřej Kaše (Anaheim) vyhrál vhazování ve třetině soupeře, ale jeho spoluhráči se ke střele nedostali.

04:30
    Nepřesná rozehrávka Capitals, puk míří na zakázané uvolnění.

03:47
    Washington v útočném pásmu, střelu Orlova sráží gólman Anaheimu do rohu.

03:05
    Braden Holtby (Washington) přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

01:17
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí, kteří hned jdou dopředu.

00:24
    Ondřej Kaše (Anaheim) v ofsajdu na pravé straně, hra přerušena.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané úvodní sestavy:

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Del Zotto, Fowler, Gudbranson, Guhle, Holzer – Rakell, Getzlaf, Terry – Comtois, Henrique, Silfverberg – N. Ritchie, Steel, O. Kaše – Deslauriers, D. Grant, Rowney.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson, Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Oshie – Hagelin, Boyd, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Rozhodčí: Pochmara, Skilliter – Mills, Berg.

Favorita utkání není třeba dlouho hledat. Jsou jím v tomto utkání hosté, Washington totiž do Anaheimu přicestoval coby lídr Východní konference, kterou vede o bod před Bostonem. Naproti tomu Anaheim se v Západní konferenci potácí na spodku, konkrétně je třetí nejhorší v celkovém pořadí. Washington bude chtít vybojovat v tomto utkání šesté vítězství v řadě, povede se mu to?

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž ANAHEIM DUCKS přivítá na svém stadionu WASHINGTON CAPITALS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 38. Getzlaf (Terry), 41. Henrique (Getzlaf, O. Kaše) – 9. Boyd (Hagelin, Orlov), 26. Kuzněcov (Carlson, J. Vrána), 42. J. Vrána

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Del Zotto, Fowler, Gudbranson, Guhle, Holzer – Rakell, Getzlaf, Terry – Rowney, Henrique, Silfverberg – N. Ritchie, Steel, O. Kaše – Deslauriers, D. Grant, D. Shore.

Rozhodčí: Pochmara, Skilliter – Mills, Berg

Diváci: 15 945