Buffalo – Nashville 4:3 (kon.) | Tampa – Boston 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 1:0 (po pr.)
Florida – NY Islanders 1:3 (kon.) | Detroit – Winnipeg 5:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 6:5 (kon.)
St. Louis – Vegas 4:2 (kon.) | Calgary – Toronto 4:2 (kon.) | Arizona – Chicago 5:2 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 1:2 (kon.) | Vancouver – Carolina 1:0 (po pr.) | San Jose – NY Rangers 3:6 (kon.)
Calgary Flames
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 13.12.2019, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Český útočník Michael Frolík odehrál skvělý zápas proti Arizoně, když společně s Zacem Rinaldem zaznamenal dva body za gól a asistenci, a na svůj předchozí výkon se pokusí navázat v čistě kanadském duelu proti Leafs. Nejproduktivnějším hráčem hostí je Auston Matthews.
    Skvělá spolupráce mezi Michaelem Frolíkem a Zacem Rinaldem

Calgary dokázalo v posledním střetnutí zvítězit na ledě Arizony, když do sítě Coyotes nasázelo pět branek a vyhrálo 5:2. Obrovský podíl na výhře Flames měli hráči Zac Rinaldo a Michael Frolík, kteří si navzájem oplatili přihrávku na gól a oba tak zaznamenali dva kanadské body. Na střeleckou listinu hostů z Calgary se zapsali také Johnny Gaudreau, Sean Monahan a Milan Lucic, zatímco v bráně odchytal skvělé střetnutí Cam Talbot.
    Gólová akce Michaela Frolíka a Zaca Rinalda v opačném gardu

Toronto bude v pátek v noci pokračovat v sérii čtyř venkovních zápasů a jeho soupeřem bude po výhře nad Vancouverem další kanadský tým. Maple Leafs naposledy porazili Canucks, na jejichž ledě vyhráli 4:1. Obrovskou zásluhu na vítězství Maple Leafs má brankář Frederik Andersen, který rozbil několik samostatných úniků, a kapitán John Tavares, který zaznamenal tři body a za stavu 2:1 vstřelil gól, který soupeře zlomil.
    Sestřih z posledního střetnutí Maple Leafs na ledě Vancouveru

Vzájemné zápasy

Kanadští rivalové se v loňské sezóně NHL střetli celkem dvakrát a z výhry se vždy radoval hostující tým. V říjnu 2018 hráči Calgary a v březnu letošního roku Toronto.
    Hokejisté domácího Calgary Flames vyhráli šest zápasů v řadě

Československá stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 31 zápasů, 3+4, +/- -11
    David Rittich (CGY) 25 zápasů, 792 zák., 69 gólů, 91,3%

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Hamonic, Brodie, Mi. Stone – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Dubé, Monahan (A), Backlund (A) – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Rieder, Jankowski, Frolík. Hlavní trenér: Geoff Ward.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Barrie, Muzzin, Holl, Dermott, Ceci – Hyman, Tavares (C), Marner – W. Nylander, Matthews (A), Kapanen – Engvall, Kerfoot, I. Michejev – Petan, Spezza, Åberg. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Graham Skilliter. Čároví: Shandor Alphonso, Ryan Galloway.

00:01

00:01
    Kanadský souboj mezi Calgary a Torontem byl zahájen a zajímavostí je, že oba týmy během letošní sezóny NHL změnily hlavního trenéra. Proti sobě stojí Geoff Ward a Sheldon Keefe.

00:27
    Tyson Barrie dobře vypálil na pravém křídle, David Rittich byl ale v bráně Calgary připraven a puk podržel.

00:35
    Justin Holl využil otevřeného prostoru před sebou a střelou z vrcholu pravého kruhu mířil ke vzdálenější levé tyči, český brankář ale puk vyrazil pravým betonem.

02:00
    Maple Leafs si dali hodně záležet na rozehrávce po prvním zákroku svého brankáře, kterým je Frederik Andersen.

02:47
    Rasmus Andersson na pravém křídle vypálil od modré čáry a brankář Toronta úspěšně zasáhl pravým betonem.

03:25
    Justin Holl se na vrcholu levého kruhu neprosadil, stejně jako vzápětí jeho kolega z útoku Zach Hyman.

04:18
    Cody Ceci na vrcholu mezikruží nemohl pokračovat v akci, protože Maple Leafs se ocitli v postavení mimo hru.

04:30
    TJ Brodie na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila na hrudi brankáře Frederika Andersena.

05:20
    Pierre Engvall se ocitl s pukem v blízkosti pravé tyče a z nulového úhlu ho posílal před bránu, Flames ho ale odvrátili.

06:04
    Mark Jankowski mohl vstřelit svůj první gól v letošní sezóně NHL, jeho pokus z pravého křídla ale skončil za bránou a Frederik Andersen nemusel zasahovat.

