Ambri-Piotta – TPS 3:0 (kon.) | Team Canada – Davos 5:1 (kon.)
5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
HC Davos
Sobota 28.12.2019, 20:15Spengler Cup • Skupina B

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (22:35:25)

Dnešní utkání tedy jednoznačně skončilo pro tým Kanady, který vyhrál 5:1. Branky vstřelili MacDonald a Jeffrey v první třetině, náskok v té druhé navýšili Fehr, Clark a Grant. Ve třetí třetině jen výprask mírnil Hischier. Kanada tedy má den volna a poté bude hrát semifinále, Davos si zítra odpoledne zahraje semifinále proti soupeři z Finska.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Benjamin Baumgartner najel do pásma a vystřelil. Tomkins jeho pokus udržel v lapačce.

58:27
    Oba týmy v plném počtu.

57:46
    Grant vypálil a Davos začíná zpoza své branky.

56:54
    Andres Ambühl si najel z levé strany do pásma a protáhl se před branku. Jeho zakončení ale branku netrefilo.

56:27
    Vyloučení v týmu HC Davos (Otso Rantakari – 2 min., nedovolené bránění).

56:15
    Vyloučení v týmu Team Canada (Mathew Maione – 2 min., podrážení).

56:15
    Kessler vyjel zprava před brankáře a zakončoval. Tomkins beton uhlídal.

55:15
    Kanada vyhrála vhazování a vyhazuje.

55:02
    Otso Rantakari pálil od modré z voleje. Nebezpečná střela byla tečována do ochranné sítě.

54:28
    Vyloučení v týmu Team Canada (Dustin Jeffrey – 2 min., hrubost).

53:36
    Davos v plném počtu.

53:12
    Ian Mitchell pálil od modré, ale nikdo z dvojice spoluhráčů puk netečoval.

52:38
    Alex Grant opět pálil z levého kruhu. Trefil jen připraveného brankáře.

51:52
    Andres Ambühl znovu na zemi a ještě se nešikovně vystavil do ofsajdu.

51:41
    Kanada prohrála buly a její soupeř hned vyhazuje.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 3. MacDonald (A. Grant), 4. Jeffrey (Jooris, Maione), 28. Fehr (Winnik, Wiercioch), 31. Clark (Versteeg), 38. A. Grant (DiDomenico) – 45. Hischier (Rantakari, Corvi)

Team Canada: Tomkins (Burke) – MacDonald, Noreau, A. Grant, Wiercioch, Postma, Maione, Mitchell, Ross – Clark, Jeffrey, Versteeg – Riley, Maxwell, DiDomenico – Jooris, Fehr, Winnik – Danforth, Tambellini, Upshall.
    HC Davos: van Pottelberghe (Aeschlimann) – Jung, Du Bois, Guerra, Rantakari, Kienzle, Heinen, Stoop – Hischier, M. Wieser, Corvi – Kessler, Ambühl, Baumgartner – Aeschlimann, Frehner.