Třinec – Plzeň 5:2 (kon.) | Litvínov – Kladno 4:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:6 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 0:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 3:2 (3:1 po s.n.)
Pardubice – Kometa Brno 6:2 (kon.)
konec
HC Košice
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
HC 07 WPC Koliba Detva
sk Neděle 08.12.2019, 15:30 • Steel Aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) • 30. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Zápas medzi HC Košice a HC 07 WPC Koliba Detva je na konci. Po 60 minútach môžu byť spokojnejší domáci, ktorí súpera zdolali 3:2 a po šiestej výhre v rade si do tabuľky pripísali ďalšie tri body.

  Pomer striel v dnešnom zápase: 37:22

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim. Prajem vám ešte pekný zvyšok víkendu a úspešný štart do nového týždňa. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (17:59:13)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:28
  Košice dali gól!
  Tak toto bude Detvu asi poriadne mrzieť. Po zbytočnom faule sa Košice dostali do šance a pomedzi Petríkove betóny puk pretlačili do siete. Úspešným strelcom je DÁVID SKOKAN. Asistencia: David Květoň.
   
  59:14
  Oddychový čas domácich.
   
  59:14
  Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Kuklev – 2 min., faul kolenom).
   
  58:30
  Pri puku bol Gašpar, poslal ho ale len na košické hokejky. Domáci celok bude musieť akciu založiť spoza Andreja Košarišťana.
   
  58:04
  Prebiehajú posledné dve minúty riadnej hracej doby.
   
  57:33
  Belluš sa nedostal efektnou kľučkou cez Zuzina, každopádne, Detva len s ďalším zakázaným uvoľnením. Vhadzujeme na rovnakom mieste.
   
  57:19
  Zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovať sa bude po pravici Petríka.
   
  56:58
  Chovan prišiel o hokejku, musel tak bojovať bez nej. Našťastie pre Detvu sa hra odvíjala v rohu klziska, odkiaľ domáci strieľať nemohli.
   
  56:20
  Košice sa ponáhľali dopredu, ich finálna prihrávka pred bránkovisko ale bola defenzívou zrazená k mantinelu. Ani z tohto zakončenie nebude.
   
  55:57
  V tretej tretine sa hrá mimoriadne čisto. Domáci aj hostia sú si dobre vedomí, že prípadne vylúčenie ich môže položiť na lopatky.
   
  54:57
  Gašpar zúfalo krúžil v okolí stredového kruhu. Nemal s kým hrať, jeho spoluhráči sa totiž do útočenia nehrnuli. Oba celky chcú nasledujúcich päť minút prečkať najmä bez inkasoveného gólu.
   
  54:12
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  52:50
  Najväčšia šanca tretej tretiny! Po košickej chybe sa do samostatného úniku dostal Peter Zuzin, ale zoči-voči Košarišťanovi neuspel.
   
  52:28
  Medvede zo stredného Slovenska vytlačené do obrannej tretiny. Golian zmenil viackrát smer, nemal ale komu prihrávať. Celky budú striedať počas hry.
   
  51:07
  Kuklev za Petríkom. Podobné momenty dnes sledujeme pomerne často, väčšinou to následne Detva skúša po pravej strane. Udialo sa tak aj teraz, ale Košice to dobre prečítali.
   
  50:30
  Prebieha posledných 10 minút riadnej hracej doby.
   
  50:05
  Fekiač ostal ležať s bolestivou grimasou na ľade, neprerušovalo sa. Detviansky hokejista sa napokon pozviechal a odkorčuľoval na striedačku. Veríme, že bude v poriadku.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 25. Květoň (Klhůfek, Suja), 38. Skokan (Koch, Haščák), 60. Skokan (Květoň) – 23. Valent (Török), 37. Podešva (Král, Žilka)


  HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Čížek (A), Růžička, Slovák, Zeleňák, Michalčin, Koch (A) — Majdan, Skokan (C), Haščák — Květoň, Suja, Klhůfek — Belluš, Vrábeľ, Cibák — Milý, Faith, Jokeľ
  HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Bátory) — Mar. Chovan (C), Fekiač, Golian, Kuklev (A), Gachulinec, Jendroľ, Turan — Čacho, Zuzin, Sýkora (A) — Král, Podešva, Žilka — Gašpar, Valent, Török — Čenka, Fekiač, Lalík

  Rozhodčí: T. Orolin, Tvrdoň — M. Orolin, Rojík