Jekatěrinburg – Novosibirsk 3:4 (po pr.) | Minsk – Kunlun 1:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 4:2 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 1:2 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 0:2 (kon.)

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:11
    Tomáš Filippi (MET) 0+0,1 střela, čas na ledě 16:26 (17:33:11)

Ak Bars Kazaň vyhrává tento zápas díky brance ve druhé a třetí třetině 2:0, o výhře domácích rozhodli Oleg Li, který zaznamenal rozhodující gól a výhru Kazaně pojistil Danis Zaripov.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, domácí míří za výhrou.

58:41
    Hosté hrají v šesti.

58:10
    Dmitrij Judin byl sám před brankou, ale prosadit se nedokázal, jeho rána končí vedle branky.

56:40
    Sergej Mozjakin se dostal do zajímavé střelecké pozice, poskakující kotouč ovšem zpracovat nedokázal.

56:17
    Oleg Li (Kazaň) čekal na dostřídání spoluhráčů. Následně šel střídat i on.

56:00
    Čtyři minuty nás dělí od konce zápasu, Kazaň hraje velmi dobře, aktivně.

55:35
    Maxim Matuškin nahodil kotouč od mantinelu na branku, ale brankář Timur Biljalov byl u tyčky připravený.

55:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hokejisté mají dvoubrankové vedení a míří za výhrou v tomto mači.

53:36
    Domácí celek prohrál buly v obranném pásmu, od modré čáry zakončoval jeden z beků Magnitky, ale prosadit se nedokázal. Timur Biljalov si poraidl s dorážkou.

52:16
    Stěpan Sannikov při pokusu o střelu zlomil hokejku, Eric O'Dell (Magnitogorsk) se však do střelecké pozice nedostal, brejk nezakončil.

51:51
    Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, kde kombinovali, ale ke střele na branku se nedostali.

50:23
    Arťom Galimov měl na hokejce třetí branku svého celku, ale jeho ránu do protipohybu dokázal Vasilij Košečkin tak tak zastavit. Komerční přestávka.

49:40
    Eric O'Dell se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, jeho projektil dokázal vyrazit domácí brankář do rohu.

48:15
    Jeden z hostujících hráčů se při vlastním oslabení dostal do šance, ale jeho pokus vyrazil betonem připravený brankář Timur Biljalov.

47:45
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Pivcakin – 2 min., držení).

47:25
    Patrice Cormier (Kazaň) se dostal sám před branku, individuální akcí se protlačil až do zakončení, ale trefil jen beton brankáře.

46:50
    Přesilovku sice hraje hostující celek, ale zatím se pořádně nemůže rozestavět v útočném pásmu. Domácí čtveřice se velmi dobře brání.

45:53
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., vysoká hůl).

45:10
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, Justin Azevedo (Kazaň) zavezl kotouč do útoku, Mikael Wikstrand pokračoval v akci, zakončoval Kirill Petrov nepřesně.

44:40
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 2 min., vysoká hůl).

41:50
    Momentálně sledujeme hru čtyři na čtyři, více ze hry mají hosté, Grigorij Dronov obkroužil branku, ale jeho rána byla hodně nepovedená.

41:38
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tomáš Filippi – 2 min., sekání).

41:34
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., držení).
    41:00 Danis ZARIPOV - 2:0

41:00
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí hokejisté navyšují své vedení, krásnou ránou se prosazuje DANIS ZARIPOV. Gólman Vasilij Košečkin na střelu viděl, při této brance nemůže mít čisté svědomí. Asistence: Justin Azevedo.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, prosadil se domácí celek, ujala se nenápadná rána, kterou vyslal Oleg Li. jeho přesná trefila byla jediný v tomto zápase, a tak po čtyřiceti minutách vede Kazaň o jednu branku .

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46
    Viktor Antipin musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.

39:30
    Před brankou Kazaně dlouhou dobu nebyl, následně vybojovali kotouč domácí.

39:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině, hostující celek má kotouč za svou brankou a pokouší se o přechod do útoku.

38:51
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.

Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, píská se zakázané uvolnění Magnitky.

37:38
    Ak Bars Kazaň se usadil v útočném pásmu, 21:8, tak vypadá statistika střel v tomto zápase.

36:39
    Mnoho šancí tento del nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry. Diváci mnoho hokejová krásy v tomto mači nevidí.

