Ottawa – Montreal 1:2 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 0:1 (kon.) | Washington – New Jersey 1:5 (kon.)
NY Islanders – Boston 2:3 (po pr.) | Carolina – Los Angeles 2:0 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.)
Chicago – Anaheim 4:2 (kon.) | Vegas – Columbus 0:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:3 (kon.)
San Jose – Dallas 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 0:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 1:4 (kon.)
Detroit – Buffalo 1:5 (kon.)
Winnipeg Jets
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Nashville Predators
Neděle 12.01.2020, 20:10 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Z mé strany je to dnes vše. Přeji vám příjemný start do nového pracovního týdne a budu se někdy příště u zámořské hokejové soutěže třeba těšit napočtenou! (22:44:27)

Dnešní utkání sledovalo 15 325 diváků.

Československá stopa v utkání:

v zápase nenastoupil žádný Čech ani Slovák

1. Juuse Saros (NSH) 28 zákroků, 0 gólů, úspěšnost 100 %
    2. Connor Hellebuyck (WPG) 31 zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost 96,9 %
    3. Kyle Turris (NSH) 1+0, čas na ledě 12:00

V Bell MTS Centru se již toho dnes více nestane. Nashville si došel v nudném zápase pro výhru fotbalovým výsledkem 1:0. Vše podstatné se již událo v první třetině. Nejvýraznější šanci domácích měl v šesté minutě Copp, který ale svůj únik neproměnil. Zápas vlastně rozhodla individuální chyba hráče Jets, což nějak tak vystihuje dnešní zápas. Adam Lowry riskantně rozehrávat, puk zachytil Trenin a předložil jej pro Kylea Turrise, který v čase 11:53 změnil skóre zápasu poprvé a naposledy. Winnipeg sice bojoval a snažil se odvrátit porážku před vlastním publikem. To se mu nepovedlo, Predators závěr utkání výborně defenzivně odbránili. Jets tak prohráli třetí zápas z pěti, u Nashvillu je to přesně naopak.

Střely na branku: 28 – 32 (10 – 8)

59:59
    Mark Scheifele mohl vystřelit od modré a potenciálně tím ještě ohrozit výhru Nashvillu, ale v poslední sekundě promáchl!

59:44
    Další vyhození od Ekholma a tohle už Nashville asi zvládne.

59:30
    Oddechový čas pro Winnipeg.

59:26
    Pionk ještě udržel kotouč na modré po velice těsné situaci a okamžitě z jedničky střílel na kasu, Saros vyrazil k holi Josiho, který následně vyhodil jenom na zakázané uvolnění.

58:55
    Poslední minuta zbývá ze třetí třetiny. Až nyní se poprvé více ozývají fanoušci Winnipegu, kteří jinak mlčky sledovali celý zápas.

58:48
    Viktor Arvidsson vyhazoval kotouč, který ale tečoval Laine u mantinelu tak, že jej poslal až do kostky nad ledem.

58:35
    Ekholm vyhazoval o mantinel z pásma a kotouč v první chvíli směřoval do prázdné klece, následně se ale stočil a skončil jako puk na zakázaném uvolnění.

58:29
    Winnipeg už hraje bez gólmana!

58:17
    Preds předvedli útočný výpad, který vedl Granlund s Duchenem, první jmenovaný předkládal svému kolegovi před branku, ten ale zblízka nedokázal doťuknout puk do branky.

57:26
    Další vyhození. Nashville už to hodil všechno na jednu kartu a poctivě se chce probránit k výhře na jeden gól. Tohle NHL asi neviděla dlouho, takovýto výsledek...

56:37
    Viktor Arvidsson nahodil puk na branku, Nashville stále drží útočné pásmo, což se velice hodí, zvláště při pohledu na skóre a čas, který zbývá do konce zápasu.

55:42
    Josh Morrissey po vyhraném buly vyjel na levý kruh a nekompromisní střelou vypálil na branku, Saros lapačkou zasáhl.