07:17
    William Nylander vystřelil na bodu pravého kruhu a dobře mířil do vzdálenějšího levého horní rohu brány, David Rittich ale puk vyrazil pravým ramenem.

07:30
    Sean Monahan se dostal na levém křídle k nahození, které Frederik Andersen bez problému zachytil a po jeho snadném zákroku následuje komerční přestávka.

07:35
    Noah Hanifin na levém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho střela zápěstím minula přední horní roh brány. Kotouč tedy skončil na ochranném skle.

08:04
    Maple Leafs se ocitli před bránou ve dvou slibných šancích, český brankář je ale obě dvě zneškodnil.

08:24
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JOHN TAVARES si najel v blízkosti pravé tyče na parádní přihrávku Mitchella Marnera zpoza brány a střelou bez přípravy pod pravým podpaždím Davida Ritticha vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Asistence: Mitchell Marner a Tyson Barrie.
    08:24 John TAVARES - 0:1

08:46
    Rasmus Andersson na pravém křídle vypálil podruhé v zápase od modré čáry a Frederik Andersen puk podržel.

09:31
    Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům z Toronta se pískalo zakázané uvolnění.

09:45
    Mark Giordano na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila na výstroji připraveného Frederika Andersena, který puk vyrazil.

10:17
    Kapitán Calgary vzápětí zakončoval v levém kruhu pro vhazování bekhendem a Frederik Andersen jeho slabý pokus úspěšně vyrazil pravým betonem.

11:07
    Flames nahodili puk podél hrazení do pravého rohu útočného pásma a jako první u něj byl obránce Justin Holl.

11:41
    Zach Hyman sice dokázal na pravém křídle podržet puk, poté se ale ocitl znovu pod tlakem a bekhendem na vrcholu mezikruží nepřesně rozehrál.

11:52
    Flames vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka.

12:03
    Zach Hyman se dokázal dostat do zakončení u levé tyče a jeho střela byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče.

12:42
    Mitchell Marner rychle obkroužil bránu Flames a Jake Muzzin po jeho zpětné přihrávce bez přípravy vypálil na bodu levého kruhu, David Rittich ale jeho ránu vyrazil.

13:48
    Tyson Barrie vypálil před vrcholem pravého kruhu a jeho rána s příklepem mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, David Rittich ale rychle zvedl pravou ruku a vyrážečkou puk vytěsnil do ochranné sítě.

14:26
    Milan Lucic se snažil prosadit na levém křídle, jenže u hrazení se rychle ocitl proti trojnásobné přesile Leafs.

15:30
    Andrew Mangiapane mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Frederik Andersen dokázal vkleče poskakující kotouč na levém betonu zastavit lapačkou! Fantastický zákrok, po kterém následuje komerční přestávka. Leafs vedou 1:0.
    15:30 Puk už mířil do brány, Frederik Andersen to ale nedovolil!

16:23
    Calgary právě vstřelilo branku!
    TRAVIS HAMONIC si najel v pravém kruhu pro vhazování na nádhernou diagonální přihrávku Seana Monahana z levého křídla a poté parádní střelou zápěstím vymetl bližší pravý horní roh brány! Přece jen je vyrovnáno. Skóre utkání je 1:1. Asistence: Sean Monahan a Mark Giordano.
    16:23 Travis HAMONIC - 1:1

17:23
    Cody Ceci na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela zápěstím zamířila nad domácí bránu Flames.

17:39
    Maple Leafs vzápětí nepřesně rozehráli podél střídaček a pískalo se proti nim zakázané uvolnění.

18:15
    Justin Holl fauloval uprostřed plochy Tobiase Riedera a dostal dvě minuty za podrážení. První přesilová hra.

18:43
    Johnny Gaudreau se nádherně uvolnil v pravém kruhu a rychlou střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Frederik Andersen ji ale pravým betonem vykopl.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Travis Hamonic odpověděl krátce před přestávkou na úvodní branku hostujícího kapitána Johna Tavarese, který skvěle navázal na dva přesné zásahy ze zápasu ve Vancouveru, a Calgary navíc bude v úvodu druhé části dohrávat přesilovou hru. Na její využití ovšem bude mít pouhých 15 sekund. Skóre po první třetině utkání na ledě Flames. Calgary Flames 1 Toronto Maple Leafs 1.
    Soustředěný pohled Davida Ritticha, který jednou inkasoval

Druhá třetina začne přibližně v 4:00.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-10; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 65%-35%; Hity: 7-4; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

20:19
    Justin Holl se vrátil z trestné lavice zpět na led a o čtyři sekundy v levém kruhu pro vhazování zakončoval Mark Giordano, našel ale pouze náruč Frederika Andersena.