35:33
    Hostující celek se další domácí akci ubránil, Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) ve snaze přejít rychle do útoku vystavil spoluhráče do ofsajdu.

34:04
    Jeden z hostujících hráčů pálil od modré čáry, jeho projektil ale končí jen ve středu branky, kde byl gólman připravený.

33:04
    Nikita Ljamkin se jako obránce dostal do předbrankového prostoru, ale jeho projektil postrádal přesnost.

32:36
    Utkání pokračuje dál, vhazovalo se ve středním pásmu, ani jeden celek se momentálně nemůže propracovat do výraznější šance.

31:48
    Souboj na druhé straně, Kirill Petrov (Kazaň) byl hodně důrazný v souboji se soupeřem. Nakonec pálil Patrice Cormier (Kazaň) a Vasilij Košečkin (Magnitogorsk) přerušuje hru. Komerční přestávka.

31:00
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) si vybruslil přes obrácen, Mikael Wikstrand v souboji prohrál. Následná rána se však do branky nevešla.

30:24
    Fanoušci Kazaně se dožadovali odpískání faulu, ale sudí nechává souboj před brankou domácích bez povšimnutí, hra pokračuje dál.

29:18
    Jegor Jakovlev rozehrává od své branky, vyhozením podél mantinelu dostal kotouč sice do středního pásma, ale tam byli jeho spoluhráči obsazení. Magnitka o kotouč přišla.

27:48
    Nikita Dyňak se probojoval díky úspěšnému souboji s obráncem až před branku, ale jeho zakončení bylo hodně slabé. Gólman v pohodě zasáhl.

26:04
    Domácí hokejisté pokračují v mírně aktivnější hře, znovu se dostali do útočného pásma, ale prosadit se nedokázali.

24:48
    Domácí celek se ve 24. minutě zápasu dostává do vedení, diváci vidí první branku v zápase. Ujala se na první pohled nenápadná střela OLEGA LI. Asistence: Matt Frattin a Michail Fisenko.
    24:48 Oleg LI - 1:0

23:33
    Jesse Virtanen (Kazaň) rychle rozehrává od své branky, bleskově dostal své spoluhráče do útočného pásma, Stanislav Galijev (Kazaň) pokračoval v akci.

23:03
    Přesilovku hraje nyní hostující celek, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím na výraznější šanci čeká.

22:35
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Maxim Matuškin – 2 min., podrážení).

22:11
    Hraje se spíše ve středním pásmu, domácí se zkoušeli dlouhým pasem dostat do útočného pásma, ale přihrávka na dlouhou vzdálenost byla nepřesná.

21:23
    Styl hry zůstává stejný i ve druhé třetině, ani jeden celek se vyloženě do šancí nežene, čeká se na chybu.

20:38
    Oba týmy už hrají v plném počtu.

20:01

Po první třetině platí v tomto zápase bezbrankový stav. Střelecky jsou aktivnější domácí, na střely vedou 8:4, ale v zasněžené Kazani na branku čekáme.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47
    Ivan Vereščagin (Magnitogorsk) z mezikruží pálil ze vyložené střelecké pozici nad branku.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:57
    Arťom Galimov (Kazaň) se dostal před branku, bekhendovou stranou hole pálil ke vzdálenější tyči, ale minul branku.

18:38
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podrážení).

18:24
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Paršin – 2 min., vysoká hůl).

17:00
    Tu udělali hosté, ale ani jeden ze dvou domácích útočníků nedokázal kotouč dostat za klečícího brankáře.

16:23
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu, nikdo se nikam nežene. Vyloženě se čeká na chybu.

15:17
    Jeden z hráčů Ak Bars se dostal do střelecké pozice, jeho ránu byla snadnou prací pro brankáře Magnitky, který betonem vykopl kotouč.

14:47
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, první třetina zatím výraznější šanci nenabídla.

14:05
    Komerční přestávka.

13:41
    Roman Rukavišnikov rozehrává od své branky, Nikita Ljamkin pokračoval v akci a Stěpan Sannikov nahodil do útočného pásma. Tam Kazaň přišla o puk.

