Vladivostok – Kazaň 5:1 (kon.) | Barys – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Ufa – Riga 5:0 (kon.)
Čeljabinsk – Soči 2:3 (0:2 po s.n.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 2:3 (0:1 po s.n.) | Nižněkamsk – Viťaz 2:3 (kon.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 2:1 (po pr.) | Minsk – Spartak Moskva 1:5 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Dinamo Riga
Neděle 12.01.2020, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (14:56:42)

Trestné minuty: 29:6

Utkání je u konce a favorit utkání, domácí Ufa si po skvělém výkonu připsala body za výhru 5:0. I ve třetí třetině byl Salavat tím aktivnějším týmem, nepouštěl soupeře do tlaku a sám naopak přidal dva góly. Ve 46. minutě skóroval Alexej Kručinin a ve 49. minutě byl posledním úspěšným střelcem Eduard Gimatov, pro kterého to byl dnes druhý úspěch. Ufa dala dnešní výhrou zapomenout na předchozí neúspěchy, naopak Riga pokračuje v nepřesvědčivých výkonech.

59:51
    Ališauskas nestihl puk v útočném pásmu, diváci již oslavují výhru.

59:27
    Ne, hostům se prostě nedaří. I další střela skončila mimo Karejevovy branky.

58:45
    Za vlastní brankou toho hosté mnoho nevymyslí, nutno ale podotknout, že skvěle napadající hráči Salavatu toho soupeři mnoho nedovolují.

57:28
    Až nyní musel Karejev zasahovat, levým betonem vytěsnil puk do rohu.

56:47
    Přesilovka se ale Rize vůbec nedaří, kombinuje se pouze v rohu a domácím se už povedlo několikrát vyhodit.

55:26
    Alexandr Kadějkin se u mantinelu dopustil faulu loktem a jelikož tam byla krev, dostal trest na 5 minut + do konce utkání.

54:54
    Hosté mají ponechanou výhodu po faulu v útočném pásmu.

54:36
    Od modré čáry vystřelil domácí Arzamascev, jeho pokus však po teči jednoho z jeho spoluhráčů skončil mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:46
    Kartajev trefil pouze clonícího hráče Rigy, ani Voris teď nemusel do práce.

52:44
    Protiútok Ufy dvou na tři skončil pouze v rohu, Sošnikov se snaží akci oživit přihrávkou.

51:50
    Sražená střela se ke Karejevovi vůbec nedostala, puk vylétl do středního pásma.

Riga se snaží dát alespoň jeden čestný gól, akce Dinama jsou ale zastavovány ještě před zakončením.

49:54
    Salavat by chtěl přidat ještě jeden gól, na Vorise to létá ze všech možných úhlů.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. V. Žarkov (Kadějkin, Koledov), 26. Hartikainen (Sošnikov, Manninen), 27. Gimatov (Sošnikov, Manninen), 46. Kručinin (Burmistrov, Chochrjakov), 49. Gimatov (Baškirov, Kadějkin)

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Panin (C), Larsen, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Lisovec, Muchamadullin, A. Semjonov – Hartikainen, Manninen, Sošnikov (A) – Chochrjakov, Burmistrov (A), Kručinin – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin – Baškirov, Kartajev, Gimatov.
    Dinamo Riga: Voris (Liepins) – Mamčics, Marshall, Ališauskas, Ďaloga, Balinskis, Maione, Berglund, Gimajev – Ashton, Batna, Gegeris – Slepec, Setdikov, Protapovič – Džerinš, Meija (A), M. Redlihs (C) – Trastašenkovs, Berzinš, Gillies.

Rozhodčí: Akuzovskij, Raming – Nikolajev, Strelcov

Diváci: 6 873