20:36
    Sean Monahan mířil střelou z vrcholu levého kruhu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Frederik Andersen ale dokázal kotouč lapačkou vytáhnout mimo.

21:08
    William Nylander rychle vystřelil na bodu pravého kruhu a připravený David Rittich jeho pokus podržel.

21:59
    Auston Matthews chtěl puk rozdat doprava, jenže Kasperi Kapanen na jeho přihrávku těsně nedosáhl.

22:16
    Matthew Tkachuk se ocitl v postavení mimo hru a útočné snažení domácích hokejistů bylo přerušeno.

23:18
    TJ Brodie z levého křídla centroval před bránu a chtěl oplatit přihrávku svému spoluhráči, jenže Mark Jankowski na vzdálenější pravé tyči na kotouč nedosáhl.

24:13
    Maple Leafs se ocitli před bránou ve velice slušné šanci, David Rittich ale kotouč našel ve své lapačce.

24:26
    Domácí Johnny Gaudreau si najel v levém kruhu na nádhernou diagonální přihrávku od Rasmuse Anderssona a prudkou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány Leafs, Frederik Andersen ovšem vytáhl úžasný semafor!
    24:26 Fantastický semafor hostujícího Frederika Andersena!

24:43
    TJ Brodie na levém křídle vypálil ihned po vhazování a puk znovu skončil v lapačce Frederika Andersena.

25:34
    Andrew Mangiapane se řítil z levé strany sám na bránu, v jejíž blízkosti byl rozhozen a pod ležícím Frederikem Andersenem skórovat nedokázal!
    25:34 Andrew Mangiapane už viděl puk v síti, jenže neuspěl

26:59
    Maple Leafs dostali domácí hráče pod obrovský tlak a jejich poslední nahození skončilo mezi střídačkami. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

27:37
    Zach Hyman dostal nádhernou přihrávku před bránu z levého kruhu pro vhazování od Jakea Muzzina, Davida Rititcha ovšem mezi betony nepřekonal! Obrovská příležitost Maple Leafs.

29:42
    Maple Leafs se dostali do zakončení v blízkosti pravé tyče a David Rittich kotouč úspěšně vyrazil za svou bránu.

30:05
    Mark Jankowski dostal dvě minuty za podrážení a Leafs si zahrají po reklamní přestávce první přesilovou hru.
    Čísla Davida Ritticha a Frederika Andersena v letošním ročníku

32:05
    Vyloučený Mark Jankowski je zpět na ledové ploše a Leafs se během přesilové hry nedostali ke střele na bránu.

33:34
    Hra se během posledních okamžiků přelévá ze strany na stranu a oba týmy chtějí vstřelit druhý gól v zápase.

34:06
    MITCHELL MARNER si nádherně vyměnil puk s Johnem Tavarasem přes osu útočného pásma a fantastickou střelou z bodu pravého kruhu pro buly ho zavěsil pod horní tyč! Toronto podruhé vede – 2:1. Asistence: John Tavares a Cody Ceci.
    34:06 Mitchell MARNER - 1:2

34:56
    Michael Stone na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila na boční síti hostující brány Leafs.

35:54
    Jake Muzzin na pravé straně útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho slabá střela mířila ke vzdálenější levé tyči, kde ji David Rittich kontroval pravým betonem.

36:57
    Tobias Rieder vypálil na bodu pravého kruhu, střela bývalého hráče Arizony ale minula bližší horní roh brány.

37:30
    Frederik Andersen dobře zasáhl proti tečované střele a Flames se vzápětí k dorážce nedostali.

38:30
    Maple Leafs nepřesně rozehráli podél střídaček a hra byla přerušena kvůli zakázanému uvolnění.

38:41
    Frederik Andersen raději podržel nahození Flames v lapačce a po přerušení hry následuje reklamní brejk.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Johnny Gaudreau a Andrew Mangiapane měli krátce po přestávce velkou šanci na otočení skóre, jenže ji nedokázali využít a krátce před koncem druhé třetiny přišel trest z hokejky Mitchella Marnera. Skóre po druhé části. Calgary Flames 1 Toronto Maple Leafs 2.
    John Tavares hraje další skvělý zápas, má jeden gól a asistenci
    Zobrazit příspěvek na Instagramu

Making magic

Příspěvek sdílený Toronto Maple Leafs (@mapleleafs),

Třetí třetina začne přibližně v 4:51.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-23; Zablokované střely: 10-8; Vhazování: 58%-42%; Hity: 16-8; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

40:01

40:19
    Domácí útočník Mikael Backlund na pravém křídle zachytil rozehrávku Frederika Andersena zpoza brány a rychle poslal puk do pravého kruhu pro buly, kde si ho zpracoval JOHNNY GAUDREAU a nádhernou střelou zápěstím vymetl bližší horní roh brány! Je to 2:2. Asistence: Mikael Backlund.
    40:19 Johnny GAUDREAU - 2:2

41:45
    Calgary na svého soupeře po přestávce pořádně vlétlo a vyrovnávací gól je domácích hráčům málo.