13:15
    Nikolaj Averin (Kazaň) se výborně dokázal vrátit do obranného pásma a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

11:38
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Justin Azevedo (Kazaň) pálil z ostré pozice, ale brankáře neprostřelil ránou k tyčce.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Sergej Mozjakin byl volný pro střelu, ale spoluhráči k němu přihrávku nedostali.

09:48
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu. Nikita Pivcakin pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, neuspěl ani Jegor Jakovlev.

09:23
    Magnitogorsk rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene. Čeká se na chybu.

09:01
    Domácí brankář nyní přerušil hru, Timur Biljalov přikryl kotouč. Komerční přestávka.

07:00
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, Danis Zaripov (Kazaň) napadal v útočném pásmu, ale ke kotouči se nedostal. Nakonec je z toho icing. Buly před brankou domácích.

06:21
    Úvodní přesilovku nedokázali hokejisté Metallurgu proměnit, nevypracovali si ani výraznější příležitost.

06:15

05:43
    Nikolaj Kuljomin (Magnitogorsk) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit a vypracovat si výraznější šanci.

05:06
    Hraje se spíše ve středním pásmu, hostující celek se nemůže propracovat do útočného pásma.

04:15
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., vysoká hůl).

03:00
    Tři minuty hry jsou minulostí, na výraznější šanci v úvodu tohoto zápasu čekáme.

02:32
    Patrice Cormier (Kazaň) se pokoušel o blafák, ale jeho úmysly odhalil brankář Vasilij Košečkin, který přerušuje hru skvělým zákrokem. Buly před jeho brankou.

01:36
    Oleg Li rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu přišel o kotouč, a tak mohou hrát hosté. Ti ale vypálit nedokázali.

00:40
    Dennis Rasmussen pálil, jeho projektil kryje domácí brankář. Buly před brankářem Timurem.

00:11
    Kirill Petrov byl na malou chvilku volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

00:01

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Wikstrand, Virtanen, Jarullin, Ljamkin, Rukavišnikov, Judin, N. Averin – K. Petrov, Cormier, Azevedo – Zaripov, Dyňak, A. Galimov – V. Tichonov, Galijev, Sannikov – Fisenko, Frattin, E. Galimov – O. Li.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – Antipin, Pivcakin, J. Jakovlev, Vereščagin, Dronov, Matuškin, J. Birjukov – Mozjakin, A. Nestrašil, Filippi – O'Dell, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Kozun, Loktionov – Rožkov, Několenko, Ljubimov – Paršin.

Rozhodčí: Bělon, Olenin – Zacharenko, Nivikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk)
    Tomáš Filippi (Magnitogorsk)

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy už třikrát utkaly, z toho dvakrát vyhrála Kazaň. Nejprve doma 2:1, pak v Magnitogorsku také 2:1. Další domácí střetnutí už Magnitka zvládla a vyhrála 1:0 na nájezdy.

Magnitogorsk rovněž patří mezi těžké váhy v KHL a každoročně má jediný cíl a tím je zisk mistrovského titulu. V této sezoně je však přeci jen trochu v pozadí a prochází si přestavbou. Tu neunesl ani český trenér Josef Jandač, který byl krátce po startu sezony odvolán. Magnitogorsk se aktuálně po 45 odehraných zápasech nachází s 51 body na pátém místě Východní konference a na třetím místě Charlamovovy divize. Metalurg je ve slušné formě, o čemž svědčí čtyři výhry v řadě, naposledy 3:1 doma nad Novosibirskem. Venku už to ovšem tak slavné není, Magnitogorsk z posledních osmi zápasů před cizím publikem šest prohrál.. Naposledy ale zvítězil 2:0 na ledě Dinama Riga.

Kazaň patří každoročně mezi největší favority na zisk Gagarinova poháru a ani současná sezona není výjimkou, Kazaň se po 42 odehraných zápasech nachází s 64 body na prvním místě Východní konference a Charlamovovy divize. I Kazaň nicméně potkal mírný pokles formy. Není to tak dávno, co Kazaň prohrála čtyři z pěti utkání. Poslední dva zápasy ale už zvládla, naposledy vyhrála 4:3 v prodloužení doma nad Čeljabinskem. Doma se Kazani daří stále výborně, z posledních devatenácti utkání prohrál Ak Bars jen dvě.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Ak Bars Kazaň a Metallurg Magnitogorsk. Zápas se odehraje v Tatneft Areně v Kazani.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.