Vancouver – Buffalo 6:5 (po pr.) | Detroit – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Tampa – San Jose 7:1 (kon.)
Florida – Columbus 4:1 (kon.) | Boston – Colorado 1:4 (kon.) | Carolina – Minnesota 6:2 (kon.)
St. Louis – Toronto 2:5 (kon.) | Nashville – New Jersey 6:4 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:1 (kon.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 3:2 (kon.) | Florida – San Jose 5:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
San Jose Sharks
Neděle 08.12.2019, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a klidný zbytek noci. (03:47:59)

3. Carter Verhaeghe (TBL) 1+2

Zápas je u konce a nakonec se stal jednoznačnou záležitostí Tampy, která doma porazila San Jose 7:1. Začátek utkání přitom patřil spíše San Jose, které v první třetině Tampu přestřílelo, ale prohrávalo 0:1. Ve druhé třetině pak Tampa přidala další dvě branky a když se hned na začátku třetí třetiny prosadil Victor Hedman, vystřídal v brance San Jose Jonese Dell. Sharks to ale rozhodně nepomohlo, spíš naopak, protože už po chvíli po Dellově chybě v rozehrávce skóroval Tyler Johnson. Snížit na 1:5 sice dokázal Marc-Édouard Vlasic, ale to už k žádnému obratu nevedlo, na 7:1 naopak ještě náskok Tampy navýšili Steven Stamkos a mladík Carter Verhaeghe svým prvním gólem v NHL v kariéře.

59:35 Carter VERHAEGHE - 7:1

59:35
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak je tu ještě jedna pojistka na vítězství Tampy a přidává ji CARTER VERHAEGHE, pro kterého je to první gól v NHL v kariéře. Prosadil se chirurgicky přesnou střelou z levé strany po rychlém brejku. Asistence: Patrick Maroon, Yanni Gourde.

58:18

57:12
    Erik Karlsson tvrdě vypálil od modré čáry, ale vyprášil jen Vasilevského betony a domácí poté vyhodili.

56:18
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mathieu Joseph – 2 min., vysoká hůl).
    55:36 Steven STAMKOS - 6:1

55:36
    Tampa bleskově využívá přesilovku a už zase vede o pět branek. Hedmanovu tečovanou střelu od modré ještě dokázal Dell betonem vyrazit, ale proti dorážce STEVENA STAMKOSE už nemohl dělat nic. Asistence: Alex Killorn, Victor Hedman.

55:29
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., sekání).
    54:44 Marc-Édouard VLASIC - 5:1

54:44
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tento gól už asi na vítězství Tampy nic nezmění, ale Vasilevského určitě nepotěší, protože právě přišel o své čisté konto. Překonal ho přesnou ranou z levého kruhu MARC-ÉDOUARD VLASIC. Asistence: Erik Karlsson, Timo Meier.

54:24
    Píská se ofsajd a na řadě je reklamní přestávka.

53:57
    Hedman dostal nabito na modrou čáru, ale jeho prudká střela skončila mimo.

52:52
    Další střela z hole Verhaegheho, tentokrát z pravé strany. Dell si to ale znovu pohlídal.

52:32
    Stamkos měl puk na bekhend a rozhodl se nestřílet. Nakonec z mezikruží vypálil Carter Verhaeghe a Dell měl znovu co dělat.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 4. T. Johnson (Verhaeghe), 33. Killorn, 40. Stamkos (Hedman, Killorn), 41. Hedman (Cirelli, Killorn), 44. T. Johnson (Stamkos, Verhaeghe), 56. Stamkos (Killorn, Hedman), 60. Verhaeghe (Maroon, Gourde) – 55. Vlasic (E. Karlsson, Meier)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Rutta – Palát, B. Point, Kučerov – Joseph, Cirelli, Stamkos (C) – Maroon, Paquette, Gourde – Killorn, Verhaeghe, T. Johnson.
    San Jose Sharks: M. Jones (41. Dell) – Vlasic, E. Karlsson, Ferraro, Burns (A), Dillon, R. Šimek – E. Kane, Couture (C), Goodrow – Meier, Hertl (A), Marleau – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.