41:59
    MICHAEL FROLÍK si nyní na levém křídle najel na krásnou přihrávku Tobiase Riedera, který vystihl rozehrávku Maple Leafs, a střelou zápěstím poté zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Calgary dovršilo bleskový obrat – 3:2! Asistence: Tobias Rieder.
    41:59 Michael FROLÍK - 3:2

42:49
    JOHNNY GAUDREAU mezi kruhy skvěle tečoval ránu Travise Hamonica od modré čáry a kotouč těsně nad ledem zamířil k pravé tyči brány Leafs! Další gól a domácí fanoušci jsou ve varu. Stav je 4:2. Asistence: Travis Hamonic a Sean Monahan.
    42:49 Johnny GAUDREAU - 4:2

43:18
    William Nylander mohl snížit v blízkosti levé tyče, jenže David Rittich dokázal puk vsedě zmrazit pod lapačkou.

44:26
    Elias Lindholm byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Maple Leafs se mohou vrátit zpět do tohoto zápasu.

44:46
    Úvod přesilové hry Maple Leafs přinesl postavení mimo hru a Toronto nyní není v dobrém rozpoložení.

44:51
    Travis Hamonic vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry, což znamená, že Leafs mají přesilovou hru 5 na 3!

45:32
    Auston Matthews vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu a jeho rána minula bližší pravý horní roh brány.

45:53
    David Rittich si poradil se závarem hostujících hokejistů a zmrazil puk v pravé rukavici, ve které má vyrážečku.

46:31
    Auston Matthews orazítkoval střelou z pravého kruhu vzdálenější levou tyč a dorážka Maple Leafs skončila pod ležícím Davidem Rittichem!
    46:31 David Rittich podržel Calgary i s pomocí vzdálenější tyče!

46:51
    Travis Hamonic je zpět na ledové ploše a domácí hokejisté Calgary dokázali přečkat oslabení 5 na 3.

48:00
    Dnešní utkání sleduje 19289 diváků.

48:46
    Dvojnásobná početní nevýhoda sebrala Calgary potřebné síly a nyní na ledě dominují hokejisté Toronta.

49:46
    Flames nabrali síly a na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu, Frederik Andersen ale puk na přední tyči vyrazil.

53:01
    Hodně dlouho se hrálo bez přerušení a až nyní hokejisté Calgary vyhodili puk na zakázané uvolnění.

53:35
    Frederik Andersen ukryl nahození Flames z pravé strany v lapačce a následuje komerční přestávka.

54:29
    Kasperi Kapanen na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a český brankář ukryl puk ve své lapačce.

54:44
    Andrew Mangiapane mohl z ničeho nic skórovat na opačné straně, kde měl Frederik Andersen minimum času na reakci, přesto ho vychytal!

55:41
    Na opačné straně ledové plochy poté skvěle zasáhl David Rittich a následuje krátká reklamní přestávka.

56:17
    Frederik Andersen vyrazil na střídačku a Maple Leafs nyní chtějí vykřesat naději bez brankáře!

57:44
    Elias Lindholm mohl skórovat od modré čáry do prázdné brány, jeho pokus ale rukavicí zablokoval Travis Dermott. To byl skvělý semafor v podání obránce Leafs.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Calgary vstupovalo do závěrečné třetí třetiny duelu s jednobrankovým mankem, jenže hned v jejím úvodu domácí vstřelili v rozpětí 2 minut a 30 sekund tři góly a dokonali fantastický obrat, na kterém se gólem podílel Michael Frolík. Flames pod novým koučem Geoffem Wardem vyhráli posedmé za sebou a pokračují v jízdě. Výsledek zní. Calgary Flames 4 Toronto Maple Leafs 2.
    Johnny Gaudreau se dnes postaral o fantastický obrat Calgary

Statistiky: Střely na bránu: 24-34; Zablokované střely: 18-12; Vhazování: 56%-44%; Hity: 22-12; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.

1. Johnny Gaudreau (CGY) 2+0
    2. David Rittich (CGY) 32 zák., 2 góly, 94,1%
    3. Mitchell Marner (TOR) 1+1

Michael Frolík (CGY) 1+0, 1 střela, čas na ledě 9:13
    David Rittich (CGY) 60 minut, 32 zákroků, 2 góly, 94,1% (05:31:23)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Hamonic (Monahan, Giordano), 41. J. Gaudreau (Backlund), 42. Frolík (Rieder), 43. J. Gaudreau (Hamonic, Monahan) – 9. Tavares (Marner, Barrie), 35. Marner (Tavares, Ceci)

Diváci: 19289